Izzadság nélkül is biztos a továbbjutás

Kicsit sem erõltette meg magát a Real Madrid a spanyol kupában, de így is már az elsõ meccs után lerendezte az Alcoyano elleni párharcot.

Szerencsétlen Alcoyanóval bizony nagyon elbánt a sors az elsõ félidõben: a meccs egyáltalán nem úgy indult, ahogy azt José Mourinho alighanem eltervezte az öltözõben, a szünetre mégis megnyugtató elõnnyel mehetett a spanyol bajnok. Karim Benzema tíz percig a labdával sem találkozott, ennek mégsem volt semmi jelentõsége…

A harmadikligás kiscsapat nagy lendülettel kezdett, s bizony jóval többet érdemelt volna: a hazai törekvések hiábavalósága azonban elõször akkor mutatkozott meg, amikor a huszadik percben Karim Benzema a semmibõl – értsd: szó szerint – megszerezte a vezetést a Real Madridnak, a francia támadó a hazai védelem két nagy hibáját használta ki, és megszerezte a vezetést csapatának. 0–1

Ezt követõen valamelyest javult a madridi csapat játéka, az Alcoyano pedig hamarosan minden reményét elveszítette a továbbjutásra: a 34. percben következett Kaká, és egy rafinált távoli lövés, így a szünetre úgy vonulhattak kétgólos elõnnyel a vendégek, hogy ezért tulajdonképpen semmit nem tettek. 0–2

A második félidõben sokáig semmi nem történt, a nézõk már-már elaludhattak a lelátón: a 66. percben aztán megszületett a harmadik madridi gól, újra a semmibõl, ezúttal az ifjú José Rodríguez csavart szép gólt. 0–3

Nem lett volna igazságos, ha az Alcoyano nem szerzett volna legalább egy gólt ezen az este, így hát a 77. percben Javi Lara gondoskodott róla, hogy valaminek azért örülhessenek a helyi nézõk: az oldalról meglõtt szabadrúgást Antonio Adán rosszul reagálta le, a labda pedig a rövidben landolt, örültek is rendesen a lelátón. 1–3

Nem sokáig, a 88. percben ugyanis újra betalált a Real Madrid, Benzema teljesen üresen iramodhatott meg a kapu felé, és ahogy kell, kíméletlenül értékesítette a lehetõséget. 1–4

Az eredmény késõbb már nem változott, ezt a meccset lejátszották, a Real Madrid simán nyert, és ez minden, amit errõl a kilencven percrõl el lehetett mondani.

Forrás: fourfourtwo.hu