A Valencia elleni mérkõzés elõtti utolsó edzést megelõzõen tartott sajtótájákoztatót José Mourinho. A portugál szakember nyitva hagyta az átigazolási kérdéseket, mind a lehetséges érkezõket, mind a távozókat illetõen, és igyekezett leszögezni: „Nem probléma, ha egy játékos, akit eladhatnánk, végül marad a csapatban, mint ahogyan az sem, ha egy lehetséges igazolás nem jön létre.”
„Az átigazolási idõszak a hónap végéig tart. Van egy ideiglenes listánk jelenleg, és a végleges nem lesz meg augusztus 31 elõtt. A nevek változhatnak” – folytatta Mourinho.
A bajnokság rajtjára vonatkozóan az edzõ jelezte, hogy a csapatnak nem állt elég idõ rendelkezésre a közös gyakorlatozásra. Ugyanakkor nem keres kifogásokat: „Két hetünk volt, hogy felkészítsük a csapatot, és keményen dolgoztunk, hogy formába hozzuk magunkat. A Valenciának több ideje volt a felkészülésre mint nekünk, de felesleges lenne az összehasonlítás.”
.jpg)
A csapat céljai természetesen változatlanok: „A játékosok jól ismerik egymást, és azon leszünk, hogy ambíciózus, minõségi labdarúgást mutassunk be. Ha erre képesek leszünk, akkor komoly esélyekkel pályázunk a bajnoki címre. Nem akarunk rekordokat döntögetni, csak meg akarjuk nyerni a bajnokságot.”
A kérdésre, hogy mennyit fejlõdött eddig a csapat, Mourinho így válaszolt: „Nehéz megmondani. Nagyon hosszú utat tettünk meg eddig. A Real Madrid volt a legjobb csapat Európában az elmúlt évben. Meggyõzõen nyerte meg a legnehezebb európai pontvadászatot, és az elõdöntõbe jutott a Bajnokok Ligájában. Egy biztos, harcolni fogunk a végsõkig.”
A portugál edzõ ugyanakkor egyetlen dologról nem volt hajlandó beszélni, és elutasított minden kérdést, ami a Barcelonára vonatkozott: „Nem vagyok hajlandó beszélni a riválisainkról, kivéve az aktuális ellenfelünket. Mit mondott Alves? Nem érdekel.”
A távozó játékosok tekintetében Mourinho megerõsítette Sahín kölcsönadását, és Ricardo Carvalho távozását: „Nuri nehéz évet tud maga mögött. Sérülten érkezett, és mire felépült, a csapat már egységes volt. Azt akarjuk, hogy játsszon, és megmutassa mire képes. Nem akarjuk elveszteni a benne rejlõ lehetõséget. Carvalho számára a legjobb lehetõség, ha egy topligás csapathoz megy. Ismerem jól, és nem arra született, hogy a padon üljön. Túl jó õ ahhoz, és elég nagy az önbecsülése hozzá, hogy ne tegye.”
Kakával kapcsolatosan Mourinho csak annyit mondott: „Õ is csak egy játékos a csapatból, mint a többiek.”
“Ferguson harminc éve van a Manchester Unitednel és bolond lennék, ha azt gondolnám, hogy ezzel versenyezhetek. Négy évre írtam alá, és arra fogok törekedni, hogy kitöltsem a szerzõdésemet. Trófeákat akarok nyerni, a magam különleges módján….” – fejezte be mondandóját a portugál tréner.