Gy. András

8872 cikk
1997, Roberto Carlos, Šuker, Mijatović, Raúl, habfehér mez, azóta szerelem. És ez már így is marad. 2008 óta vagyok a magyar madridista szurkolói közösség aktív részese hírszerkesztőként, 2009-ben alapító tagja voltam a Real Madrid Magyar Szurkolói Egyesületnek, amelynek jelenleg is alelnöke vagyok, 2011-ben pedig a penamadridista.hu megalapításának is részese lehettem, amire azóta is nagy büszkeséggel gondolok. Mindörökké Real Madrid!
Tovább

Zidane: Mindannyian tudjuk, mit jelent Cristiano a Real Madridnak

A mérkőzésről
„Mindig a győzelem szellemében lépünk pályára, ez nem is fog változni. Nem gondoljuk úgy, hogy egy kiscsapat ellen játszunk és majd könnyedén nyerünk. Néha nem jön ki a lépés, de ez normális az év során. Ismerjük a helyzetet és ha tovább szeretnénk küzdeni a bajnoki címért, akkor nem veszíthetünk több pontot. Igyekszünk eszerint cselekedni.”

„Nincsenek becsapós meccsek. Tudjuk, hogy a tabella nem mond semmit jelenleg. Az Elche a végén helyezkedik el, de egy jó csapatról beszélünk, volt néhány jó meccsük és most új edzőjük van. Tudjuk, mit tartogat számunkra a találkozó, remek teljesítményt kell nyújtanunk, ha három pontot akarunk szerezni. Arra koncentrálunk, hogy jól teljesítsünk.”

A bajnokság
„12 mérkőzés van még hátra és minden csapat szerezhet még vagy veszíthet pontokat. Egy kicsit lemaradtunk, de a hitünk nem veszett el. Sok pontot veszítettünk, de a végsőkig hinni fogunk és amíg esélyünk van a bajnoki címre, dolgozni fogunk rajta.”

Zidane

Valverde
„Ismerjük Valverdét játékosként, a tempót és a sebességet, amit a csapatnak ad, és természetesen továbbra is számítunk rá. Meglátjuk, hogyan kezeljük őt.”

Varane
„Mindig dicséri a klubot és remekül érzi itt magát. Csak a Real Madridnál tudom őt elképzelni.”

Kevés gólt szerez a csapat?
„Mindig ugyanarról van szó. Azzal dolgozunk, amink van, hétről-hétre a támadójátékunkon dolgozunk. Igyekszünk javítani az egyéni statisztikákon is, minden játékos ezt szeretné.”

Ramos és Hazard visszatérése
„Nagyon örülünk, hogy visszatértek. Múlt héten hárman csatlakoztak hozzánk, most pedig ketten. A tervünk az, hogy kapjanak néhány percet, de ennél többet nem fogok mondani.”

„Sergio Ramos egy különleges játékos. A vágya egyértelmű, továbbra is játszani akar. 40 éves koráig is játszhat még természetesen, ha jól érzi magát, ahogy teszi azt most is. Az a jó, hogy ő úgy érzi, képes még ezen a szinten teljesíteni, de évente áttekintjük majd a helyzetét. A játékos dönt arról, hogy mikor fejezi be pályafutását. Ennek nincs korhatára.”

Ramos hosszabbítása
„Nem tudom, mi fog történni a szerződéshosszabbítással. Edzőként szeretném, hogy velünk maradjon, mert fontos tagja a csapatnak. Szeretném, hogy itt maradjon és játsszon.”

Hazard méltatása
„Úgy tűnik, fizikailag rendben van és ez a fontos. Túlvan minden sérülésén és problémáján. Karrierje során nem hagyott ki sokat sérülések miatt, de itt sok apróbbat összeszedett. A hosszútávú szerződést írt alá, van ideje, és biztos vagyok benne, hogy jól teljesít majd akkor, amikor formában lesz. Nehéz szituáció az, amikor megsérül egy játékos.”

Asensio
„Már egy ideje napi szinten ki tudja venni a részét a munkából, a sérülése már nem hátráltatja. Folyamatosan jól teljesít, de mindig többet kérünk tőle, mert tudjuk, hogy milyen kiváló játékos. Többet várunk tőle, jól dolgozik, és örülünk, hogy itt van velünk.”

Vinícius fejlődése
„Számomra úgy tűnik, hogy jól halad a fejlődése, látva azt, hogy milyen fiatal, és még van hova fejlődnie. Mindig jobb akar lenni, jól dolgozik az edzéseken. Itt, a Real Madridnál minden játékostól egyre többet kérünk. Biztos vagyok benne, hogy a pályán még többet adhat majd nekünk.”

Cristiano visszatérése:
“Tudjátok, hogy mit jelent Cristiano a Real Madrid számára, és hogy mennyire szeretjük őt mindannyian. Történelmet írt itt, csodálatos volt. Ő most a Juventus játékosa, remekül teljesít ott. Sok dolgot lehet hallani, de ő a Juventus játékosa, ezt pedig tiszteletben kell tartanom.”

Camavinga:
“Nem a mi játékosunk, nem mondhatok túl sokat róla. Jó futballista, fiatal, nagy jövő előtt áll.”

Tovább

Benzema: Ez az egy pont még sokat érhet

Karim Benzema

A mérkőzés
"Jó teljesítményt nyújtottunk, nem volt egyszerű meccs, mert egy jó csapat ellen játszottunk. Az első játékrészben ők voltak a jobbak, de a második 45 percben mi tudtunk föléjük nőni. Ez az egy pont sokat számíthat még.

"A gól előtti játék nagyon szép volt. Egy kicsit bosszús vagyok, mert néhány perccel korábban rúghattam volna még egyet, de a kapusban elakadt a labda. Elégedett vagyok az eredménnyel, még sok mérkőzést kell lejátszanunk. Ez a döntetlen pedig azt jelenti, hogy a bajnokság még nem dőlt el, kizárólag a bajnoki címre gondolunk."

Kezezés és a VAR
"Nem láttam, mi történt. Úgy gondolom, hogy hozzáért a kezéhez a labda, és az esetek 90%-ában, miután a játékvezető megnézi a visszajátszást, ezt befújják tizenegyesnek. De nem aggódunk emiatt. Végig koncentráltunk, és meg is tudtuk szerezni az egyenlítő találatot. Ez a lényeg."

Kevés gól
"Természetesen képesek lehetünk több gólt szerezni, hiszen mindig megvannak a helyzeteink."

Casemiro

A mérkőzés
"Az elején ők voltak élesebbek, jobban játszottak az első félidőben. De aztán a fordulás után már mi teljesítettünk jobban. Keményen dolgoztunk, mindent beleadtunk, és sikerült az egyenlítés. Még mindig rengeteg pontot lehet begyűjteni, messze a bajnokság vége. Mindig csak a következő találkozó szabad gondolnunk, minden meccsen a három pontért megyünk."

Felipe kezezése
"Nem hozhatjuk elő a bírót, hogy kifogásokat keressünk. Azért vagyunk itt, hogy a futballról beszéljünk. Egy kicsit mérges voltam, mert ha nem ér hozzá a labda a kezéhez, akkor gólt szerezhettem volna. Csak ezt próbáltam elmagyarázni a játékvezetőnek, de tiszteletben kell tartanunk a döntését. Ő is megteszi a pályán a tőle telhető legtöbbet."

Tovább

Beszámoló: Atlético Madrid – Real Madrid (1-1): Döntetlen a városi derbin

A Real Madrid döntetlent játszott az Atlético Madriddal a Wanda Metropolitanóban. A hazai együttes agresszív letámadással kezdte a mérkőzést, amivel a blancók nem igazán tudtak mit kezdeni. A matracosok erőfeszítéseinek hamar meg is lett az eredménye, hiszen negyed órányi játék után megszerezték a vezetést. Llorente kapott labdát a félpályánál, a védelemből kimozduló Nacho azonban sem a labdát nem tudta elrúgni, sem pedig a játékost nem tudta megállítani, így Real Madrid korábbi középpályása tovább robogott a kapu felé, majd helyzetbe hozta Suárezt, aki nagyszerű mozdulattal, külsővel tekert a védeni igyekvő Courtois mellett a kapuba.

A Real Madridnak három perccel később megvolt a lehetősége az egyenlítésre. Asensio adta középre a labdát, Benzema ballal próbálkozott, azonban Oblak résen volt. A 28. percben aztán egy Casemiro kapáslövésnél kellett figyelnie a hazai hálóőrnek, de ismét jól oldotta meg a feladatát.

Casemiro és Benzema

Nem sokkal a félidő vége előtt került sor a találkozó legvitatottabb szituációjára. Kroos küldött középre szögletből egy labdát, amely eltalálta Felipe karját a büntetőterületen belül. A Real Madrid játékosai büntetőt reklamáltak, azonban Hernández Hernández nem ítélt tizenegyest, miután a videófelvételek tanulmányozása után nem látta azt megalapozottnak.

A második játékrész sokkal nyitottabb volt, Carrasco előtt az 53. percben ott is volt a lehetőség az előny tovább növelésére, ám Courtois nagyszerűen jött ki a kapujából és akadályozta meg a gólszerzésben. Két perccel később a kapusnak újra dolga akadt, ekkor Suárez próbálkozásánál tudott hárítani, maga mögé nyúlva állította meg a labdát a gólvonal előtt. Zinédine Zidane aztán kicsit megkavarta az állóvizet, és pályára küldte Viníciust és Valverdét Asensio és Rodrygo helyére. Ezt követően a vendégek próbálták megszerezni az egyenlítő találatot. Nagyon közel is kerültek hozzá, amikor Valverde szánta magát távoli lövésre, ám Oblak nagyszerű mozdulattal hárította az életerős bombát a 71. percben. Négy perccel később Benzema próbálkozott a tizenhatosról, egy tetszetős akció végén.

A 80. percben aztán egy még nagyobb helyzet következett. Vinícius Jr. lépett meg a szélen, majd külsővel küldte középre a labdát, amellyel meg is találta Karim Benzemát, a berobbanó francia lövését azonban Oblak bravúrral hárította, ráadásul a kipattanót sem tudta gólra váltani a blancók kilencese. A francia aztán nem sokkal később megszerezte csapata jól megérdemelt gólját. Először a védők szorításában nagyszerűen ugratta ki Casemirót, aki visszapasszolta neki a labdát, amelyet határozottan lőtt Oblak kapujába. A derbin újabb gól nem született, így a csapatok 1-1 ponttal hagyhatták el a pályát.

Tovább

Simeone: Ez a meccs is csak három pontot ér

Ez a derbi többet ér, mint három pont?
Úgy látszik, hogy egy nagyszerű bajnoki hajrá elé nézünk, ahol mindegyik nagy csapat próbálja a legjobb helyet elérni. Ez most egy elől álló csapatok közötti párharc lesz, akik hasonló helyzetben vannak, de akkor is csak három pont a tét. Még sok meccset kell majd lejátszani, megpróbáljuk majd úgy alakítani a játékunkat, hogy a lehető legtöbbet tudjunk ártani nekik.

Mit ad hozzá João és Correa Suárez játékához?
Próbáltuk mindkét opciót, de a meccs előtt dől el, hogy milyen felállás választunk. João és Ángel más típusú játékosok. Ángel némileg több dinamikát ad a játékunknak, João pedig egy kivételes tehetség, aki képes a semmiből valami váratlant húzni, a kapu előtt pedig jók a mutatói. Egészséges küzdelem zajlik a helyekért. Mindketten játszani fognak. Az egyikük kezd, a másiknak pedig vélhetően várnia kell, de mindenkinek meglesz a lehetősége.

Mit gondol arról, hogy Suárez mélyebben játsszon?
Attól függ, hogy melyik meccsről beszélünk. A Sevilla ellen mélyen játszottunk, ahol remekül teljesített, meg is nyertük a meccset. A Real Sociedad ellen kiválóan játszott, szintén nyertünk. A Chelsea ellen, amire valószínűleg a kérdéseddel utalsz, nem tudtunk nyerni egy olyan találkozón, amelyen sok minden nem történt. Nem csak Suáreztől függ a győzelem, az is fontos, hogy mit kezdesz a labdával, ha nálad van. Egy dolog, hogy mélyen kezdesz, de az ellenfél térfelén is meg kell tartanod a labdát, ahogy azt a Sevilla és a Real Sociedad ellen is tettük.

Simeone

Gondolkodott azon, hogy miként tudják semlegesíteni a Madrid középpályáját?
Általában ugyanazt alkalmazzuk az ellenfeleink ellen, megpróbáljuk megtalálni az egyensúlyt abban, hogy kioltsuk az ellenfél erősségeit, mi pedig a lehető legtöbbet kihozzuk a sajátjainkból. A mostani meccs sem lesz kivétel.

Kinek van több vesztenivalója?
Mi csak magunkra gondolunk, nem tudjuk, hogy ők mire gondolnak. Sok forog kockán nekünk, de ugyanez lesz majd szerdán is, de ugyanez volt a Villarreal ellen is. Amióta az Atléticónál dolgozom, minden meccsünk fontos. Hogy mit kell tennünk ahhoz, hogy visszataláljunk a győztes útra? Éberebbnek kell lennünk, kiegyensúlyozottan kell játszanunk, és nagyszerű mérkőzést kell hoznunk.

Hogy van Trippier a hosszú kihagyása után?
Végig edzett, már alig várja, hogy visszatérhessen. El lehet képzelni, mit érez egy játékos, aki nem jászhat, de minden nap edz. Ilyen a foci. Velünk dolgozott. Játszani akar, fontos játékos számunkra. Minősége, pontossága, jó döntéshozási képessége mindig sokat segít nekünk abban, hogy megtartsuk a labdát támadásban. Lehetővé teszi, hogy mélyről indulva játszunk meg labdákat a tizenhatoson belülre, de a rövidpasszos játékban is hasznos.

Hogy van João Félix?
Szerintem João remekül van, ahogy a keret és a csapat többi tagja is. A csapat kivételes pillanatot él át, jól játszik a nagy meccseken, most pedig 18 mezőnyjátékos és a kapusok állnak a rendelkezésünkre. Lesznek, akik kezdenek, de mindenki szerepet kap.

Gondolt arra, hogy változtat a formáción a középpálya irányítása érdekében, vagy megmarad a három középső védős felállásnál?
Tanulmányoztuk a lehetőségeket edzéseken. Meglátjuk, hogy mi lesz a végleges döntés, és hogy miként alakulnak majd a dolgok a pályán.

Egy esetleges győzelem elegendő előnyt jelentene a Real Madriddal szemben?
Amikor ránézek a számokra, látom, hogy a Betis 10 mérkőzéssel ezelőtt kiszállt az Európa-liga-indulást érő helyekért folytatott harcból, ám most újra küzdelemben vannak. 10 meccsel ezelőtt hatalmas különbség volt a Real Madrid és a Barcelona között, most láthatjuk, hogy hogyan állnak. Nem kell aggódni, egyik csapat sem játszik rosszul, minden meccs nehéz, nekünk csak azon az úton kell maradnunk, ahol vagyunk.

Saúl jól játszott az előző derbin…
Saúl mindig nagyon fontos számunkra. Hosszú évek óta itt van már velünk, tudja, hogy mit akar, és azt is, hogy szükségünk van rá. Jól reagált az elmúlt néhány meccsen, játszott a széleken, vagy a pálya közepén, szükségünk van rá. Hogy mennyi percet kap majd? Amennyit a mérkőzés megkövetel.
 

Tovább

Beharangozó: Atlético Madrid – Real Madrid: Sorsdöntő meccs a Wandában

Ismét elérkezett a madridi derbi napja. Ezt a meccset a világ minden táján nagy érdeklődéssel várják. Az Atlético és a Real Madrid 16:15-kor feszül egymásnak a Wanda Metropoliatanóban, annak érdekében, hogy a bajnoki címért folytatott harcban nagyon fontos pontokat szerezzenek. Zidane csapata az ötpontos hátrány csökkentésének érdekében mindent meg fog tenni, ehhez azonban a blancóknak javítaniuk kell kapu előtti teljesítményükön.

Bár a bajnokság 26. fordulójában megrendezésre kerülő derbi után még több mint két hónap lesz hátra a bajnokságból, nagyon nem mindegy, hogy itt milyen eredmény születik. A legutóbbi nyolc idényt figyelembe véve ez lesz a két csapat közötti 30. összecsapás, ami azt jelenti, hogy a Real Madrid a legtöbbször az Atléticóval találkozott a 2013/2014-es idény óta. Ezeket a meccseket a BL-ben, a Király-kupában, a Spanyol Szuperkupán és az UEFA-szuperkupán rendezték meg úgy, hogy a legutóbbi hat alkalommal a Real Madrid nem kapott ki.

„Mindenki egy nagyszerű meccset akar látni, mi pedig készen állunk az Atléticóra” – mondta Zidane a találkozó előtt. A blancók úgy érkeznek a Wandába, hogy legutóbbi nyolc idegenbeli bajnoki mérkőzésükön nem találtak legyőzőre. Zidane 20 embert nevezett az összecsapásra, a keretbe visszatért Karim Benzema, azonban sérülés miatt kiesett Mariano Díaz.

Veretlenül a Metropolitanóban
Ez lesz a Real Madrid negyedik látogatása a Wanda Metropolitano Stadionban, ahol a blancók eddig még nem ízlelhették meg a vereséget. De az, hogy továbbra is életben tartsák ezt a rekordot, nem lesz könnyű. Az Atlético Madrid a 9. forduló óta a tabella élén van, mindössze egyetlen alkalommal kaptak ki hazai pályán, a Levante ellen. Luis Suárez a liga egyik legtöbb gólt szerző játékosa, jelenleg 16 találatnál jár.

Tovább

Benzema: Gyerekként semmim nem volt, de boldog voltam

A pénz boldogít? „Ezzel szerintem senki nem tudna egyetérteni. A pénz nagyon sok dologban segít, de nincs szükséged milliókra ahhoz, hogy boldog lehess. Amikor gyerek voltam, szó szerint semmim nem volt. De boldog voltam. Boldogan el tudtam tölteni egy egész napot csak azzal, hogy a falnak vagy a garázsajtónak rugdosom a labdát a szüleim házánál. Olyan gyerek voltam, aki a futballnak élt.”

Barátságok: „Csak egy barátom van. Ez is mutatja, hogy számomra a barátság mennyire fontos.”

Édesapa: „Nagyon sokat várt tőlem, de ennek köszönhetően erős mentalitással rendelkezem, erős vagyok, mint az acél. Természetesen hálás vagyok neki ezért. Az ő nevelése miatt vagyok ma az, aki.”

Érkezés a Real Madridba: „Mindössze 21 éves voltam, egyedül jöttem, mivel a családom nem tudott velem tartani. Általában sok időt töltök velük, szóval nehéz volt az első időszak.”

Social media: „Lehetőséget teremt arra, hogy közelebb kerüljek a szurkolóimhoz. És azokkal, akik szeretnek engem, van mit megosztanom a futballon kívül is. Ezért is teszek ki képeket magamról és a gyerekeimről. Édesapa vagyok, csodás gyerekeim vannak, az életem pedig teljesen megváltozott azóta. Nem gondolok arra, hogy milyen lehet az életem 10 év múlva. A legfontosabb, hogy a gyerekeim boldogok legyenek.”

Karakter: „Nem igaz, hogy semmi nem zavar. Vannak érzéseim, de sosem mutatom a gyengeségeimet, még akkor sem, ha megvannak, ugyanúgy, mint bárki másnak. Amikor magam alatt vagyok, azt megtartom magamnak.”

Zidane: „Ő olyan nekem, mint egy idősebb testvér. A pályán kívül mindig ott van nekem, hogy tanácsokat adjon.”

Cristiano távozása: „Csak annyit mondhatok, hogy a távozásával lehetőségem lett egy új szerepet kipróbálni. 50-60 gólt szerzett minden idényben, alkalmazkodnom kellett a játékához. Ő a világ egyik legjobbja, boldogan játszottam az oldalán.”

Valbuena-ügy: „Mindig vannak jó és rossz időszakaid a karriered során, ez egy nagyon rossz időszak volt számomra. Mindenkinek szembe kell néznie kihívásokkal. Az enyémek hatalmasak, de a vállaim bírják a terhet, és fejben is képes vagyok kezelni az ilyen helyzeteket. Soha nem adom fel.”

Zene és kocsik: „Ki ne szeretné a zenét és a kocsikat? Jelenleg Big Bent hallgatok, ő egy srác a környékemről. Egy ideje már nem hallgatok amerikai hip hopot, de nem tudom, tetszenek a cipőik, szeretem hordani őket.”

Imázs: „Miért aggódnál az imázsod miatt, ha vagy, aki vagy? Szeretned kell magad. Ha arra vársz, hogy mások mondják, hogy kedvelnek, akkor igazából nem értesz semmit.”

Pandémia: „Remélem, hogy mielőbb kilábalunk ebből a káoszból. Nem szeretünk közönség nélkül játszani, de hozzá kell szoknunk. Imádjuk a futballt, úgyhogy örülünk, hogy legalább így játszhatunk.”

Tovább

Zidane: Tudjuk, hogy a védekezésünk az erősségünk

A derbi
„A derbi mindig különleges mérkőzés. Tisztában vagyunk ezzel, ahogy a szurkolóink is. Készen állunk. Jó hét van mögöttünk, nagyon várjuk a meccset. Nincsenek favoritok. Egyszerűen mindenki egy nagyszerű futballmeccset szeretne látni holnap.”

„Ez egy derbi, amelyen különleges érzés játszani, én is megtapasztalhattam ezt korábban. Három pont a tét, és olyan lesz a meccs, mint egy döntő, de ez igazából minden meccsünkről elmondható. Mindig nyernünk kell, és függetlenül attól, hogy mi történik, még mindig versenyben leszünk a bajnoki címért. Teljes mértékben arra koncentrálunk, hogy jó teljesítményt nyújtsunk, ennél többet nem is tehetünk, de ez a legfontosabb.”

Korábbi meccsek
„Ez most egy teljesen más mérkőzés lesz, a statisztikák nem számítanak. Úgy kell pályára lépnünk, hogy hinnünk kell abban, hogy jó teljesítményt fogunk nyújtani, és meg fogjuk szerezni a három pontot. Ami a múltban történt, az semmilyen szinten nem fog segíteni nekünk. Jó teljesítményt kell nyújtanunk, mivel egy nagyon erős ellenfél ellen lépünk pályára, akik ráadásul vezetik a tabellát. Erősen kell kezdenünk, és az egész mérkőzésen jól kell teljesítenünk.”

Zidane

Védelem
„Nehéz megtartani a védekezésben a szilárdságot, ha ilyen sok játékos esik ki. Mindenesetre jól védekezünk, és tudjuk, hogy ez is az erősségünk. Fontos, hogy mindannyian védekezzünk, az elmúlt időszakban pedig pontosan ezt is tesszük. Így kell folytatnunk tovább, a pálya másik felén pedig helyzeteket kell kidolgoznunk. A legfontosabb, hogy erős a védelmünk.”

Benzema
„Velünk lesz. Tudjuk, hogy micsoda játékosról van szó, és nem csak a góljai miatt. Ő egy nagyon fontos játékos számunkra, és egy csatárként nagyon fontos részét képezi a rendszerünknek, különösen akkor, ha nálunk van a labda. Meglátjuk, hogy holnap milyen állapotban lesz. Nem szeretnék kockázatot vállalni vele, és ha bármilyen kétség felmerül, akkor nem fog játszani, hiszen rosszabb esetben akár még súlyosabb sérülést szenvedhet, amely miatt hosszabb időre is kidőlhet. Azok fognak játszani, akik 100%-osak lesznek.”

„Amióta több mint 10 évvel ezelőtt csatlakozott a klubhoz, rengeteget javult, kulcsfontosságú játékossá és a szurkolók számára különleges játékossá vált, ráadásul nem is csak a Real Madrid szurkolók számára. Ő egy olyan játékos, akit mindenki csodál, és a legjobb az, ha a te csapatodban van. A társai örülnek, hogy visszatért. Különleges dolgokat csinál a pályán, és örömet okoz azoknak, akik élvezik a futballt.”

Courtois
„Sok jó kapus van a világon, de nálunk itt van Courtois, aki a világ egyik legjobbja. Rengeteget javult, amióta itt játszik, és nagyon fontos játékos. Ezt mostanában is megmutatja, örülünk, hogy velünk van.”

A CKM középpályás-trió
„Mindhárom játékos régóta a Real Madrid csapatában futballozik. Beírják a nevüket ennek a nagyszerű klubnak a történelemkönyvébe. Kétségtelen, hogy jó dolog a Real Madrid kapcsán, hogy a legjobb játékosokat mindig magához vonzza. Rengeteg címet nyertek együtt, ez pedig mindennél többet mond.”

Del Bosque rekordja
„Tőle a nyugodtságát tanultam. Hatalmas tudással rendelkezett, ismerte a labdarúgás csínját-bínját. Mindig szerény volt, és hihetetlen nyugalmat árasztott a csapat felé. 29 évesen csatlakoztam a klubhoz, és ennek ellenére is rengeteget tanultam tőle, ahogy a többi edzőtől is, akiknek a kezei alatt játszottam. Mindenki megpróbál mindent megtenni ezért a klubért. Ezt akkor is érzed, amikor távozol innen, hiszen a klub rendkívül hálás azoknak, akik itt dolgoztak.”

Vini és Asensio
„Nagyon szeretnénk több gólt lőni. Ehhez fontos, hogy legyenek helyzeteink, mostanában pedig van bőven. Mindenki javulni akar. Emlékszem, hogy én sem lőttem túl sok gólt, de a célom mindig a gólszerzés volt. Vannak játékosok, akikben megvan a minőség ahhoz, hogy javítsanak a statisztikájukon, különösen a gólszerzés tekintetében.”

Hazard
„Nincs visszaesés, és azt akarjuk, hogy 100%-os legyen, amikor visszatér. Lassan haladunk, anélkül, hogy bármit is siettetnénk. Tudjuk, hogy milyen fontos játékosról van szó, ő is a csapat tagja. Az alapján fogunk eljárni, ahogy érzi magát, és biztosítani szeretnénk, hogy amikor visszatér, erősnek és 100%-osnak érezze magát. Nem fogunk semmilyen kockázatot vállalni a visszatérésével. Jól halad, remélem, hogy a jövő héten már csatlakozhat hozzánk.”

Tovább

Kroos: Innen szeretnék visszavonulni

„Ez nagyon különleges dolog. Ha megnézed, hogy milyen német játékosok játszottak itt, rájössz, hogy nagy nevekről beszélünk: Netzer, Schuster vagy Stielike. Az, hogy megelőztem Stielikét, aki egy klublegenda, boldoggá tesz. Ez egy különleges rekord, én pedig nagyon örülök, hogy eljuthattam idáig. Ahogy mindig mondtam, szeretnék innen visszavonulni, ez az, amit meg fogok próbálni elérni.”

Kroos

Debütálás:
„A debütálásom is különleges volt. Azután csatlakoztam a klubhoz, hogy 2014-ben világbajnok lettem. Az első meccsemen meg is nyertem az első trófeámat, az UEFA-szuperkupát. Ez nem normális. Nagy dolog így kezdeni egy olyan klubnál, mint a Real Madrid. Nagyon örültem, hogy megvan az első címem, és tudtam, hogy minden jól fog alakulni. A klub elnöke elmondta, hogy olyan voltam, mintha nem is az első meccsem lett volna a csapatban. Nagyon jól éreztem magam azon a mérkőzésen.”

Gólpasszok
„Nagyon tetszik, hogy a csapattársaim sokat passzolnak nekem, mivel ez azt is jelenti, hogy bíznak abban, amit csinálok. Ha megvan a csapattársak bizalma, minden könnyebb. Próbálom minden meccsen a legjobbamat nyújtani, és minden passz, ami nem ér el a csapattársamhoz, bosszant. Ebben a tökéletességre törekszem, bár tudom, hogy ilyen nem létezik. Sokat gyakorlom, és az évek során rengeteget dolgoztam ezen.”

A szurkolók elismerése a Tizenkettedik megnyerése után (Toni látványosan köszönte meg a szurkolók támogatását a találkozó végén – a szerk. kieg.)
„Egy BL-döntő mindig különleges, én pedig szerettem volna kifejezni az elégedettségemet és a boldogságomat. Nem gyakran láttok így engem, ez a szurkolóknak szólt, akik mindig segítenek nekünk az ilyen meccseken. Én mindig szeretem megélni a pillanatot. Tudom, hogy történelmet írtunk, és a karrierem végén visszatekintek majd, de most még többet akarok. Ebben az évben is van esélyünk a BL megnyerésére, és erre koncentrálok, de segít, hogy tudom, már alkottunk valami nagyot.”

„Ha csak egy trófeát nyersz, akkor könnyebb kiválasztani a legjobbat. De én az összes közül a kijevi BL-döntőt mondanám, mivel az volt az egyetlen, amelyet az egész családommal együtt ünnepelhettem. Cardiffban csak a kisfiam volt ott, mivel a lányom túl kicsi volt még. Itt mindig felejthetetlen élmény egy trófea megnyerése.”

A cipőpucolós gólöröm Ramosszal
„Imádom azt a képet. Az emberek tudják, hogy Sergióval remekül érezzük egymást a szögleteknél, szabadrúgásoknál. Ez az ünnepléseken is látszik. Tudja, hogy egyedül nem fog menni, szüksége van valakire, aki odateszi neki a labdát. A kép az elismerését tükrözi, hiszen a futballban nem egyedül szerzed a gólokat, nem egyedül nyered a meccseket. Ez mindig a játékosok közötti kapcsolatról szól.”

Kroos

Szögletből a Valencia ellen
„Nagyon jól emlékszem erre. Az ellenfél kapusa kimozdult, a társaihoz beszélt. Meccsenként van 5-6-7 szögletünk, nekem pedig beugrott, hogy ezt ki kell használni, és most valami különlegeset kell tenni. Nem nehéz így kapuba találni, ott és akkor az nehezítette a dolgot, hogy gyorsan és nagy nyomás alatt kellett mindezt megtenni. Különleges volt, egy olimpiai gól.

Stielke üzenete:
„Hello, Toni. Gratulálok neked a Real Madrid mezében lejátszott 309 mérkőzésedhez, és ahhoz, hogy ezzel te lettél a legtöbbször pályára lépő német játékos a klub történetében. A legjobbakat, de legfőképp jó egészséget kívánok neked a jövőre nézve. Remélem, hogy innen fogsz majd visszavonulni. A legjobbakat.”

Tovább

VIDEÓ – 119 éves a Real Madrid

Rudyart Kipling

Ha…

Ha nem veszted fejed, mikor zavar van,
s fejvesztve téged gáncsol vak, süket,
ha kétkednek benned, s bízol magadban,
de érted az ő kétkedésüket,
ha várni tudsz és várni sose fáradsz,
és hazugok közt se hazug a szád,
ha gyűlölnek, s gyűlölségtől nem áradsz,
s mégsem papolsz, mint bölcs-kegyes galád,
ha álmodol – s nem zsarnokod az álmod,
gondolkodol – becsülöd a valót,
ha a Sikert, Kudarcot bátran állod,
s ugy nézed őket, mint két rongy csalót,
ha elbírod, hogy igazad örökre
maszlag gyanánt használják a gazok,
s életműved, mi ott van összetörve,
silány anyagból építsék azok.
ha mind, amit csak nyertél, egy halomban,
van merszed egy kártyára tenni föl,
s ha vesztesz és elkezded újra, nyomban,
nem is beszélsz a veszteség felől,
ha paskolod izmod, inad a célhoz
és szíved is, mely nem a hajdani,
mégis kitartasz, bár mi sem acéloz,
csak Akaratod int: „Kitartani”,
ha szólsz a néphez s tisztesség a vérted,
királyokkal jársz, s józan az eszed,
ha ellenség, de jóbarát se sérthet,
s mindenki számol egy kicsit veled,
ha a komor perc hatvan pillanatja
egy távfutás neked s te futsz vígan,
tiéd a Föld és minden, ami rajta,
és – ami több – ember leszel, fiam.

Tovább

Courtois: Sajnos nem tudtuk megszerezni a második gólt

Courtois:
„Jól teljesítettünk, sok helyzetet alakítottunk ki, egyedül egy második gól hiányzott. Ha sikerült volna vezetést szereznünk, nyertünk  volna. Meg kell próbálnunk nyomás alá helyezni az ellenfeleket és minél több mérkőzést megnyerni, mivel még sok van hátra. A verseny a bajnoki címért még mindig nyitott, és kötelességünk a végsőkig küzdeni.”

„Az első félidőben bíztatóan játszottunk. Jó helyzeteket alakítottunk ki, amelyeket aztán nem tudtunk értékesíteni. A második félidőt lassan kezdtük. Egy nagyszerű gólt szereztek egyenesen a felső sarokba, nehéz helyzetbe hozva minket. Végül sikerült gólt szereznünk, de a második már nem jött össze.”

Courtois-Sociedad

„A főnök 3 védőre akart átállni Lucasszal és Mendy-vel a széleken. Az elején túl sok teret hagytunk nekik labdavesztést követően, és ebből kaptuk a gólt. A szélsőink nagyon elől voltak, és már nem tudtak visszaérni Portu góljánál. Van, hogy elszórunk pontokat, és van, hogy elhozzuk az összeset. A Real Sociedad egy erős csapat, akik a tabella elején harcolnak. Nem minden meccs egyszerű.”

„Vasárnap a Wandába látogatunk, hatalmas a tét. A tőlünk telhető legtöbbet kell nyújtanunk, ha nyerni szeretnénk. Jó formában vagyunk, és még térnek is vissza páran sérülésből. Az Atlético azért van most ott ahol, mert sorra nyerték a meccseket. Meg kell próbálnunk legyőzni őket.” 

Vinícius:
„Nagyon komoly teljesítmény 100 mérkőzést lejátszani ezekben a színekben. Nagyon elégedett vagyok, ez egy különleges nap számomra. Elmondtam a családomnak, hogy nagyon izgatott vagyok a 100. meccsem miatt, és hogy mindent beleadok ezért a mezért, amit annyira szeretek.”

„Az első félidőben nagyon jól játszottunk, de a másodikban adtunk nekik némi területet, amiért meg is büntettek minket. Csalódottak vagyunk amiatt, hogy nem szereztük meg a győzelmet, amire nagy szükségünk lett volna. Szerettük volna mind az öt meccsünket megnyerni a derbi előtt, de most csak egy döntetlenre futotta. Ezen az úton kell folytatnunk, ha nyerni akarunk valamit ebben az idényben.”

Vinícius és Florentino Pérez

„A La Real egy jó csapat, akik nagyon jó dolgokat mutatnak a pályán. Nehéz volt ellenük játszani, de ilyen a spanyol bajnokság. Minden harmadik-negyedik meccsünk kőkemény, de az összes találkozón maximális koncentrációra van szükségünk, és a legjobb formánkban kell lennünk.”

„Mindig mindent bele fogunk adni ezért a mezért, amelyet minden erőnkkel védünk és annyira szeretünk. Ezt fogjuk folytatni, az utolsó pillanatig harcolni fogunk. Most van egy hetünk, hogy dolgozzunk. Meg kell vizsgálnunk a mai meccsen történteket, majd az Atlético elleni találkozóra kell koncentrálnunk. Jól fel kell készülnünk, ha nyerni akarunk.”