Gy. András

8872 cikk
1997, Roberto Carlos, Šuker, Mijatović, Raúl, habfehér mez, azóta szerelem. És ez már így is marad. 2008 óta vagyok a magyar madridista szurkolói közösség aktív részese hírszerkesztőként, 2009-ben alapító tagja voltam a Real Madrid Magyar Szurkolói Egyesületnek, amelynek jelenleg is alelnöke vagyok, 2011-ben pedig a penamadridista.hu megalapításának is részese lehettem, amire azóta is nagy büszkeséggel gondolok. Mindörökké Real Madrid!
Tovább

A Real Madrid számára is megkezdődnek a Király-kupa küzdelmei

A Király-kupa aktuális kiírásának első két fordulója hozott néhány érdekes eredményt, most pedig elérkeztünk a harmadik fordulóhoz, vagyis a legjobb 32 küzdelmeihez, ahol már a Spanyol Szuperkupán résztvevő négy együttes, vagyis a Real Madrid, a Barcelona, az Athletic Bilbao és a Real Sociedad is érdekelt.

A legjobb 32 között kialakuló párosításokat január 8-án, pénteken 13:00-kor sorsolják ki, az esemény pedig a MARCA és az RFEF hivatalos csatornáin lesz követhető.

A résztvevő csapatok, vagyis a legjobb 32:
LaLiga Santander: Alaves, Athletic Club, Barcelona, Real Betis, Eibar, Elche, Granada, Levante, Osasuna, Real Madrid, Real Sociedad, Sevilla, Valencia, Real Valladolid, Villarreal

LaLiga SmartBank: Alcorcon, Almeria, Espanyol, Fuenlabrada, Leganes, Malaga, Rayo Vallecano, Sporting Gijon, Tenerife

Segunda Division B: Cordoba, Cornella, Ibiza, Navalcarnero, Alcoyano, Pena Deportiva

Király-kupa (MARCA.com)
A kép forrása: MARCA.com

A sorsolás formátuma
A szuperkupa döntősei a Segunda B csapatai közül kapnak ellenfelet ebben a fordulóban. A blancók lehetséges ellenfelei tehát a Cordoba, Cornella, Ibiza, Navalcarnero, Alcoyano, Pena Deportiva.

Az elődöntőkig minden párharc egymeccses lesz, ezeket pedig január 16-án, 17-én, 20-án vagy 21-én fogják lejátszani, mindig az alacsonyabb osztályban szereplő csapat otthonában.

A legjobb 16 csapat összecsapásáig, vagyis a január 26, 27 és 28-án megrendezésre kerülő mérkőzésekig nem alkalmazzák a VAR-t az összecsapásokon.

Tovább

VIDEÓ – A hófedte, felújítás alatt álló Bernabéu

Tovább

Eden Hazard: Gondolkodás nélkül eltörölném a VAR-t

Eden, milyen érzés 30 évesnek lenni?
Nem más mint 28 vagy 29-nek. Az ember idősödik, de hé, én fiatalnak érzem magam. Ez a legfontosabb.

Mit kívánhatnánk neked ezen a különleges napon?
Sok mindent. A sérülésekkel talán már jobban állok. Az emberek, és elsősorban én, arra számítanak, hogy többet lépjek pályára, és jobban teljesítsek. És még általánosabban… Azt, hogy az egészségügyi helyzet megváltozik és minden visszatér a normál kerékvágásba a vírus után.

Milyen számodra egy jó szülinap?
Egy közös étkezés a szeretteim körében. A gyerekekkel, a családdal. Ritkán tudunk találkozni a testvéreimmel, a szüleimmel. Szóval az lenne a legjobb, ha mind együtt lennénk.

És a tökéletes torta?
Egy csokis charlotte-torta, ahogy a nagymamám készítette. Amióta elhunyt, alig eszünk ilyet, még ha édesanyám néha el is szokta készíteni. Hiányzik ez a torta.

 A legszebb ajándék, amit a gyermekeidtől eddig kaptál?
Még nagyon kicsik, de szoktak rajzolni. Ezek apróságok, de nagy örömet okoznak. Emlékszem, hogy tavaly egy kis kávé kíséretében hozták nekem az ágyba. Tökéletes volt.

A legrosszabb ajándék, amit kaptál?
Az ajándékok azok ajándékok. Akkor is azt fogom mondani, hogy szép, és megköszönöm, ha valójában nem tetszik, mivel a gesztus a fontos. A Chelsea-nél például egyszer kaptam egy kínai babát egy szurkolótól. Ez egész vicces volt. (nevet)

Ezt csak azért mondod, mert jólnevelt vagy.
Igen, igen, az vagyok. (nevet)

A szülinapi partidra be kell öltöznöd. Mit fogsz viselni?
Ez jó kérdés. Szerintem a gyerekek fognak választani. Mivel szuper apuka vagyok, így mondjuk Superman leszek, jól jön majd egy kis izom.

És mi az a zene, ami táncra perdít?
Mindegy. Mindenféle zenére táncolok, ha jó emberekkel vagyok körülvéve. A hangulattól függ.

Eden az asztalon szokott táncolni?
Előfordult már. Tudod, ha az ember iszik egy kicsit, sok mindent megcsinál. (nevet)

És kitől számítanál arra, hogy meglep a bulidon?
Focisták közül? Lehetne meglepetésvendég. Akit mondjuk régóta nem láttam. Mondjuk Marouane (Fellaini). De egyébként elhoznám Christiant (Benteke) és Thibaut-t (Courtois), mert ők szeretnek bulizni. Három belgát is hoznék, nem rossz.

30 év. Mi az a három dolog, amit kiemelnél a karrieredből?
Az első profi meccsem a Lille-ben, az első meccsem a Chelsea-ben és az első meccsem a Real Madridban. Egy új klub, egy új bajnokság… Ez egy új felfedezés, és amúgy is azt mondják, hogy az ember az elsőt sosem felejti el. (nevet)

Az első ajándékom neked. Valamit átvehetsz Zidane-tól. Mi lenne az?
A klasszisát. Még ha bennem is van belőle, de benne sokkal több. (nevet)

Messitől?
A bal lába.

Cristiano Ronaldótól?
A győzelmi vágya, az éhsége a trófeákra, az, hogy mindig gólokat akar szerezni.

A második ajándék: Nyertél egy utat a múltba, ahol találkozhatsz egy játékossal.
Ha nem dolgoztam volna Zidane-nal és Henry-val, őket mondtam volna. De a játékos, akivel sosem találkoztam, de szerettem volna, az Riquelme. Fiatal koromban az összes róla szóló videót láttam. Igen. Szívesen találkoznék vele a pályán, vagy csak beszélgetnék vele. Nagyszerű lenne.

A harmadik ajándék: A FIFA felajánlotta, hogy módosíts egy szabályt.
Azonnal eltörölném a VAR-t. Annyi szórakozást vesz el a futballból. Az érzelmeket. Gólt szerzünk, majd azt figyeljük, hogy mi fog történni. Persze sok hibát kijavított, de az igazságtalanság is a futball egyik szépsége. Gondolkodás nélkül… Viszlát VAR!

Az utolsó ajándék: Megváltoztathatod egyetlen meccsed eredményét a múltból.
Ez könnyű. A világbajnokság elődöntője Franciaország ellen, 2018-ból. Umtiti kihagyja a fejest, visszatámadunk, Romelu jön és 1-0. Nyerünk és viszlát. Irány a döntő.

Eden, a következő évfordulós interjúnk 35 éves korodban lesz. Még futballista leszel?
Nem tudom. Néha gondolkodom ezen, de ha lejár a szerződésem, 33 és fél leszek. Meglátjuk, hogy a testem hogy viselkedik. Ha a sérülések elhatalmasodnak rajtam, akkor nem fogok játszani 35 éves koromig. Az ember minél idősebb, annál nagyobb örömét leli a fociban, nem? Erre van szükségem. Mindig a futball világában leszek, de lehet, hogy már nem profiként. (nevet)

Mi lenne, ha felajánlanék neked egyet az áhított tortádból jövő júliusban, a városháza teraszán?
Az nagyszerű lenne. De ha valamit magasba emelünk, az nem csak egy torta lesz. És meg kell majd osztani az egész csapattal.

Ok, kapitány! A felajánlás megtörtént. Boldog születésnapot!
 

Tovább

Zinédine Zidane karanténba vonult

A Real Madrid edzője, Zinédine Zidane karanténban van, miután közvetlen kapcsolata volt egy olyan személlyel, aki pozitív koronavírus tesztet produkált. A szakember nem látogatta meg a csapat mai edzését, és jelenleg a tesztjének eredményére vár.

Zidane csak azért ment ma reggel Valdebebasba, hogy elvégezzék rajta a PCR tesztet, és egy újabb antitest tesztet. A madridi tréner antitest tesztje negatív lett, de a PCR eredményére még mindig várni kell.

ZZ

Az edző a LaLiga protokollt követi
A LaLiga protokolja szerint Zidane-nak három napig biztosan karanténban kell maradnia, ezt követően újabb PCR teszten esik át, még akkor is, ha a jelenlegi tesztje negatív eredményt hoz.

Ha a második tesztje is negatív lesz a harmadik nap után, visszatérhet a munkájához. Ez az időtáv azonban nőhet, attól függően, hogy milyen érintkezés történt a fertőzöttel és mikor történt az utolsó találkozás.

Zidane kihagyhatja a csapat következő két mérkőzését
Ez azt jelenti, hogy Zidane kihagyhatja a csapat pamplonai útját, amely egyébként jelenleg is veszélyben van hóvihar miatt, de az Athletic Bilbao elleni Szuperkupa-meccstől is távol maradhat, amelyet jövő csütörtökön, január 14-én rendeznek majd Málagában.
 

Tovább

Benzema bíróság elé áll

A Real Madrid támadója, Karim Benzema gyanúsítottként szerepel egy zsarolási ügyben, amely korábbi csapattársát, Matthieu Valbuenát érinti, akit egy zsaroló banda fenyegetett meg azzal, hogy nyilvánosságra hozza a róla készült intim feltévelt, ha nem fizet egy nagyobb összeget a hallgatásért. Valbuena nem fizetett, a rendőrséghez fordult, Benzema pedig belekeveredett az ügybe.

>>>Az ügy részleteit egy korábbi cikkünkben, ide kattintva elolvashatod.<<<

A 33 éves játékosnak most bíróság elé kell állnie, zsarolásban való bűnrészesség vádjával. Négy másik személyt is megvádoltak az ügyben, rájuk is tárgyalás vár.

A játékos ügyvédje nyilatkozatban reagált a hírre: "A döntés, hogy ezt az ügyet tárgyalásig viszik, teljesen abszurd és igazságtalan. Benzema semmiért sem hibáztatható."

Benzema tagadja a bűnösségét.

Az ügy 2015-ös kirobbanása óta a Real Madrid csillaga nem kapott behívót a francia válogatottba, és amíg Didier Deschamps a szövetségi kapitány, ez vélhetően nem is fog megváltozni.

Tovább

Ítélet: A magyar szurkolók véleménye Ramos esetéről

Az első kérdésünk az volt, hogy vajon mi fog történni a kapitánnyal? Hosszabbít-e egyáltalán, és ha igen, akkor 1 évvel vagy 2 évvel. A legtöbben (42,8%) úgy gondoltátok, hogy egyéves hosszabbítást fog aláírni Ramos, amely nem tartalmaz fizetéscsökkenést, de sokan (35,2%) szavaztatok a 2 éves hosszabbításra is. Azt tudtátok elképzelni a legkevesebben, hogy a kapitány távozik, ez mindössze a szavazók 22%-a szerint opció. A spanyolok sem hisznek a távozásban (25%), de náluk egyértelműen a kétéves szerződés nyert (49%) az egyéves hosszabbítással szemben (26%).

Ramos

Arra is kíváncsiak voltunk, hogy egy esetleges távozás esetén mi lehet a célállomás a kapitány számára. Itt elsöprő többséggel (73,8%) nyert a PSG, de sokan (11,7%) gondoltátok úgy, hogy a City lehet a következő állomás Ramos számára. Még említésre méltó szavazati aránnyal rendelkezik a Juventus (6,1%) és az Egyesült Államok valamely csapata is (4,4%), a többi opció elhanyagolható számú szavazattal zárt. Egy-egy voks azért érkezett a Kisvárdára, Vasasra, Barcelonára, FTC-re, Kispestre, Sepsi OSK-ra is. A spanyolok sorrendje PSG (76%), Juventus (11%), USA (5%) volt, bár az hozzá tartozik az igazsághoz, hogy a City náluk nem volt választható opció (az egyébre 5% szavazott).

Abban a kérdésben, hogy melyik félnek van igaza, olyan különbség alakult ki, amely labdabirtoklásban már jelentősnek mondható. A szavazók 63,6%-a szerint a klubnak, 36,4% szerint pedig Ramosnak van igaza. A spanyolok is hasonlóan látták a kérdést (56% – 44%). Mindenesetre reméljük, hogy végül megszületik egy minden fél számára elfogadható megegyezés.

Ramos

A kapitány pótolhatatlanságával kapcsolatban már nincs ekkora eltérés, itt közel azonos számú szavazatot kapott a két opció, ám mégis a „senki sem pótolhatatlan” válasz nyert, 52,6% – 47,4% arányban. A MARCA olvasói itt egyértelműen a klub felé húznak, 62% – 38% szavazati aránnyal.

Ramos

A végére maradt a Ramos pótlására vonatkozó kérdés, hiszen egy esetleges távozás esetén felmerül a kérdés, hogy kit igazoljon a klub a védelem közepére? Itt talán nem meglepő módon David Alaba vitte a prímet (41,4%), a második helyen De Ligt (18,8%) végzett, a képzeletbeli dobogó legalsó fokára pedig a Villarreal és a spanyol válogatott reménysége, Pau Torres (16,4%) ért fel. Mögöttük szorosan ott van még Upamecano (15,3%), de mindenki más elhanyagolható számú szavazatot kapott. A MARCA olvasóinak sorrendje kicsit más, talán érthető módon Alabát (44%) a spanyol Pau Torres (25%) követi, és De Ligt a harmadik helyre szorult (15%). Upamecano itt is negyedik lett (10%).

A nem alapból felajánlott opciókon túl többen írtátok még Van Dijk nevét, de ismét volt 1-1 érdekes javaslat, pl.: Ronaldo, Willi Orban, Szalai Attila, Blazic, Piqué, Gyepes, Dragóner Attila a rutin miatt, vagy épp maga Sergio Ramos.

Köszönjük a kitöltést mindenkinek, akinek pedig kedve van hozzá, még most is el tudja mondani a véleményét ide kattintva.

Tovább

Veszélyben az Osasuna – Real Madrid mérkőzés megrendezése

Az Osasuna és a Real Madrid szombaton este csapna össze egymással az El Sadarban, de a mérkőzés megrendezése veszélyben forog, tekintettel egy hatalmas hóviharra, amely miatt előfordulhat, hogy halasztani kell az összecsapást. Pamplona az elmúlt napokban komolyan érintett volt a spanyolokra lecsapó rendkívül hideg téli időjárással, amely a Dóra nevű viharnak köszönhető. Az Osasuna játékosai a hétvégén edzeni sem tudtak addig, amíg a pályáról el nem takarították a havat.

Még korai bármit is mondani, de az előrejelzések alapján olyan jelentős viharra lehet számítani, amely megfontolandóvá teszi a halasztást. A Diario de Navarra meteorológusa, Enrique Pérez de Eulate szerint jelenleg nem lehet biztosra menni, és minden attól függ, hogy a vihar merre halad tovább. „Ha 100 vagy 200 km-rel nyugatra vagy keletre halad, akkor nem fogja érinteni Navarrát, és maximum egy kevés havazásra lehet számítani. Ha teljesen belép Navarrába, ahogy néhány modell jósolja, hóvihar lesz, bár ezt most még korai lenne megerősíteni. Mindenesetre ha lecsap a hóvihar, hatalmas hóesés lesz” – mondta a szakember.

A meteorológus szerint 15-20 cm hó is eshet, és ez csak tovább nőhet szombatig, ami vélhetően az Osasuna – Real Madrid mérkőzés elhalasztásához vezetne.

Tovább

Ramos miatt sem kell bankot robbantani

Igen, ez várható volt. Ha Sergio Ramos szerződésének megújítása felmerül, akkor káosz lesz. A legújabb hírek szerint a játékos nem fogadta el a Real Madrid ajánlatát, amely egy éves szerződéshosszabbításról és 10%-os fizetéscsökkentésről szólt. (Az AS ezzel ellentétben 2 éves szerződésről tud, de bizonyos hírek szerint 1 éves szerződés és változatlan fizetés is volt az ajánlatban… – a szerz. kieg.)

A középső védő jelenleg nettó 12 millió eurót keres idényenként. Figyelembe véve azt, hogy Spanyolországban 50%-os az adókulcs, a blancók valójában 24 millió eurót fizetnek a játékosnak idényenként. Ez a jelenlegi gazdasági helyzetben csillagászati összeg.

Véleményem szerint Ramos megérdemli az új szerződést, de nem minden áron. Florentino Péreznek a klub érdekeit kell képviselnie, nem pedig egyszerűen egy játékos igényeit kielégíteni, még akkor sem, ha egy legendáról van szó.

Mint ismeretes, Ramos mind a 16 Madridban töltött idénye alatt megkapta azt, amire leszerződött. Kiszámolni azt, hogy mennyi is volt ez a megérdemelt kereset, szinte lehetetlen, de az biztos, hogy akkora számról beszélünk, amit a legtöbben 500 emberöltő alatt sem hoznának össze. Persze Ramos kiérdemelte ezt a pénzt, de ez a helyzet akkor is felháborító.

És ez az, amiért a játékost és a környezetét nagyon nehéz most megérteni, különösen úgy, hogy hónapok óta nyomást gyakorol a klubra és próbál kiharcolni egy két vagy három idényre szóló szerződést, állítólag a jelenleginél nagyobb fizetéssel. Ramos egy csodálatos középső védő, de márciusban 35 éves lesz. Nincs a világon még egy középső védő, aki ilyen feltételeket támaszthat.

Ramos

A játékos tökéletesen tisztában van azzal, hogy joga van kérni, de Florentinónak nem muszáj beadnia a derekát. A Real Madrid elnökének a klub jövőjét kell szem előtt tartania. Néhányan panaszkodnak, mert a klub megújította Dani Carvajal és Casemiro szerződését, pedig logikus, hogy előttük azért még jóval több év van, mint Ramos előtt. Még ha azt is feltételezzük, hogy Ramos top fizikai állapotban lesz, már akkor is maximum két éve van hátra a legmagasabb szinten, utána már nagyon nehéz dolga lesz.

El sem akarom képzelni, hogy az emberek mit mondanának Florentinónak, ha Ramos két idényen át csere lenne, 36-37 évesen, és bruttó 30 millió eurót tenne zsebre. Már láttuk, hogy mi történt Gareth Bale fizetésével, más csapatok számára megfizethetetlen volt, pedig ő még csak 31 éves.

Florentino tisztában van azzal, hogy vannak a csapatban játékosok, akik elit karrierjük utolsó szakaszában járnak. Ilyen Ramos, Benzema és Modric. Három alapvető alkotóelem, három madridi legenda, akiket viszont muszáj lesz pótolni, ha a klub a jövőben is sikeres akar lenni. Modric elfogadta a klub ajánlatát, Ramos nem. Ez a különbség.

Florentino eközben azon is gondolkodik, hogy a csapatot bizonyos posztokon meg kell erősíteni, ha a klub ismét BL-t akar nyerni. Sokkal fontosabb lenne Erling Haalandra vagy Kylian Mbappéra pénzt költeni, mint egy csillagászati összeggel megújítani Sergio Ramos szerződését a pandémia közepén.

Ha valaki kifizeti azt, amit a játékos kér, akkor mehet. A Real Madridnak előre kell tekintenie, még akkor is, ha a védő nem a blancóknál fejezi be a karrierjét, ami mindenki számára kivételesen fájdalmas dolog lenne. Ez a dolog egyedül Ramoson múlik, ő fogja meghozni a döntést, amit tiszteletben kell tartania mindenkinek, és nem szabad emiatt másokat hibáztatni. Az nem lenne igazságos.

Tovább

A Real Madrid Son iránt érdeklődik

A dél-koreai játékos nagyszerű párost alkot Harry Kane-nel José Mourinho irányítása alatt a Spursnél, eddig 16 angol bajnokin 12 gólt szerzett, emellett pedig 5 gólpasszt is kiosztott.

Egy török újságíró értesülései szerint a Real Madrid és a Tottenham képviselői találkozni fognak egymással, és a blancók megpróbálják kipuhatolni, hogy mire lenne szükség egy esetleges üzlet létrejöttéhez.

A Real Madrid edzője, Zinédine Zidane a hírek szerint nagy rajongója Sonnak, bár nem lenne könnyű a játékos megszerzése, tekintettel arra, hogy szerződése 2023-ban jár le a Tottenhammel, Daniel Levy pedig biztosan rendkívül magas árat szabna meg a támadóra.

Azt is figyelembe kell venni, hogy a Real Madrid a koronavírus-járvány okozta gazdasági helyzetre való tekintettel óvatosan bánik a pénzügyeivel, bár a két klub közötti kapcsolat Bale, Modric és Reguilón kapcsán is kiváló.