Gy. András

8872 cikk
1997, Roberto Carlos, Šuker, Mijatović, Raúl, habfehér mez, azóta szerelem. És ez már így is marad. 2008 óta vagyok a magyar madridista szurkolói közösség aktív részese hírszerkesztőként, 2009-ben alapító tagja voltam a Real Madrid Magyar Szurkolói Egyesületnek, amelynek jelenleg is alelnöke vagyok, 2011-ben pedig a penamadridista.hu megalapításának is részese lehettem, amire azóta is nagy büszkeséggel gondolok. Mindörökké Real Madrid!
Tovább

Benzema: A háttal passzolás is a játék része

Benzema:
„Ez a győzelem a kemény munka eredménye. Türelmesnek kell lennünk, mivel ha így teszünk, akkor nagyon erős csapat vagyunk. Hideg fejjel kell játszanunk, várnunk kell az adódó lehetőségre, és azt ki is kell használnunk. Az erőnlétünket tekintve és fejben is nagyon jó formában vagyunk.”

„Jól játszottak, emberhátrányba kerültek, szóval türelmesnek kellett lennünk, és ki kellett használnunk a területeket, hogy gólt szerezzünk. Megvan bennünk a szükséges mentalitás, képesek vagyunk nagy dolgokat elérni. Nincs olyan, hogy könnyű meccs. Minden egyes nap kemény, hiszen mi vagyunk a világ legnagyszerűbb klubja. Keményen kell dolgoznunk, és meg kell nyernünk az ilyen nagy meccseket, mint a mai.”

Benzema

„A gól egy olyan akció végén született, amit nagyon kedvelek. Szeretem, ha megszerzem a labdát, és utána tisztára játszom magam a pályán. Egy jó egyérintős játék eredményezte a gólt.”

„Amikor a hátammal adtam tovább a labdát, az is megmutatja, hogy én hogyan látom a futballt. Ez is a játék része. Néha, amikor lehetőségem adódik rá, megpróbálkozom vele. Megcsinálom, ezzel is segítem a csapatot, hiszen utána majdnem gólt szereztünk.”

Valverde:
„Egy jó sorozatban érkeztünk a mérkőzéshez, annak ellenére, hogy voltak kemény meccseink, mint a mai is, de a csapat jó munkát végzett. Megtettük, amit az edző kért tőlünk, és olyan győzelmet arattunk, amiből tanulhatunk, és ami által jobbá válhatunk. Remekül védekeztek, és óvatosnak kellett lennünk a kontráikkal, mivel elől nagyon gyors játékosaik vannak.”

Valverde

„Az edző néhány dolgon változtatott a félidőben, amit a szünet után alkalmazni is tudtunk. Mindig azt mondják, hogy mindkét félidő első 15 percében jól kell játszanod, mi pedig egy kicsit szenvedtünk, de a csapat elvégezte a feladatát.”

„Jó formában vagyunk, ha a csapat nyer, akkor boldogok vagyunk, és mindannyian élvezzük a játékot. Erős az egység köztünk, ha veszítünk, együtt veszítünk. Motiváltnak, boldognak kell maradnunk, és élveznünk kell a győzelmeket. Ugyanazért a célért küzdünk. Ez a címer azt jelenti, hogy minden egyes mérkőzésen győzelemért kell küzdened.”

Tovább

Zidane: Elégedettnek kell lennünk a három ponttal

„Valószínűleg nehezebbnek bizonyult ez a mérkőzés most, hogy alig több mint egy hét alatt ez volt a negyedik összecsapás, amin pályára léptünk. Normál esetben egy emberelőny megkönnyíti a dolgokat, de most nem ez volt a helyzet. Kemény volt, és amikor nálunk volt a labda, kicsit kapkodtunk. Igaz, hogy valamivel többet szenvedtünk, de végül megszereztük a három pontot, szép győzelmet arattunk, ami sorozatban a negyedik volt, köszönhetően a játékosoknak. Ez egy megérdemelt győzelem.”

Zidane

„Arról beszéltek, amiket én teszek. Azért vagyok itt, hogy elvégezzem a dolgom. Változtattunk ma, és úgy gondolom, hogy erre volt szükségünk, ennyi az egész. Mindenki maximálisan fókuszál és játszani akar. A játékosok pályára akarnak lépni, és a legfontosabb, hogy folytassuk azt, amit eddig csináltunk. Lesznek kihívások, mivel ott vannak az ellenfeleink, de jól végezzük a dolgunkat, és maximálisan a munkánkra koncentrálunk. És újra elmondom, szerintem elégedettnek kell lennünk, hogy megszereztük a három pontot.”

„Igen, volt olyan szakasz a meccsen, hogy be kellett állnunk védekezni. Ebben a bajnokságban nem játszhatsz le úgy egy meccset, hogy erre ne lenne szükség. Ez a negyedik meccsünk gyors egymásutánban, az elmúlt három találkozón briliánsan játszottunk az első perctől az utolsóig, ma egy kicsit többet szenvedtünk, de elégedettnek kell lennünk az eredménnyel. A kulcs a három pont megszerzése volt. Még ha nem is voltunk olyan határozottak, mint korábban, fontos, hogy így, nem olyan jól játszva is megszereztük a három pontot.”

„Úgy gondolom, hogy Benzema minden idők legjobb francia csatára. Ezt megmutatja mindennel, amit elér. Hosszú idő óta a Real Madrid tagja, több mint 500 meccset játszott már le, rengeteg gólt szerzett… Igazából már a trófeák is önmagukért beszélnek, amiket megnyert. Mindig demonstrálja a kvalitásait, számomra nem kérdés, hogy ő a legjobb. A dolgoknak időre van szükségük, ő mostanra egy sokkal komplettebb játékossá vált, de mindig megmutatta, hogy nem csak egy 9-es, aki kizárólag a gólszerzésre gondol. Ezért is szeretem, mivel nem csak egy dologra összpontosít. Ha passzolnia kell, megteszi, ez tetszik benne. Mindkét oldal megvan benne, ami ehhez a játékhoz kell. Ma például nem játszott fantasztikusan, de szerzett két gólt, ez is egy olyan dolog, amire Karim képes.”

Tovább

VIDEÓ – Összefoglaló: Real Madrid – Athletic Bilbao (3-1)

Tovább

Beszámoló: Real Madrid – Athletic Bilbao (3-1): Megvan az újabb bajnoki győzelem!

Tíz percre volt szükség az első komoly helyzethez, Lucas Vázquez játszotta középre a labdát, Karim Benzema pedig ballal eresztett meg egy lövést, amely a kapu felett hagyta el a játékteret. A 14. percben az Athletic Bilbao 10 emberre fogyatkozott, miután Raúl García megkapta második sárgalapját. A játékos kétszer egymás után rúgta le Toni Kroost, a játékvezető pedig (nagyon helyesen) mindkét esetben felmutatta a sárga lapot. A madridisták a 17 percben aztán büntetőért reklamáltak, miután Ander Capa tisztán látható módon kézzel ért a labdához a tizenhatoson belül, ám a sípszó és a VAR jelzése is elmaradt.  A labdát mindenesetre továbbra is a blancók tartották, ennek eredményeként Fede Valverde nem sokkal később meg is eresztett egy lövést, amely épphogy elkerülte a kaput.

Real Madrid

Zidane csapata továbbra is kereste a vezető gól megszerzésének lehetőségét a betömörülő Bilbao ellen, és a 41. percben közel is került hozzá. Modric keresztlabdáját Vinícius küldte kapura a hatoson belülről, ám Unai Simón a mellkasával akadályozta meg a labda útját. Amikor már úgy tűnt, hogy a csapatok döntetlennel vonulnak az öltözőbe, Toni Kroos köszönt be egy szokásosnak mondható bombával. Vinícius Jr. készítette le egy akció végén lövésre a labdát a németnek, aki jobbal nagyon okosan helyezve életerős lövést eresztett meg, a kapus pedig tehetetlen volt. 1-0.

Nem kellett sokat várni az egyenlítésre, hiszen az Athletic az 52 percben megszerezte a maga gólját. Capa került szembe Courtois-val, aki remekül védte a játékos első kísérletét, ám a kipattanó körüli kavarodásban már ő is tehetetlen volt, így 1-1-re változott az állás. Zidane aztán Vinícius Jr. és Valverde helyére beküldte Asensiót és Iscot. A 74. percben a Madrid erőfeszítéseinek meglett az eredménye. Marco Asensio szöglete után Carvajalhoz került a labda, aki középre ívelt Benzema felé, a francia pedig egy fejesgóllal megszerezte a vezetést a hazaiaknak. 2-1.

A következő időszakban mindkét oldalon voltak próbálkozások, de újabb találat a hosszabbítás végéig nem esett. Ekkor komoly egyenlítési lehetőség adódott a vendégek előtt, hiszen a madridi védelem figyelme egy pillanatra kihagyott, amit azonnal ki is használt a Bilbao. Vesga került szembe egy támadás végén Courtois-val, aki azonban nagy bravúrral hárítani tudta a játékos lövését. Az ellentámadás végén Modric játszotta meg tökéletesen Benzemát az ellenfél tizenhatosán belül, aki aztán kíméletlen volt, és megszerezte saját maga második, csapata harmadik gólját. 3-1.

A Madrid ezzel a győzelemmel sorozatban negyedszer örülhet három pontnak, ráadásul ezeken a meccseken mindössze 1 gólt kapott. Karim Benzema ezen az estén megszerezte harmadik dupláját ebben az idényben.

Tovább

Zidane: Vannak, akik most kevesebb lehetőséghez jutnak, de mindenkire szükség van

„Holnap újra 3 pont a tét. Úgy gondolom, hogy az Atlético elleni győzelemmel még semmit nem nyertünk. Három pontot szereztünk, a holnapi meccs is erről szól. Kellenek ahhoz, amit el akarunk érni. A csapat jó formában van, jó a hangulat, szeretnénk így folytatni a továbbiakban is, és semmi mással nem akarunk foglalkozni.”

„Minden egyes nap keményen dolgozunk. Minden nap fontos a javulásunk szempontjából. Semmi nem változott, szeretnénk folytatni azt, amit eddig csináltunk. Demonstrálni akarjuk, hogy milyen csapat vagyunk.”

„Sajnálom, ha ismétlem magam, de semmin nem fogunk változtatni. Tudjuk, hogy mennyire nehéz ez az idény, minden idény az, hiszen nyernünk kell, a legjobbnak kell lennünk, ez pedig mindig így lesz. Mi is ezt akarjuk elérni, de az idény során vannak ellenfeleink, akiknek nehéz a mérkőzések teljes időtartama alatt gondot okozni. De minden nap azért dolgozunk, hogy állandóságot tudjunk elérni, hogy megmutathassuk, hogy jók vagyunk. Ez az, amit szeretnénk.”

Zidane

„A cserék mindig az adott mérkőzés függvényében történnek. Igaz, hogy az elmúlt három találkozón nem sokat cseréltem, de most különleges időket élünk. Néha kell változtatni, néha nem, de csak azért, hogy változtass, biztosan nem. A futball ilyen, de szerintem nagyon jó, hogy 5 cserelehetőségünk is van a mérkőzéseken.”

„Igaz, hogy Marcelo mostanában kevesebbet játszott. Tudjuk, hogy milyen játékos, hogy mit tett, és mit adhat nekünk. Igaz, hogy Mendy az elmúlt időszakban kiválóan teljesít, de rengeteg meccsünk lesz. Készen kell állnia, én pedig tudom, hogy jól dolgozik az edzéseken, ezt kell folytatnia, hiszen a lehetőségért focizik. Igaz, hogy nem volt sok lehetősége mostanában. Ez nem az ő hibája. Készen áll, játszani akar, és majd meglátjuk, mi lesz.”

„A bajnokság napi szinten része az életünknek, ez a legfontosabb. Itt vagyunk, mindenre fel vagyunk készülve. Minden, amit az idény végéig teszünk, nagyon fontos, ezt a játékosok is tudják. A hétköznapok annak megfelelően alakulnak, hogy mit teszel a hétvégeken a meccseken. Számomra a mindennapi munka a legfontosabb.”

„Nem akarok bizonyítani semmit. A lehető legjobban akarom végezni a munkámat ennél a nagyszerű klubnál, és minden itt töltött pillanatot ki akarok használni. Fantasztikus játékosaim vannak, folytatni fogjuk a munkát, együtt készülünk annak érdekében, hogy jól tudjunk teljsíteni.”

„Isco fontos játékos lesz. Igaz, hogy mostanában nem játszott sokat, nem adtam neki lehetőséget, hogy bizonyítsa, milyen remek játékos. Sajnálom a játékosaimat, mivel tényleg nagyon törődöm velük, és soha nem fogom elfelejteni, hogy mennyi mindenen mentünk át együtt. Azt kell tennie, amit most is csinál. Keményen dolgozik, hogy újabb esélyt kapjon. De csak annyit mondhatok, amit eddig is mondtam, azt nem irányítom, hogy mások mit mondanak.”

„Lehet, hogy rosszul fejeztem ki magam. A játékos mindig jól akar teljesíteni, de időről időre vannak kihívások, és kiderülhet, hogy nem tudsz könnyedén nyerni, és ez mostanában még inkább így van, hiszen nincsenek kis csapatok. Lehet, hogy 20 évvel ezelőtt volt egy favorit, és ha jól játszottál, megnyerted a meccset. De már nem így van. Mi mindig nyerni akarunk, de néha vannak olyan ellenfelek, akik komoly kihívást jelentenek, amelyet le kell győzni. Ezt akarjuk elérni minden meccsen.”

„Tudjuk, hogy az Atalanta milyen csapat, minden együttest maximálisan tisztelünk, aki ellen pályára lépünk. Ez a mérkőzés februárban lesz, most pedig a holnapi találkozóra koncentrálunk, mivel nagyon fontos bajnoki meccsről van szó. Ez is egy újabb lehetőség, hogy megmutassuk, milyen formában vagyunk csapatként, és ezt is fogjuk tenni.”

>>>A Bilbao elleni keret ide kattintva megtekinthető<<<

(Az U9-es csapat 31-0-ra verte aktuális ellenfelét) „A játékosok vannak a pályán, ők játszanak, és bár kellemetlen lehet 31 gólt kapni, az edző nem fogja azt mondani a játékosoknak, hogy ne támadjanak. Ezzel a témával nem dolgom foglalkozni, inkább a szövetség feladata ez. A kosárlabdában például 50 pontnyi különbség után vége a meccsnek.”

„Szomorúan hallottam, hogy Gérard Houllier elhunyt. Ezúton is szeretném támogatásomról és részvétemről biztosítani a családját. Folytatnunk kell a megkezdett munkát, a mérkőzések nehezek, nagyon közel vannak egymáshoz, mi pedig szeretnénk az elmúlt héten látottakat tovább vinni.”

Tovább

VIDEO – Ma 73 éves a Bernabéu Stadion

A Bernabéu azóta a Real Madrid számos hőstettének volt tanúja, jelenleg pedig nagyszabású átalakításon esik át annak érdekében, hogy továbbra is a futballvilág egyik referenciapontja legyen. A cél az, hogy a Santiago Bernabéu egy avantgárd helyszín legyen, elit szintű kényelemmel, biztonsággal, legmodernebb technológiával felszerelve, ahol a szurkolók felejthetetlen pillanatokat élhetnek át.

A stadiont 1955-ben nevezték át Santiago Bernabéu, a klub legendás elnökének tiszteletére. A világ legjobbjai játszottak a stadion pályáján, a madridisták pedig számtalan trófea megnyerését ünnepelhették és varázslatos estéket élhettek át a lelátókon, de a létesítmény a futballvilág legfontosabb eseményeinek is otthont adott már. Rendeztek itt BL-döntőket, az 1982-es világbajnoki döntőt, az 1964-es BEK-döntőt, és a 2018-as Libertadores-kupa döntőjét.

Az átalakítás után a klub újabb felejthetetlen pillanatokat fog adni történelméhez: „Azt akarjuk, hogy a Bernabéu a világ legjobb stadionja legyen. A forrásainknak köszönhetően ez lesz a 21. század legkiemelkedőbb stadionja. Ez egy építészeti remekmű lesz, amely a legmodernebb technológiákkal felvértezve komoly bevételi forrás lesz a klub számára. Büszkeséggel fog eltölteni minden madridistát” – mondta Florentino Pérez.

A sportvilág egyik ikonikus stadionjaként a Santiago Bernabéu Madrid városának egyik legnagyobb turistalátványossága. A Bernabéu-túra élményét, a klub legendáját, a számtalan trófeát a világ minden tájáról érkező szurkolók élvezhetik ezen a helyszínen.
 

Tovább

Simeone: Jobb volt a Real Madrid

„A kritika jogos. Rosszul játszottunk ma. Az edző rosszul közelítette meg a mérkőzést, és rosszul is nyúlt bele. Próbált beavatkozni, és javítani azon, amit látott. A játékosok sem azt tették, amit kért tőlük. De most jön a következő meccs, a Király-kupában lépünk pályára a hét közepén.”

„A srácok komoly erőfeszítéseket tettek, a csapat már hosszú ideje nem veszített, egyszer ennek is meg kellett történnie.”

„Ha az ellenfeled kimagaslóan teljesít, gratulálni kell neki. Egy nagyszerű BL-teljesítmény után érkeztünk el ehhez a meccshez, ahol benne volt a levegőben, hogy kieshetünk. Ez érzelmileg megterhelő volt a srácoknak, amit nem kifogásként akarok használni, de attól még valóban ott volt ez a teher.”

„Úgy gondolom, hogy nem kezdtük jól a meccset, ők sokkal jobban kezdtek, irányították a találkozót, jobban járatták a labdát, nem volt meg az, ami az előző meccseinken igen, ők pedig szereztek egy fontos gólt. Nehéz volt javulnunk az első félidőben. A másodikban aztán volt lehetőségünk, de nem tudtuk kihasználni. Más volt a játék képe, de végül megkaptuk a második gólt, ami kivett minket a játékból. Ma nem azt az arcunkat mutattuk, amire építeni lehet. Most folytatnunk kell a munkát és tovább kell javulnunk.”

„Annak megfelelően reagáltam meccs közben, amit láttam. Frissességet akartam bevinni a támadásainkba, így Joãónak és Herrerának is le kellett jönnie. A középpályán is szükség volt némi erősítésre. A meccs elveszni látszott, jobbak akartunk lenni. Nem tudtunk gólt lőni, hogy csökkentsük a hátrányunkat. Megértem João idegességét, én is osztom. Tudom, hogy ha valaki játszik, akkor még többet akar adni, de a játékost kell megkérdezni, hogy miért volt ideges. Én a saját gondolataimról tudok beszélni, gondolom végig akarta játszani a 90 percet, jobban akart játszani. Ezer dolog lehet. Ha lesz rá lehetőséged, kérdezd meg őt.”

„Fontos dolgokat viszek magammal ebből a vereségből, biztosan nekem is javulnom kell. Jobbak voltak nálunk, ez egyértelmű. Nem mondhatok olyat, ami nem igaz. Hogy minden szempontból jobbak voltak-e? Nem tudom, mindenesetre pontosabbak és erősebbek voltak nálunk.”

„Tudtuk, hogy a középpályás triójuk jól fogja járatni a labdát, és remekül nyitják majd meg a széleket, de nemrég jól teljesítettünk a Barcelona ellen, amit ma nem tudtunk megismételni. A srácok nemrég komoly erőfeszítéseket tettek, de ma nem tudták megismételni ezt. Ilyen a futball, előfordul.”

„Tudjuk, hogy jók a rögzített helyzetekben, erősek a levegőben, nagyszerű csatáruk van, és olyan, kapu előtt veszélyes játékosok, mint Ramos, Varane vagy Benzema. Gratulálnunk kell nekik, nekünk pedig folytatnunk kell a munkát. A második félidőben szerintem jobbak voltunk, mint az első játékrészben. Lehet olyan, hogy az edző téved, hogy rossz meccset játszol, hogy a játékosok idegesek lesznek, ez is a játék része.”

„A felelősség? Könnyű kérdés. Az elmúlt kilenc évben is mindenért vállaltuk a felelősséget.”

Tovább

VIDEÓ – Összefoglaló: Real Madrid – Atlético Madrid (2-0)

Tovább

Zidane: Kroos és Modrić kiba*zottul briliánsak

„Nagyszerű teljesítményt nyújtottunk az első perctől az utolsóig, különösen azt figyelembe véve, hogy 26 mérkőzéses veretlenségi sorozatban voltak. Csodálatosan játszottunk, magasan letámadtuk őket, hajtottuk őket, és a második félidőben is tartottuk a tempót. Amit a játékosok ma este véghez vittek ez ellen a csapat ellen, az számomra edzőként sokat jelent.”

„Ez az elkötelezettségről szólt. Nincs olyan, hogy könnyű meccs. Mindig nyerned kell, ma pedig mindenki remekül tette a dolgát a pályán. Ez most három mérkőzés, amelyeken három pontot tudtunk szerezni, ráadásul jó játékkal. Ezt a formát kell tartanunk, és most nem ünnepelhetünk semmit, hiszen még semmit nem tettünk. Persze elégedettek lehetünk a teljesítményünkkel, de most a keddi meccsre kell koncentrálnunk.”

„Igaz, hogy nem hagytuk, hogy helyzeteket dolgozzanak ki, lényegében csak Saúl fejese volt veszélyes. Nagyon kevés lehetőséget adtunk nekik. Amikor nincs nálad a labda, remekül kell védekezned, mi pedig ezt tettük, különösen a szélső játékosainkkal és a szélső védőinkkel, akik remekül teljesítettek. Amikor nálunk volt a labda, arról mit is mondhatnék? Modrić és Kroos kiba*zottul briliánsak… Kivételesek. Karim is… És Lucas is fenomenális, és Carvajal, a kapitányunk, Ramos, Varane… Mindenki nagyon jó. A csapat egészen magas szinten teljesít.”

Zidane

„Casemiro beszélt erről, én pedig örülök ennek, mert igaz. Nem dolgozunk túl sokat a rögzített helyzeteken az edzőpályán, mert eleve nincs túl sok időnk, de sokat foglalkoztunk a témával a videós üléseken, ami végül góllá érett. Elégedettek lehetünk, de a játékosok is, hiszen időről időre jó dolog rögzített helyzetekből gólt lőni.”

„Sok dolgon javítottunk. A mai teljesítmény szintén az elmúlt hetek munkájának eredménye volt. Sevillában kezdtük, majd továbbjutottunk a Borussia ellen, ma pedig ismét nagyot játszottunk. Az első pillanattól az utolsóig versenyképesek voltunk. Nem ünnepelhetünk semmit, hiszen még nem nyertünk semmit, de örülhetünk a győzelemnek. Elégedettnek kell lennünk a munkánkkal.”

„Jó hét van mögöttünk, három nagyszerű győzelemmel. Nagyon örülök a játékosaimnak, mivel keményen megharcoltak ezért. Ők vannak a pályán. Mindig hisznek abban, amit csinálnak, és ha megvan az eredménye, az nagyszerű érzés. Most folytatnunk kell a munkát, ki kell pihennünk magunkat, kedden pedig újabb meccset kell játszanunk, úgyhogy nincs sok időnk. Ma még kiélvezzük a győzelmet, de már a következő, keddi meccsre kell gondolnunk.”

„Én továbbra is úgy fogok gondolkodni a rotáció kapcsán, mint eddig. Minden játékosomban hiszek. Ezen a három meccsen nem sok változtatást eszközöltünk, de ez semmit nem jelent. A játékosok harcolnak, mindegyikükre számíthatok. Néhányan kevesebb lehetőséget kapnak, de mindenkit használni fogok, mivel csak együtt nyerhetünk. És ezt mindegyik játékosom tudja.”

„Számunkra az a legfontosabb, hogy higgyünk abban, amit csinálunk. A játékosok tisztában vannak azzal, hogy vannak nehéz pillanatok egy idény során, de hisznek a munkájukban. Mindannyian tudják, hogy csapatként sok jó dolgot vihetünk véghez, és ezt ma meg is mutatták. Mindenkinek bebizonyítottuk, hogy a Madrid képes jó teljesítményre. Örülök, mivel vannak dolgok, amelyek fájnak az embernek, de ezek erősebbé is tesznek. A kritikák is a labdarúgás részét képezik, együtt kell élni ezzel, de a játékosoknak olyan a személyiségük, hogy képesek ezen túllendülni, és ez az, amit megmutattak.”

Tovább

Carvajal: Nagyon fontos volt, hogy megnyerjük ezt a meccset

Carvajal:
„Jó sorozatban vagyunk, az elmúlt három meccsünkön nem kaptunk gólt. Először a Sevilla ellen idegenben, aztán a Borussia Mönchengladbach ellen a Bajnokok Ligájában, aztán ma, az Atlético ellen, akik eddig veretlenek voltak a LaLigában. Kilenc pontot gyűjtöttünk a lehetséges kilencből, de ez semmit nem jelent, most folytatnunk kell a megkezdett úton. Reméljük, hogy képesek leszünk így folytatni, és továbbra is három pontokat gyűjteni.”

„Ez egy szokatlan idény, előszezon nélkül, sérülésekkel, és ahogy haladunk előre az időben, a játékosok kezdik elérni a legjobb formát. Az edző egyértelmű volt velünk. Azt akarta, hogy nyerjük meg a meccset, mi pedig pontosan erre törekedtünk az első perctől kezdve. Ez volt a győzelem kulcsa. A csapat folyamatosan ment előre, nyomás alatt tartottuk őket már a saját térfelükön is. Emellett remekül járattuk a labdát. De két jó lehetőségük is adódott, amelyet nem tudtak kihasználni.”

Carvajal

„Még mindig nagyon korai szakaszban vagyunk a bajnokságban, de ha ma kikaptunk volna, az Atlético nagyon elhúzott volna tőlünk a tabellán. Nagyon fontos volt, hogy megnyerjük ezt a meccset, és végül sikerült győznünk.”

„Kedden este egy újabb fontos meccs vár ránk, ezúttal az Athletic ellen. A maximumot kell kihoznunk abból a találkozóból is, be kell söpörnünk néhány győzelmet.”

„Ami a gólt illeti, amikor Saúl felszabadított, azt mondtam magamnak: ’Ezt most belövöm’, majd Oblak és a kapufa között bement. Nagyon szerettem volna a nemrég megszületett kisfiamnak ajánlani a gólomat. Még mindig nagyon pici, de már azóta nagyon izgatott voltam miatta, hogy megtudtam, terhes a párom. Az ünneplésről készült fotót meg fogjuk tartani, hogy amikor idősebb lesz, elmondhassam neki, hogy ezt a gólt neki szereztem.”

„Nem akartunk kockáztatni, hogy esetleg ugyanaz történjen, mint a térdsérülésem után, amikor egy újabb izomsérülést szedtem össze. Megbeszéltük, hogy kapok néhány percet, végül akkor jöttem le, amikor már csak 12 perc volt hátra. Nagyon örülök a győzelemnek, a gólomnak, és a ténynek, hogy megvan a három pont.”

>>>Zidane mérkőzés utáni nyilatkozatát ide kattintva elolvashatod<<<

Casemiro:
„Fontos, hogy beszéljünk az elmúlt három meccsről, ne csak a mairól, amely egyébként egy nagyszerű teljesítmény volt egy kiváló csapat ellen. Igazán jól játszottunk a BL-ben. Irányítottuk a meccset, ahogy a Sevilla ellen idegenben is. Egyre jobbak vagyunk, egyre jobban játszunk, egyre egységesebbek vagyunk, és csapatként játszunk.”

„Bettoni mindig kiemeli a rögzített szituációk fontosságát. Elmondta, hogy ezzel tudunk nekik ártani a kapujuk előtt, Toni beadása pedig tökéletes volt. Kroos, mint mindig, megcsillogtatta a kvalitásait, klasszisát, én pedig befejeltem a labdát. De mindenki dicséretet érdemel.”

Casemiro

„A csapatoknak megvannak a jó és rossz időszakai, de ez teljesen normális, mivel rengeteg meccset kell lejátszani. A sajtótájékoztatón már elmondtam, hogy nem vagyunk gépek. Három komoly mérkőzést játszottunk le, mindegyik nagyon fontos volt az önbizalmunk és az érzéseink szempontjából is. Mindenki remekül dolgozott. Jó focit játszottunk, magas intenzitással, és irányítottuk a meccseket.”

„Egyáltalán nem esik nehezemre Lucasról és Kroosról szót ejteni. Hosszú ideje ismerem már őket, és megtiszteltetés számomra, ha róluk beszélhetek. Látható a pályán, hogy hogyan játszanak.”

„Maximális a bizalmunk az edzőnk irányába, mindent beleadunk érte, ezért a címerért és a klubért. Mind együtt vagyunk ebben, összetartó csapat vagyunk.”

„Sok jó játékvezető van a LaLigában, de szerintem Mateu a legjobb közülük.”