Gy. András
Rodrygo 2020 legnagyobb reménysége
A díjat olyan játékosok kapják, akik a futball következő nagy sztárjai lehetnek, ám idén azzal a kikötéssel, hogy a szavazás jelöltjei 2001 január 1. után születtek.
Az NxGn-t korábban olyan játékosok nyerték meg, mint Jadon Sancho, Justin Kluivert és Gianluigi Donnarumma.

Rodrygo olyan fiatal tehetségek előtt végzett a szavazáson, mint a második helyezett Ansu Fati (Barcelona), a harmadik Mason Greenwood (Manchester United), a negyedik Reinier Jesus (Real Madrid), az ötödik Camavinga (Rennes), vagy épp a kilencedik Take Kubo (Real Madrid).
„Nincs értelme megnyerni egy ilyen díjat, ha utána nem teljesítesz a pályán” – mondta a játékos a díj odaítélése után.
„Úgy gondolom, hogy nagyon motivál engem ez az elnyert díj, nagy önbizalmat ad. Remélem, hogy nagyon jól fogom folytatni ezt az idényt.”
Sergio Ramos 15. alkalommal ünnepli születésnapját a Real Madrid játékosaként
2006 – Egy hónappal Florentino Pérez búcsúja után
Miután Ramos 19 esztendősen debütálhatott a spanyol válogatott színeiben Belgrádban, már a Real Madrid játékosaként ünnepelhette 20. születésnapját. A blancók épp egy El Clásicóra készültek a Nou Campban, amely végül a brazil Ronaldo és Ronaldinho góljainak köszönhetően 1-1-es végeredményt hozott.
A klub nehéz időszakon ment át, hiszen Florentino Pérez február végén távozott a Real Madrid éléről. A MARCA ezen a napon egy olyan fiatal portugál tehetségnek szentelte a címlapját, akit Luis Figo ajánlott a Real Madrid számára. Ő nem volt más, mint Cristiano Ronaldo.

2007 – Fabio Capello Madridja
A Real Madrid készen állt arra, hogy a válogatott szünet után kiálljon a Celta Vigo ellen, a MARCA pedig Ruud van Nistelrooy Pichichiért folytatott harcáról írt a címlapján.
A Getafe edzője, Bernd Schuster tagadta, hogy kapcsolatban állt volna a Real Madriddal, de három hónappal később átvette a csapat irányítását.
2008 – A Sevilla legyőzése
Ramos 22. születésnapját korábbi csapata, a Sevilla legyőzésével ünnepelhette új otthonában, a Bernabéuban. A bajnoki címért folytatott harcban a Schuster-csapat, Ramosszal a kötelékében megvédte vezető helyét a tabellán, Higuaín duplájának és Raúl góljának köszönhetően (3-1). Ez volt az utolsó alkalom, amikor a Real Madrid sorozatban két bajnoki címét nyert.
Mindeközben a Barcelona Xavi és Puyol szavaival élve megszégyenült, miután 3-2-es vereséget szenvedett a Betistől.

2009 – Másnaposság, Piquének köszönhetően
2009 március 30-án Ramos egy hatalmas ünneplés után ébredt. A védő épp a válogatott kötelezettségeinek tett eleget, a csapat pedig Piqué Bernabéuban szerzett törökök elleni góljának köszönhetően szinte már biztosnak érezhette a kijutását a világbajnokságra.
2010 – Arbeloa, a hét hőse
Arbeloa góljának köszönhetően nyert a csapat a városi rivális Atlético Madrid ellen, Ramos sárga lapja azonban azt jelentette, hogy a kapitány kihagyni kényszerült a soron következő, Racing Santander elleni meccset.
A MARCA egy kétrészes Zidane-interjúval volt elfoglalva, miközben Seydou Keita a Barcelona játékosaként arról panaszkodott, hogy „a Real Madrid ellenfelei nem adnak bele 100%-ot”.
2011 – Mérkőzés egy krumpliföldön
Spanyolország 3-1-re nyert Kanuasban Litvánia ellen, de Ramos mindössze néhány percet játszott a meccsen, miután Piquét váltotta, és Raúl Albiol mellé társult be.
José Mourinho Real Madridja április 2-án folytatta a bajnokságot, egy Sporting elleni 1-0-s vereséggel.

2012 – Raphaël Varane döntőre készült, de…
Mourinho csapata haladt előre a bajnoki siker reményében, és egy pamplonai útra készült, Pepe nélkül. Minden jel arra mutatott, hogy Varane kezdeni fog, de Mourinho az utolsó pillanatban végül Albiol mellett döntött, a csapat pedig 5-1-re nyert.
2013 – Döntetlen a La Romaredában
Miután Ramos Spanyolország színeiben 100. alkalommal lépett pályára, születésnapján már habfehér szerelésben játszott. A Real Madridnál izzott a levegő, Casillas még mindig mellőzött volt, Mourinho Diego Lópeznek szavazott bizalmat. A Zaragoza elleni meccs végül 1-1-re végződött, a dolgok rosszul alakultak.
2014 – A Rayo legyőzése, Bale és Cristiano kifütyülése
Carlo Ancelottival a kispadon a Real Madrid megnyerte a Bajnokok Ligáját és a Király-kupát. Ramos a születésnapját egy Rayo elleni kényelmes hazai győzelemmel ünnepelhette, de nem volt minden fenékig tejfel azon a napon a Bernabéuban. Bale és Cristiano teljesítménye kapcsán hangos füttyszó kerekedett a nézőtéren, Cristiano pedig nem rejtette véka alá a dühét ennek kapcsán.
Az öltözőben mindenesetre a csapattársak ovációval fogadták a 28 éves Ramost.

2015 – Amszterdamban Spanyolországgal
29. születésnapját Hollandiában, edzéssel töltötte, miután a válogatottal legyőzték Ukrajnát Sevillában 1-0 arányban.
Ramos mindössze 27 percet játszott a hollandok elleni vereség alkalmával, a Real Madrid elveszítette a vezető helyét a spanyol bajnokságban, Álvaro Morata góljának köszönhetően pedig a csapat kiesett a Bajnokok Ligájából a Juventus ellenében.
2016 – 30. El Clásicójára készülve
Különleges nap volt ez számára, hiszen 30. El Clásicóján 2-1-re nyert a csapat a Nou Campban, amivel közel került a bajnoki cím megnyeréséhez.
A trófea elhódítása végül elmaradt, de ez a győzelem kellő önbizalmat adott a csapatnak ahhoz, hogy később Milánóban megnyerjék a Bajnokok Ligáját az Atlético Madrid ellen.
2017 – Háború Piquével Párizsban
Két nappal azután, hogy Ramos a válogatottal 2-0 arányban legyőzte Franciaországot, Piquével karöltve a címlapokra került, miután a két játékos a meccs utáni nyilatkozatban üzent egymásnak. (Piqué a találkozó után a Real Madrid által közvetített értékeket kritizálta, amire Ramos csak annyit reagált, hogy Piqué véleménye nem változtat semmin, és csupán provokáció – a szerk. kieg.)
A játékos születésnapján a Télefonica rendezett egy eseményt a Bernabéuban, melynek során Ramos a stadion gyepén kapott ajándékba egy különleges mezt a futballcsapattól és a kosárcsapattól is.
A kapitány akkor épp hét gólnál járt az idényben, és kulcsszerepet játszott a bajnoki cím megnyerésében, és a BL-duplázásban is.
2018 – 6-1-es győzelem Argentina ellen, és egy másik a Juventus ellen
Spanyolország kiütötte Argentínát a Wanda Metropolitanóban. A Real Madrid ezután a Las Palmast látogatta meg, miközben fejben már a Juventus elleni BL-negyeddöntőben jártak, amit sikerrel teljesítettek is, majd egészen a BL-cím megnyeréséig meneteltek.
2019 – Az utolsó előtti meccséhez közeledve
Március kemény hónap volt a Real Madrid és a kapitány számára. A játékos úgy érkezett el a születésnapjához, hogy már semmilyen trófeáért nem állt harcban a csapat. Még pályára lépett az Huesca ellen egy tét nélküli meccsen, négy nappal később ismét játszott a Mestallában, de aztán az idény hátralévő részében már nem szerepelt. Legközelebb a Bayern ellen lépett pályára egy felkészülési meccsen.

2020 – Otthon
A 34. születésnap abból a szempontból is emlékezetes lesz Ramos számára, hogy most mindenképp otthon, szűk családi körben ünnepel majd. A koronavírus következtében elrendelt kijárási tilalom miatt nem tehet mást.
A csapat számára bizonytalan az idény további részének alakulása, jelenleg a második helyen állnak a bajnoki tabellán a Barcelona mögött, a Bajnokok Ligájában pedig hátrányban várják a Manchester City elleni visszavágót. A Király-kupában már nem érdekelt a csapat, ám Ramos az idényben már magasba emelhetett egy trófeát, méghozzá a Spanyol Szuperkupát.
Ramos szerződéséből már csak 15 hónap van hátra, így hamarosan aktuálissá válik annak megújítása.
A meghamisított matrica, és annak különös története
Eugenio Bustigorri volt az egyik legmegbízhatóbb védő abban az időben, amikor nagyon közel állt ahhoz, hogy a Real Madridhoz igazoljon 1988-ban. A játékos öt évet töltött el az Osasunában, teljesítményével pedig olyan csapatok figyelmét is felhívta magára, mint a Real Madrid, vagy az Atlético.
A megállapodás már megszületett az Osasuna, a blancók és Bustigorri között, de mindennek véget vetett egy váratlan konfliktus a Real Madrid elnöke, Ramón Mendoza, és az Atlético Madrid elnöke, Jesús Gil között. A fő ok az úgynevezett Losada-ügy volt.
Gil nem sokkal a történteket megelőzően nevezte ki Javier Clementét a matracosok új vezetőedzőjeként, a szakember Espanyolnál töltött sikeres időszakát követően. Clemente vezetése alatt a katalán csapat egészen az UEFA-kupa döntőjéig menetelt a házi gólgépük, Sebastián Losada segítségével, aki a Real Madridtól érkezett hozzájuk kölcsönbe.

Az Atléticóhoz való érkezésekor Clemente arra kérte a klubot, hogy igazolják le Losadát a városi riválistól, és minden úgy nézett ki, hogy a támadó a szomszédoknál folytatja pályafutását, mivel hajlandó lett volna aláírni a matracosokhoz. Azonban a blancók elnökével, Mendozával való tárgyalást követően Losada meggondolta magát, és maradt a John Toshack által vezetett Real Madridban.
Gil rendkívül dühös lett, és nem hagyta annyiban történteket. Úgy döntött, hogy megakadályozza a Real Madridot Bustogorri megszerzésében, és az Atléticóhoz csábítja a védőt. Bustogorri így végül soha nem lépett pályára a Real játékosaként. A baloldali védő mindössze egy idény után távozott az Atléticótól, és visszatért az Osasuna csapatához.
Losada 1991-ben így is a matracosoknál kötött ki, ám csupán fél évet töltött el ott, mivel az elnökkel való összetűzését követően még az idény közepén távozott a csapattól.
Noha Bustogorri soha nem lett a Real Madrid játékosa, az események emléke kitörölhetetlen marad, méghozzá egy matricás albumnak köszönhetően. Az adott esztendőben az album készítői ráhamisították egy fotóra a játékost a blancók habfehér szerelésében. Az album rendkívül kevés példányban készült, és a cikkben szereplő fotó egy gyűjtő egyik kincse, amiért egyébként bizonyos oldalakon komoly összegeket kérnek.
Íme Thiago Lobo, Vinícius Jr. személyi edzője
A napokban Vinícius több képet is posztolt a közösségi oldalára arról, hogy a Madrid külvárosában lévő otthonában gyakorlatokat végez az edzőteremben. Miközben a Real Madrid kerete karanténban van, olybá tűnik, hogy a fiatal brazil kicsattanó fizikai formában van. Ez többek között személyi edzőjének, Thiago Lobónak is köszönhető, aki Brazília egyik legelismertebb szakembere.
Thiago Lobo a Santosból az Interbe, majd Madridba
Lobo a Santos utánpótlás részlegénél kezdte meg a munkát, még 2002-ben. Egészen 2016-ig maradt a Vila Belmiróban, amikor is úgy döntött, hogy Európában folytatja karrierjét, követve Gabriel Barbosát, vagyis Gabigolt, aki akkortájt szerződött az Inter Milanba. „Nem a pénzért csinálom, ez egy új szakmai lehetőség számomra, ráadásul lehetőségem lesz felügyelni egy játékos egészségi állapotát, ami a jövőben megnyithat számomra néhány kaput” – magyarázta akkor. Lobo módszerének egyik alapja, hogy folyamatosan szoros együttműködésben dolgozik a játékosokkal, teljes megegyezésben az edzői stábbal azzal kapcsolatban, hogy a játékosnak mennyi extra edzésre van szüksége a szabadidejében. Az edzésterv, amit Lobo Viníciusnak dolgozott ki, igazodik ahhoz a munkához, amit a játékos a csapattársaival végez Valdebebasban.

Lobo családapa. Feleségével, Ariadnével két kislányuk van, Duda és Malú. A szakember azóta él Vinícius mellett, hogy a játékos Madridba költözött. Az érkezését nem sokkal azelőtt hagyták jóvá, hogy a brazil támadó súlyos sérülést szenvedett az Ajax elleni BL-mérkőzésen, tavaly márciusban. A játékos és ügynökei úgy érezték, hogy segítségre van szüksége ahhoz, hogy fizikálisan felépítse magát arra az igénybevételre, amit az európai futball jelent. A választásuk Lobóra esett, aki Brazíliában nagy tiszteletnek örvend, rendelkezik európai tapasztalattal, de remekül ért az erőnléti, aerobic és anaerobic edzésmódszerekhez. Ő volt az ideális jelölt, és elfogadta a felkérést.
Munka a koronavírus idején
Első feladata az volt, hogy végigvezesse Viníciust a sérülését követő rehabilitációs szakaszon. Apró lépésekben felfejlesztette a támadó fizikumát, izomtömeget építettek fel, de anélkül, hogy ez hatással lett volna sebességére, ami az egyik nagy erőssége. A futball most kivár, de Vinícius továbbra sem tétlenkedik, és biztosítja, hogy remek formában maradjon – Thiago Lobo segítségével.
Huntelaar: Áruló után kutatva
Klaas Jan-Huntelaar 2009 január 4-én debütált először a Real Madridban, egy Villarreal elleni mérkőzésen. Ezt követően közel egy hónapot kellett várnia a következő lehetőségre. Miután másodszor lépett pályára kezdőként, ezúttal a Sporting Gijón ellen, megjelent egy cikk az AS hasábjain, amihez egy címlapon hozott idézet is társult: „Huntelaar: El akarom hagyni a Real Madridot”. Ez a címlap komoly meglepetést okozott a játékosnak.
Soha nem adott interjút ennek az újságnak, és soha nem találkozott az újságíróval, aki a sztorit papírra vetette. Kiderült, hogy a történet egy olyan találkozóról szólt, ami Huntelaar és a barátai között esett meg, és az egyik barátjától származtak ezek a bizonyos szavak.

„Ha így folytatom, távozok” – mondta Huntelaar viccesen egy baráti találkozó alkalmával, miután első öt mérkőzésén csak 151 játékperc jutott neki. Kiderült, hogy ez a találkozó egy vacsora volt, amelyen holland csapattársaival találkozott. Ott volt Arjen Robben, Rafael van der Vaart, Wesley Sneijder és Royston Drenthe. Ruud van Nistelrooy nem volt jelen, mivel épp térdműtéten esett át.
„Valaki elárult engem, és nem tudom, hogy miért” – mondta Huntelaar, miközben a négy csapattársát gyanúsította meg azzal, hogy valaki közülük beszélt az újságírónak.
Két héttel az eset után Huntelaar remekül teljesített, és gólokat lőtt, majd adott egy interjút a MARCA-nak.
„Sosem adom fel” – mondta ekkor, még mindig elárulva és megbántva érezve magát.
Egy gelsenkircheni út alkalmával volt szerencsém beszélgetni Huntelaarral, amikor már a Schalke játékosa volt. Rákérdezett nálam az esetre.
„Juan, szerinted ki volt a tettes?” – kérdezte tőlem.
„Azon a vacsorán csak Robben, Sneijder, Van der Vaart, Drenthe és én voltunk jelen. És miért tette? Ez csak egy ártatlan mondat volt egy baráti beszélgetésen, ami előfordul, ha kicsit ideges vagy. Mondasz dolgokat. De hat évre írtam alá, nem akartam elmenni csupán egyetlen gyenge hónap után.”
„A legrosszabb viszont az volt, hogy este nyolckor vacsoráztunk, a cikk pedig már másnap reggel megjelent.”

Huntelaar végül soha nem tudta meg biztosan, hogy ki volt az áruló, de volt egy erős gyanúja. Nekem el is árulta, hogy kire gondol.
„Szerintem tévedsz!” – válaszoltam neki.
Huntelaar tudta, hogy ki az, aki biztosan nem tenne ilyet, és leszűkítette a kört két főre.
„Nem tudom elhinni, hogy ő volt” – mondta. És csak ennyit mesélhetek erről.
James Rodríguez: Premier League-re ítélve
Összesen három olyan csapat volt Olaszországban és Spanyolországban, amely szerette volna megszerezni James játékjogát: Atlético Madrid, Napoli és Juventus.
Az Arsenal jelenlegi érdeklődése nem új keletű, hiszen a londoniak 2019-ben már ajánlatot tettek a középpályásért, de a játékos akkor arra utasította ügynökét, Jorge Mendest, hogy keressen más lehetőségeket.
A Juventus végül nem tett konkrét ajánlatot, de a Napoli és az Atlético Madrid az átigazolási időszak utolsó pillanatáig próbálkozott a játékos megszerzésével. Carlo Ancelotti kérte Aurelio de Laurentiis-től, hogy végleg igazolja le Jamest, de az olasz klub nem ajánlott annyit, amennyit a Real Madrid várt volna. Így a Napoli abban bízott, hogy egy kölcsönszerződés keretein belül sikerülhet megszerezni a kolumbiait, viszont a két klub ebben sem tudott megegyezni egymással, az ügy előre lendítését pedig az sem segítette, hogy a Napoli elnöke nyilvánosan kritizálta Florentino Pérezt.

Diego Simeone is szerette volna Jamest, az Atlético pedig ajánlatot is tett a városi riválisnak, azonban a fájdalmas 7-3-as vereség, amit a blancók elszenvedtek a matracosokkal szemben az előszezonban, odáig vezetett, hogy Florentino Pérez meggondolta magát. Nem akarta tovább erősíteni az Atléticót, és azt a kockázatot sem szerette volna vállalni, hogy egy közvetlen riválishoz enged el egy olyan játékost, aki a közönség köreiben rendkívüli népszerűségnek örvend.
A körülmények persze mostanra némileg megváltoztak. A Napoli kispadján már nem Carlo Ancelotti ül, az Atléticónak már mások a prioritásai, így a legvalószínűbb célállomás James számára a Premier League.
A Real Madrid középpályása nincs olyan helyzetben, hogy visszautasítson egy jó ajánlatot, az Arsenal továbbra is erősen érdeklődik iránta, így nekik van a legnagyobb esélyük a megszerzésére.
Carlo Ancelotti jelenleg az Everton edzője, de egyelőre nem mutatott érdeklődést a játékos iránt, viszont az egyre biztosabbnak tűnik, hogy James egyetlen kiútja a jelenlegi helyzetéből a Premier League.
Karembeu: Amikor Sanz felhívott, hogy igazoljak a Real Madridba, azt hittem, viccel
Karembeu is azon játékosok közé tartozott, akik a korábbi elnök regnálása alatt érkeztek a Bernabéuba, ő 1997-ben tette át székhelyét a spanyol fővárosba. Visszaemlékezésében elmondta, hogy második apjaként tekintett Lorenzo Sanzra. Mielőtt a blancókhoz igazolt, érdeklődött iránta a Barcelona is.
„1996-ban ott voltam az Európa-bajnokságon a francia válogatottal. Aztán egyszer csak váratlanul felhívott az edzőm, Aime Jacquet. Szólt, hogy azonnal menjek a szobájába, de mást nem mondott. Átszaladtam, nem tudtam, hogy mit szeretne mondani. Azt hittem, hogy valami olyasmiről lesz szó, hogy kezdő leszek a következő meccsen. Vagy valami hasonló.” – emlékezett vissza a francia.

„De aztán amikor odaértem, az edző azt mondta, hogy engem keresnek, majd átadta a telefonját. Lorenzo Sanz volt a vonal másik végén, a Real Madrid elnöke, aki le akart igazolni. Nem hittem el. Először azt hittem, hogy ez valami vicc. Azonnal igent mondtam. És betartottam a szavam. Mindig tartottam magam ahhoz, amit megígértem, ilyen ember vagyok.”
„Ő egy igazi úriember volt, aki mindig, minden körülmények között támogatott engem. Hat kemény hónapot töltöttem el a Sampdoriánál játék nélkül, az elnök pedig bátorított engem, megnyugtatott a szavaival: ’Christian, fiam, ne aggódj, valóra fogod váltani az álmodat, és a Real Madridban fogsz játszani.’”
„Mr. Capello Olaszországból igazolt játékosokat – Panucci, Roberto Carlos, Seedorf… Nagyszerű csapat formálódott. 32 év várakozás után meg akarta nyerni a BEK-et. Olyan csapatot állított össze, amely a hatszoros európai kupagyőztes Real Madrid és az új, általunk megformált együttes közötti összekötő kapocs volt, aztán nem sokkal később megnyertük a Bajnokok Ligáját Mijatović góljának köszönhetően a Juventus ellen.”

„Nagy ölelést küldök a Real Madrid szurkolóinak. Most egy kemény időszakon megyünk keresztül. Szeretnék megemlékezni Lorenzo Sanz családjáról is, akikkel még emlékszem, hogy milyen boldogan szálltunk le a repülőről, kezünkben a Hetedik BL-serleggel, és hogyan mentünk végig a városon, miközben több ezer ember volt az utcákon. Csodálatos, felejthetetlen pillanat volt számomra.”
Karembeu egyébként többek között megnyerte a francia válogatottal a világbajnokságot, az Európa-bajnokságot, a konföderációs kupát, de a Real Madriddal kétszeres BL-győztesnek is mondhatja magát.
Berbatov: Jović tökéletesen passzolna az angol bajnokságba
Luka Jović még mindig egy rendkívül fiatal futballista, és nagyszerű idénye volt az Eintracht Frankfurt játékosaként, amivel kiérdemelte, hogy a Real Madridba mehessen. Jelenleg nem úgy alakulnak a dolgai, ahogy szeretné, de ne felejtsük el, hogy ott van a sorban előtte Karim Benzema. Számomra Benzema a futballvilág egyik leginkább alulértékelt játékosa. Rengeteg gólt szerez, és legtöbbször nem kapja meg azt az elismerést, amit megérdemel.
Jovićnak nagyon nehéz dolga van, hiszen át kell verekednie magát a francián, de amikor Zidane megadja neki az újabb lehetőséget, amit remélem, hogy meg fog ragadni, akkor gólokat fog szerezni, és megmutatja, hogy mit vitt véghez Németországban. Ha mégsem sikerül neki, akkor két lehetősége lesz. Türelmes lesz, és keményen dolgozik tovább, vagy elmegy Angliába, vagy egy olyan helyre, ahol játszani tud.

Ahogy én, ő is a Balkán szülötte, és mi néha a kelleténél jobban élvezzük az életet, úgyhogy remélem, hogy sikeres lesz, és a Real Madridba való átigazolása nem szállt túlságosan a fejébe, mivel az veszélyes lehet. Fegyelmezettnek kell lennie.
Én is voltam a helyzetében még a Bayer Leverkusen játékosaként, ugyanennyi idős voltam, és előttem volt Ulf Kirsten, akit a Leverkusennél istenként tiszteltek, ő volt a történelem egyik legjobb német csatára.
Akkor azt gondoltam, hogy „mi a fa*zért nem játszom, megérdemlem a játéklehetőséget, játszani akarok”. Sok butaság jár ilyenkor az ember fejében, hiszen még fiatal, és azt gondolja, hogy mindent tud, de egy kis türelemmel, kemény munkával és a megfelelő emberekkel körülvéve, akik elmondják az igazságot a helyzetéről, előbbre juthat. De ha azonnal játszani akarsz, akkor válaszd azt, hogy kölcsönbe távozol, vagy találsz egy klubot, ahol többet játszhatsz, és amelyik megengedhet magának téged. Ha Jović most ebben a helyzetben van, akkor el tudom képzelni róla, hogy számos Premier League-klub hasznos tagjává tudna válni.
Öt ok, amiért a Real Madridnak le kellene igazolnia Mbappét
Håland leigazolása mellett már összegyűjtötte az érveket a MARCA, íme azok az érvek, amik Mbappé mellett szólnak.
1. A játékos álma válna valóra
Az egyik ok az, hogy Mbappé mindig is szerette volna valóra váltani álmát, hogy a Real Madridban játsszon. Ennek már többször egyértelmű jelét is adta, így a klub ezt nem hagyhatja figyelmen kívül.
2. Nem hosszabbított a PSG-vel
A Bernabéu vezetői folyamatosan figyelik az események alakulását Mbappé párizsi szerződését illetően. A játékos eddig még nem akart aláírni egy hosszabbítást, 2020 nyara pedig kulcsfontosságú lehet ebből a szempontból, hiszen ha még addig is ugyanez lesz a helyzet, úgy a párizsiaknak muszáj lesz megkezdeniük a tárgyalásokat az érdeklődőkkel, a Real Madrid pedig jó tárgyalási pozícióban lesz.

3. Világsztár
A Real Madrid először mindig a sportteljesítményt veszi figyelembe egy játékosnál, de hazugság lenne azt mondani, hogy a reklámértékkel nem számolnak.
A sportvilág hamarosan el fog veszíteni két olyan sztárt, mint Lionel Messi és Cristiano Ronaldo, Mbappé pedig a lehető legjobb úton halad, hogy átvegye a stafétát az említett párostól, és ott legyen a rivaldafényben, ha nincs már most is ott.
4. Imádja Zidane-t
Ha továbbra is a francia lesz a Real Madrid edzője, annak rendkívül fontos szerepe lehet Mbappé meggyőzésében. Mbappé bálványozza Zidane-t, aki képes lehet kihozni belőle a legjobbat.
5. Nem egy tipikus 9-es, de szállítja a gólokat
A francia teljesen más karakter, mint Håland, neki szüksége van területre ahhoz, hogy kiaknázza a képességeit, nem középcsatár.
Ennek ellenére is nagy gólmennyiséget garantál, az aktuális idényben például 30-nál jár.
Roberto Carlos: Ha rajtam múlt volna, Neymar már rég itt lenne
„Ha rajtam múlt volna, Neymar már rég itt lenne, de az élet nem mindig úgy alakul, ahogy szeretnénk” – mondta a Real Madrid korábbi kiválósága. „Az ilyen nagyszerű játékosoknak mindig topklubokban kellene játszaniuk. Manapság a Real Madrid bármely játékos számára elérendő cél. Meg akarod nyerni a BL-t? Akkor gyere a Real Madridba!”
A világbajnok brazil mindenesetre tisztában van azzal, hogy Neymar jelenleg „boldog a Paris Saint-Germain együttesénél”, és reméli, hogy „ugyanolyan örömmel játszik majd ezután is, mint az utóbbi időben tette, mivel pontosan ez az a Neymar, akit mindenki látni akar.”

RC3 azt is hozzátette, hogy reméli, a klubnál a helyét átvevő Marcelo hamarosan újra a válogatott tagja lesz, mivel „ő a világ legjobb balhátvédje”, még akkor is, ha Tite a legutóbbi néhány esetben nem számolt vele. „Mindenki megérdemel egy új esélyt, szerintem pedig Marcelo kezd visszatérni régi önmagához, a játékoshoz, akire nagyon is emlékszem, aki örömmel játszik, aki olyan dolgokat csinál a pályán, amire csak nagyon kevesen képesek” – magyarázta. „Remélem, hogy visszatér a válogatottba, és harcolni fog a helyéért Filipével, Sandróval és Lodival.”
Régi cimborájával, a jelenleg hamis útlevél miatt egy paraguay-i börtönben ülő Ronaldinhóval kapcsolatban Roberto Carlos elmondta, hogy reméli, hamarosan megoldódik az ügye. „Mindnyájan várjuk, hogy mi lesz a bíróság döntése. Nem hiszem, hogy bármilyen illegális dologba keveredett volna. Mindig helyesen cselekedett. Nem tudom, hogy azért van-e bent, mert közben próbálnak másokat elkapni.” – mondta. „Ronaldinhót az egész világon ismerik, és a jogi problémák ellenére sem veszítette el a kisugárzását. Én csak annyit akarok, hogy mielőbb kikerüljön a börtönből.”