Gy. András

8872 cikk
1997, Roberto Carlos, Šuker, Mijatović, Raúl, habfehér mez, azóta szerelem. És ez már így is marad. 2008 óta vagyok a magyar madridista szurkolói közösség aktív részese hírszerkesztőként, 2009-ben alapító tagja voltam a Real Madrid Magyar Szurkolói Egyesületnek, amelynek jelenleg is alelnöke vagyok, 2011-ben pedig a penamadridista.hu megalapításának is részese lehettem, amire azóta is nagy büszkeséggel gondolok. Mindörökké Real Madrid!
Tovább

Kroos: Nem az a típusú játékos vagyok, aki 38 éves koráig futballozik

Hat év a Real Madridban: „Még mindig érzem, hogy mennyire különleges dolog ez. Az első naptól kezdve érzem az emberek szeretetét. Volt szerencsém ezt a pályán meghálálni nekik. Persze tudom, hogy minden meg is változhat. És persze a 3 BL-cím megnyerésének sem volt rossz hatása a megítélésemre. Az elmúlt hat évben úgy dolgoztam, hogy a klub csak jót mondhasson rólam.”

A karrierjének vége: „Mindig azt mondtam, hogy nem vagyok az a típusú játékos, aki 38 éves koráig futballozik. Még három és fél év van hátra a szerződésemből, 2023 nyaráig. Akkor már 33 éves leszek, ami pont megfelelő kor arra, hogy az ember elgondolkodjon a jövőjéről, anélkül, hogy lenne egy négy évre szóló szerződése. Ezt követően már nem fogok sokáig játszani.”

Kroos

Tervek a profi karrier vége utánra: „Mindig az volt a tervem, hogy visszatérek Németországba, de már öt és fél éve itt élünk, és nagyon élvezzük. A srácaink közül vannak, akik iskolába járnak, és hozzánk hasonlóan nagyon boldogok. Végül a gyerekek fogják meghozni a döntést. Ha boldogok, itt vannak a barátaik, akkor nehéz lesz őket ettől megfosztani. Nekem igazából mindegy. Az otthonom ott van, ahol a családom. Miután szögre akasztottam a stoplist, teljes nyugalommal maradhatok Madridban is.”

Sikeréhség: „Nem kell ezért sokat tennem, mert ha meccseket, címeket nyersz, sikeres vagy, akkor ez kialakul. Ha egyszer megízlelted a sikert, akkor újra és újra meg akarod. A legjobb példa erre a BL. Őrület, hogy háromszor egymás után megnyertük. Ott éreztük igazán a csapatban a sikeréhséget. Lehet, hogy az elmúlt pár idényben nem volt meg annyira, de ez csak lehetővé teszi, hogy észrevedd, hogy a teljesítményed visszaesett, nem vagy elég jó. Ez az éhség visszajön, és nem tudod, hogy hova jutsz általa. Nincs rá garancia, hogy újra megállás nélkül nyerjük majd a címeket, de ennek az esélye egyre nő.”

Európa-bajnokság: „Nem tartjuk magunkat esélyesnek. Őszintének kell lennünk magunkkal, és be kell látnunk, hogy sokkal nehezebb dolgunk lesz, mint korábban. Nem fogunk úgy nekiállni a tornának, hogy egy meccset akarunk megnyerni, mivel nem ilyenek vagyunk. Ennek számomra nincs semmi haszna. A célom az, hogy minden sorozatot megnyerjek, amiben szerepelek.”
 

Tovább

A 82-es kupacsoda története

A Real Madrid 1982-ben megnyerte a Király-kupát, de csupán egy perc választotta el őket a kieséstől az elődöntőben.

Abban az évben a Real Sociedad volt a blancók ellenfele a döntőbe jutásért folytatott harcban, a párharc első, San Sebastiánban lejátszott összecsapása után pedig 1-0-s hátrányban voltak a madridiak.

A visszavágóra a Santiago Bernabéuban került sor, ahol egészen az utolsó percig kiesésre állt a habfehér alakulat. Ekkor érkezett Juanito gólja, aminek köszönhetően hosszabbításra került sor. A Real Madrid végül büntetőpárbajban jutott tovább, a mindent eldöntő tizenegyest Ito értékesítette.

A mérkőzésre csupán két nappal azután került sor, hogy Vujadin Boškovot, akit a Kaiserslautern és a Las Palmas elleni vereségeket követően menesztettek, Luis Molowny váltotta a Real Madrid kispadján.

Juanito

„Úgy tűnik, hogy Molowny-nak szerencséje volt, de ezt a győzelmet Boškovval értük el” – mondta Juanito a találkozó után. „Ezt ne felejtsük el. A gólomat neki ajánlom.”

A Real Madrid később 2-1 arányban múlta felül a Sporting Gijón együttesét a Király-kupa döntőjében Valladolidban, az Estadio José Zorillában.

Ez a találkozó is életben tartotta a Julien Comet által 1913-ban a Real Sociedadra tett átkot, mely szerint a baszk csapat soha többet nem nyer Király-kupát. Az átok aztán 1987-ig tartott, amikor a La Real megnyerte második kupáját, az Atlético Madridot legyőzve a torna döntőjében.

Tovább

Beharangozó: Real Madrid – Real Sociedad: A cél a Király-kupa elődöntője

Mindössze három mérkőzés választja el a Real Madridot attól, hogy bejusson az április 18-án megrendezésre kerülő döntőbe, hiszen a negyeddöntő egymeccses, az elődöntő azonban kétmeccses párharc. A blancók jelenleg a bajnoki tabella élén állnak, most pedig abban reménykednek, hogy nagy lépést tesznek a Király-kupában, amikor a Real Sociedadot fogadják a Bernabéuban. Ehhez arra van szükségük, hogy folytassák a 21 meccses veretlenségi sorozatukat, ahol utolsó három meccsükön gólt sem kaptak.

„„A Sociedadnak ez egy döntő lesz, nem egy negyeddöntő, mindent bele fognak adni. Nagyon koncentráltnak kell lennünk az első perctől kezdve, mert egy remek csapat ellen játszunk, akik jó focit játszanak, és jól fognak teljesíteni ”mondta Zidane a mérkőzés előtt. A francia szakember 19 fős keretébe végül nem került be Eden Hazard, de ott van a 18 gólos Benzema, aki a legutóbbi két találkozón, az Atlético és a Zaragoza ellen is betalált.

Real Madrid, Modric, Valverde, Vinícius

A Real Sociedad a Becerril, a Ceuta, az Espanyol és az Osasuna legyőzésével jutott el a negyeddöntőig. A san sebastiáni csapat jelenleg a nyolcadik helyen áll a bajnokságban, azonos pontszámmal a hetedik pozíciót elfoglaló Villarreallal. Legeredményesebb játékosuk a 11 gólos Alexander Isak, aki a kupában 5 alkalommal talált be az ellenfelek kapujába.

Ez a harmadik alkalom, hogy a Real Madrid találkozik a Real Sociedaddal a Király-kupa negyeddöntőjében. Korábban mindkét párharcot a blancók nyerték meg. Az elsőre az 1952/53-as idényben került sor, akkor a Madrid egy idegenbeli 3-1-es vereség után 4-0-ra nyert a visszavágón. A második találkozás az 1992/93-as idényben történt, akkor 4-0-s hazai és 4-1-es idegenbeli győzelemmel, gond nélkül léptek át a blancók a Sociedadon.

Tovább

Mauro Brasília: Én igazi 10-esként tekintek a fiamra

Mikor szerzett tudomást először a Real Madrid érdeklődéséről?
Decemberben. Ezt megelőzően el sem tudtuk képzelni, hogy egy olyan klub, mint a Real Madrid, érdeklődne Reinier iránt. A fellegekben jártunk, amikor megtudtuk, mivel nem mindenkivel fordul elő, hogy egy ilyen nagy klub bejelentkezzen érte.

Ki tudta meg először, hogy a Real Madrid is egy lehetőség. Ön vagy a fia?
Én. Ezután azonnal beszéltünk vele telefonon, mivel épp nyaralt. Először még aggodalmaskodott, de aztán elkezdte belátni, hogy ez a legjobb dolog, ami történhetett vele.

Emlékszik a híres fotóra, ami a fiáról készült még 2018-ban a Bernabéuban?
A brazil utánpótláscsapattal volt Madridban, és megnézték a stadiont. És milyen furcsa az élet, hamarosan ő is kisétálhat a Bernabéu gyepére.

Reinier

Ön is járt ott, nem sokkal ezután.
Igen, 2019 februárjában vagy márciusában. Imádtam. José Ángel Sánchez [a klub főigazgatója – a szerk. kieg.] remekül bánt velünk. Nagyszerű élmény volt.

A Madrid hívta meg önöket?
Az ügynökünk vitt el minket, hogy megismerjük a klubot. Voltunk a PSG-nél, az Arsenalnál és a Manchester City-nél is.

Az infrastruktúra és a bánásmód alapján melyik klub tette önökre a legmélyebb benyomást?
Mindegyik klubnak remek létesítményei vannak, előremutató technológiákkal, az ott dolgozó emberek pedig nagyon értenek ahhoz, amit csinálnak. Valdebebas lenyűgöző, ahogy a City edzőközpontja is, ami olyan, mint egy kisebb város. Az Arsenalnál is rengeteg érdekességet láttunk, olyan dolgokat, amik Brazíliában még csak most kezdenek megjelenni. Európa nagy előrelépés.

Melyik európai klubnak szurkolt leginkább Reinier?
A Real Madridnak, főleg Cristiano Ronaldo érkezése óta. Zidane is egy nagyon fontos személy számára, mivel hasonló alkatúak és hasonló stílusú, elegáns a játékuk. Úgyhogy mindig a Madrid csapatát követte, nézte a meccseiket. Követett még olyan csapatokat, mint a Borussia Dortmund, Bayern München, Juventus, AC Milan. Utóbbit még most is, hiszen ott van a barátunk, Lucas Paquetá. De mindig a Real Madrid volt a kedvence.

Melyik játékoshoz akart leginkább hasonlítani gyerekként?
Kakához. Az emberek mindig azt mondták, hogy nagyon hasonló a stílusuk. Mutattam neki videókat Zidane-ról, Marco van Bastenről, Gutiról, aki szintén fenomenális játékos volt. Nagyon tetszett, amit csinált. Reinier megpróbált olyan játékosok nyomdokaiba lépni, mint Zidane és Guti. A brazilok közül pedig Ronaldo, Ronaldinho és Kaká volt a követendő példa. De felnéz a csapattársaira is a Flamengónál, például Giorgian de Arrascaetára, Bruno Henrique-re, Gabigolra…

Reinier szülei

Röviden milyen játékosként jellemezné a fiát?
Mindig támadó szellemű játékos volt, aki inkább középen játszik, mint a széleken. Inkább középpályás, mint csatár.

De a Flamengónál csak Gabigol rendelkezik jobb gólaránnyal. Gondolja, hogy végül inkább egy második csatár lesz belőle?
Én inkább középpályásként látom, 10-esként. Jorge Jesus kezei alatt nem ezen a poszton játszott, mindig rákényszerült arra, hogy előrébb játsszon, mint a támadások középpontja, ami nem a kedvenc helye. Szeret mélyebben játszani és az ellenfelek védelmével szembe kerülni.

Gyerekként milyen volt?
Későn kezdett játszani, nyolc évesen. Nem siette el. Mindig nagyon intelligens játékos volt a korához képest. Amikor minden gyerek futott a labda mögött, ő már úgy helyezkedett, hogy elérje azt. Az erősségei az intelligenciája, a helyezkedése és a játék olvasása voltak. Gyerekként néha sírt, hogy már nem akar újabb gyakorlatokat, de nagyon ügyes volt. Nagyon nyugodt gyerek volt, mindig szót fogadott a szüleinek. Itthon sosem dolgozott túl sokat. TV-t nézett, vagy a barátaival játszott az utcán.

Meséljen róla egy történetet.
2013-ban, 11 évesen érkezett meg a Flamengóhoz. Lement az első edzésre, majd amikor elhagyta a pályát, magával hozott egy papírt. Kérdeztem tőle, hogy mi ez, ő pedig elmondta, hogy a szerződéshez kell. Megkérdeztem, hogy mit kérnek, ő pedig elkezdte felolvasni. „Anyakönyvi kivonat, iskolai igazolás, személyi igazolvány és 3 x 4 fotó.” Megkérdeztem tőle, hogy hány fotó kell? Ő többször is azt válaszolta, hogy 3 x 4. Még nagyon fiatal volt, és nem tudta, hogy a 3 x 4 a fotó mérete.

Tovább

Zidane kihozza a maximumot Dupont munkájából

Pep Guardiola Real Madriddal kapcsolatos egyik nagy dicsérete abból az időszakból, amikor José Mourinho Madridjával küzdött Spanyolországban, az volt, hogy egy csapat atlétának nevezte őket. Amikor kevesebb mint egy hónap múlva visszatér a Bernabéuba, hogy Zinédine Zidane csapatával nézzen szembe, egy fizikálisan hasonló formában lévő csapatot talál majd.

A csapat javuló formája a játékosok kiváló fizikai állapotán alapszik, ami nagyrészt Gregory Dupont-nak köszönhető, akit az idény elején még komoly kritikákkal illettek. Azok a játékosok, akik a tavalyi évben teljesen kimerültek, mostanra úgy tűnik, hogy feltöltődtek energiával.

Real Madrid

Zidane taktikai és technikai munkáját muszáj olyan játékosok izomzatával megtámogatni, mint Casemiro, Toni Kroos, Raphaël Varane, Karim Benzema és Vinícius Júnior.  A magasságuk és súlyuk is átlag feletti, ahogy Fede Valverdének a középpályán, és Ferland Mendy-nek, aki Varane elmondása szerint plusz erőt hoz a csapatba.

Zidane és Dupont terve az, hogy a bajnokságra koncentrálva hozzák az eredményeket, elkerülve azt, ami az előző idény végén történt, vagyis a teljes kifulladást.

„Ezen változtatni fogunk. Nem garantálom, hogy mindent meg fogunk nyerni a következő évben, de azt garantálhatom, hogy tudatosan fel fogunk készülni egy jó szezonra” – mondta Zidane az előző idény végén.

„Annyit mondhatok, hogy jól akarunk majd kezdeni a bajnokságban, ezért kiemelten fontos lesz az előszezonban elvégzett munka. A következő célunk a bajnokság megnyerése.”

Dupont a játékosokkal szemben támasztott komoly elvárásai ellenére is elnyerte a keret bizalmát, mivel már ők is látják a szakember által végzett munka eredményeit.

Real Madrid edzés

Rendkívül kemény előszezont csinált végig a csapat, amelyet sérülések követtek az idény első szakaszában. De az El Clásico elhalasztása lehetővé tette, hogy a tíz mérkőzés nélküli napot kihasználva a csapat végigcsináljon egy „mini-előszezont”, ami kulcsfontosságúnak bizonyult az október 19 óta tartó 21 meccses veretlenségi sorozatban.

A Real Madrid maga mögött hagyta a sérüléshullámot, mivel amellett, hogy januárban Mariano Díaz szedett össze izomsérülést, Benzema, Ramos és Bale csupán szerencsétlenül jártak, hiszen olyan rúgásokat kaptak, amelyek miatt apróbb kihagyásra kényszerültek. A jó állóképesség kulcsfontosságú ahhoz, hogy Zidane Real Madridja szárnyalni tudjon.

Tovább

A Real Sociedad elleni keret

Kapusok: Courtois, Areola, Altube
Védők: Militão, Ramos, Varane, Nacho, Marcelo és Mendy
Középpályások: Kroos, Modric, Valverde, James és Isco
Támadók: Benzema, Jović, Brahim, Vinicius Jr. és Rodrygo..

Kimaradt: Asensio, Mariano, Casemiro, Carvajal, Lucas Vázquez sérülés, Bale és Hazard pedig technikai döntés okán.

KroosReal Madrid – Real Sociedad, Király-kupa-mérkőzés
Helyszín: Estadio Santiago Bernabéu (Madrid); Időpont: 2020.02.06. (csütörtök) 19:00; TV: Sport 2

Tovább

Gregory Dupont: A tudós, aki gépeket csinált a Real Madrid játékosaiból

Észrevehető volt a szakember hatása a világbajnok francia válogatotton, akik annak ellenére is jobb állapotban voltak, mint a többi csapat játékosai, hogy nem sokkal a torna előtt kezdte meg velük a közös munkát. 

Mivel rendkívüli módon érdeklődik az edzésmódszerekkel való kísérletezés, kutatás iránt, szakmai berkekben megkapta a Tudós becenevet, a Real Madrid játékosai pedig McGregornak hívják.

A francia szakember szeret meghúzódni a háttérben, kerüli a médiafigyelmet. Saját magát olyan kutatónak tartja, aki a munkáját tudományos tényekre alapozza.

Dupont

„Nem előzhetsz meg minden rosszat, de elkerülheted a hibákat, elemezheted az elvégzett munkamennyiséget és a munka intenzitását, így olyan adatokra tehetsz szert, amelyek segítségével a legjobbakat tudod kihozni a sportolókból” – magyarázza.

„Mindig is össze akartam kötni a kutatást a gyakorlattal, vagyis két olyan dolgot, amelyek 15 évvel ezelőtt elindultak a saját útjukon.”

„A legjobb adatgyűjtő rendszerekre és statisztikákra van szükség, ezért is jó intézményeknek dolgozni.”

Dupont az UEFA sérülések megelőzésére létrehozott csapatának tagja, dolgozik a liverpooli Sporttudományi Egyetemnek, illetve a Francia Nemzeti Sport és Teljesítmény Intézetnek.

„Ő a legjobb az egyéni munkában, az atlétikában, táplálkozásban, mindenben, amit látható munkának nevezünk, mindenben, ami a megelőzésről, izomtömeg növelésről, adatgyűjtésről szól” – mondta Guy Stephan, Didier Deschamps jobbkeze.

Az edző bevallottan 5:30-kor kel, majd időjárási körülményektől függetlenül 35-40 kilométert kerékpározik, hogy megőrizze fizikai állapotát, ezzel pedig olyan elkötelezettségről tesz tanúbizonyságot, mint amikor feladta addigi párizsi terveit, miután Zidane Madridba hívta.

Tovább

Jović: Egyáltalán nem vagyok elégedett az eddigi idényemmel

Emlékszünk arra, amikor öt gólt rúgtál a Fortuna Düsseldorf ellen. Melyik volt az a pillanat, amikor rájöttél, hogy készen állsz a legnagyobb csapatokra?
Őszinte leszek. Sosem kételkedtem a képességeimben. Mindig úgy gondoltam, hogy megvan bennem a tehetség a legnagyobb dolgok elérésére, mindig hittem abban, hogy én vagyok a legjobb. Csak vártam a lehetőségre. A Benficánál nem volt meg, de a Frankfurtnál igen. És éltem is vele, mivel hittem a saját tehetségemben. Amikor elkezdtem futballozni Frankfurtban, nehéz volt, de a legfontosabb ilyenkor az, hogy higgy magadban. Néha szerencse is kell, de én boldog vagyok a Frankfurtnál megkapott lehetőség miatt. Meglátjuk, hogy mi lesz a jövőben.

Jovic

Melyik volt a kedvenc gólod?
Amelyiket kiemelném, az a Schalke ellen szerzett találatom a Német Kupa elődöntőjében. Aztán ott van a Leganés ellen szerzett gólom a Real Madrid játékosaként, mivel nem mindenkinek adatik meg, hogy gólt szerezzen a Real Madridban.

A világ legnagyobb klubja tett neked egy ajánlatot. Az akkori hírek szerint hazafelé olvastad az ezzel kapcsolatos híreket. Milyen érzés volt?
Elmondom, hogy történt. Hívott a menedzserem, elmondta, hogy ajánlatom van a Real Madridtól. Azt mondtam neki, hogy ne vicceljen velem. Újra elmondta, hogy itt van az ajánlat, és szerinte jó. Megőrültem. Kellett néhány nap, hogy felfogjam, hogy a világ legjobb csapata akar engem. Ez egy olyan klub, amelyiket nem utasíthatod vissza. Ők csak egyszer hívnak fel az életben. Nem gondolom, hogy hibás döntést hoztam volna.

Tisztában vagy azzal, hogy nagyon sok játékos számára te vagy a követendő példa, és sokan szeretnének a helyedben lenni?
Tudom. Az emberek Szerbiában sokszor negatívan beszélnek a Real Madridnál mutatott formámról, de hiszek abban, hogy meg fogom mutatni az embereknek, hogy miért vagyok itt. Azért vagyok itt, mert megvan a képességem hozzá, a gyerekek pedig hosszú évekig felnézhetnek rám, motiválni fogom őket a játékommal és a góljaimmal a Real Madrid mezében.

Aktív vagy a közösségi médiában?
Nem igazán. Csak egy Instagram profilom van. Korábban aktívabb voltam, de most csak a futballra koncentrálok, újra formába akarok lendülni, mielőtt túl késő lenne. A beilleszkedés egy nagyon nehéz szakaszában vagyok, erősebbé kell válnom.

Jovic

Zavar, amikor az emberek véleményt formálnak rólad a médiában?
Őszintén? Nem. Tiszta őrültség, amiket írnak. A legfontosabb, hogy a barátnőm, és akik ismernek, tudják az igazságot. Nem érdekel az irigy emberek véleménye. De igen, amikor megnyitom az Instagramot, az első dolog, ami szembe jön, az a magánéletemmel kapcsolatos híráradat, nem pedig a tény, hogy a Real Madrid játékosa vagyok. Szerbiának büszkének kellene lennie, hogy van egy játékosa a Real Madridban.

A Leganés ellen meglőtted az első gólodat, majd Casemirónak is adtál egy gólpasszt a Sevilla ellen. Ezzel megháláltad az edződ bizalmát?
Egyáltalán nem vagyok elégedett az idényem alakulásával, legalább is eddig. Először is azért, mert ennél tudok sokkal jobb lenni. Néha nézek videókat a YouTube-on az előző évemről, és azt kérdezem magamtól, hogy ’mi történt?’. De mind tudjuk, hogy a Real Madrid egy hatalmas klub, a játékosoknak pedig nehéz hozzászokniuk az itteni élethez. Azoknak pedig, akikért 21 évesen 60 millió eurót fizettek, még inkább. A nyomás óriási, eddig eredmények nélkül harcoltam, küzdöttem. De remélem, hogy megváltozik a helyzet.

És milyenek a madridi edzések?
A legfontosabb, hogy nem kell korán felkelni a Real Madridnál az edzések miatt. Ez sokat segít. Egész életemben álmatlanságban szenvedtem, gondom volt az alvással. Felkelek, reggelizem és megyek edzeni. Az edzés sokkal kellemesebb, mint Németországban, sokkal jobban élvezem. Utána pedig lehet tovább gyakorolni a pályán, vagy masszázst is igénybe vehetsz. A délutánok általában szabadok.

Tovább

VIDEÓ – Összefoglaló: Real Madrid – Atlético Madrid (1-0)

Tovább

Zidane: Valami nem működött, úgyhogy változtatnunk kellett

„Nem tetszett, amit a pályán láttam, de ez nem a játékosok felelőssége, hanem az enyém. Nem tetszett, ahogy zajlott a játék, és végül lehoztam Iscót és Kroost, de bárki lehetett volna. Változtatnunk kellett valamit. A félidőben meg is tettük, és ezt követően nyitottabbá vált a játék, magasabban letámadtunk, összességében jobbak lettünk. Vállalom a felelősséget az első félidőért.”

„Mindannyian ugyanazért vagyunk itt. A változtatások megváltoztatták a játék képét, de nem szeretek két játékost is lecserélni a félidőben. Viszont valamit tennem kellett, és ennyi. A második félidőben megváltozott a csapat, megnőtt az intenzitás, ami mindenkinek köszönhető. Nagyon örülök a csapatnak. Az Atlético remekül játszott az első félidőben, mi pedig a másodikban. Megérdemeltük a győzelmet és a három pontot.”

Zidane

„Nem fogom elmondani, hogy mi történik az öltözőben. Másképp kellett csinálnunk néhány dolgot, a második játékrészben pedig sokkal jobbak is lettünk, egy kicsit megkavartuk a dolgokat. Összességében jól sült el.”

„Vinícius és Mendy is remek munkát végeztek, a gól mindent elmond. Ugyanez igaz Lucasra és Carvajalra a másik oldalon. Ők is remekül megértik egymást. Az egész csapattal elégedett vagyok.”

„Tudjuk, hogy egy derbi mindig különleges és nehéz meccs. Szenvedtünk, de ez várható volt egy olyan csapat ellen, amely minden szempontból remekel. Védekezésben nagyon magabiztosak, de az első félidőben ennél sokkal többet tettek, mutattak néhány nagyszerű dolgot. Végül azonban mi szereztük meg a három pontot. Örülünk a három pontnak, de ez sem ér többet, mint bármely másik meccs három pontja.”

„A védekezés mindenkin múlik, ha elveszítjük a labdát, gyorsan vissza kell szereznünk. Az emberek azért jönnek, hogy jó játékot lássanak a csapattól, de az első félidőben ezt nem sikerült megfelelően véghez vinnünk. A második játékrészre megváltoztunk. Tudom, hogy nem játszhatunk mindig kitűnően, a mai nap kemény volt, de az emberek az alapján mondanak véleményt a meccsek után, ahogy játszunk. Ma megvolt a kemény munka gyümölcse egy kiváló ellenféllel szemben.”

Zidane

„A Valencia ellen remekül teljesítettünk öt középpályással a Szuperkupán, ahogy a döntőben is. Ma nem ment olyan jól, ennek én vagyok az oka. Fizikálisan nehéz volt felvennünk a meccs ritmusát, nem voltunk kellően jók labdával sem, ha pedig valami nem megy, akkor változtatni kell. Nem szeretek ujjal mutogatni, nem akarom ezt Iscóval vagy Kroosszal sem megtenni, ők kiváló játékosok. A második félidő remek volt, örülök a játékosaimnak.”

„Nem láttam a kérdéses esetet (Casemiro vs. Morata – a szerk. kieg.). Ahogy mindig, most sem fogok belemenni ebbe. Úgy gondolom, hogy a bíró jobb pozícióban volt, mint én. Ő azt mondta, semmi nem történt.”

„Bale bevethető volt, de választanom kellett, én pedig más mellett tettem le a voksomat. Itt van, edzeni fog, nekünk pedig a végsőkig szükségünk van rá.”

„Nem foglalkozunk a triplázás gondolatával. Csak egy meccset nyertünk meg, de ezzel elégedettek is vagyunk. Hosszú még az út. Rengeteg meccs van hátra a bajnokságban, a kupában és a BL-ben is, mostanáig pedig semelyiket nem nyertük meg. A Szuperkupa a miénk, viszont hosszú és nehéz a szezon.”