Gy. András
Vinícius: Lucasszal megváltoztattuk a mérkőzés dinamikáját
Vinícius:
„A második félidőben nagyon jól dolgoztunk Lucasszal, sikerült megváltoztatnunk a mérkőzés dinamikáját. Egy csapat vagyunk, az edző lehetővé teszi, hogy mindenki kivegye a részét, ma pedig remekül dolgoztunk. Nagyon különleges érzés volt megnyerni ezt a derbit.”
„Keményen fogok dolgozni a továbbiakban is, ahogy mindenki más, hogy több lehetőséget kapjak és meccseket nyerjünk. Szeretném megköszönni a szurkolók támogatását, ma ez nagyon fontos volt.”

Courtois:
„A védekezésünk a második félidőben nagyon jól sikerült, az elsőben okoztak nekünk problémákat. Beszélgetnem, néha kiabálnom kell a társaimmal. A meccsre kell koncentrálnunk, meg kell élnünk és meg kell nyernünk azt. Nagyon figyeltem, arra az esetre, ha esetleg be kell avatkoznom, de végül nem történt semmi. Örülök, hogy sikerült elkerülni a bekapott gólt, és újabb győzelmet arattunk.”
„Az edző a 4-5-1-es felállásról váltott 4-3-3-ra a második félidőre. Az első félidőben nem igazán működött a játék, a változtatásoknak köszönhetően pedig nagyobb nyomást tudtunk kifejteni. Nem engedtük őket játszani, hosszú labdákkal próbálkoztak. Nagyszerű védőmunkát mutattunk be, ezért sem tudtak helyzeteket kidolgozni. Aztán mi meglőttük a magunk gólját.”
„Továbbra is nyernünk kell a meccseinket. A riválisaink ugyanolyan erősek, mint mindig. Sok ember döntetlenre számított, de a győzelem és a bekapott gól elkerülése jó felkészülés a hétközi kupameccsre. Ezt kell csinálnunk mindvégig.”

Varane:
„Változtatnunk kellett, támadóbb felfogásra volt szükség. A második félidőben remekül teljesítettünk, főleg a széleken. Sok variációs lehetőségünk van, ma Lucas lökött rajtunk egyet.”
„Ez egy fejlődési folyamat, az idény eleje kemény volt, de hittünk a munkánkban, nem szabad feladnunk. Fantasztikus csapatunk van, mindenki kiveszi a részét. Igazi csapat vagyunk.”
„Kroos egy fontos játékos, remek technikai képességgel, mindig nyugodt a pályán. Remekül irányítja a játékunkat.”
„A pályán nem látsz olyan sokat, de összességében nem vagyok a VAR támogatója. Megöli az érzelmeket, megváltoztatja a bírói működést. Nem old meg olyan sok problémát, mindenesetre alkalmazkodnunk kell.”
„A derbi mindig a rivalizálásról szól, több az érzelem, de mindig tisztelnünk kell őket, sokkal inkább akkor, ha néhányukkal még együtt is játszottunk korábban.”
Beszámoló: Real Madrid – Atlético Madrid (1-0): Megtört a jég, újabb hazai győzelem az Atlético ellen
A hazaiak próbálkoztak először, amikor Kroos játszott össze Carvajallal a 11. percben egy szögletet követően, majd Ramos érkezett a beadásra, viszont a kísérlete elkerülte a kaput. Az Atlético hét perccel később válaszolt. Vrsaljko küldte be a labdát a büntetőterületen belülre, de Courtois résen volt Vitolo lövésénél. Ebben az időszakban a vendégek nyomtak, de az európai topligák legjobb védelmével kerültek szembe. Saúl tizenhatos vonaláról megeresztett lövése nem talált kaput a 19. percben, öt perccel később viszont Correa próbálkozott még nagyobb helyzetben. Az argentin támadó mélyről beindulva eresztett meg egy lövést, de a kapufát találta el. Az első félidő hosszabbításában Modric próbálkozott távolról, de labdája Oblak kezében állt meg.

Zidane kettős cserével indította a második játékrészt. Vinícius Jr. és Lucas Vázquez állt be Kroos és Isco helyére. A brazil a mérkőzés mindent eldöntő góljában rendkívül fontos szerepet játszott. Csodálatos, védők mögé küldött kulcspasszával hozta remek helyzetbe Mendy-t, aki tökéletesen adta középre a labdát Benzemának, a francia támadó pedig nem hibázott, Oblaknak maga mögé kellett nyúlnia.
Ezek voltak a blancók legjobb percei, Vinícius a 64. percben majdnem megszerezte a második gólt. A brazil fiatal becselezte magát a kapu elé, de lövése pont Oblakot találta meg. Az eredmény egy rendkívül kiegyenlített találkozóról árulkodik, de a madridisták innentől kezdve hibátlanul védekeztek, lényegében nem adtak esélyt a városi rivális játékosainak a pontszerzésre.
Érdekes döntés szüle…
Érdekes döntés született a Király-kupa kapcsán. A Real Madrid – Real Sociedad mérkőzést eredetileg szerdán játszották volna, azonban az Athletic Bilbao panaszt nyújtott be, hogy ezzel a beosztással a Sociedad egy nappal többet pihenhetne a hétvégi Bilbao – Sociedad mérkőzés előtt, tekintettel arra, hogy a Bilbao a Barcelonával csütörtökön este játszik. A szövetség a panasz hatására megváltoztatta a Real Madrid – Real Sociedad mérkőzés időpontját, amire így szintén csütörtökön este kerül sor.
A MARCA szerint az A…
A MARCA szerint az Atlético Madrid mindössze 80 db jegyet igényelt a Real Madridtól a mai derbire.
Beharangozó: Real Madrid – Atlético Madrid: Derbi az első hely megtartásáért
Ezen a mérkőzésen az európai topligák két legjobban védekező csapata találkozik. A Real Madrid 21 bajnokin 13 gólt kapott, az Atlético pedig ennél csak egyel többet. A Real Madrid 2020-ban hét meccsből négy alkalommal gólt sem kapott, az Atléticónál ez a mutató hat meccsből kettő gól nélkül.

„Ez egy különleges mérkőzés lesz, hiszen egy derbi, mi pedig szeretünk a szurkolóink előtt játszani” – mondta Zidane a meccs előtti sajtótájékoztatón. Az év második madridi derbijére a francia mester ismét behívta Casemirót és Militãót, azonban ezúttal nem lesz ott a találkozón Rodrygo, Bale és Brahim mellett Nacho sem. A játékosok szeretnék folytatni 20 meccses veretlenségi sorozatukat.
Az Atlético a tabella ötödik helyéről várja az idény harmadik Real Madrid elleni meccsét, amelyek közül az előző kettő gól nélküli döntetlenre végződött. A 10 gólos Morata a legeredményesebb játékosuk, miközben Correa vállalt a csapat idei hat góljából hármat.
Koke: A célunk az, hogy három ponttal távozzunk a legfőbb riválisunk otthonából
Koke:
„Minden derbi-hét különleges. Mindig elmondtam, hogy a városi rivális ellen pályára lépni különleges dolog. Bár a LaLiga egyik legnehezebb stadionjába megyünk, ki kell érdemelnünk a három pontot. A célunk, hogy a legfőbb riválisunk otthonából győzelemmel távozzunk.”
„Mindkét csapat rendkívüli módon tiszteli és ismeri egymást. A legutóbbi években sok versenysorozatban játszottunk egymás ellen. Ezért is ismerjük egymást ilyen jól. Ezek a meccsek általában apró részleteken múlnak. ”

Thomas:
„Szerintem rendben van a csapat. Egységesek vagyunk, keményen dolgozunk. Tudjuk, hogy ezek a mérkőzések különlegesek a szurkolóink számára, ez pedig segítségünkre van, hiszen motivál minket, és arra késztet, hogy maximális koncentrációval támadjunk. Az ilyen meccsekről sok pozitív dolgot tudunk magunkkal vinni.”
„Az apró részleteken és a koncentráción múlik minden. Mindenre oda kell figyelnünk. Még jobban kell játszanunk, mint eddig. Meg fogunk próbálni pontosabbak lenni náluk.”
Felipe:
„Úgy gondolom, hogy a legfontosabb az, hogy ne kapjunk gólt, hiszen ez azt jelenti, hogy nagyon közel vagyunk a győzelemhez. Emellett ki kell használnunk az adódó lehetőségeket, hiszen nem könnyű kidolgozni őket, gólokat kell szereznünk. Minden meccs más, az ilyen nagy mérkőzéseken pedig a legapróbb hiba is végzetes lehet. A lehető legtöbbet kell kihoznunk minden pillanatból, a helyzeteinkből, mivel az ilyen meccseken nem lehet hibázni.”
„Amióta megérkeztem, látom, hogy az Atléti egy nagy család. Nem csak a klubnál dolgozók, de a szurkolók is, akik mindig itt vannak nekünk. Össze kell tartanunk, hiszen jó úton haladunk.”
Zidane: Számomra a lényeg az, hogy aki játszik, adjon bele mindent
„Ez egy különleges mérkőzés, mivel egy derbi, mi pedig szeretünk a szurkolóink előtt játszani. Minden mérkőzésen mögöttünk állnak. Azt akarjuk, hogy ez most se legyen másképp. A legfontosabb, hogy mind a 25 játékosom száz százalékig elkötelezett.”
„Nem elemeztük sem az előszezon meccsét, sem a legutóbbit. A holnapi egy teljesen más mérkőzés mindkét csapat számára. Nem hasonlíthatjuk egyiket a másikhoz. Minden meccsen nyerni akarunk. Igaz, hogy különböző okok miatt 2012 óta nem győztük le az Atléticót a Bernabéuban a bajnokságban, de most esélyünk van ezen változtatni. Idegenben megvertük őket. Nehéz meccs lesz, de nagyszerű mérkőzést akarunk látni.”

„20 veretlen meccs? Keményen dolgozunk, magabiztosak vagyunk és hiszünk a munkánkban. A lényeg a munka. Így érhetsz el jó dolgokat. Holnap ismét bizonyítanunk kell, hogy jó úton haladunk. Ennyi. Nagyon jól dolgozunk, remek keretem van. Biztos vagyok benne, hogy lesznek kemény meccseink, de a kulcs a kemény munka. Először is jól kell védekezni, aztán a bennünk rejlő minőségnek köszönhetően képesek lehetünk nagyszerű dolgokra támadásban. Ezt három naponta be kell bizonyítanunk. Ez az, ami nehéz.”
„25 játékosom van, mindenki jó formában, nekem pedig választanom kell közülük. A jó dolog a csapatunkkal kapcsolatban az, hogy mindannyian kiveszik a részüket, aki épp játszik, megpróbál jól teljesíteni, és mindent belead a pályán. Számomra ez a legfontosabb dolog. Lesznek olyanok, akik otthon maradnak. Ez az edzői munka nehéz része.”
„A legfontosabb, hogy mindenki koncentráljon a feladatra és álljon készen. Nem fogom megmondani, hogy ki játszik holnap. A játékosoknak készen kell állniuk, és mindenki készen is áll. Nálam vannak a legjobbak, mindannyian nagyon fontosak. Sok mérkőzést kell lejátszani, a játékosok pedig tisztában vannak ezzel.”
„Hogy ez-e az eddigi legjobb csapatom? Amikor a Real Madridban játszottam, ugyanezt kérdezték tőlem. A Real Madrid mindig ilyen volt, mindig a legjobbak játszottak itt. Minden korszak más.”
„Mendy-t régóta ismerem, mivel követem a francia bajnokságot. Nagyon szereti a kihívásokat, hihetetlenül tehetséges. Szeret versenyezni, szereti a párharcokat, ezt mindig meg is mutatja. Még csak most érkezett, szépen lassan szívja magába, hogy mit is jelent a Real Madrid. Tanulni és javulni akar, gyorsan beilleszkedett. Mindig azt mondom neki, hogy a spanyolján javítania kell.”
„Hazard lassan csatlakozik hozzánk. A jó dolog az, hogy mindenki be akar vonódni. Sosem fogunk kockáztatni egyetlen játékossal sem.”

„Bale itt van velünk, számolni fogok vele. Nem gondolok a távozásának lehetőségére. Mind azért vagyunk itt, hogy lejátsszuk a holnapi meccset, neki is készen kell állnia.”
„Brahim és Mariano? Van egy keretem, én pedig a végsőkig számítok mindenkire, aki itt van. Arról, hogy távoznak-e, nem engem kellene megkérdezned. Szerződésük van, a keret tagjai. Valaki mást kellene megkérdezned.”
„Nem értem a Simeone felé irányuló kritikákat, de ez nem is az én dolgom. Mindenki a saját helyzetével van tisztában, én annyit tudok, hogy Cholo az egyik legkiválóbb edző. Nemrét elmondtam, hogy számomra a legjobb Guardiola. Ezt mindig megmutatta, és nem változott a véleményem. Tudjuk, hogy milyen az edzők élete, különösen a nagy csapatoknál.”
Az AS szerint a Real…
Az AS szerint a Real Madrid és a Villarreal közel járnak ahhoz, hogy megegyezzenek Iván Morante átigazolása kapcsán. A 19 éves középpályás, aki iránt a Barcelona és a Manchester City is érdeklődött, a Castillába érkezne.
A Girona hivatalosan…
A Girona hivatalosan is bejelentette Marc Gual távozását, aki a Real Madrid Castilla csapatát fogja erősíteni a jövőben. A katalán csapatnál a Sevillától kölcsönben szereplő játékos a Real Madrid B csapatához kerül kölcsönbe. Gual 22 meccsen 6 gólt szerzett a Gironában.