Gy. András

8872 cikk
1997, Roberto Carlos, Šuker, Mijatović, Raúl, habfehér mez, azóta szerelem. És ez már így is marad. 2008 óta vagyok a magyar madridista szurkolói közösség aktív részese hírszerkesztőként, 2009-ben alapító tagja voltam a Real Madrid Magyar Szurkolói Egyesületnek, amelynek jelenleg is alelnöke vagyok, 2011-ben pedig a penamadridista.hu megalapításának is részese lehettem, amire azóta is nagy büszkeséggel gondolok. Mindörökké Real Madrid!
Tovább

A szuperkupa a bizonyíték, hogy a Real Madrid terve működik

Az átigazolási piac az elmúlt években jelentős változásokon ment át. Volt, hogy Pogba 114 millió euróért a Manchester United játékosa lett, de előfordult olyan is, hogy Neymar 222 millió euró fejében igazolt a Paris Saint-Germainhez.

A Real Madrid tisztes távolból figyelte ezt az áremelkedést, és úgy döntött, hogy a nagy költekezés helyett inkább nagy potenciállal rendelkező, fiatalabb játékosok felé fordul. Az egyetlen kivétel Eden Hazard, aki nagy összeg fejében érkezett meg a Chelsea-től, valóra váltva gyerekkori álmát.

A blancók a Spanyol Szuperkupával a zsebükben hagyták el Dzsiddát úgy, hogy sem Hazard, sem Karim Benzema, sem pedig Gareth Bale nem utazott el a csapattal a tornára.

Valverde

Ehelyett ott volt Casemiro (6 millió euró), Fede Valverde (3 millió euró), Isco (25 millió euró), Luka Modrić (42 millió euró) és Toni Kroos (25 millió euró). Ők összesen kevesebbe kerültek, mint Paul Pogba. Ez az öt játékos fiatalon érkezett a Real Madridhoz, és idővel a klub fontos alakjaivá nőtték ki magukat.

Mellettük ott volt Rodrygo Goes, Vinícius Júnior, Mariano Díaz és Luka Jović, akikkel kockázatot vállalt a Real Madrid annak reményében, hogy szupersztárokká válhatnak. Juni Calafat, a Real Madrid nemzetközi futballrészlegének vezetője volt a főszereplő ezeknek a fiataloknak a megfigyelésében, leigazolásában.

Aztán ott van Sergio Reguilón, Martin Ødegaard, Takefusa Kubo, akik jelenleg kölcsönben próbálnak tapasztalatot szerezni. Reinier Jesús a legutóbbi fiatal felfedezett, ő a tervek szerint január 19 után ír alá a Real Madridhoz. 

Florentino Pérez persze még mindig szemmel tart néhány nagyágyút, egyik álma továbbra is az, hogy elhozza Kylian Mbappét a Bernabéuba.
 

A Real Madrid ellenf…

A Real Madrid ellenfele a Király-kupa legjobb 32 csapata között az Unionistas de Salamanca Club de Fútbol együttese lesz.

Tovább

Kedden sorsolnak a Király-kupában

A Real Madrid a holnap délután 1 órakor kezdődő sorsoláson tudja meg, ki lesz az ellenfele a Király-kupa legjobb 32 csapata között. Az eseményt a Realmadrid TV élőben közvetíti.

A Spanyol Labdarúgó-szövetség által lebonyolított sorsoláson a blancók a spanyol harmadosztályból a legjobb 32 közé jutott, alábbi 8 csapat közül kapnak ellenfelet: Ebro, Ibiza, Badajoz, Badalona, Cultural Leonesa, Recreativo de Huelva, UD Logroñés, Unionistas de Salamanca.

Király-kupa

Zidane csapata január 21-én, 22-én vagy 23-án debütál a sorozatban, az aktuális ellenfél stadionjában. Ezúttal nem kétmeccses párharcban dől el a továbbjutás kérdése, hanem egyetlen összecsapást rendeznek a felek között. Ha a blancók továbbjutnak, úgy egy héttel később már a legjobb 16 között léphetnek pályára. A negyeddöntőket február 5-én rendezik, az elődöntőket, amelyek már kétmeccses párharcok lesznek, február 12-én és március 4-én. A döntőre április 18-án kerül sor.

Tovább

Sergio Ramosra 15 nap kihagyás vár

Sergio Ramos az Atlético Madrid elleni szuperkupa-döntőt megrándult bokával fejezte be. A Real Madrid kapitánya a 120 perces összecsapást követően győztes tizenegyest rúgott a büntetőpárbajban.

Ramos

A 61. percben úgy tűnt, hogy Ramost le kell cserélni, miután Álvaro Moratával ütközve a levegőben rosszul fogott talajt, és aláfordult a bokája. A Real Madrid veterán védője fájdalmas arccal zuhant földre és azonnal orvosi segítséget kért. Egy rövid ápolást követően újra játékra jelentkezett, majd lejátszotta a maradék fél órát és a hosszabbítás harminc percét is. Amikor a testének adrenalin szintje lecsökkent, egyértelművé vált számára, hogy megsérült.

Ramos

A megrándult boka 15 napra fogja partvonalon kívülre kényszeríteni a Kapitányt. Két bajnoki meccset és a Madrid első Király-kupa találkozóját biztosan kihagyja majd. Így tehát nem lesz ott a Sevilla és a Villerreal elleni bajnokikon, illetve a még ismeretlen ellenfél ellen a Király-kupa első meccsén.

Tovább

Újabb sorfal várható a Bernabéuban

A Real Madrid tegnap megnyerte a Spanyol Szuperkupát, miután egy gól nélküli mérkőzést követően büntetőpárbajban jobbnak bizonyult az Atlético Madrid együttesénél.

A blancók a következő tétmeccsüket a Sevilla ellen játsszák a Bernabéuban, a spanyol bajnokság soron következő fordulójában, szombaton. A találkozó egyébként az első mérkőzés lesz Julen Lopetegui számára a Real Madrid stadionjában azóta, hogy menesztették az edzői posztról.

Sorfal

Figyelembe véve, hogy friss bajnokként először lép pályára a Real Madrid, a Sevilla játékosai sorfalat állhatnak a blancóknak, és üdvözölhetik az aktuális győztest.

A MARCA szerint az andalúz klubnál még nem döntöttek arról, hogy megteszik-e ezt a gesztust.

A Real Madrid korábban már tisztelgett ilyen módon a Sevilla teljesítménye előtt, miután az andalúzok a 2005/2006-os idényben elhódították az UEFA-kupát.

Tovább

Valverde: Elnézést kértem Moratától, de nem tehettem mást

Valverde:
„Nagyon boldog vagyok. Próbálok keményen edzeni és harcolni, hogy a dolgok jól alakuljanak. Hálás vagyok ezért a címért. Hangsúlyoznom kell azonban a csapat tagjai által elvégzett munkát, a csapattagok erőfeszítéseit, azokét is, akik nem játszottak, de itt voltak és szurkoltak nekünk, valamint elláttak tanácsokkal a szünetekben. Az életem minden egyes pillanatát élvezem, mind a futballt illetően, mind pedig a magánéletemben. Itt szeretném is megragadni az alkalmat és bejelenteni, hogy apa leszek.”

„Nem kellett volna ezt tennem. Elnézést kértem Moratától, de ez volt az egyetlen dolog, amit abban a helyzetben tehettem, hiszen nagyon gyors játékos. Örülök a trófeának, de nem vagyok maradéktalanul elégedett, mert amit tettem, az nem helyes.”

„Mindig mögöttem állnak, de ez akkor is szomorú pillanat volt számomra. Emberhátrányba került miattam a csapat, de a társaim támogattak. Simeone is odajött hozzám, mondott valamit, amit nem fogok megismételni, de köszönöm neki.”

Valverde

Rodrygo:
„Nagyon boldog vagyok. Mindig arról álmodoztam, hogy trófeát nyerek a Real Madrid mezében, és segítek valamilyen módon abban, hogy ezt elérjük, mondjuk egy tizenegyessel. Jobban a sarokba ment, mint gondoltam, mert nagyon jól sikerült eltalálnom, mindenesetre ez életem egyik legboldogabb napja.”

„Úgy gondoltam, hogy még várok azzal, hogy beálljak büntetőt rúgni, hiszen vannak itt tapasztaltabbak, de Kroos azt mondta, hogy vállaljak egyet, így megtettem. Nagyszerűen ment, én pedig boldog vagyok.”

Kroos:
„Egy hete itt vagyunk, hogy megnyerjük ezt a címet, és most boldogan térhetünk haza. Jól éreztem magam fizikálisan az egész idényben, ez a meccseken is látható. Játszom és jól érzem magam, ahogy az egész csapat. Fede mozdulata kulcsfontosságú volt számunkra, mert az Atlético gólt lőhetett volna, ő pedig segített nekünk ennek elkerülésében. Jó pillanatban vagyunk, ezt kell tovább vinnünk. Ha így játszunk, címeket nyerhetünk.”

Courtois:
„Nagyon boldogok vagyunk, ez egy nagyon harcos mérkőzés volt. Sikerült bemutatnom néhány remek védést, Fede pedig a meccs végéhez közeledve megállított egy támadást, majd kitartottunk a végéig. Ha megnézed a belépőjét, amit én is monitoron láttam, szerintem messze volt Álvarótól, de Fede megcsinálta, mi pedig jól teljesítettünk.”

„A büntetőknél magabiztosabbak voltunk, mint ők. Végig néztem őket videón a kispadon. Saúl meglepett egy kicsit, de Thomasnál teljesen egyértelmű volt, hogy mit akar, és remek védés volt, mert nagyon erősen lőtte meg a labdát. Boldog vagyok, mert ismét kapott gól nélküli meccset hoztunk és jó védéseket mutattam be. Mindenki kivette a részét. Jó érzésekkel érkeztünk ide, és még jobb érzésekkel megyünk haza, mivel jól végeztük a dolgunkat. Szombaton újabb meccs vár ránk a Sevilla ellen, amely nagyon kemény ellenfél.”

Courtois

Isco:
„Mindig különleges érzés megnyerni egy trófeát. Tudtuk, hogy nehéz lesz, mivel az Atlético arra játszik, hogy ne kapjon gólt, majd eljutottunk oda, ami igazi lutri, a tizenegyesekig. Nagyon zártan védekeznek, nem tudtunk sok területet találni, de Fede lábában ott volt ez a döntő. Bevállalta a csapatért, nagyszerű meccset játszott. Remek idénye van, rengeteget ad nekünk.”

„Hamarosan megkezdjük a Király-kupa küzdelmeit, pontegyenlőséggel ott vagyunk a bajnokság élén, februárban pedig jön a BL, úgyhogy ez a trófea jót tett az önbizalmunknak. Remélhetőleg ez kitart az idény végéig.”

Ramos

Sergio Ramos:
„Mindig én végzem el a negyedik büntetőt, babonából. Nem pedig azért, mert úgy számoltuk, hogy ez lesz a győztes büntető. Úgy terveztem, hogy panenkázni fogok, de nem volt olyan állapotban a bokám. Eléggé szétment. Akkor megijedtem, amikor történt az eset, majd ahogy haladtunk előre az időben, egyre jobban megdagadt és fájt. De ha ott vagy a meccsen, amin ilyen sok forog kockán, akkor megfeledkezel a fájdalomról. De most eléggé rossz állapotban van, reméljük, hogy hamar rendbejön.”

„Úgy gondolom, hogy bármelyikünk ugyanezt tette volna ilyen helyzetben, mint Valverde. Kulcsfontosságú helyzet volt, amit meg kellett állítani.”

„A díjak jobban megmutatják a klub sikerességét, mint a szavak. Ez a klub okkal a világ legsikeresebb klubja, az egész történelme során győztes volt, generációról generációra. Ezért is ilyen hatalmas klub a Real Madrid.”

„Már idősebb vagyok és nagyon türelmes. A magam részéről ez egy különleges nap. Ha trófeákat nyersz a karriered későbbi szakaszában, máshogy látod őket. Nagy kihívást jelent, hogy két trófeára vagyok attól, hogy a legtöbbel rendelkezzek a klub történelmében. Remélem, hogy sikerül.”
 

Tovább

Beszámoló: Real Madrid – Atlético Madrid (0-0, t:4:1): Megvan a trófea!

A két csapat rendkívüli koncentrációval kezdte meg a meccset, tudva azt, hogy ezen a derbin most sok múlik, ennek megfelelően eleinte rendkívül kiegyenlített volt a játék. Casemiro próbálkozott először, majd nyolc perccel később Modric kísérletezett egy szögletet követően, de Oblak mindkét esetben a helyén volt. Öt perccel később Joao Felix lőtt mellé a tizenhatos vonalától, de ahogy haladtunk előre az időben, a Real Madrid egyre inkább vette át az irányítást, az Atlético hátra szorult,  a blancók pedig tartották a labdát.

Szuperkupa

A Real Madrid beszorította ellenfelét, és jobb oldalról próbált meg lyukat találni a védelemben. Mendy egy egyéni akció végén megpróbálta meglepni Oblakot, de a szlovén ismét résen volt. Az első félidő utolsó negyedórájában a blancók három szögletet is elvégezhettek, de ezeket nem tudták gólra váltani. A szünet után Jovic is megérkezett, először egy 50 méteres sprint végén érkezett meg a tizenhatoson belülre, ahol az utolsó pillanatban szerelték, ezután pedig újabb lövéssel próbálkozott, amely éppen csak elkerülte a kaput.

Zidane a 60. percben Rodrygót hozta be Isco helyére, aki azonnal ki is vette a részét a találkozó addigi legnagyobb helyzetének kialakításából. A brazil Joviccsal játszott össze, aki keresztbe lőtte a labdát, Valverdének viszont nem volt szerencséje, ismét Oblak jelentette a végállomást. Aztán Courtois következett, aki 10 perccel a meccs vége előtt nagyszerűen hárított Moratával szemben. Ahogy közeledett a meccs vége, nőtt a nyomás, de a Madrid nem adta fel a támadásokat. A frissen beállt Mariano fejese éppen csak elkerülte a kaput, Rodrygo lövése pedig pont Oblakot találta meg.

Szuperkupa

A hosszabbításban Kroos próbálkozott távolról, majd a matracosok majdnem megszerezték a vezetést két szöglet után. A mérkőzés innentől kezdve nyíltabbá vált, Oblak pedig a Modric és Mariano lövésével végződő akciónál kétszer is nagy védést mutatott be. Aztán Valverdét kiállította a játékvezető, miután az uruguayi középpályás a kiugró Moratával szemben szabálytalankodott utolsó emberként. A találkozón gól nem esett, így következtek a büntetőrúgások.

1-0 Carvajal.
1-0 Saúl
2-0 Rodrygo
2-0 Thomas
3-0 Modric
3-1 Trippier
4-1 Ramos