Gy. András

8872 cikk
1997, Roberto Carlos, Šuker, Mijatović, Raúl, habfehér mez, azóta szerelem. És ez már így is marad. 2008 óta vagyok a magyar madridista szurkolói közösség aktív részese hírszerkesztőként, 2009-ben alapító tagja voltam a Real Madrid Magyar Szurkolói Egyesületnek, amelynek jelenleg is alelnöke vagyok, 2011-ben pedig a penamadridista.hu megalapításának is részese lehettem, amire azóta is nagy büszkeséggel gondolok. Mindörökké Real Madrid!
Tovább

Carvajal: A csapatunkban bárki képes gólt szerezni

Carvajal:

„A csapat az első pillanattól kezdve odatette magát. A célt elértük, megnyertük a meccset és ott vagyunk a vasárnapi döntőben. Most már csak az a kérdés, hogy ki ellen fogunk játszani. A csapat megfelelő nyomás alatt tartotta az ellenfelet a labda visszaszerzésének érdekében, és jól kifárasztottuk őket.”

„Öt középpályással játszani az egyik módja annak, hogy irányítsd a játékot. Nem sokszor veszítettük el a labdát, többet birtokoltuk azt. A Valencia a gépházban veszítette el a csatát. Ebben a csapatban minden játékosnak megvan a képessége arra, hogy gólokat szerezzen, ezt ma meg is mutattuk. Emellett mindenki kiveszi a részét a védekezésből is. Erős egységet alkotunk, ez pedig kifizetődik. Védekezés szempontjából remek formában érezzük magunkat.”

Carvajal

„Most regenerálódnunk kell. Visszamegyünk a hotelbe, pihenünk, megfelelően étkezünk, találkozunk a fizioterapeutákkal, mindezt annak érdekében, hogy kiváló állapotban érkezzünk meg a vasárnapi döntőre. Remélem, hogy hazavisszük a trófeát.”

Valverde:
„A csapat remekül teljesített. Nehéz mérkőzés volt, igazán keményen kellett dolgoznunk. Amikor nagyobb előnyre tettünk szert, valamennyire megnyugodtunk, mivel elfáradtunk. De végig futottuk a 90 percet. A Valencia erős csapat, a stadionjukban szenvedtünk is, majdnem kikaptunk. A mai egy kisebb visszavágás volt részünkről. Azzal az elképzeléssel mentünk ki a pályára, hogy az első pillanattól nyomás alatt tartjuk őket, és jó munkát végeztünk. A helyzeteink nagy részét kihasználtuk, a legfontosabb pedig az, hogy nyertünk és ott vagyunk a döntőben.”

„A középpálya nagy mozgásteret ad nekünk. Az edző azt szerette volna, hogy cseréljünk szerepet Lukával, ezt meg is tettük, a második gól pedig ebből született. Azt tettük, amit az edző kért.”

„Tudjuk, hogy Karim világklasszis csatár, kulcsfontosságú a csapat számára, és nem tud itt lenni velünk, de segít nekünk. Fontos, hogy megpróbáljunk gólokat lőni, a csapatért játszunk. Mindegy, hogy ki talál be, a lényeg a győzelem.”

Real Madrid

Casemiro:
„Irányítottuk a játékot. Az volt a célunk, hogy nálunk legyen a labda, és ezt sikerült is elérnünk. Most a döntő következik, a következő ellenféllel. Mindketten kiváló csapatok. Ki kell találnunk, hogy mit fogunk csinálni, és meg kell próbálnunk győzni.”

„Irányítottuk a középpályát. Kipróbáltuk ezt a felállást. Megmutattuk, hogy tudunk így játszani egy erős csapat ellen. Tudjuk, hogy a Valencia jól játszik és mindig nehéz ellenük futballozni, de mi irányítottuk a meccset, ez a legfontosabb számunkra.”

„A szurkolóink rengeteg támogatást nyújtanak már a megérkezésünk óta. Hálásnak kell lennünk nekik, igazán otthon érezzük magunkat. Ma megmutattuk, hogy ott vagyunk a világ legnagyobb csapatai között, még távol Madridtól is. Köszönjük a szurkolóknak, hogy mögöttünk álltak, ez igazán nagy segítség volt.”
 

Tovább

Gayá: Ha legyőzzük a Real Madridot, az még semmit nem ér

„Néhány héttel korábbról él bennünk egy kép, tudjuk, hogy mit kell tennünk. Ott nagyon komoly esélyünk volt a győzelemre, de minden meccs más.”

„Maximális izgatottsággal várjuk ezt a meccset, hiszen egy trófea a tét. Ez egy új formátumú sorozat, és ahhoz, hogy megnyerd, a két nagyszerű csapatot kell legyőznöd, de ha trófeát akarsz, akkor megéri érte küzdeni. Mind a négy csapat nyerni akar, egyetlen játékos sincs a négy keretben, aki ne akarna bezsebelni egy trófeát. Megpróbáljuk elhozni a trófeát a szurkolóinknak a Mestallába.”

Gaya

„A futball folyamatosan fejlődik. Örülünk, hogy itt lehetünk. Egy trófea a tét, amiért keményen fogunk küzdeni. A legjobbunkat kell nyújtanunk, hogy meg akarjuk nyerni a tornát. A riválisaink is top csapatok, ha nyerni akarunk, akkor nem 100%-ot, hanem 200%-ot kell nyújtanunk.”

„A Real Madrid ellen egy pillanatra sem lazíthatsz. Az előző meccsen is úgy tűnt, hogy mindent kézben tartunk, aztán egy szögletből kiegyenlítettek. Ha nyerni akarunk, akkor az egész mérkőzésen fenn kell tartanunk a koncentrációt. A versenysorozat megköveteli, hogy két meccset kell megnyernie annak, aki magasba akarja emelni a trófeát, de mi vagyunk a Király-kupa győztesei, és pontosan ezzel a céllal fogunk kimenni a pályára holnap.”

„Nem lehet tudni, hogy mi fog történni. A futballban minden mérkőzés egy külön világ. Lehet, hogy jobb, hogy csak egy meccset kell a Real Madrid ellen játszanunk, de egy esetleges győzelem még semmit nem fog érni. Itt mindkét meccsen nyerni kell.”

Gaya

„Egyértelmű, hogy Bale és Benzema kiváló játékosok, akik rendkívül fontosak a Real Madrid számára. Lehet, hogy előnyös lesz nekünk, hogy nincsenek itt, de lehet, hogy nem. Sosem tudhatjuk. A Madrid rendkívül erős és mély kerettel rendelkezik, csúcsjátékosokkal, és ha ők nincsenek is itt, lesznek helyettük mások, akik ugyanúgy küzdeni fognak.”

„Hogy nekünk nehezebb Rodrigo nélkül, vagy nekik Benzema és Bale nélkül? Nehéz megmondani. Vannak hiányzóink, de elegen vagyunk. Rodrigo nagyon fontos játékos számunkra, és nem lesz velünk. Ő egy olyan futballista, aki remekül kapcsolja össze a középpályát a támadókkal, úgyhogy biztosan hiányozni fog.”
 

Tovább

Varane: Mindent meg fogunk tenni, hogy magasba emelhessük a trófeát

„Ez egy különleges meccs, hiszen nagyon közel állunk egy trófea megnyeréséhez. Nagy reményekkel érkeztünk a tornára. Tudjuk, hogy mi forog kockán, illetve mi kellett ahhoz, hogy itt lehessünk. Be akarjuk gyűjteni az idény első serlegét, alig várjuk, hogy már a pályán küzdhessünk, tudva, hogy egy trófea a tét.”

„A magam részéről nekem tetszik az új formátum. Versenyeznünk kell, ha pedig egy trófea a tét, az mindig izgalmas. Teljesen más, mint a korábbi volt, de alkalmazkodnunk kell. Profik vagyunk, bármihez képesek vagyunk alkalmazkodni.”

Varane

„A távol maradók nagyszerű játékosok, akik sokat adnak a csapatnak és nagyon tehetségesek, de mi vagyunk a Real Madrid, és igazán minőségi kerettel rendelkezünk. Mindenkire számítunk, készen állunk a harcra, illetve arra, hogy mindent beleadjunk a győzelemért. Az edző dönti el, hogy ki játszik majd. A fociban nincsenek kifogások, nagyszerű csapatunk van.”

„Elégedettek vagyunk a csapat támadó és védekező játékával is. Tudjuk, hogy vannak dolgok, amiken javíthatunk, és csapatként jól teljesítünk, erősnek tűnünk. Nem számít, hogy ki lövi a gólokat. A gólok a magabiztossággal együtt megjönnek.”

„Én jól érzem magam. Mindig próbálom a maximumot adni. Jó formában vagyok, minden nap keményen dolgozom, hogy ez így is maradjon és segíthessem a társaimat.”

„Nagyon örülünk a fogadtatásnak. Ez is egy új élmény számunkra, nagyon örülünk, hogy itt játszhatunk és mindent bele fogunk adni, hogy a magasba emelhessük a trófeát.”
 

Tovább

Celades: Ez a torna egy remek lehetőség számunkra

Fókusz: „Kizárólag a meccsre fókuszálunk, semmi másra nem gondolunk. Semmi mást nem tudunk irányítani, úgyhogy alkalmazkodnunk kell. Egy nagyon nehéz ellenféllel kell szembenéznünk, akinek amellett, hogy bővelkedik a tehetséges támadókban, nagyon magabiztos védelme van.”

Celades

Távolmaradók: „Egy ideje már sok nehézséget okoz nekünk, hogy kiesnek a játékosaink, de megpróbáltunk alkalmazkodni a szituációhoz. Rodrigo nagyon fontos játékos számunkra, és nem számíthatunk rá, most pedig megpróbáljuk minimalizálni a távollétéből származó hatásokat.”

A terv: „Semleges pályán játszunk. A tervünk az, hogy a lehető legjobb hozzáállással lépünk pályára, és mindent beleadunk. Hatalmas kihívás előtt állunk, egy remek lehetőségként tekintünk erre. Nem fogunk idő előtt a vasárnapi meccsre gondolni, mivel erre bőven van mivel foglalkoznunk a holnapi mérkőzés kapcsán is. Az egyik legjobb csapat ellen lépünk pályára, teljes mértékben az elődöntőre koncentrálunk.”

Tovább

Neymar: Vinícius és Rodrygo ennél is sokkal jobbak lesznek

Rodrygo és Vinícius is lenyűgözte a Real Madrid szurkolóit, de Neymar úgy gondolja, hogy a jövőben mindkét játékos még magasabbra érhet.

A PSG támadója a két fiatal fejlődési folyamatáról beszélt egy interjúban.

„Két kiváló játékosról beszélünk” – mondta a brazil.

„Még csak rövid ideje vannak itt, de egyre több tapasztalatot szereznek és egyre érettebbé válnak, ezáltal sokkal jobbak lesznek, mint amilyenek jelenleg.”

„Brazíliában az emberek nagyon előre rohannak, és már most azt várják, hogy ezek a játékosok meccseket döntsenek el. Azt akarják, hogy minden sorozatban ott legyenek. De nehéz a beszokás. Nehéz erre a szintre beesni, és olyan szinten játszani, amit a Real Madridhoz és a Barcelonához hasonló klubok képviselnek, de mindketten ezt teszik.”

Neymar

„Én csak azt remélem, hogy ezen az úton haladnak tovább, teljes koncentrációval, és mindig boldogan, örömmel futballoznak. Támogatni fogom őket.”

Neymar Sergio Ramost is méltatta, amikor arról kérdezték, hogy kik voltak karrierje során a legjobb védők, akikkel szembe került.

„Mindig meg szoktam említeni Sergio Ramost azok között, akik ellen játszottam” – mondta a brazil.

„De játszottam három másik nem evilági sráccal, Pique, Thiago Silva és Marquinhos személyében.”

Végül a PSG-nél töltött nehéz évéről beszélt.

„Ez minden szempontból nehéz év volt, szakmailag és magánéleti szempontból is” – mondta.

„Megsérültem, újra fel kellett állnom. A célom az, hogy mindent megnyerjek a PSG-vel és a brazil válogatottal. El akarok jutni a BL-döntőbe és meg akarom nyerni a Copa Américát.” 

Tovább

Zidane türelmes lesz Jamesszel

James Rodríguez nem szeretné feladni a Real Madridnál. A kolumbiai folyamatos sérülések miatt lényegében alig szerepelt a 2019/20-as idény eddigi szakaszában, de Zinédine Zidane a Spanyol Szuperkupára magával vitte a középpályást.

Úgy tűnt, hogy már a Getafe ellen visszatérhet, hiszen a csapattal edzett a mérkőzést megelőző utolsó edzésen, azonban Zidane végül kihagyta a keretből, vélhetően elővigyázatosságból.

Azonban azt sem mondhatjuk, hogy amikor tökéletesen egészséges, bérelt helye van a kezdőcsapatban.

Zidane és James

A Madridnál most (is) hatalmas a verseny. Fede Valverde, Casemiro, Toni Kroos és Luka Modric is jó formában van, Jamesnek pedig biztosra kell mennie. Nem okozhat csalódást, ha lehetőséget kap.

A Szuperkupa tökéletes időben érkezik számára, figyelembe véve, hogy a Galatasaray elleni mérkőzés, vagyis október 22 óta nem lépett pályára. Azóta 76 nap telt el, így valószínűleg hiba lenne azonnal a kezdőbe rakni, Zidane biztosan megvárja a megfelelő pillanatot, hogy pályára küldje.

A türelem nagy szerepet játszik Zidane terveiben. A kolumbiai ezzel tisztában van, ahogy azzal is, hogy ez az ő érdekét szolgálja.

Sok találgatás látott már napvilágot a két fél kapcsolatáról. Néhányan azt mondják, hogy nem jó, néhányan pedig azt, hogy kiváló. De az igazság az, hogy Zidane a legjobb formájában akarja visszakapni a játékosát, hogy a Real Madrid számíthasson rá mind a bajnokságban, mint pedig a Bajnokok Ligájában.

Eden Hazard, Gareth Bale és Karim Benzema távolmaradása még inkább valószínűsíti, hogy James pályára fog lépni Szaúd-Arábiában, de valószínűleg egyenletesen fogja beépíteni Zidane.

Tovább

Egy angol nő azt állítja, hogy Thibaut Courtois a gyermeke apja

A pletykalap szerint Thibaut Courtois egy akkor még házas nővel szűrte össze a levet, miközben partnere, Marta Dominguez épp terhes volt második közös gyermekükkel. A korábbi Chelsea-játékos és akkori szomszédja, Elsa Izac azután kezdtek kapcsolatba, hogy a hölgy átvette a játékosnak érkező postai csomagokat. A lap a nő egyik ismerősét szólaltatta meg.

„Elsa azt akarja, hogy Courtois vállalja nyilvánosan Enzót. Soha nem tagadta, hogy az övé lenne a gyermek” – mondta a lap forrása. 

„Annak idején, amikor Elsa vette át a csomagokat, Thibaut mindig átjött és külön megköszönte neki. Elsa nagyon udvariasnak gondolta. Aztán a játékos elhívta egy kávéra, ő pedig úgy gondolta, hogy miért ne? Egyik nap észrevette, hogy másképp néz rá. Marta Dominguez, a barátnője akkoriban terhes volt. Ez Elsának nem tetszett. Úgy nézett Elsára, mintha akarna tőle valamit. Nem érzelmi dolog volt, inkább testi vágy.”

Elsa Izac

De a pár mégis elkezdett üzeneteket váltani egymással, a nő pedig érzett valamit a játékos iránt. Courtois aztán kiköltözött a házból, Elsa pedig elhagyta a férjét, akitől jelenleg épp válik.

„Titokban találkoztak egymással” – folytatta a régi ismerős. „Elment hozzá a hotelbe a meccsek előtti éjszakákon. Egy másik emeleten volt saját szobája. Igy tudtak találkozni. Ezt nyolc-tíz alkalommal megcsinálták. Nem tervezték, hogy gyermekük lesz, de azt igen, hogy el fog menni vele Madridba.”

„Aztán Elsa közölte vele, hogy terhes. Ő azt mondta, hogy ez nem tesz jót a karrierjének, és az emberek rá fognak jönni. Kérte, hogy vetesse el a gyermeket. Elsa ezt nem akarta. Ekkor Courtois azt mondta, hogy nyugodtan találkozzon másokkal is, ha akar. Viszont azt nem mondta neki, hogy ő nem akarja látni többé.”

„Elsa úgy érezte, hogy Courtois csak egy kalandot akart. Ez rémes volt. Akkor szakítottak végleg, amikor 5 hónapos terhes volt. Választás elé állította. Vagy a gyermek, vagy ő.”

A lap azonban nem zárta le itt a történetet, hiszen a napokban a gyermek édesanyját is megszólaltatták Thibaut Courtois szilveszteri üzenete kapcsán, ahol a belga kapus két kislányával a karján üzent a szurkolóknak, az édesanya szerint pedig neki is.

Elsa Izac

„Fájt ezt látni. Sokkolt a kép, de egyszerre voltam szomorú és feldúlt. Nem értem, hogy miért csinálta. Egy jó ember ilyet nem tenne. Megmutatta azt a képet az egész világnak. Egyedül ezt a két gyermeket ismeri el sajátjaként. De egy jó apa nem ilyen. Kedvesnek kellene lennie, törődnie kellene Enzóval” – mondta Elsa Izac.

„Találkozott vele, amikor megszületett, és azt mondta, hogy támogatná. De most már nem akarja őt az életébe. Bíróságra fogom vinni az ügyet. Hamarosan meglesz a tárgyalás dátuma. Arról fog szólni, hogy pénzt kell küldenie Enzónak. A végsőkig küzdeni fogok” – zárta mondandóját határozottan az édesanya.

/Nem szoktunk ilyen jellegű hírekkel foglalkozni, nagyon ritkán nyúlunk a bulvár világához, azonban ez a kivételek egyike, mivel ha igaz, hogy bírósági ügyig fajul a történet, úgy könnyen lehet, hogy az kihatással lesz a belga teljesítményére is./

Tovább

Valverde édesanyja: Fede gyerekként megálmodta, hogy a Bernabéu a nevét skandálja

Mire büszkébb? A fiára játékosként vagy a fiára emberként?
Kétségtelenül emberként. Fede szerény, remek társ, mindenki szereti. Szerintem nagyszerű fiú, testvér, unokaöcs, nagybácsi, barát… Hatalmas szíve van.

Mire emlékszik a Peñarolnál töltött időszakából?
Emlékszem, hogy sokat beszélgetett Diego Forlánnal. Nagyon hálás vagyok neki. Emlékszem, hogy minden nap elvitte a fiamat edzésre, mert ő még nem vezethetett. Én is találkoztam vele, még a fiának, Martínnak kötöttem is kiscipőt.

Valverde

Meséljen arról, amikor Fede azt álmodta, hogy a Real Madridban játszik. Ez valóban megtörtént?
Persze. Négy éves volt. Reggel felkelt, és azt mondta: „Anya, apa, azt álmodtam, hogy egy stadionban voltam, ahol mindenki nekem kiabált. Mindenki fehérbe volt öltözve és furán beszéltek.” De nem állt meg itt. Amikor 10-11 éves lehetett, újra álmodott. „Anya, a Real Madridról álmodtam. Galiciaiak voltak.” Mi Uruguayban minden spanyolra ezt mondjuk.

Ön mindig nagyon keményen dolgozott. Mit tanított önnek Fede az életről?
Azt, hogy mindig keményen kell dolgoznod azért, hogy elérd a céljaidat és megéld az álmaidat.

Mi volt Fede kedvenc étele gyerekként? Még mindig megfőzi neki?
A milanesa krumplipürével. Néha még most is megcsinálom neki Madridban.

Tovább

Reinier 2026-ig ír alá!

Ahogy korábban már beszámoltunk róla, Reinier Jesus átigazolását a játékos 18. születésnapját, vagyis január 19-ét követően jelentik be hivatalosan, miután átment az orvosi vizsgálatokon, melynek időpontját még nem tűzték ki. Az AS úgy tudja, hogy a fiatal brazil hat és fél évre kötelezi el magát a Real Madridhoz.

A Real Madrid néhány nappal ezelőtt megállapodásra jutott a Flamengóval arról, hogy Reinier 30 millió eurós kivásárlási árának kifizetésével fogják nyélbe ütni az üzletet. Az összeg 80%-a (nagyjából 24 millió euró) a Flamengót illeti meg, miközben a játékos családja és ügynöke 10-10%-ot kapnak (nagyjából 3 millió euró).

Reinier első útja a Castillába vezet
A Madrid terve az, hogy a középpályás már a következő hónapban csatlakozik a Castillához, miután visszatér a Kolumbiában január 18 és február 9 között megrendezésre kerülő olimpiai selejtező tornáról. Annak mérlegelése után, hogy esetleg egy kisebb csapathoz igazoljon kölcsönbe, a játékos kifejezte, hogy szívesen folytatná fejlődését a Real Madrid B csapatában.

Reinier

Raúl és Zidane is nagy szerepet játszott a játékos döntésében
Az, hogy két olyan legendás személy alatt dolgozhat, mint a Castillánál dolgozó Raúl, vagy az első csapatot irányító Zinédine Zidane (a nagycsapat edzéseinek állandó résztvevője lehet), nagy szerepet játszott abban, hogy Reinier a Real Madridot választotta.  Más nagy klubok, mint például a Manchester City, Liverpool, Arsenal, Paris Saint-Germain és Atlético Madrid szintén megpróbálták megszerezni a fiatal brazilt.

Reinier környezete is megkezdte a felkészülést a költözésre, hiszen már házat keresnek, a család és a játékos pedig spanyolul tanul. Reinier édesapja, aki korábban három évig élt Spanyolországban, édesanyja és húga múlt hét óta privát órákat vesz.

Reinier ugyanezzel a tanárral dolgozik együtt, de mivel jelenleg válogatott kötelezettségei miatt távol van, online zajlanak az órák. Az elsődleges cél jelenleg az, hogy a játékos tudjon néhány szót mondani a szurkolóknak a bemutatásán.

Tovább

Orvosi jelentés: Gareth Bale

A mai napon elvégzett tesztek után a Real Madrid orvosi stábja megállapította, hogy Gareth Bale felső légúti fertőzést kapott, felépülését a stáb nyomon követi.

Benzema mellett a walesi sem játszik a Valencia elleni Szuperkupa-elődöntőben.