Gy. András

8872 cikk
1997, Roberto Carlos, Šuker, Mijatović, Raúl, habfehér mez, azóta szerelem. És ez már így is marad. 2008 óta vagyok a magyar madridista szurkolói közösség aktív részese hírszerkesztőként, 2009-ben alapító tagja voltam a Real Madrid Magyar Szurkolói Egyesületnek, amelynek jelenleg is alelnöke vagyok, 2011-ben pedig a penamadridista.hu megalapításának is részese lehettem, amire azóta is nagy büszkeséggel gondolok. Mindörökké Real Madrid!
Tovább

Hugo Sánchez: 200 millióért is megvenném Kane-t

Milyennek látja a Real Madridot Mexikóból?
Követjük az eseményeket. Az országom évekkel ezelőtt nagy Real Madrid szurkoló volt, ahogy az amerikai kontinens nagy része is. Aztán Rafa Márquez megérkezett a Barcelonába, és a dolgok kicsit kibillentek az egyensúlyból. De a Cristiano Ronaldo – Lionel Messi érában 60-40-re állt be az arány a Real Madrid javára.

És mit gondolsz a klubról jelenleg?
Mérges vagyok, hogy nem értek el többet Spanyolországban. Nem erősítették meg újra a helyüket a bajnokságban. Az én időmben a bajnoki cím sokkal fontosabb volt, mint a BEK. A bajnokságra, a Pichichire koncentráltunk, a BEK pedig a sorsoláson múlt, az egy teljesen más történet volt.

Nem tudta megnyerni… Az a PSV elleni meccs…
Ne gondold, hogy annyira emlékszem. Egyáltalán nem voltunk a BEK megszállottjai, akkoriban nem volt akkora jelentősége a dolognak, mint manapság. Nem panaszkodom amiatt, amit elértünk, nem is változtatnék semmin. Di Stéfano korszaka után az volt a klub második aranykora. Most az embereket a BL érdekli. Zidane viszont nagyobb jelentőséget tulajdonít a bajnokságnak, ezért is kedvelem a mentalitását.

Hugo Sánchez

Ha már az edzőkről van szó, Ön is szeretne még edző lenni?
Nem igazán van már ilyen elképzelésem, mivel a sportvezetők már nem adják meg azt a támogatást az edzőknek, mint korábban. Ez történt velem is a Pumas-nál, vagy Zidane-nal a Real Madridnál. Mindenesetre megmondtam az elnöknek, hogy bármikor készen állok a Real Madridra.

És mit válaszolt Florentino?
Azt, hogy remélhetőleg keresztezik majd egymást az útjaink. Nem zárta be a kapukat, én pedig várok. Bár már nem leszek fiatalabb. Mindenesetre reménykedem…

Menjünk vissza kicsit az időben. A játékos Hugo Sánchez ma mennyibe kerülne a piacon?
Lehetetlen ezt megmondani. Teljesen más korszakról beszélünk. Engem már felértékeltek akkor. Emlékszem, hogy beléptem a 100 millió pezetás klubba. És akkor már sokan voltak ott. Most már minden megváltozott. Ami nehezített a dolgomon, az az, hogy az Aranylabdát akkoriban nem kaphatta meg Európán kívüli játékos.

Csatlakozhatott volna a Barcelonához.
Igen, az Atléticónál találkoztam Joan Gasparttal, akivel szóban megállapodtunk. De Terry Venables végül Archibaldot preferálta. Azt mondták, hogy sajnálják. Én pedig azt mondtam nekik, hogy fogják is.

És hogy bánnak Önnel, amikor Barcelonában sétál?
Remekül. Persze akkor a pályán mindennel megdobáltak, ami csak a kezük ügyébe akadt. Voltak sérülések a fejemen pénzérméktől, öngyújtóktól.

Ronaldo és Messi mellett ki a legjobb vérbeli középcsatár?
Egyre kevesebb igazi 9-es van. Legutoljára Didier Drogbát kedveltem nagyon. Küzdött, harcolt és betalált.

De ha most megkérdezné Önt Florentino Pérez, hogy ki az a 9-es, akit a Real Madridnak tanácsolna, mit mondana?
Azon a véleményen vagyok, hogy a Real Madridnak két teljes csapattal, ezáltal két erős 9-essel kellene rendelkeznie. Harry Kane-t figyelem már régóta.

De ő több mint 150 millió euróba kerül.
Én még 200 millióért is leigazolnám. Ronaldo is sokba került, és meg lehet nézni, hogy mit adott a klubnak. De Florentinót ismerve, biztos vagyok benne, hogy már van valami a fejében, viszont a stadion újjáépítése biztosan kiveszi a pénzt a kasszából.

Karim Benzema 9-es?
Ronaldo távozása óta tölti be ezt a szerepet, de hiányzik mellőle egy Emilio Butragueño, aki nekem megvolt.

És Luka Jović? Eddig nem kapott túl sok lehetőséget.
Nem gondolom, hogy rossz játékos lesz belőle a jövőben, de a Real Madridnak a jelen legjobb csatárai kellenek. Szerintem Kane ilyen.

A Real Madrid sorozatban két meccset hozott le lőtt gól nélkül, egyet a Barcelona, egyet a Valencia ellen.
A futballban a legnehezebb dolog a gólszerzés. Elköltesz 300 milliót hat vagy hét játékosra, de egyikük sem garancia a gólokra. Ezért költenék el 200 milliót egy olyan 9-esre, mint Kane. Semmi más nem hozza úgy a trófeákat, mint a gólok.

Hugo Sánchez

Kane-t preferálja Mbappéval szemben?
Két teljesen különböző játékosról beszélünk. Kane Ronaldo utóda lenne, de Mbappé és Neymar más típusú játékosok.

Ha már a gólokról beszélünk, Vinícius sok gondot okoz a védőknek, de nem talál be. Vele mit tenne?
Először is meg kell nézni, hogy imád-e gólt lőni. Jól cselez, agilis, csillog, örömöt hoz a pályára, de meg kell vizsgálni, hogy gyerekkora óta a gólszerzésért él-e. Lehet, hogy nincsenek emiatt álmatlan éjszakái. Ezzel vigyázni kell!

Hogy érti ezt?
Úgy gondolom, hogy egy kicsit fél, talán nem szereti a felelősséget. Lehet, hogy Benzemával is ez történt Ronaldo mellett, de nézd meg most. Rodrygo sokkal erősebb személyiség a kapu előtt, mint Vinícius.

De ez tanítható?
Én edzőként minden tréning után ott maradtam a pályán a csatáraimmal egy órát, hogy gyakoroljuk a befejezéseket. Szerintem Viníciusnak erre van szüksége. És igen, tanítható, mivel megvan hozzá a tehetsége. De folyamatos gyakorlásra van szükség ahhoz, hogy tökéletesíteni tudd a dolgot.

A Real Madrid egy éve nem lőtt gólt szabadrúgásból. Ez szokatlan?
Szeretném tudni, hogy hány játékos marad az edzések után gyakorolni őket. Messi biztosan ezt teszi. Rengeteget javult ebben.

Igaz, hogy nem voltak barátai a Real Madrid öltözőjében?
Inkább az az igaz, hogy nem akartam barátkozni a pályán kívül. A kivétel ez alól Rafa Martín Vázquez volt. Sokat segítettem neki, mivel nem értékelték őt a klubnál, én pedig bátorítottam, hogy menjen Torinóba. A többiekkel idővel barátok lettünk, de mindenek előtt Butragueñóval és Míchellel, akikkel a Celayában is együtt játszottam.

Az, hogy nem volt jóban Míchellel, csak városi legenda?
Igen. Egyáltalán nem volt rossz a viszonyunk. Annyi az egész, hogy mindketten erős egyéniségek voltunk, ahogy Buyo, Sánchís, Schuster is. Aztán ott volt Buitre, akit kenyérre lehetett kenni.

Hogyhogy?
Emiliót sokszor felrúgták, Míchel és én pedig azonnal a védelmére keltünk, aztán amikor épp letámadtuk azt, aki megrúgta őt, odajött, és megölelte a fickót. Szinte már ő kért bocsánatot, amiért megrúgták. Lenyűgöző volt.
 

Tovább

Mariano és Brahim a távozás küszöbén

Mariano és Brahim számára szinte egyáltalán nincs mire emlékezni a Real Madridnál töltött 2019-es évből, hiszen egyik játékos sem érte el a szimbolikus 500 játékpercet Zinédine Zidane csapatában. A csatár, akit a Lyon együttesétől hoztak vissza 21,5 millió euróért cserébe még 2018 augusztusában, 244 percet töltött pályán a 2019-es naptári évben, de a 2019/2020-as idényben egyet sem, ráadásul a padra is csak egy alkalommal ülhetett le, a Mallorca elleni vereség alkalmával, ahol nem kapott lehetőséget. Mariano tehát összességében három mérkőzésnyi időt sem töltött a pályán 2019-ben.

Brahim számára sem alakultak jobban a dolgok, aki nagy felhajtással érkezett meg a Manchester City-től januárban 15 millió euróért cserébe. Ő 474 percet töltött a pályán azóta. Marianóhoz hasonlóan neki is leginkább az előző idényben volt lehetősége a bizonyításra, miután a Barcelona már bebiztosította a bajnoki elsőséget, Zidane pedig használta a fiatalokat. Ebben az idényben csak morzsákat kapott edzőjétől: 9 perc a Mallorca ellen, ugyanennyi az Eibar ellen, 5 perc az Espanyol ellen és 17 perc egy tét nélküli BL-meccsen, a Brugge ellen.

Mariano és Brahim

A Madrid már a nyáron szeretett volna megszabadulni Marianótól, de egy németországi üzletet végül nem sikerült nyélbe ütni, olyan csapatot pedig nem találtak, aki kölcsön vette volna a csatárt. A játékos ügynöke korábban megerősítette, hogy ügyfele két évre távozik majd kölcsönbe, csak még a megfelelő klubot nem találták meg számára. Ennek egyik oka a játékos 4 millió eurós fizetése, amit biztosan rendezni kell ahhoz, hogy a távozása könnyedén végbe mehessen, tekintettel arra, hogy ha ezt nem teszi meg, nagy valószínűséggel egyetlen percet sem tölt pályán tétmeccsen az idény hátralévő részében.

Brahim helyzete teljesen más. Zidane nem akarja, hogy a játékos távozzon, és nyáron a kölcsönjáték lehetőségét is kizárta, de közben a francia edző középpályája teljesen telített. James Rodríguez, Luka Modric és Isco sem tud állandó kezdő szerepet kiharcolni magának, mivel Zidane a 4-3-3-as felállást preferálja Valverdével, Toni Kroosszal és Casemiróval.

Brahimot arra fogják bíztatni, hogy maradjon a kevés játéklehetőség ellenére is, de könnyen előfordulhat, hogy végül kölcsönbe távozik a következő hat hónapra, hogy lehetősége legyen játszani. Az egyik lehetséges állomás számára az Espanyol lenne.
 

Tovább

Hivatalos közlemény: Martin Ødegaard

A Real Sociedad mindenben megegyezett a Manchester City együttesével Martin Ødegaard kölcsönjátékával kapcsolatban. A játékos az idény végéig a Manchester City-nél marad.

Odegaard

A Sociedad szeretné megköszönni és ezúton is elismerni a Martin által végzett munkát. Igazi profizmusról, elkötelezettségről és lojalitásról tett tanúbizonyságot. A legjobbakat kívánjuk neki a jövőben!

Azért kellett meghoznunk ezt a nehéz döntést, hogy elkerüljük a következő hat hónap médiaőrületét. Micsoda megkönnyebbülés!

Figyelem, Spanyolországban ma bolondok napja van, de a kommentszekcióban ne áruljátok el egyelőre! 🙂
 

Tovább

Valverde igen, Pogba nem

2020-hoz érkezve továbbra is ugyanaz a név található Zinédine Zidane kívánságlistájának első helyén, mint korábban. A Real Madrid francia trénere még mindig nagyon szeretné habfehérben látni Paul Pogbát. Ezirányú törekvéseiben nem osztozik a klub vezetése, az ellenállásukat pedig csak megerősítette Feredico Valverde berobbanása.

Valverde, a Real Madrid középpályájának jövője
Sokan 2015 óta úgy gondolják, hogy Valverde lehet a Real Madrid középpályájának jövője, ezt az elképzelést pedig csak megerősítette az, hogy ebben az idényben milyen óriási lépésekben fejlődik az uruguayi játékos. A klub vezetői egyértelművé tették Zidane számára, hogy a 21 éves játékos által mutatott teljesítményt figyelembe véve nincs szükség arra, hogy hatalmas pénzt adjanak ki Paul Pogba leigazolására.

Mindenesetre Zidane ezt másképp gondolja. Nála kipárnázott helye lenne Pogbának, aki pontosan olyan típusú játékos, amilyet Zidane a leginkább kedvel: box-to-box irányító, aki fizikálisan erős és kiválóan bánik a labdával. Nyáron Zizou hajthatatlan volt azon elképzelésével kapcsolatban, hogy ha középpálya, akkor Pogba vagy senki, pontosan ezért zárta ki teljesen Christian Eriksen és Donny van de Beek leigazolását is.

Valverde

Valverde az elmúlt évben szárnyal
A Madrid számára Pogba megszerzése több mint 150 millió euróba kerülne, ami meglehetősen nagy kontrasztot mutat a Valverdéért kiadott 5 millió euróval. Az uruguayi piaci értéke ráadásul szárnyra kapott az elmúlt időszakban. A fiatal középpályás bebetonozta magát mind a Real Madridba, mind pedig az uruguayi válogatottba, piaci értéke pedig a Transfermarkt szerint 50 millió euróra ugrott.

A klub akkor is folyamatosan biztosította Valverdét és környezetét arról, hogy maximálisan hisznek a játékosban, amikor sokkal kevesebbet játszott – lényegében Zidane első időszakában. Ez is kevéssé teszi valószínűvé Pogba érkezését. Zidane továbbra is szeretne honfitársával dolgozni, de a klubvezetés nem akar óriási kiadásokba bocsátkozni egy olyan igazolás kapcsán, ami szerintük nem prioritás, ráadásul a Manchester United sem akarja eladni sztárjátékosát, még csak beárazni sem hajlandók Pogbát.

Olybá tűnik, hogy Pogba leigazolása csak hátráltatná Valverde fejlődését, aki épp most kezdett el igazán szárnyalni.

Tovább

Valverde és Ødegaard piaci értéke egy fél idény alatt megduplázódott

A Real Madridnál biztosan dörzsölik a tenyerüket, amikor a tehetségeiket veszik számba. Két játékosuk is nagy esélyese a LaLiga 2019-es Év Felfedezettje díjára – Fede Valverde és Martin Ødegaard. Mindketten 21 évesek, de az idény eleje óta megduplázódott a piaci értékük, legalább is a mértékadó Transfermarkt szerint. A témára szakosodott portál mindkét játékost 20 millió euró környékére taksálta az idény elején, de most mindketten közelebb vannak az 50 millió euróhoz.

Valverde és Odegaard

Ødegaard lassú kezdése
A norvég középpályás berobbant a Real Sociedadnál töltött első néhány hónapjában. Ødegaard 2015-ben, 16 évesen érkezett meg Spanyolországba, és már akkor az egyik legnagyobb európai tehetségnek kiáltották ki. A Real Madrid Castillánál eltöltött első évében nem sikerült megfelelnie az elvárásoknak. Ingadozó teljesítményének köszönhetően a 2014 decemberében még 4 millió eurós piaci értéke a felére, 2 millió euróra csökkent le 2016 augusztusára, amikor kölcsönbe került a holland Heerenveen együtteséhez. A csökkenés nem állt meg, és 2017-re 1.5 millió euróra süllyedt az ára.

A dolgok folyamatosan jobbra fordultak
Egy lassabb hollandiai kezdést követően azonban minden kezdett összeállni Ødegaard számára. Kiharcolta magának a kezdőcsapatba kerülést, és elkezdte megcsillogtatni tehetségét. 2018 nyarán a Vitesse együtteséhez került, ahol aztán a korábbi nagy ígéret ténylegesen a felszínre tört. Az itt töltött időszakában 15 millió euróra nőtt a játékos értéke.

De Ødegaard végül San Sebastiánban, a Real Sociedadnál tudott kiteljesedni. A Reale Arénában, Imanol Alguacil irányításával a fejlődése megállíthatatlan volt. Amikor bevethető volt, minden mérkőzést végigjátszott, a Granada és a Leganés elleni találkozókat hátsérülés miatt volt kénytelen kihagyni. Szeptember elején 20 millió eurós piaci értéke volt, négy hónappal később azonban már 50 milliót ér. Ødegaard négy gólt és öt gólpasszt jegyez a Real Sociedadnál, ahol Mikel Oyarzabal (60 millió euró) után a keret második legértékesebb játékosa lett. A LaLigában pedig a 19. helyen áll ebben a tekintetben.

Fede Valverde fejlődése
Fede Valverde helyzete teljesen más, mint Ødegaard-é. Az uruguayi egyenletes lépésekben haladt előre a fejlődésben, de az elmúlt hónapokban ezek a lépések óriási ugrásokká változtak. Mostanra Európa egyik legígéretesebb 8-asaként tartják számon. Valverde sokkal érettebben érkezett meg a Real Madridba, hiszen már 18 éves volt. Az Arsenal két évvel korábban közel állt ahhoz, hogy leigazolja őt, amikor még csak 500.000 euró volt az értéke. A Madrid végül 5 millió eurót fizetett érte, mostanra pedig bebizonyosodott, hogy ez kiváló befektetés volt.

Ødegaard-ral ellentétben „Kismadár” Valverde szinte azonnal beilleszkedett a Castillába, első meccsén gólt szerzett, és állandó kezdő lett Santiago Solari csapatában. Az itt nyújtott teljesítményének köszönhetően 2017-ben behívták az uruguayi válogatottba az U20-as világbajnokságra, ahol negyedik helyhez segítette csapatát, és megkapta az Ezüstlabdát. A piaci értéke kevesebb mint egy év alatt 500%-kal nőtt, ekkor 3 millió euróra taksálták.

Valverde és Odegaard

Egy lenyűgöző, Castillánál töltött idény után Fede szerette volna kipróbálni magát az első osztályban, és elfogadta kölcsönjáték lehetőségét a Deportivo de la Coruñában. Nem ez volt a Depor legjobb idénye, hiszen a csapat kiesett az első osztályból, Valverde pedig sérülés miatt hét meccset is kihagyott, viszont 24 pályára lépéséből 12-szer kezdő volt, értéke pedig megduplázódott, 6 millió euróra.

Végül Madridban is eljött az ő ideje, amikor Solari vette át Julen Lopetegui helyét, aki alatt lényegében észrevétlen volt. Solari megadta neki a lehetőséget, ahogy Zidane is, amikor visszatért a kispadra az idény végén, aminek köszönhetően már 20 millió euróra szökkent a piaci értéke.

Valverde végül megerősítette helyét Zidane csapatában, részben annak köszönhetően, hogy a klub nem tudta leigazolni Paul Pogbát. 18 meccsen lépett pályára, két gólt szerzett és két gólpasszt osztott ki. Mostanra 50 millió euró szerepel a neve mellett, amivel a csapatban a hatodik helyen áll Hazard (120), Varane (80), Casemiro (70), Kroos (60) és Courtois (55) mögött, a LaLigában pedig az atléticós Giménez (70) után a második legtöbbet érő uruguayi, megelőzve Luis Suárezt (40).

Az 1998-as generáció
A 98-as generáció képviselői között Ødegaard és Valverde a 4. helyen áll a piaci érték tekintetében Mbappé (200), Alexander-Arnold (110) és Christian Pulisic (60) mögött, Houssem Aouar és Dayot Upamecano mellett.

Tovább

2019 Bale legrosszabb, Benzema legjobb éve

A 2019-es esztendő bizonyult a leggyengébbnek Gareth Bale madridi karrierjében, amióta a walesi szélső csatlakozott a Real Madridhoz 2013-ban. Még 2017-nél is rosszabbul sikerült, amikor 29 meccset hagyott ki sérülés és technikai döntés miatt, és 24 meccsen 6 gólt szerzett.

A walesi 2019-ben is hat gólig jutott, de ezúttal 33 mérkőzésen lépett pályára.

A játékos kapcsolata a Bernabéu szurkolótáborával szintén nem a legfényesebb, amióta a walesi szélső vitát generált azzal, ahogy válogatottja sikerét, vagyis az Eb-szereplés kiharcolását ünnepelte.

Bale valójában egyetlen alkalommal talált be hazai pályán 2019-ben, ez pedig nem olyasmi, amit egy olyan játékostól várna az ember, aki Cristiano Ronaldo utódjának lett kikiáltva. Ez a bizonyos gól még márciusban született, a Zinédine Zidane visszatérését követő első mérkőzésen, a Celta Vigo ellen. A többi gólját idegenben szerezte az Atlético Madrid, a Levante és a Villarreal ellen, így összesen a Real Madrid által 2019-ben lőtt 100 gól 6%-át vállalta magára.

Bale és Benzema

Ezzel a teljesítménnyel meglehetősen nagy kontrasztot mutat Karim Benzema 2019-es éve, akinek ez volt a legjobb időszaka a Real Madridban.

A francia 35 gólt lőtt 50 meccsen, ez az eddigi legjobb ilyen mutatója a csapatban. 2018-ban 18, 2017-ben pedig 14 gólig jutott.

Benzema bizonyult a Real Madrid talizmánjának ebben a naptári évben, hiszen a házi góllövőlista második helyét elfoglaló Sergio Ramost (!) 25 góllal előzi meg, hiszen a spanyol védő 10 találatot jegyzett 2019-ben.

Miközben Bale csupán egyszer lőtt gólt a Bernabéuban, Benzema 19 alkalommal köszönt be saját szurkolói előtt, a Real Madrid 57 hazai góljából, ami a gólok egyharmada.

Annak ellenére, hogy Rodrygo Goes csupán 14 meccsen futott ki a gyepre a Real Madridbann, hat góljával ő lett a harmadik legeredményesebb játékos a csapatban. 5 alkalommal hazai pályán talált be, ebben benne van a Galatasaray ellen a Bajnokok Ligájában lőtt mesterhármas is.
 

Tovább

Gólt lőni, vagy nem lőni: az itt a kérdés

„Egyszerűen nem tudtuk belőni” – mondta Zidane, miután a Real Madridnál veszélyes tendencia alakult ki az év utolsó meccsével: jobban játszani, mint az ellenfél, de gól nélkül. A Bilbao elleni 20, és a Barcelona elleni 17 lövés 0 eredményt hozott a blancók számára, így a mérkőzés végeredménye nem igazolta a csapat fölényét. 180 perc telt már el lőtt gól nélkül, és bár még nagyon sok van hátra a tavalyi, 481 perces rekordhoz, az már látszik, hogy a probléma nem a körülményeknek köszönhető, hanem az alapokban keresendő. Ahogy Zidane is mondta, nem tudják belőni. Ami azt az érzetet kelti, hogy a legfontosabb dolog hiányzik a csapatból.

Bale

A Real Madrid számai az elmúlt évtizedben jól mutatják a hatékonyság csökkenését. 2010 óta évenkénti bonzásban 130, 167, 156, 156, 178, 140, 152, 156, 142 gólt lőttek, 2019-ben pedig csak 100-at. Ez volt az első teljes évük Cristiano Ronaldo nélkül. A meccs/gól mutató ezekben az években 2010-től indulva 2.60, 2.78, 2.6, 2.69, 2.83, 2.55, 2.81, 2.48, 2.37, 2019-ben pedig mindössze 1.85. Egyértelmű, hogy Cristiano Ronaldo olyan űrt hagyott maga után a távozásával, amit a támadósornak nem sikerült betömnie. Ez a csökkenés egyébként a portugál támadó teljesítményén is hasonlóan mutatkozik meg, hiszen az elmúlt évtizedben a klubjaiban szerzett gólokat tekintve így alakultak a számai:46, 53, 58, 59, 56, 54, 42, 41, 44, 2019-ben pedig 25 a Juventusban. A következtetés, amit levonhatunk, az az, hogy a Real Madrid és Cristiano Ronaldo elválása mindkét fél számára negatívan hatott. Persze ha másként tekintünk a számokra, azt is mondhatjuk, hogy a legjobb pillanatban váltak el egymástól. Minden csak értelmezés kérdése.

Ami azonban egyértelmű, az az, hogy az egyetlen játékos, aki felnőtt a feladathoz Cristiano Ronaldo távozását követően, az Karim Benzema. A csendes vezér legjobb éve volt a 2019-es, 50 mérkőzésen 35 gól. Ugyanez nem mondható el arról a játékosról, akit Cristiano utódjának kiáltottak ki a Real Madridnál, teljesen mindegy, hogy mennyire is csillogott Kijevben. Gareth Bale 33 meccsen 6 gólig jutott 2019-ben, megítélése pedig sokkal rosszabb lett a futball világában. Kiesett az elitből, ahol Eden Hazard még megtalálható, és bár a belga csak 1 gólt szerzett 13 meccsen habfehér mezben, a sérülések nem segítettek az ügyén. A Real Madrid gólszerzéssel kapcsolatos problémája akkor fog megoldódni, ha igazolnak egy másik kíméletlen gólvágót.
 

Tovább

Kubo: Zidane szerette volna, ha maradok a Real Madridban

Távozás a Mallorcába: „Az észak-amerikai túra után Zidane azt mondta, hogy szeretné, ha maradnék a Real Madridban már ebben az idényben is. Azonban beszéltem vele, és megkértem, hogy ha van esélyem több játékpercre máshol, akkor hadd távozzak kölcsönbe.”

Kubo

Első időszak a Real Madridban: „Nagyon ideges voltam az első edzésemet megelőző napon. Félelmetes volt, hogy oda lett az önbizalmam. De elkezdtem edzeni a csapattársaimmal, és napról napra, lépésről lépésre megszoktam a helyzetet.”

Erősségek: „A védők gyűrűjében lekezelni a labdát és kicselezni az ellenfeleket. És a játék olvasása. Alkalmazkodom, olyan vagyok, mint egy kaméleon. Egyre gyorsabb vagyok, így az egy az egy elleni szituációkban gyorsan ki tudok ugrani. Azt is szeretem, ha nálam van a labda, és hogy olyan játékos vagyok, aki bármilyen játékstílusban és taktikai felállásban megtalálja a helyét.”
 

Tovább

Csúszik Hazard visszatérése

A Real Madrid támadójának térdsérülése folyamatosan javul, de lassabban a vártnál, így a belga biztosan kihagyni kényszerül a Spanyol Szuperkupát, ami január 8-án veszi kezdetét.

Amikor a játékos sérüléséről december 5-én részletesebb információkat hoztak nyilvánosságra, a szuperkupát lőtték be, mint visszatérési cél, de mostanra a visszatérés dátuma január végére, vagy inkább február elejére csúszott.

Hazard

A klub üzenete egyértelmű: nem kockáztatnak Hazard-ral.

Maga a játékos siettetné a visszatérést, hogy ott lehessen a szuperkupán, azonban a Madrid számára ez a sorozat nem prioritás, úgyhogy azt szeretnék, ha a bajnokságban és a BL egyenes kieséses szakaszában számíthatnának Hazard szolgálataira.

Már csak 12 nap van addig, amikor a csapat repülőre száll Dzsidda felé, a belga pedig mostanáig nem lépett gyepre, kizárólag a tornateremben végez feladatokat.

A Madridnak nagyon hiányzik Hazard játéka, ez teljesen egyértelmű. A csapat még mindig fejlődik, bár már hosszú utat járt be. Még mindig hiányzik valami, amikor a kreativitásról, vagy az ellenfél egyensúlyból való kibillentéséről van szó.

A statisztikák szerint is hiányzik Hazard. A Madrid csak nyolc gólt szerzett hat meccsen a belga sérülése óta, de amikor ezt megelőzően játszott, a mérleg szintén hat meccsen húsz gól volt.

Tovább

Ødegaard visszatér

A norvég Martin Ødegaard volt a 2019-20-as bajnoki idény első felének egyik kiemelkedő játékosa, ráadásul olyannyira, hogy a teljesítménye meggyőzte anyaegyesületét, a Real Madridot, hogy hívja vissza a 21 éves játékost a spanyol fővárosba.

A középpályás két idényre szóló kölcsönszerződés keretein belül tette át székhelyét San Sebastiánba, miután visszautasította annak lehetőségét, hogy a Bayer Leverkusen játékosa legyen. Ebben a döntésben kulcsszerepet vállalt a játékos ügynöke, a La Real korábbi játékosa, Bjørn Tore Kvarme, aki a Real Sociedadot preferálta a németországi kitérő helyett, miután Martin a Heerenveen és a Vitesse együttesénél töltött egy-egy idényt.

Ode

Kevesen várták, hogy a játékos ilyen mértékben berobban már ebben az idényben, és bár a Real Madridnál mindig látták a benne rejlő potenciált, a 2019 nyarán megköttetett kölcsönszerződés mégis két idényre szólt.

Ødegaard neve felmerült a két klub legutóbbi találkozását megelőző elnöki ebéden, a Madrid pedig úgy látja, van esélye már 2020 nyarán visszahozni a fiatal norvégot a csapathoz, köszönhetően a két klub közötti kiváló kapcsolatnak, amit az olyan játékosok elmúlt időszakban véghez vitt átigazolása is bizonyít, mint Illarramendi, Diego Llorente vagy Theo.