Személyes motiváltság: „Mindannyian változunk, de még mindig ugyanaz motivál, mint amikor 2000-ben csatlakoztam a klubhoz. Felelõsséggel tartozom azért, hogy a Real Madrid legyen a 21. század legjobb csapata.”
Ancelotti és a klubvilágbajnokság döntõje: „Nagyon tapasztalt edzõ, a legkönnyebbnek tûnõ mérkõzések képesek a legtöbb nehézséget okozni. Nagy várakozásokkal érkeztünk, szeretnénk az évet a klubvilágbajnoki gyõzelemmel zárni, ami egy fontos cím.”
Önbizalom: „Nem bízzuk el magunkat, sok mindent megéltünk már. Már 21 mérkõzést nyertünk meg sorozatban. Mindenki arra vágyik, hogy megtörje ezt a szériát. Nagyon odafigyelünk, de rengeteg találkozón kell szerepelni. Azt hiszem, a szurkolók nagyon boldogok. Az edzõnk úgy bánik a játékosokkal, mint egy családdal. Csak azt szeretném, ha ez sokáig tartana, most egy szép korszakot élünk meg.”
A pápa: „Egyedülálló egyházfõnk van, aki változtat a dolgokon, és mindent át fog alakítani, amit muszáj jobbá tenni.”
Xabi és Di María: „Azt tettük, amit tennünk kellett. Sosem mondok rosszat senkirõl. Di María azért távozott, mert ezt akarta. Xabi egész nyáron vívódott, hiszen már 33 éves, és nem egyszerû dolog a Madridban visszavonulni. Vannak ennél jobb lehetõségek. Raúl is hasonlóan cselekedett és úgy tûnik, hogy jól tette. Kroos azért jött, mert Khedira nem akart hosszabbítani, James pedig azért, mert Di María sem.”
Raúl: „Mindig, mikor erre jár, eljön az edzõközpontba és beszélgetünk. Mindenki elõtt nyitva áll az ajtónk, aki fontos szerepet játszott ennek az intézménynek az életében. Most a Cosmos kötött vele szerzõdést, örül annak, hogy a családja ismerkedhet az angollal, s õ maga jobban megismerheti egy klub mûködését. Megmondtam neki, hogy amikor úgy dönt, abbahagyja a futballt, itt szívesen látjuk. Megkérdeztem, és azt hiszem, szeretne edzõ lenni.”
Közel áll a játékosokhoz: „Elég sokat vagyok velük. Nem túl sokat, de kellõen sokat.”
A Ramos-ügy: „Sose volt vele összetûzésem a szerzõdéshosszabbítása miatt. Azt mondják, õ az én kedvencem… Rengeteg mezt ajánlott már nekem. Nem tudok arról, hogy gondok lennének. Csak arról a mezrõl tudok, amit Pepe ajánlott nekem Miamiban. Az ilyen ügyek nem jelentenek semmit, Ramos óriási madridista, ahogy Pepe is, mindketten maradni fognak nálunk.”
Casillas: „Nekem mindig jó volt a kapcsolatom vele. Az élet úgy hozta, hogy megsérült, nem játszhatott, ezért leigazoltuk Diego Lópezt.”
Casillas azt mondta Gabilondónak, hogy úgy érzi, ki van rekesztve: „Nem tudok errõl. Nem beszéltem vele. Tudja, hogy bármiben, amiben csak tudok, segíteni fogok neki.”
Casillas és Arbeloa: „Elég idõsek és felelõsségteljesek már ahhoz, hogy túllendüljenek a dolgaikon, bár nem tudom, mi történt… Nem tudom. Nem kérjük õket arra, hogy együtt járjanak moziba.”
Ancelotti: „Nagyon meg vagyok lepve, mert azt olvasom az újságokban, hogy a szerzõdése megújításáról beszéltünk. Nálunk csak a szezon elején vagy a végén kerülnek szóba ezek a témák. Az edzõkkel és a játékosokkal is csak ilyenkor tárgyalunk. Mi nagyon örülnénk, ha a megfelelõ idõben, az idény végén úgy döntene, hogy marad. Nem lesz probléma. Mindig vannak kétségek, de Ancelottival szeretnénk hosszabbítani. Ismerem a munkásságát a Milannal, a Chelsea-ben és a PSG-nél. Családias légkört teremt, ami a szakmai tudása mellett még egy nagyon fontos dolog.”
Téli átigazolások: „Hacsak nem történik valami váratlan, akkor nem erõsítünk a télen – egyelõre nem tervezzük. Ha Lucas Silva érkezni fog, akkor normális körülmények között, a nyáron érkezik.”
Mourinho idején nem volt ilyen a hangulat: „Minden edzõnek megvannak a maga erõsségei és gyengeségei. Kaptam tõle néhány üzenetet, az utolsót akkor, mikor megnyertük a BL-t. Londonban éli az életét, nem tudunk találkozni, de elismerem a munkáját. Minõségi ugrást hajottunk végre vele. Nagyon fontos edzõ volt sok fontos klubnál. Nem most kezdte. Elismert szakember, mindenki olyan, amilyen. Szerethetek én valakit jobban, vagy kevésbé, de az, hogy egy kiváló edzõ, nem ébreszthet kétségeket bennem.”
A valaha volt legjobb keret: „Az elsõ évem játékoskeretét is nagyon kedveltem. A mostani kicsit fiatalabb és szervezettebb. Az, ami korábban gondot okozott, vagyis, hogy túl sok a klasszis játékos, ezúttal nem áll fenn, a mostani focistáink sokkal figyelmesebbek, rendezettebb a csapat, mint a Galaktikusok idejében. Camacho azért ment el, mert talán nem volt elegendõ tudása ehhez. Ezt õ maga mondta nekem.”
Szigorodtak az elnökké választás szabályai, 80 millió eurós letét kell: „Az 1990-es sporttörvény gyakorlatilag arra kötelezi a klubokat, hogy alakuljanak részvénytársasággá, és ha nem, akkor az igazgatóknak biztosítaniuk kell a költségvetés 15 százalékának megfelelõ letétet. Ez 90-ben történt. A Barca, az Osasuna, az Athletic és a Real Madrid esetében, ha választás volt, akkor eleget kellett tenni ennek a 15 százalékos letétnek. Mit is mond a sporttörvény? Azt, hogy az igazgatótanácsnak letétet kell elhelyeznie. Én csak annyit tettem, hogy egyértelmûvé tettem, hogy az igazgatótanácsnak kötelessége ezt a 15 százalékot bemutatni. Természetesen igaz az, hogy amikor megérkeztem Madridba, akkor ez kisebb összeg volt. A 600 millió euró 15 százaléka 90 millió. Viszont amikor 2006-ban távoztam, és négy jelölt is volt, aki teljesítette a 15 százalékos letéti követelményt, akkor senki sem szólt egy szót sem.”
A klubnál töltött idõ megnövelése: „Ez így van, tízrõl húsz évre emeltem az új elnök számára elõírt minimum pártolótagsági idõt. Ésszerûnek tûnt, hogy szükség van erre a szenioritásra. Mint ahogyan arra is, hogy a jelenlegi pártolótagok útódai legyenek a jövõbeli pártolótagok. Minden más, amirõl a pletykák szólnak, csak azért van, hogy engem rossz színben tüntessen fel.”
Az ultrák: „Biztos vagyok abban, hogy nem kedvelhetek mindenkit. De azt mondom, hogy nem etikus, ha az irántam érzett ellenszenv szolgál egyfajta mentségként a nemkívánatos csoportok számára, s az sem, hogy sosincsenek ott a Bernabéuban. Mikor felvállaltam az elnökséget, egy olyan klub képviseletét vállaltam, melynél a legfontosabb a tiszta játék és az, hogy ne legyen erõszak. Mikor 2000-ben idekerültem, az volt az elsõ dolgom, hogy Alfredo di Stéfanót tiszteletbeli elnöknek jelöltem. A második pedig az, hogy megszüntettem a kerítéseket és a sáncokat. Nem tudtam kiverni a fejembõl a brüsszeli és angliai haláleseteket. Azt mondtam: akinél kerítésre lenne szükség ahhoz, hogy eljöhessen a Bernabéuba, az ne jöjjön ide. Az ultrák kaptak egy sarkot, majd a stadion déli végében helyezkedtek el, két mûanyagfal választotta külön õket. Mikor bombariadó volt, az emberek egyszerûen le tudtak menni a pályához, és nem történt baj.
Az ultrák és az erõszak: „Sosem vásároltak a klub termékeibõl. Sosem vettek részt a klub bevételeinek növelésében, soha. 2000 és 2013 között nem volt semmilyen incidens. Persze mindenki úgy adja elõ a történetet, ahogyan õ megélte. Megszüntettem a kerítéseket, az árkokat, és nem volt semmilyen incidens. Tavaly voltak olyan emberek, akik magukhoz akarták ragadni a hatalmat, és elõkerültek a kések is. Ezt azonnal megelégeltem. Arra használtam a helyzetet, hogy létrehozzak egy új csoportot, horogkereszttõl mentes csoportot, akik a második és harmadik amfiteátrumban foglalnak helyet. Én vagyok a Real Madrid elnöke – jóban és rosszban is. Az erõszakos csoportokat illetõen zéró tolerancia van életben. És szeretném kihasználni az alkalmat, hogy támogatásomról biztosítsam a Spanyol Labdarúgó Liga elnökét, a sportügyekért felelõs állami bizottság elnökét, és mindenkit, aki azon dolgozik, hogy többet ilyen ne fordulhasson elõ. Biztosíthatok mindenkit arról, hogy nincs erõszak a Bernabéuban. Megtisztítottuk tõle. Hogy kényszerítettek-e rá – igen, hogy volt-e erre irányuló nyomás – igen. De amíg én vagyok a Real Madrid elnöke, addig nem lesz erõszak. Az erõszakos emberek bûnözõk, és a futballpályán kívül, valahol máshol van a helyük.”
Szidalmak az Athletic felé: „Mindig megtapsolják az Athletic Bilbao csapatát, mikor a Bernabéuba jönnek. Persze, lehettek kiabálások… De amikor erõszakról beszélek, az olyan esetekre gondolok, ami a Manzanares folyónál is történt. Miután megjelentek a kések, öt percig tartott. Soha többé nem eshet meg ilyen. Az, hogy vannak becsmérlõ szavak, nagyon helytelen. De külön kell választanunk a dolgokat. Dolgoznunk kell a diszkréción is. Nagyon zavar, hogy néhány sajtóorgánum felmentést ad ezeknek az embereknek, sok újságíró kis utlracsoportokról készít fotókat. Nyíltan megmondom, a komoly lapoknak nem szabadna megjelenési felületet biztosítania ezeknek a mozgalmaknak.
A felesége sírjának megrongálása: „Név szerint tudjuk, kik tették, de nem fognak elrettenteni. Többet nem teszik be ide a lábukat. Már nem látok ide nem illõ zászlókat. Most egy olyan szurkolói csoportunk van, akik buzdítanak és énekelnek. S összefognak. Az ilyesmi egyáltalán nem zavar. Az kellemetlen, amikor valaki úgy véli, a Madrid engedi, hogy elfajuljanak a dolgok, de biztosíthatom a ligát és a szövetséget is, hogy mindenben támogatom õket.”
Reus: „A Dortmund elnöke a barátom, de nem beszélgettünk Reusról, sem a szerzõdések megújításáról.”
Bernabéu: „Szeretnénk fedetté tenni, valamint fûtést és légkondicionálást is biztosítani. A világ legjobb klubja a világ legjobb stadionját érdemli.”
Sergio Ramos: „Szeretne a Madridból nyugdíjba menni, és a Madridnál is azt szeretnénk, ha folytatná.”
Platini szerint egy német érdemli az Aranylabdát: „Elmondtam neki, hogy szerintem a nemzetközi szervezetek tisztségviselõinek nem szabadna egyik jelölt irányába sem befolyásolni a szavazást. Nem tenne jót a futballnak, ha nem Cristiano lenne a gyõztes.”
Zidane ügye: „A szövetség mindent megtett, amit tudott. Itt is van egy szabályozás és az UEFA-nál is. Zidane képes lett volna vezetni az elsõ csapatot, de nem lehetett másodedzõ az utánpótlásnál. Érthetetlen.”
Messi vagy Neymar: „Nálunk vannak a legjobbak. Kit tegyünk ki?”
A Barça visszautasította Kroost: „Nem hiszem. Mikor azt mondta, hogy nem akar maradni a Bayernnél, csak egy lehetõség maradt számára. A világbajnokság után le is zártuk a kérdést.”
Szükség van-e Reusra: „Nem tudnám eldönteni, kinek a helyére kerüljön be. Szerintem az edzõ is bajban lenne.”
Ancelotti mint az elnöksége legjobb edzõje: „Del Bosquét, az elsõ edzõt, akivel együtt dolgoztam, és akivel három évre szerzõdést is hosszabbítottam, ugyanúgy szerettem, mint a jelenlegit.”
A klub vb döntõje: „Ha nyerünk, akkor csodálatos évet zárunk.”