Egytől egyig: Barcelona – Real Madrid (2-1)

A Real Madrid a spanyol bajnokság 26. fordulójában a Barcelona otthonába látogatott 2023 harmadik El Clásicójára. Ancelotti csapatának tulajdonképpen csak a győzelem jöhetett szóba, ugyanis a katalánok magabiztos előnnyel vezetik a spanyol bajnoki pontvadászatot, így egy hazai győzelemmel a bajnokság sorsa is eldőlt volna. Jöjjenek tehát a szokásos értékelések, továbbra is a megszokott, szubjektív módon.

Csapatok teljesítménye

Barcelona (olvasói pontszám: 7,19)

7 10 0 1
Jól kezdték a találkozót a hazaiak a bekapott gól ellenére is, hiszen több helyzetet is kialakítottak Courtois kapuja előtt, több alkalommal a jobb oldalról próbálkozva Raphinha révén. Magasan és intenzíven támadtak le, ezzel rendesen meg is lassították a Real Madrid labdakihozatalait, az első játékrészben nem is igazán engedték közel a vendégeket a saját kapujukhoz. A második játékrészre kiegyenlítettebb lett a játék, de végül mindkét félidő végén sikerült 1-1 gólt szerezniük, amivel otthon tartották a három pontot.
7/10
Szerkesztői pontszám

Real Madrid (olvasói pontszám: 5,24)

5 10 0 1
Amilyen jól indult a meccs – leginkább az eredmény és nem a mutatott játék szempontjából -, pont annyira idegesítően végződött. Asensio les miatt érvénytelenített gólja, majd a hosszabbításban bekapott második barcelonai találat végképp megpecsételte a csapat sorsát a bajnokságban. Azt nem lehet mondani, hogy esélytelen volt Ancelotti csapata, de a találkozó első harmadában csak Courtois-nak volt köszönhető, hogy sikerült 45 percig nullán tartani az ellenfelet, a Barcelona 9 lövéséből 5 talált kaput, szemben a madridiak 2-ből 1-es mutatójával. A második játékrészre, illetve leginkább a meccs vége felé sikerült növelni a nyomást Ter Stegen kapuja előtt, azonban ez nem volt elég. Ancelotti igyekezett belenyúlni a meccsbe és viszonylag bátran cserélt, azonban a második játékrészben is mindössze két kaput eltaláló lövésre futotta. A vereséggel 12 pontra nőtt a katalánok előnye a tabella élén, ezzel pedig megnyugtató előnnyel várják a bajnoki versenyfutás utolsó harmadát.
5/10

Játékosok teljesítménye

MOTM: Thibaut Courtois (olvasói pontszám: 8,31)

9 10 0 1
Tulajdonképpen minden tőle telhetőt megtett, több bravúrt is bemutatott a találkozó során a belga hálóőr. A mérkőzés első felében Raphinha tette próbára többször, de Lewandowski próbálkozásait is sikeresen hárította. Végül összesen 5 védése volt, ebből 4 a tizenhatoson belülről érkezett, a góloknál azonban már ő sem tudott segíteni.
9/10

Nacho Fernández (olvasói pontszám: 5,85)

6 10 0 1
Szokásához hűen mindent beleadott, viszont a korai sárga lapja valamelyest bekorlátozta a játékát, már ami az agresszivitást illeti. Raphinha többször is meg tudta verni a szélen, ezekből a szituációkból több alkalommal komoly gólhelyzetet is ki tudott alakítani. Támadásban nem tudott kibontakozni, 63 percet töltött a pályán.
6/10

Éder Militão (olvasói pontszám: 6,22)

7 10 0 1
Érzésem szerint a védelem legjobbja volt Courtois-n kívül, néhány kivételtől eltekintve sikerült Lewandowskit hatástalanítania. 5 felszabadítás, 4 blokkolt lövés, 2-2 szerelés és labdaszerzés fűződik a nevéhez.
7/10

Toni Rüdiger (olvasói pontszám: 5,92)

6 10 0 1
Nem volt igazán magabiztos, főleg ami a labdakihozatalokat illeti, hosszú labdáiból mindössze egyet sikerült eljuttatnia csapattárshoz. 4 felszabadítás még így is a neve mellé került, azonban 8 alkalommal szórta el a labdát, ami kritikus volt ezen a meccsen.
6/10

Dani Carvajal (olvasói pontszám: 4,21)

4 10 0 1
Nem az ő meccse volt és akkor még enyhén fogalmaztam. A Barcelona magas letámadása többször is meg tudta zavarni, 23 eladott labdával pedig magasan ő szórta el legtöbbször a játékszert. A találkozó végére teljesen elfáradt, Kessié góljánál szörnyen lemaradt az eseményekről, bár a társak sem osztották el tökéletesen.
4/10

Eduardo Camavinga (olvasói pontszám: 7,02)

7 10 0 1
A középpálya legjobbja volt ezúttal, magabiztosan kezelte a barcelonai presszinget, egyértelműen benne éreztem a legtöbb sebességet a pálya középső harmadában. Hosszú labdái mind célba értek (4/4), emellett védekezésben 2 felszabadítás és 2 szerelés került a neve mellé.
7/10

Toni Kroos (olvasói pontszám: 5,33)

5 10 0 1
A szokásosnál sokkal kevesebbet volt játékban, illetve kissé az volt az érzésem, hogy lassabb a játéka, illetve nagyon kevés kockázatot is vállalt, miközben leginkább az ő feladata lett volna a csapat mozgatása és a Barcelona által kifejtett nyomás enyhítése. Végül ő sem kapott többet bő egy óránál.
5/10

Luka Modrić (olvasói pontszám: 6,04)

6 10 0 1
Krooshoz hasonlóan ő sem tudott kibontakozni, nagyon hamar ott loholtak a nyakán a Barcelona középpályásai. 12 párharcából mindössze 3-at nyert meg, labdákért nagyon mélyen vissza kellett lépnie, így a támadások építése is nehézkes volt részéről. Néhány alkalommal megpróbált pressziót helyezni a hazaiak labdakihozatalainál, viszont ezzel csak az volt a gond, hogy a társak nem igazán követték, így viszonylag könnyen átjátszotta a Barcelona a madridi közppályát.
6/10

Federico Valverde (olvasói pontszám: 5,38)

5 10 0 1
Rettentő súlytalan volt ezúttal az uruguayi, habár a második félidőre valamennyire feljavult a játéka, de ez se volt elég tőle. Az ilyen nehéz meccseken többet várnék tőle, mert képes olyan játékra, viszont ezúttal nem tudott kibontakozni, sok labdát szórt el, kevesebb megindulása volt a jobb oldalon a szükségesnél.
5/10

Vinícius JR (olvasói pontszám: 6,02)

7 10 0 1
A csapat egyik legjobbja volt, bár nem volt nehéz kitűnni, főleg a nagyon halovány támadók közül. A csapat vezető találatánál szerencsésen pattant meg a labda Araujón, de kellett ehhez Vini is, akivel azért most meggyűlt a baja a barcelonai védelemnek. Sergi Roberto góljánál azért elég könnyelműen elengedte Araujót, aki utána centerezni tudta a labdát. A második játékrészben már ő is jobban beleszürkült a mezőnybe.
7/10

Karim Benzema (olvasói pontszám: 3,51)

4 10 0 1
Nála is azt éreztem, hogy nagyon görcsösen és lassan játszik, komoly helyzetei neki sem voltak igazán (4 lövéséből 2 találta el a kaput), meccsek óta érződik rajta a fáradtság. A szezon hátralévő részében több pihenőt kellene kapnia, hogy az igazán fontos meccsekre csúcsformában érkezzen, viszont ezen a meccsen nem sok érdemlegeset tett hozzá.
4/10

Cserejátékosok

Rodrygo (olvasói pontszám: 5,59)

6 10 0 1
Kroos helyére érkezett a 62. percben és kifejezetten jól szállt be a meccsbe, az ő játékával sikerült többször is áttörni a Barcelona védelmi vonalát a középpályán, több lehetőséget teremtve ezzel a társaknak is. Volt egy komoly lehetősége is, azonban jócskán fölélőtte a labdát.
6/10

Marco Asensio (olvasói pontszám: 6,35)

7 10 0 1
Valverde helyére érkezett és kis túlzással többet is tett hozzá a támadójátékhoz. Gólját les miatt érvénytelenítették, centimétereken múlott, hogy nem került fel a neve az eredményjelzőre.
7/10

Aurélien Tchouaméni (olvasói pontszám: 5,26)

6 10 0 1
Jól szállt be a meccsbe, nagy elánnal belevetette magát a párharcokba, melyek jó részét meg is nyerte. Fontos lenne, ha visszatalálna ahhoz a formához, amit a szezon elején mutatott.
6/10

Dani Ceballos (olvasói pontszám: 6,02)

7 10 0 1
Őt hamarabb hoztam volna be, Modrić helyére érkezett a 76. percben és sikerült valamelyest felráznia a középpályát. Jól kombinált a társakkal, tetszett a játéka, még ha nem is kapott túl sok időt.
7/10
szerkesztői Pontszám

Ferland Mendy (olvasói pontszám: 3,34)

3 10 0 1
Nacho helyére érkezett sérülésből visszatérve, érződött is rajta, hogy egyáltalán nincs játékban. Kessié gólja előtt látszódott rajta, hogy nem tudja eldönteni, hogy befelé vagy kifelé váltson, ezzel pedig kicsit a kettő között maradt a francia, így viszont teljesen üresen maradt a Barcelona támadója.
3/10

Edzői teljesítmény

Carlo Ancelotti (olvasói pontszám: 4,45)

5 10 0 1
Mondanám, hogy nem rajta múlott, mert a helyzeteket a játékosoknak kell berúgnia, viszont egyértelműen látszódott, hogy a cserékig alárendelt szerepet játszik a Real Madrid. Mindenesetre az egyáltalán nem néz ki jól, hogy idén 3 meccset játszott már a Barcelona ellen a csapat és mindhárom alkalommal vereséget is szenvedett. A bajnoki címhez egy nagyobb leolvadása kell most már a Barcelonának, az olasz mesternek pedig nincs más választása, a Bajnokok Ligájára kell koncentrálni ezentúl teljes fókusszal.