Az Arsenal elleni párharc története

Henry, Lehmann, Reyes , Fabregas és Raúl
Henry, Lehmann, Reyes, Fabregas és Raúl (forrás: youtube screenshot, TOP TEN Football)

A címvédő Real Madrid a Bajnokok Ligája következő fordulójában az Arsenal csapatával találkozik, a tét pedig a legjobb négy közé jutás.

A Real Madrid, mint a sorozat királya általában minden riválissal több alkalommal találkozott már, és többségükkel szemben pozitív is a mérlege. A Londoni Arsenal azonban kivétel ezalól, a két klub nem sokszor nézett szembe egymással, most ezt a kevés alkalmat idézzük fel.

A Real Madrid még sosem verte meg az Arsenalt rendes játékidőben
Ancelotti
Ancelotti (forrás: realmadrid.com)

Már magában az szokatlan, hogy két olyan jelentős múlttal rendelkező klub, mint a Real Madrid és az Arsenal, mindössze négy alkalommal találkozott egymással a történelem során.

Az első ilyen mérkőzés 2006. február 21-én volt a Bajnokok Ligájában, a legjobb tizenhat között. A Real Madrid akkor már kilenc alkalommal nyerte meg a sorozatot, akkor utoljára 2002-ben, míg az Arsenal még mindig az első trófeájáért harcolt.

A Madridi alakulat akkoriban élte a legendás Galaktikus érát, és kimondva-kimondatlanul mindenki a Bajnokok Ligája végső győzelmét várta tőlük. A szemléltetés kedvéért az Arsenal elleni felállás a következő volt: Iker Casillas, Cicinho, Sergio Ramos, Woodgate, Roberto Carlos, Gravesen, Beckham, Guti, Zidane, Robinho, Ronaldo.

A párharcot a Madrid kezdte otthon, minden adott volt az előny kialakításához.

A pályán is jól mentek a dolgok: az első félidőt követően 10/6 volt a kapura lövések aránya a Madrid javára, a kaput eltaláló lövések aránya pedig 5/3.

A második játékrészben aztán jött a hidegzuhany: Thierry Henry már a 47. percben vezetést szerzett az Ágyúsoknak, amire a hazai együttes nem tudott válaszolni.

2006. március 8-án következett a visszavágó a londoni Highbury-ben, 35.487 néző előtt. A felállás ezennel annyiban változott, hogy Cicinho helyett Salgado volt a jobhátvéd, Woodgate helyett Raúl Bravo a középhátvéd, míg Robinho helyett Raúl az egyik támadó. A csapat gyengébb nem lett, de ezúttal egy sokkal kiegyenlítetteb mérkőzés kerekedett, a végén pedig 0-0 lett, így az Arsenal 1-0-s összesítéssel továbbjutott és el is menetelt a Bajnokok Ligája döntőjéig, ahol az FC Barcelona ellen 14 perccel a vége előtt még győzelemre állt, noha a 18. perctől emberhátrányban volt, végül azonban a katalán együttes fordított és megnyerte a trófeát (2-1).

Ezt követően a Real Madrid és az Arsenal 2008. augusztus 3-án találkozott egymással egy barátságos mérkőzésen, ahol a később Real Madridban is megfordult Emmanuel Adebayor büntetőjével 1-0-ra nyertek az Ágyúsok.

A negyedik mérkőzésre 2019. július 24-én került sor, szintén barátságos körülmények között. A mérkőzés ezennel sem alakult jól, a Madrid félidőben már kétgólos hátrányban volt. Végül a mérkőzés 56. percében Gareth Bale szerezte a történelem első Madridi gólját az Arsenal ellen, amivel szépített, majd három perccel később Marco Asensio is betalált. A második gólt jegyző Asensio ezen a mérkőzésen szenvedett súlyos sérülést, amely után szinte az egész szezont ki kellett hagynia.

A rendes játékidőben 2-2 lett, így ekkor sem sikerült legyőzni az Arsenalt, csak büntetőkkel.

Ami a 90 perceket illeti, a mérleg egészen döbbenetes: 4 mérkőzés (2 döntetlen, 2 vereség), mindössze 2 rúgott és 4 kapott gól. A tétmeccseket nézve pedig a Madrid még sosem talált be az Arsenal hálójába.

Út a negyeddöntőig
Rüdiger
Rüdiger (forrás: realmadrid.com)

Az Arsenal most már évtizedek óta próbál felnőni az olyan angol klubokhoz, melyek már megnyerték a Bajnokok Ligáját: Liverpool (6x), Manchester United (3x), Chelsea (2x), Nottingham Forest (2x), Aston Villa (1x), Manchester City (1x).

A Real Madrid ezzel ellentétben a kategória rekordbajnoka, nem mellesleg 2014 óta nem kevesebb, mint hat alkalommal nyerte meg a sorozatot, így a tapasztalat mindenképp Madridi oldalon van.

Az aktuális idényben azonban a két csapat negyeddöndőig vezető útja teljesen más volt.

Erre a szezonra lett egy fő tábla, melyen mind a 36 csapat nyolc mérkőzést játszott, az első nyolc automatikusan továbbjutott, míg a 9. és 24. helyezett közötti csapatok selejtezőt játszottak, egy plusz párharc (két mérkőzés) keretén belül.

Az Arsenal csont nélkül, a tabella 3. helyén jutott tovább 6 győzelemmel, 1 vereséggel és 1 döntetlennel. Ráadásul, ha lehet ilyet mondani még jobban nehezíti a Madrid dolgát, hogy az Arsenal mind a négy hazai meccsét megnyerte a fő táblán: PSG (2-0), Sahtar Donyeck (1-0), AS Monaco (3-0), Dinamo Zagreb (3-0). Jól látszik, hogy a londoni klub a négy mérkőzésen 9 gólt lőtt és egyet sem kapott hazai környezetben.

A Real Madrid nehezebben jutott el idáig. A főtáblán meglepetésre mindössze a 11. helyen végzett a rekordbajnok, 5 győzelemmel és 3 vereséggel. Ráadásul a címvédő leginkább idegenben szenvedett, hisz a Lille ellen meglepetésre 1-0-ra kikapott, majd a Liverpoollal szemben 2-0 arányban maradt alul.

A Madridi alakulat így plusz párharcra kényszerült, ahol az elmúlt évek egyik legerősebb riválisát, a Manchester City-t kapta. A párharcot idegenben kezdte a klub és 2-3 arányban előnyt szerzett, majd otthon is 3-1 arányban nyert, így bejutott a legjobb 16 közé.

Az Arsenal a legjobb 16 között a PSV Eindhoven csapatával találkozott, akiket idegenben egészen elképesztő módon, 1-7-re vert, majd egy otthoni 2-2 után 9-3-as összesítéssel jutott tovább.

A Real Madrid a városi rivális Atlético Madridot kapta. A párharcot ezennel otthon kezdte és 2-1-es előnyre tett szert, majd idegenben a rendes játékidőben 0-1-re kikapott, így büntetőkkel harcolta ki a negyeddöntőt.

A mérkőzést megelőzően egyik csapat sem a legjobb formáját éli a szezonban. Az Arsenal és a Real Madrid is csak két mérkőzést nyert meg a legutóbbi ötből. Az Arsenal hazai mérlege azonban még így se rossz az elmúlt öt meccsén: 3 győzelem, 1 vereség és 1 döntetlen.

A Madrid idegenbeli mérlege azonban nem a legjobb: 2 győzelem, 2 vereség, 1 döntetlen az elmúlt öt meccsen.

Bajnokok Ligája legek
Luka Modrić
Luka Modrić (kép: realmadrid.com)

A Real Madrid a kategória rekordbajnoka 15 Bajnokok Ligája sikerrel, az Arsenal eddig még egyszer sem nyerte meg a legrangosabb európai kupasorozatot.

A Real Madrid eddig 18 Bajnokok Ligája döntőt játszott, és mindössze három alkalommal maradt alul, Ez 83.3%-os győzelemi arány a finálékban. Az Arsenal eddig egy Bajnokok Ligája döntőben vett részt, melyet elvesztett.

Az Arsenal történelmének öt legeredményesebb játékosa a BL-ben:

  1. Thierry Henry 35 gól
  2. Robin van Persie 18 gól
  3. Theo Walcott 15 gól
  4. Cesc Fábregas 13 gól
  5. Freddie Ljungberg 13 gól

A Real Madrid történelmének öt legeredményesebb játékosa a BL-ben.

  1. Cristiano Ronaldo 105 gól
  2. Karim Benzema 78 gól
  3. Raúl González 67 gól
  4. Alfredo Di Stefano 49 gól
  5. Puskás Ferenc 35 gól

Az Arsenal jelenlegi keretéből Bukayo Saka szerezte a legtöbb gólt a sorozatban, szám szerint 8-at, őt követi Leandro Trossard 6-tal majd Kai Havertz 5-tel.

A Real Madrid jelenlegi keretéből Vinícius Jr. szerezte a legtöbb gólt a sorozatban a klub színeiben, szám szerint 28-at, őt követi Rodrygo 25-tel és Luka Modrić 8-cal.

Fontos hiányzók

Sajnos a keddi mérkőzésre mindkét csapatban lesznek fontos hiányzók.

Az Arsenal kénytelen nélkülözni a brazil hátvédet, Gabrielt, a brazil támadót Gabriel Jesust, a német Kai Havertz-et és az olasz Riccardo Calafiorit sérülés miatt, valamint Raheem Sterling-et eltiltás miatt.

A Madridi alakulat kénytelen nélkülözni Dani Carvajalt, Dani Ceballost, Éder Militáot, Ferland Mendyt és Anriy Lunint sérülés, valamint Aurélien Tchouaménit eltiltás miatt.

Forrás: penamadridista.hu
Szólj hozzá te is!

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

TÉMÁBA VÁGÓ CIKKEK