Az elmúlt években a Real Madrid két dologban teljesen egyértelmű volt. Az első az, hogy a nagy igazolások, nagy befektetések nem védőket érintenek, a másik pedig az, hogy ha a klub utánpótlásában szerepelsz, akkor a legrövidebb út az első csapathoz akkor vezet, ha védő vagy.
A legutolsó játékosok, akik az első csapathoz kerültek az utánpótlásból úgy, hogy állandó játéklehetőséget is kaptak, Nacho, Carvajal, Fran García és Asencio voltak. A középpályások és csatárok (Valverde, Rodrygo és Vinícius kivételével, akik már eleve az első csapatban való szereplés tervéve érkeztek a Castillába) minden esetben a Bernabéutól távol kellett, hogy megtalálják a számításukat.
Amióta 2019-ben megérkezett Militão (50 millió euróért) és Mendy (48 millió euró), védőre nem költöttek átigazolási összeget Fran García 5 millió eurós átigazolásán kívül. Rügider és Alaba is szabadon igazolhatóként érkeztek, de ugyanez történik Trent Alexander-Arnold esetében is.

A Transfermarkt szerint a Real Madrid a 236. helyen áll a védőkre költött átigazolási összegek tekintetében a csapatok képzeletbeli listáján. Első helyen a Chelsea áll 391 millió euróval, őket a Tottenham követi 358-cal. Aztán jön a Manchester City 320 millióval, a United 281-gyel, és az Arsenal 258-cal. Az angol klubok tehát erősen dominálják ezt a listát. A Barcelona a 35. helyen áll 85 millió euróval, a Sevilla, az Atlético és a Villarreal 71 és 65 millió euró közötti költekezéssel még befér az első 50-be.
Ez a módszer az elmúlt évek alapján bevált, még akkor is, ha az aktuális idényben a sérülések miatt döcögött a gépezet. Eljött az ideje annak, hogy a klub ide is befektessen, most pedig úgy tűnik, hogy Dean Huijsen és Álvaro Carreras érkezhetnek a védelembe.
Érdekesség, hogy a Barcelona ifjúsági csapata 8 millió euróval fizetett többet védőkért, mint a blancók, ezzel 19. a spanyol klubok között. A Real Madrid emellett 135 millió eurós bevételre tett szert védők eladásából, többek között Achraaf, Varane és Reguilón miatt.