Gonzalo García folytatta remek sorozatát és megint eredményes volt a klubvilágbajnokságon. A klub saját nevelésű támadója juttatta vezetéshez a Real Madridot a Borussia Dortmund elleni negyeddöntőben, összességében pedig már négy gólos a tornán. A spanyol így értékelt a lefújás után.
“El sem tudtam képzelni, hogy a klub-vb ezen szakaszában már lesz négy gólom. Boldog vagyok, hogy ismét betaláltam, azonban a győzelemnek még inkább örülök, ahogy a csapat munkájának és az elődöntőbe jutásnak is.”
“Arda Güler beadására azt mondanám, hogy ajándék volt, csakúgy, mint Trent labdája néhány nappal ezelőtt. Az edző azt mondta nekünk, hogy támadjuk a területeket, és hogy őszinte legyek, most csupán annyit kellett tennem, hogy egy érintésből a kapuba helyezem a labdát.”
Magabiztosság elől és hátul
“A kis részletek jelentik a különbséget. A futballban lehet nyerni jó védekezéssel, valamint szép támadásokkal, mi pedig szerencsések vagyunk, hogy itt van nekünk Courtois, aki a világ legjobb kapusa. A maihoz hasonlóan számtalanszor megmentett már bennünket.”
Az összehasonlítás Joseluval
“Én is tudok abban a szerepkörben játszani, azaz érkezni a labdákra a tizenhatoson belül. Ugyanakkor nem akarom magam beskatulyázni, más módokon szintén hozzá tudom tenni a magamét a csapat játékához. De tény, hogy most ezen a poszton folyamatosan jönnek a gólok, remek formában vagyok.”