Egytől egyig: Real Madrid – Celta Vigo (2-0)

A Chelsea elleni továbbjutást követően nem vett vissza a csapat a tempóból, és a körülményekhez képest meglehetősen erős kezdő fogadta Carvalhal edző együttesét. A csupán pillanatnyi fellángolásokra képes vendégek nem tudtak mit kezdeni az egyre erősödő madridi rohamokkal, így az első 10 perces tapogatózás után csak idő kérdése volt mikor szerzi meg a vezetést a királyi gárda. Az első félidő hajráját követően jól kezdődött a második játékrész is, a dominancia gólokra váltása pedig értékes három pontot jelent a Real Madridnak a célegyenesre fordulva. Mi ismét megpróbáljuk értékelni a látottakat egy tízes skálán, ezúttal is szigorúan szubjektív keretek között.

Csapatok teljesítménye

Real Madrid (olvasói pontszám: 7,9)

8 10 0 1
A kissé unalmas első 10-15 perc után egyre fokozódó nyomást tudott helyezni a csapat a vendégekre. Kis területen igen tetszetős összjátékok, jó megindulások és összességében stabilitás jellemezte a Real Madridot. Az első gól is egy harcos labdaszerzés utáni szólóból indult, majd a receptben haladva jött egy tökéletes ütempassz, egy okos visszapassz, jó helyezkedés és egy csipetnyi szerencse, hogy a labda úgy pörgött, ahogy a Bernabéu közönsége előtt pörögnie kellett. Aztán a második félidei gyors fejesgól le is zárta az összecsapás érdemi részét, bár a hajrára a Celta majdnem esélyt kapott visszajönni a mérkőzésbe, de a téglafal állva maradt, immár zsinórban negyedszer minden sorozatot figyelembe véve. Egy kritikára okot adó tény volt a kapu előtti pontatlanság, hiszen 17 próbálkozásból csak ötször sikerült jól célozni, ezen mindenképp javítani kellene.
8/10
Szerkesztői pontszám

Celta Vigo (olvasói pontszám: 4,8)

5 10 0 1
Szerintem nem lövök mellé azzal, ha azt mondom, ez a csapat Aspas és Veiga nélkül bizony komoly kiesési gondokkal küzdene. Az este folyamán a veterán támadó csapata egyetlen veszélyes játékosaként ugyan próbálkozott becsülettel, de nagy helyzete kimaradt a hajrában, a tehetséges középpályásnál azonban megremegett a láb, Veiga (aki jogosan az idény nagy felfedezettje) az egyik leggyengébb volt a Celtánál. A 78. perces lehetőség volt a vigóiak számára a szalmaszál, de végül nem maradt mibe kapaszkodni.
5/10

Játékosok teljesítménye

MOTM: Eduardo Camavinga (olvasói pontszám: 9,5)

10 10 0 1
Zseni. Óriási futball volt ez a Predator részéről, bal oldalon minden kibontakozó lehetőséget csírájában fojtott el, majd nyargalt is át az ellenfél térfelére és támadásban is a kezébe (lábába?) vette az irányítást. Vesztett párharcot nem ismert, a legtöbb blokk, szerelés, passzkísérlet egyaránt az ő nevéhez fűződik. Az utolsó szűk 20 percben a középpályán kevergethetett, a vendégek csak a szemükkel tudták követni, Camavinga fejben és testben is gyorsabb volt mindegyikőjüknél.
10/10

Thibaut Courtois (olvasói pontszám: 8,3)

8 10 0 1
Kapusszemmel nézve egy borzasztóan kényelmetlen helyzetet élhetett át, hiszen az első félidőben többnyire azért aggódtam, nehogy megfázzon itt a véghajrá előtt. Semmi dolga nem volt. Aztán egy ilyen eseménytelen találkozó végén jön Aspas, jön a munka, és meg kell oldani, hiába hagynak a találkozó jelentős részében dolog nélkül. És megoldja. Aztán a 89. percben megint. Így immár negyedik meccse bevehetetlen az a kapu.
8/10

Nacho Fernández (olvasói pontszám: 7,4)

7 10 0 1
Tulajdonképpen onnantól kezdve volt érdekes a meccs számára, hogy átkerült a bal oldalra, mert a Celta jobbszárnya szárnyaszegett volt egész meccsen, támadásban meg szinte minden a bal oldalon fejlődött a hazaiaknál. Ennek ellenére azért szépen elvégezte a rá bízott feladatot, két kulcspasszt is összehozott.
7/10

Éder Militão (olvasói pontszám: 8,7)

8 10 0 1
Védekezésben mindent egybevetve jól takarított, bár a második félidőben volt egy-két bizonytalanabb megoldása. De tekintve, hogy a Celta erőtlen volt a madridi oldalon, így különösebb probléma nem keletkezett. Asensio szögleténél három játékosunk is fejelhetett volna, ő kúszott a legmagasabbra és bólintott szépen az alsó sarokba. Ez volt Militão ötödik bajnoki gólja a szezonban, természetesen ezzel ő a legeredményesebb hátvéd a ligában.
8/10

Antonio Rüdiger (olvasói pontszám: 7,5)

7 10 0 1
Az első félidő elég döcögősen indult Rüdiger számára, volt pár felelőtlenül elszórt labdája, amelyekből indulhattak párszor a galíciaiak. Aztán összekapta magát, és onnantól nem volt gond, nyolc labdaszerzése a második legtöbbnek bizonyult a csapatban.
7/10

Aurélien Tchouaméni (olvasói pontszám: 7)

7 10 0 1
Korrekt meccset tudhat maga mögött az idén meglehetősen halovány francia. Középpályás védekezésben hozta a kötelezőt, és az ellenfél térfelén megfelelően leosztotta a labdákat a kreatív osztagnak. Egy szöglet utáni fejese is volt, ami sajnos elkerülte a kaput.
7/10

Fede Valverde (olvasói pontszám: 7,3)

5 10 0 1
Nagyon csendes estéje volt Fedének, néhány átvezető szólót leszámítva semmi különös, semmi extra. Mindössze 85%-os passzpontosság és minimális vállalkozókedv jellemezte. Nekem nem igazán tetszett a tegnapi játéka, nem találtam elég hasznosnak.
5/10

Dani Ceballos (olvasói pontszám: 8,5)

9 10 0 1
Minőségi futball immár sokadszor ebben az idényben. Az első gól előtt varázslatos labdát továbbított Vini felé, és folyamatosan figyelte a kiugratási lehetőségeket, kereste az összjátékot a társakkal, igazi vezér volt a középpályán. A legtöbb progresszív passzt ő hajtotta végre, tizenhat átadása volt a támadó harmadba, ami kiemelkedő szám, emellett védekezésben is meglehetősen hasznosnak bizonyult. Nem fáradt el, hajtott, kapart, és én imádom az ilyen mentalitást. Hatalmas csalódás lenne, ha a klub nem ismerné el ezeket az erényeket kellőképpen.
9/10

Marco Asensio (olvasói pontszám: 8,9)

9 10 0 1
Hosszú évek óta most tavasszal van a legjobb formában Asensio, aki sokadszor bizonyul kulcsjátékosnak. Az első gól előtt remekül érkezett Vini labdájára, aztán a folytatás után Militão fejére is tanári szögletet tekert. Már az asszisztja előtt feltűnő volt, hogy mennyire veszélyes sarokrúgásokat termel, szinte mindegyik hordozott némi veszélyt magában. Kíváncsi leszek, hogy a BL-elődöntőben hány percet jelenthet számára majd ez a jó forma.
9/10

Karim Benzema (olvasói pontszám: 5,7)

4 10 0 1
Meccsek óta csak önmagát keresi Karim, aki a Celta ellen sem találta a góllövő cipőjét. Vini visszakészítése után fejjel veszélyeztetett egyszer, azon kívül mintha a pályán sem lett volna. Ancelotti részéről komoly edzői hibának tartom, hogy a 3-4 naponta játszó csapatban Benzemának állandóan kezdenie kell.
4/10

Vini Jr. (olvasói pontszám: 8,1)

8 10 0 1
Most sem kímélték őt a védők, továbbra is érthetetlen pl. számomra, hogy amikor a labda nincs már a környéken sem, és a Celta játékosa szándékosan megtapossa, az hogy nem ér lapot? Szerencsére Vini figyelmét most inkább a meccs kötötte le, és érett, okos, önzetlen futballt mutatott, végig igyekezett helyzetet teremteni a társaknak annak ellenére, hogy rendre két ember loholt utána. Asensiónak remekül készített elő, de a Benzemának címzett labdája is gólt érdemelt volna.
8/10

Cserejátékosok

Lucas Vázquez (olvasói pontszám: 5,7)

4 10 0 1
Szertelen volt, állandóan a vendégeket hozta játékba. Huszonnyolc passzkísérletéből hat ellenfelet talált, több kontrát is tudott ezekből vezetni a Celta.
4/10
szerkesztői Pontszám

Rodrygo és Luka Modrić nem játszottak túl sokat, előbbi azért egyszer ügyesen fűzte fel a baloson a teljes vendégcsapatot, míg utóbbi óriási ovációban részesült a közönség által.

Edzői teljesítmény

Carlo Ancelotti (olvasói pontszám: 8,1)

8 10 0 1
Tetszetős játék, stabil védekezés jellemezte a mester csapatát, látszott hogy komolyan veszi a meccset, mert meglehetősen erős kezdőt küldött a pályára. Benzema állandó játszatását továbbra sem tudom mire vélni, különösen annak fényében, hogy Kroos és Modrić mennyire jól vannak rotálva.