A Spanyol Labdarúgó-játékvezetők Szövetsége feljelentést tett

AESAF kampány (forrás: aesaf.es)
AESAF kampány (forrás: aesaf.es)

A Spanyol Labdarúgó-játékvezetők Szövetsége (AESAF) két feljelentést tett Florentino Pérez, a Real Madrid és a Real Madrid TV ellen

A Spanyol Labdarúgó-játékvezetők Szövetsége (Asociación Española de Árbitros de Fútbol – AESAF) két feljelentést nyújtott be a Sportért Felelős Felsőbb Tanács (CSD) alá tartozó, az erőszak, rasszizmus, idegengyűlölet és intolerancia elleni állami bizottsághoz Florentino Pérez, a Real Madrid és a Real Madrid TV ellen.

A játékvezetői szervezet álláspontja szerint bizonyos nyilvános megnyilvánulások és tartalmak hozzájárulhatnak a játékvezetők megbélyegzéséhez, az ellenük irányuló ellenséges hangulat kialakulásához, valamint a rájuk nehezedő nyomás fokozódásához.

Az AESAF szerint a feljelentések annak az intézményi fellépésnek a részét képezik, „amelyet az AESAF a spanyol játékvezetők méltóságának, integritásának és védelmének érdekében következetesen folytat”.

A mostani lépés kapcsolódik ahhoz a korábbi kezdeményezésükhöz is, amelyben fegyelmi eljárás megindítását kérték a Real Madrid elnökével szemben azon nyilatkozatai miatt, amelyekben rendszerszintű korrupcióval, bajnoki címek elrablásával és jogellenes gazdagodással vádolta a játékvezetői kart.

A Szövetség szerint bizonyos nyilvános üzenetek ismétlődő megfogalmazása, valamint olyan tartalmak folyamatos terjesztése, amelyek „rendszerszerűen megkérdőjelezik vagy hiteltelenítik a játékvezetői kart”, hozzájárul a sporttevékenység megfelelő működéséhez szükséges tisztelet légkörének rombolásához, és elősegítheti a játékvezetőkkel szembeni feszültség, ellenségeskedés vagy akár erőszak kialakulását.

A játékvezetők az erőszak és a zaklatás megszüntetését követelik

Az AESAF hangsúlyozza, hogy intézményi tevékenységük „nem a technikai vagy sportszakmai döntések megítélésére irányul, hanem a játékvezetői feladatot ellátó személyek védelmére, valamint annak biztosítására, hogy tevékenységüket biztonságos, tiszteletteljes és békés környezetben végezhessék”.

A közösségi oldalain közzétett nyilatkozatában a Szövetség megerősítette elkötelezettségét amellett, hogy a jogi és intézményi eszközöket használja fel a játékvezetőket érő erőszak, zaklatás vagy lejáratás minden formájának visszaszorítására.

Valentín Pizarro, az AESAF elnöke így fogalmazott:

„Az AESAF továbbra is felelősségteljesen, határozottan és az intézmények iránti tiszteletet szem előtt tartva fog dolgozni a játékvezetői közösség méltóságának védelméért, valamint egy olyan sportkörnyezet megteremtéséért, amelyet az együttélés és a kölcsönös tisztelet jellemez.”

A Szövetség emellett hangsúlyozta annak fontosságát is, hogy „továbbra is ösztönözni kell a megelőzést, az érzékenyítést és az értékalapú nevelést a spanyol sportban”, összhangban azokkal a kezdeményezésekkel, amelyeket a közelmúltban a Sportért Felelős Felsőbb Tanács elé terjesztettek a játékvezetők védelme és a sportban tapasztalható erőszak elleni fellépés érdekében.

Forrás: El Confidencial
Szólj hozzá te is!

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

TÉMÁBA VÁGÓ CIKKEK
Real Madrid hivatalos közlemény
Tovább

Hivatalos közlemény

A klub hivatalos tájékoztatása Celeste Amarilla, paraguayi szenátor elfogadhatatlan megnyilvánulása kapcsán. A Real Madrid C. F. a leghatározottabban…