A munkája: “A legfontosabb, hogy keményen kell dolgozni – elég energiádnak kell lenni a kemény munkához és ahhoz, hogy a legtöbbet tudd kihozni a játékosaidból. Sok erõfeszítést igényel, és meg kell értetni a játékosokkal, hogy a legfontosabb mindig a csapat és a klub.”
Technológia a futballban: “A góltechnológia nagyszerû segítség. De szerintem, amikor a büntetõterületen belül a játékvezetõ egybõl piros lapot mutat fel, az kicsit sok – elég lenne csak büntetõt adni.”
Az edzõnek nem kellene eldöntenie, ki a csapat sztárja: “A tapasztalatomnak köszönhetõen már volt szerencsém számos profi hozzáállású játékost edzenem, szóval ez sohasem jelentett számomra problémát. Amikor egy játékos megérti, hogy minden erejét és tudását a csapatért kell feláldoznia, akkor már nem sok minden marad, amit meg kell tanulnia. Nekünk, edzõknek meg kell próbálnunk az összes játékossal ugyanúgy bánni – még akkor is, ha néhányuknak kevesebb technikai képessége van.”
Több munka, kevesebb pihenõ: “Amikor elkezdtem az edzõsködést, egy héten, egy mérkõzésre kellett készülni. Ma ez egy utópia. Manapság az edzõknek arra kell felkészíteni a csapatot, hogy három naponta játszhassanak. Teljesen megváltoztatja az edzõ felelõsségét és a játékosok munkafilozófiáját. Véleményem szerint, mostanság túl sok mérkõzés van, ami megnehezíti az edzõk munkáját.”
Cristiano: “Cristianónak fantasztikus éve volt. Szerencsések vagyunk, hogy nem csak õ nyújtott nagyszerû teljesítményt a Bajnokok Ligájában, hanem a csapatnak is nagyon sokat segített. Egyenletes volt, és nagyon sok gólt lõtt.”
Brazil edzõk: “Nem hiszem, hogy nincsenek jó brazil edzõk. Scolari egy jó edzõ, de manapság az edzõk az eredményeik rabszolgái. A világbajnokság nem sikerült a legjobban Brazíliának, de ez nem azt jelenti, hogy nincsenek jó edzõik. A világ minden részén vannak nagyszerû edzõk.”
Nincs olasz játékos a jelöltek között: “A futball ciklusokból áll. Mellettem ül az edzõ, aki megnyerte a világbajnokságot. De nem is olyan rég, Németország számos problémával küzdött, ezért teljesen elölrõl kezdtek mindent, hogy a világ legjobbjai lehessenek. Azt hiszem, hasonló dolog történik Olaszországban is. A ciklusok mindig körbeérnek egyszer, ami teljesen alapvetõ a futballban.”