A LaLiga maximálisan elítéli az elszakadó, elitista európai versenysorozat bejelentését, amely támadás a nyílt verseny és a sportszakmai érdekek ellen, amelyek az európai futballpiramis szívét jelentik.
Jelenleg az európai futballszurkolók függetlenül a csapatuk méretétől álmodozhatnak arról, hogy az felemelkedik, csúcsra tör, és versenyez az európai futball csúcsán. A LaLiga mindenki számára megvédi ezt az európai futballhagyományt. A koncepció, amelyet 12 európai klub jelentett be, tönkreteszi ezt az álmot, bezárja a kapukat az európai futball előtt, és csak néhány elit csapatnak hagyja azt nyitva.
A LaLigának büszke, 90 éves történelme van, és ez egy nyílt, teljesítmény alapú versenysorozat. Futballszurkolók milliói követik a LaLiga Santander és a LaLiga Smartbank 42 klubját az egész világon. Versenysorozataink sikerei hozzájárultak ahhoz, hogy a labdarúgás Spanyolország egyik meghatározó gazdasági eleme legyen, 1,4%-kal hozzájárulva a GDP-hez és közel 200.000 ember számára munkahelyet biztosítva.
A frissen bejelentett európai sorozat nem több, mint egy önző, egoista javaslat, amely a már most is szupergazdag klubok további gazdagodásának céljával jött létre. Ez aláássa majd a játék vonzerejét, mélyen romboló hatással lesz a LaLiga, a benne lévő klubok és az egész futballgazdaság jelenére és jövőjére.
Összességében tehát az elszakadó liga fenyegetés az egész spanyol sportra nézve, amelyhez a LaLiga ebben az idényben 126 millió eurós hozzájárulást biztosít a spanyol kormánnyal és a szövetséggel történt megegyezés értelmében.
Az európai futball gazdasági rendszerének elpusztítása pedig az új versenysorozat és az abban résztvevő klubok bukását is okozza majd, amelyek saját sikere a sportban megszerzett trófeákon, győzelmeken alapul, ezek pedig most erősen korlátozásra kerülnek.
Minden rendelkezésünkre álló eszközt felhasználunk, és az érdekelt felekkel összedolgozva mindent megteszünk azért, hogy megvédjük a spanyol futball integritását és jövőjét a játék érdekében.