É. Csongor (Veidt)
Jaume Costa, a Villa…
Jaume Costa, a Villarreal játékosa: „Hullafáradtak vagyunk, de megérte. A Villarreal még sosem volt képes győzelmet aratni ebben a stadionban. Ma történelmet írtunk, nagyon boldogok vagyunk.”
Dani Carvajal: Nyilvánvaló, hogy nem a játékvezető miatt szenvedtünk vereséget
Dani Carvajal
A mérkőzés: „A Villarreal nagyon boldog lehet a végeredménnyel. Remekül játszottunk, és ha jobban megbecsüljük a helyzeteinket, akkor kétgólos előnnyel vártuk volna a második félidőt, a vége pedig akár 5-0 is lehetett volna. Gyenge szériában vagyunk, de az öltöző továbbra is egységes. A La Liga? Reálistának kell lennünk. Már nagyon nehéz helyzetben vagyunk, ráadásul holnap a Barcelona még tovább növelheti a két csapat közti különbséget.”
Ronaldo gólhelyzete: „Cristiano gólhelyzete után büntetőnek és piros lapnak kellett volna következnie, de nem hibáztatom a játékvezetőt, mert teljesen nyilvánvaló, hogy nem miatta szenvedtünk vereséget.”
Magyarázat: „Nem hiszem, hogy valamilyen mentális nehézségek állnának a gyengébb eredményeink hátterében. Szép akcióink voltak. Tovább kell lépnünk, és figyelmen kívül hagyni azokat, akik nem hisznek a csapatban.”

Nacho
Elemzés: „A mai mérkőzésen nem a csapat hozzáállásával volt a gond. Keményebben dolgozunk, mint valaha. A Villarreal nagyon megnehezítette a dolgunkat, a gólnál nem tudtuk felvenni a megfelelő pozíciókat. Gyengén kezdtük az évet, de ez még mindig a Real Madrid. Nem felejtettünk el futballozni, de túl kell valahogy lendülnünk ezen a hullámvölgyön.”
A bajnokság sorsa: „Minden meccs után azt mondjuk, hogy még esélyesek vagyunk a bajnoki cím megszerzésére, de ha így folytatjuk, akkor nem leszünk azok. A kupa? Meg akarjuk nyerni, ahogy minden más versenysorozatot is.”

Casemiro
„Most egységesebbnek kell lennünk, mint valaha. A mai mérkőzésünkön ugyanazokkal a problémákkal szembesültünk, mint egész évben. Jól futballoztunk, harcolunk, de képtelenek vagyunk gólokat szerezni, az ellenfél viszont egy-két helyzetből is képes eldönteni a meccset. Megértjük a szurkolóink haragját. Nagyon fontos lett volna megszereznünk ezt a három pontot. A futballban nincs lehetetlen, de innen már nagyon nehéz lenne megnyerni a bajnokságot.”
Zidane: Nem hibáztatom a játékosaimat
Kihagyott helyzetek: „Most, a mérkőzés után is szóba került az öltözőben, hogy miért nem vagyunk képesek gólokat szerezni. Fogalmam sincs, hogy mi lehet a magyarázat erre a jelenségre, de abban biztos vagyok, hogy hamarosan vége szakad a rossz sorozatunknak. Nem tudom, hogy mikor, de a futballban semmi sem tart örökké. Nem hibáztatom a játékosaimat. Hogy mi lehet a megoldás? Az, hogy elkezdünk a tudásunkhoz mérten futballozni, és sokkal több gólt szerzünk. A csapat még sosem volt ilyen nehéz helyzetben, mióta leültem a kispadra, de az a jó ebben a sportágban, hogy még rengeteg meccs van hátra a szezonból. Csütörtökön a kupában lesz fellépésünk, és hamarosan jönnek a BL-mérkőzések is.”

Pozitívumok: „Tetszett, hogy a játékosaim mindent megtettek a győzelemért, szüntelenül futottak, küzdöttek, harcoltak. Nagyon szép akciónk voltak, nem érdemeltünk vereséget, de a futball egy ilyen játék. Úgy tűnik, mintha az égiek is összeesküdtek volna ellenünk, de ez hamarosan megváltozik.”
Támadásszervezési nehézségek: „Nem hiszem, hogy hiányozna belőlünk a kreativitás. Rengeteg gólhelyzetünk volt. Hazudnék, ha azt mondanám, hogy a játékosoknak könnyű megélni és feldolgozni a kialakult helyzetet.”
Gödör: „Hogy lehetünk-e még ennél is rosszabbak? Erre csak annyit tudok mondani, hogy vereséget szenvedni mindig szar érzés, de továbbra is keményen fogunk dolgozni. Az embereknek joguk van a saját véleményükhöz, de be fogjuk bizonyítani, hogy tévedés leírni minket.”
Quique Setién, a Rea…
Quique Setién, a Real Betis edzője: „Ceballos számára nagyon fontos lenne a rendszeres játéklehetőség, hiszen néhány hónap múlva kihirdetik a világbajnokságra utazó keretet. Mindannyian nagyon örülnénk, beleértve őt magát is, ha visszatérne a Betishez a téli transzferidőszakban. Arról viszont nem tudok nyilatkozni, hogy a Real Madrid hajlandó-e elengedi őt.”
Alisson Becker, az A…
Alisson Becker, az AS Roma hálóőre: „Hogy a Real Madrid és a PSG is figyelemmel követi a teljesítményemet? Jó tudni, ha valóban így van, de én Rómában szeretnék jól futballozni.”
Az olasz Corriere de…
Az olasz Corriere della Sera szerint Andrea Agnelli, a Juventus elnöke mindenképpen azt szeretné, ha Zinédine Zidane a torinói klub következő vezetőedzője Allegri távozását követően.
Zidane: Semmit sem érnek a nyilatkozataink, ha nem bizonyítunk a pályán
Az ellenfél: „Tisztában vagyunk azzal, hogy a Villarreal egy nagyszerű, komoly erőt képviselő együttes. Ügyesen bánnak a labdával, és rengeteget futnak a mérkőzéseiken. Ahogy mindig, most is azzal az elképzeléssel lépünk pályára, hogy minden tőlünk telhetőt megteszünk a győzelemért.”
Kritikák: „Manapság mindenki negatív hangnemben beszél a Real Madridról, de szerintem ez egyáltalán nem tükrözi a valóságot. A játékosaimnak is mindig azt mondom, hogy ne foglalkozzanak az újságírók kritikáival. Még mindhárom versenysorozatban esélyesek vagyunk a végső győzelemre, én így látom. A Numancia elleni teljesítménnyel is elégedett voltam, igaz, nem az egésszel. Olyan labdarúgók játszottak, akik általában kevesebb lehetőséghez jutnak.”
„Mindannyian próbálunk pozitívak maradni, de ez a sok szó semmit sem ér, ha nem tudunk a pályán is bizonyítani. Jelenleg nincs meg bennünk a mérkőzések megnyeréséhez szükséges önbizalom, ezen mindenképpen változtatnunk kell.”

A keret: „Nem érzem úgy, hogy igazságtalanul kevés lehetőséget adnék bizonyos játékosoknak. Számomra kiemelten fontos, hogy korrekt és egyenes módon bánjak mindenkivel. Mindannyian fontosak, és ez sosem fog megváltozni.”
A szurkolók elégedetlenkedése: „Nem aggódok a kialakult helyzet miatt. Most arra van szükségünk, hogy a szurkolóink mellénk álljanak, és folyamatosan buzdítsák a játékosokat.”
Kupasorsolás: „Kemény párharcnak nézünk elébe, a Leganés kiváló idényt fut. Mi vagyunk az esélyesek, de nem tekinthetjük lefutottnak ezeket a mérkőzéseket. Csak akkor sikerülhet a továbbjutás, ha visszatalálunk a csúcsformánkhoz.”
Cristiano Ronaldo: „Mit is mondhatnék? Jól érzi magát, ahogy mindig. Az emberek túlságosan kritikusak vele szemben. Biztos vagyok benne, hogy hamarosan ismét elkezdi termelni a gólokat.”
Benzema sérülése: „Nem tudok pontos dátummal szolgálni a visszatérését illetően. Egyre jobban van, de nem fogunk felesleges kockázatokat vállalni.”
Emilio Butragueño: „…
Emilio Butragueño: „A Leganés nagyszerű szezont fut, a kupában és a bajnokságban egyaránt. A Real Madrid ellen minden bizonnyal extarmotiváltan lépnek majd pályára, ez mindenképpen óvatosságra kell hogy intsen minket.”
Luka Modrić után Mar…
Luka Modrić után Marcelo is eleget tett a spanyol adóhatóság követeléseinek. A brazil hátvéd közel 500 ezer eurós adóhátralékot fizetett be, hogy elkerülje a további konfliktusokat a hatóságokkal. Ezzel az ügy lezárult.
Fernando Hierro: „A …
Fernando Hierro: „A Real Madrid keretét most is ugyanazok a játékosok alkotják, akik trófeákat nyertek a közelmúltban. Az edző és a filozófia sem változott meg. Természetes dolog, hogy a szurkolók elvárják a sikereket, de még csak január közepén járunk.”