A klub hivatalos közleménye a LaLigával folytatott peres eljárással összefüggésben.
A Real Madrid C. F. tájékoztatja a nyilvánosságot, hogy a Legfelsőbb Bíróság jogerősen megerősítette azoknak a döntéseknek a semmisségét, amelyeket a LaLiga elnöke hozott, és amelyek megakadályozták klubunk részvételét a LaLiga audiovizuális jogainak kezelését felügyelő Ellenőrző Testület 2022-ben tartott több ülésén.
A Legfelsőbb Bíróság első tanácsa 2026. április 10-én elutasította a LaLiga által benyújtott felülvizsgálati kérelmet, és helybenhagyta azokat a korábbi bírósági határozatokat, amelyek kimondták, hogy a szóban forgó döntések sértették a Real Madrid részvételi jogait, továbbá azokat a jogszabályok által előírt eljárás mellőzésével hozták meg.
Ahelyett azonban, hogy tudomásul vette volna ezt az ítéletet, a LaLiga ezt követően semmisségi eljárást kezdeményezett annak érdekében, hogy megkérdőjelezze egy már jogerős ítélet indokolását. A Legfelsőbb Bíróság ezt a kérelmet befogadhatatlannak minősítette, és kifejezetten kimondta, hogy ez az eljárási eszköz nem használható fel olyan jogvita újranyitására, amelyet a bíróságok már véglegesen eldöntöttek.
Ez az újabb határozat véglegesen megerősíti a Real Madrid C. F. által az eljárás teljes időtartama alatt képviselt álláspont helyességét, és lezárja a LaLiga azon ismételt kísérleteit, amelyekkel olyan döntéseket próbált megvédeni, amelyeket a bíróságok jogellenesnek nyilvánítottak.
A Real Madrid C. F. elégedettségét fejezi ki e bírósági döntés kapcsán, amely megerősíti a jogszerűség, a jogbiztonság, valamint a professzionális labdarúgás intézményeit alkotó klubok jogainak tiszteletben tartására épülő alapelveket.