É. Csongor (Veidt)
Az Okdiario úgy tudj…
Az Okdiario úgy tudja, a Real Madrid továbbra is figyeli David de Gea teljesítményét. A spanyol hálóőr úgy érzi, hogy a Manchester United nem becsüli meg őt eléggé – még mindig nem kapott új szerződésajánlatot –, ezt pedig könnyen a királyi gárda malmára hajthatja a vizet. Az online újság azt is megjegyzi, hogy ez nem jelenti azt, hogy Kepa Arrizabalaga már nem tartozik a klub célpontjai közé.
A MARCA értesülései …
A MARCA értesülései szerint Florentino Pérez is meglátogatta az öltözőt a Girona elleni vereség után, és közölte a játékosokkal, hogy ez a teljesítmény egész egyszerűen elfogadhatatlan.
HIVATALOS! A török C…
HIVATALOS! A török Cüneyt Çakır lesz a szerdán esedékes Tottenham–Madrid mérkőzés játékvezetője.
Isco: Felelősséggel tartozunk a szurkolóinknak
Isco
Értékelés: „Szokatlan hibákat vétettünk ezen a mérkőzésen. Vezettünk 0-1-ra, de nem figyeltünk eléggé, és lehetőséget adtunk a Gironának, hogy megfordítátsák a találkozó kimenetelét. Egészen az utolsó percig próbálkoztunk, de nem sikerült az egyenlítés. Már nagyon sok pontot veszítettünk a bajnokságban, de én hiszek a csapatban. Mi vagyunk a Real Madrid, már korábban is bebizonyítottuk, hogy képesek vagyunk a feltámadásra. Felelősséggel tartozunk a szurkolóinknak. Most kell csak igazán megmutatnunk, hogy valódi csapat a miénk. A La Liga még nagyon hosszú, de most a szerdára kell koncentrálnunk, hiszen fontos jelenésünk van Londonban.”

Casemiro
A mérkőzés: „Nagyon gyengén teljesítettünk a második félidőben, ők pedig ezzel párhuzamosan feljavultak, és képesek voltak megfordítani a meccset. Egyáltalán nem az a célunk, hogy a harmadik vagy a negyedik helyet foglaljuk el a tabellán, de meg kell őriznünk a hidegvérünket. Még semmi sem dőlt el, de kétségtelen, hogy jobban kell játszanunk a jövőben.”
Portu lesgólja: „Nem keresünk kifogásokat, mert még helyzeteket sem sikerült kialakítanunk. Gratulálnunk kell a Gironának, mert nagyon jól futballoztak, különösen a második félidőben.”

Nacho
„A három pontért utaztunk Gironába, de nem voltunk eléggé koncentráltak. Nem ez volt a legjobb mérkőzésünk a szezonban, de azt hiszem, hogy nem is a legrosszabb. Még csak októberben járunk, de már nyolcpontos a hátrányunk. Ezt nem hagyhatjuk figyelmen kívül, ugyanakkor ha van valami, amiben jó a Real Madrid, az a végsőkig küzdés. Minden trófeáért versenyben akarunk lenni. Rendelkezünk az ehhez szükséges minőséggel és motivációval. A Bajnokok Ligájában szerencsére sokkal jobban alakulnak a dolgaink.”
Zidane: Nem koncentráltunk eléggé
Értékelés: „Az első félidőben jól játszottunk, de a másodikban nem úgy alakultak a dolgok, ahogy elterveztük. Voltak helyzeteink, de nem sikerült megszereznünk a második gólt. Ha vezetéssel vonulsz el a félidőre, akkor nagyon fontos, hogy a szünet után is folytasd az ellenfél kapujának rohamozását, de mi ezt nem tettük meg. Hiányzott a koncentráció. Nem gondolom, hogy válságban van a csapat, de ki fogjuk elemezni a felvételeket, különösen nagy jelentőséget tulajdonítva a részelteknek. Erről szól a futball: a részletekről.”
„A Girona nagyon direkt játékstílust választott. Magas védelmi vonallal játszottak és nagyon jól gyűjtötték össze a lepattanó labdákat. Az első góljukat egy bedobás után szerezték, ez pedig megint csak azt bizonyítja, hogy nem figyeltünk oda eléggé. Ez volt a legfőbb hibánk, de most azt tartom a legfontosabbnak, hogy továbblépjünk és a megkezdjük a felkészülést a következő összecsapásunkra. Ami a bajnokságot illeti, ne felejtsük el, hogy ez egy rendkívül hosszú versenysorozat. Nem aggódom, mert hiszek abban, hogy képesek vagyunk fejlődni.”

Erőfeszítések: „A játékosaim nagyon keményen dolgoztak, nem a motiváltsággal vagy az intenzitással volt a probléma, hanem a koncentrációval. Három pontot vesztettünk, nyolcpontos a hátrányunk az első helyezetthez képest, de ez semmin sem változtat. Tudjuk, hogy képesek leszünk megváltoztatni a dolgok alakulását. Lesznek sokkal jobb mérkőzéseink is, és a riválisaink sem fogják pontvesztés nélkül teljesíteni az idényt. Egyedül az zavar, hogy nem használtuk ki a helyzeteinket, ennek pedig három pont elvesztése lett az eredménye. Nincs arról szó, hogy el lennénk kényelmesedve.”
A bajnokság: „Nyilvánvaló, hogy nem erre az eredményre számítottunk négy győzelem után, de továbbra is keményen fogunk dolgozni, ezt garantálhatom.”
Bajnokok Ligája: „Most a pihenésnek van itt az ideje, hiszen szerdán a BL-ben kell bizonyítanunk. Ha vereséget szenvedünk, akkor az okkal történt, ezt az okot pedig meg kell találnunk. Egy elveszített meccs után sosem leszel boldog, de az a legfontosabb, hogy holnap ismét képes legyél teljes erőbedobással végezni a munkád. A játékosaim készen fognak állni szerdára.”
Bale felépülése: „A rehabilitációs programja szerint halad a munkával, ez minden.”
Karim Benzema a Giro…
Karim Benzema a Girona ellen játszotta 250. bajnoki mérkőzését a klub színeiben.
Pablo Machín, a Giro…
Pablo Machín, a Girona edzője: „Nagyon boldog vagyok a mai győzelem miatt, hiszen a Bajnokok Ligája címvédője ellen léptünk pályára. Remekül futballoztunk. Frusztráltak voltunk a két kapufa miatt, de tudtuk, hogy felül kell emelkednünk a negatív érzéseinken, ha eredményeket akarunk elérni. Megérdemelten győztünk. A Real Madrid nincsen hozzászokva ahhoz, hogy az ellenfelük ilyen keményen dolgozik a mezőnyben. Ettől kényelmetlenül érezték magukat.”
Portu, a Girona játé…
Portu, a Girona játékosa: „Tudtuk, hogy csak akkor győzhetünk, ha kifogástalan és hibátlan teljesítményt nyújtunk. Nagyon fontos három pontot szereztünk, de az idénybeli célunk egyelőre csupán a bennmaradás kiharcolása. Hogy lesen voltam-e a második gól előtt? Őszintén szólva fogalmam sincs, csak a labdára figyeltem.”
A hírek szerint Vara…
A hírek szerint Varane-t izomfájdalom miatt cserélte le a mester a félidőben. Játéka erősen kérdéses a Tottenham elleni mérkőzésen, szerdán.
A Girona elleni bajn…
A Girona elleni bajnoki volt Raphaël Varane 200. tétmérkőzése a Real Madrid színeiben.