Gy. András
Sergio Busquets: Magabiztosak vagyunk
„Nagy esélyünk van egy trófea elhódítására, ez pedig nagy önbizalmat ad nekünk. Igaz, hogy a bajnokságban nagy a különbség a két csapat között, de ez egy másik sorozat, egy egyenes kieséses mérkőzés. A Real Madrid jó formában van, de szoros párharc lesz. Mint amikor a Nou Campban csak 2-1-re nyertek, de megvoltak a lehetőségeink. Ha hűek leszünk a saját játékunkhoz, akkor lesz esélyünk.”
„Mindkét csapatnak kiváló minőségű játékosai vannak. Mi most kezdünk egy új időszakot, új edzővel, új játékosokkal. Izgatottan várom a Clásicót, egy ilyen meccsen mindenki játszani szeretne.”
a kép forrása: Barcelona TV screenshot
„Jól mennek a dolgaink, a csapat egyre jobban érzi magát. Vannak játékosaink, akik a COVID miatt nincsenek tökéletes állapotban, vagy sérülésből tértek vissza, de ez nem lehet kifogás. A meccset le kell játszani. Megpróbáljuk a saját játékunkat játszani, tartani a labdát, kihasználni a lehetőségeinket. De nagyszerű ellenfél ellen lépünk pályára, remek játékosokkal és edzővel. De mi magabiztosak vagyunk, alig várjuk, hogy ott legyünk a vasárnapi döntőben. Szoros meccsre számítunk.”
„Igaz, hogy voltak gondjaink a győzelmek megszerzésével, az apró részletekre való odafigyeléssel, de csapatként még tovább fogunk fejlődni. Türelmesnek kell lennünk.”
„Esélyes a Real Madrid? A legfontosabb az, hogy mi történik a pályán. Ahhoz, hogy végre jó eredményt érjünk el ellenük, egységesebbnek kell lennünk és figyelnünk kell a részletekre, mivel ezeken a meccseken ez kulcsfontosságú, a Real Madrid pedig bármikor képes kárt okozni neked.”
„Nagyon örülök, amikor fiatal játékosok kerülnek ki az akadémiáról, ez sokat jelent az első csapatnak. A labdarúgás megváltozott, minden nagyon gyorsan történik. Ez azt jelenti, hogy a fiatal játékosok is előbb állnak készen az első csapatra. Bár nem szabad túl nagy nyomást helyezni rájuk, az ambíciójukat és tehetségüket ki kell használnunk. Ők olyan játékosok, akik a klub jelenlegi és jövőbeli útját is meghatározzák.”
Gayá: Mindannyian láttuk, hogy nem volt büntető
Guillamón:
„Úgy jöttünk a Bernabéuba, hogy meg voltunk győződve arról, hogy jó eredményt érhetünk el a legutóbbi hazai bajnoki vereségünket követően. A tervünk a 40. percig működött is. Irányítottuk a meccset, vártuk, hogy kitámadjanak és tudjunk kontrázni. A félidő előtti esettől kissé lefagytunk. A második játékrészben korán bekaptunk egy gólt, így amit terveztünk, ment a kukába.”
„Onnan, ahol én álltam, nem láttam jól a büntető esetét. A félidőben sem láttam, de azt mondták nekem, hogy nagyon kétséges volt. A bíró azonnal azt mondta nekünk, hogy megerősítették neki a büntetőt. Szerintem egy ilyen fontos döntést nagyobb kontakt esetén kellene meghozni.”
a kép forrása: Youtube screenshot (Valencia CF)
„A félidőben azt mondtuk magunknak, hogy még mindig van időnk. Kaptunk egy gólt, de még meccsben vagyunk. Aztán azonnal jött a második a kezdést követően, ami borította a terveinket. A végsőkig kellett küzdenünk, amit meg is próbáltunk.”
„Ez egy trükkös hónap számunkra, sok mérkőzéssel. Gyorsan kell regenerálódnunk. Tudjuk, hogy ez a meccs elment, most a Király-kupára kell koncentrálnunk, ami egy másik olyan sorozat, ami miatt izgatottak vagyunk.”
Gayá:
„Úgy terveztük, hogy kissé feljebb védekezve konktrákra rendezkedünk be. Egy ilyen első gól után a második félidő első pillanataiban megkaptuk a másodikat. Fejben teljesen szétestünk, ezt pedig nem engedhetjük meg magunknak. Nem omolhatunk össze két pofon után. Mennünk kell előre. Nehéz hónap áll előttünk, egységesebbnek kell lennünk mint valaha, hogy továbbra is gyűjtsük a pontokat és közelebb kerüljünk az első helyekhez.”
a kép forrása: Youtube screenshot (Valencia CF)
„A büntető egyértelműen megzavart minket. Mindannyian láttuk, hogy Casemiro volt az, aki hátulról eltalálta Alderetét. Két másodperc alatt visszanézték, ez meglehetősen meglepő volt számomra. Mindannyian láttuk, hogy nem volt tizenegyes. Mindenesetre ezt nem szabad kifogásként használnunk, mivel kaptunk még három másik gólt. Kritikusnak kell lennünk magunkkal szemben. Ha ilyen pályára jössz játszani, akkor még úgy is nehéz dolgod van, ha megvan benned a győztes mentalitás.”
„Most a kupára kell koncentrálnunk, hiszen ebben a sorozatban is érdekeltek vagyunk. Az Atlético Baleares két első osztályú csapatot is kiejtett már, a Getafe ellen figyelemre méltó eredményt értek el. (5-0, a szerk. kieg.) Nagyon óvatosnak és ébernek kell lennünk. Úgy kell hozzáállnunk a meccshez, hogy nagyon nehéz lesz és izgatottnak kell lennünk a továbbjutás lehetősége miatt.”
Wass:
„Sajnálatos büntető volt, de itt mindig megtörténnek az ilyen dolgok. A félidőre 0-0-val is mehettünk volna, de ez a büntető sajnálatos volt.”
„Kicsit nevetségesen vonultunk el a félidőre, de ez nem kifogás, mivel a második félidőben hibákat követtünk el. A Real Madrid jól játszott, különösen a kontráknál. Három hibát vétettünk, mindhárom alkalommal betaláltak.”
a kép forrása: Youtube screenshot (Valencia CF)
„Nehéz meccsek várnak ránk. Először vasárnap jön a kupameccs, ami fontos torna nekünk és a klubnak is. Nehéz meccsek jönnek, mindent bele fogunk adni ezeken.”
Benzema 300: Büszke vagyok arra, hogy elértem ezt a számot
Karim Benzema tovább javítja elképesztő számait a Real Madrid színeiben. A francia játékos tegnapi, Valencia ellen szerzett duplája azt jelentette, hogy Benzema átlépte a 300 gólos álomhatárt a blancók színeiben. A csatár jelenleg így 584 meccsen 301 találatnál jár. Az összecsapás után Florentino Pérez klubelnök egy külön erre az alkalomra készített mezzel köszöntötte a franciát.
„Büszke vagyok arra, hogy elértem ezt a számot a klub színeiben. Nagyon boldog vagyok, mivel számomra ez a klub a világ legjobbja. Nagyon jól játszottunk ma este.”

„A Getafe elleni vereség után nyertünk a kupában és ma nagyszerű teljesítmény tettünk le az asztalra a saját szurkolóink előtt. Az első félidő kiegyenlített volt. Nincsenek könnyű meccsek. Az ellenfél is megpróbált nyerni, de ez végül nekünk sikerült, és ez most a legfontosabb számunkra.”
„A Vinivel való partnerségem? Nagyon fontos számok ezek. Ha gólokkal vagy gólpasszokkal segíthetjük a csapatot, akkor ezt minden meccsen megtesszük. Mindig jól érzem magam Vini mellett, azért vagyok itt, hogy segítsek neki, hatalmas potenciál van benne, még magasabbra juthat, fantasztikus játékos számunkra. Rengeteget segít nekünk. Így kell mennünk előre. Úgy gondolom, megérdemelten nyertünk.”
Négy madridista 300 gól felett
Benzema a negyedik játékos a Real Madrid történetében, aki átlépi a 300 gólos határt. Előtte ez mindössze Di Stéfanónak (308), Raúlnak (323) és Cristiano Ronaldónak (451) sikerült. A francia következő mérföldköve az lesz, hogy dobogóra kerüljön ezen a ranglistán, hiszen jelenleg 7 góllal van Di Stéfano mögött.
A támadó minden egyes sorozatban betalált, ahol a csapat színeiben elindult, 301 gólja az alábbiak szerint oszlik meg: 209 a bajnokságban, 64 a BL-ben, 21 a Király-kupában, 3 a klubvilágbajnokságon, 3 a Spanyol Szuperkupán és 1 az UEFA-szuperkupán.
Benzema elismerésre méltó trófeagyűjteményt halmozott fel az elmúlt időszakban, amelyek közül a legfontosabbak a BL-győzelmek. A játékos négyszer is elhódította ezt a kupát, mind a négy alkalommal kezdőként pályára lépve a döntőkben, a Liverpool elleni döntő első találatát is ő szerezte. Emellett még 4 klubvilágbajnokságot, 3 UEFA-szuperkupát, 3 bajnoki címet, 2 Király-kupát és 3 Spanyol Szuperkupát is nyert, így összesen 19 trófeával büszkélkedhet.
Vini Jr.: Ha Toni, Luka és Case így játszik, mindig nyerni fogunk
Vini Jr.:
„Nagyszerű meccset játszottunk az első pillanattól kezdve. Így kell folytatnunk tovább. Ma igazán jók voltunk, ezt kell folytatnunk, így nagy dolgokat érhetünk el ebben az idényben. Nagyon örülök, hogy visszatérhettem, hiszen így gólokat lőhetek, és már négy mérkőzés óta nem találtam be.”
„A gólomnál egy kicsit improvizáltam is. Az összjáték Karimmal az, amit mindig csinálunk, mindig megpróbálunk ezen javítani, hogy még több gólt szerezhessünk a Madrid színeiben ebben az idényben. Az egész csapat keményen dolgozott, és ha Toni, Luka és Case így játszik, mindig nyerni fogunk. Ma nagyszerűek voltak, nyertünk is.”

„Keményen kell dolgoznom és fejlődnöm kell továbbra is, ha nagy dolgokat akarok elérni az idényben és a jövőben a Real Madriddal. Mindig mindent beleadok, hogy segítsem a csapatot. Hatalmas öröm ezt az egészet Madridban átélni. Egy álom számomra az, hogy a Bernabéuban játszhatok, miközben az emberek a nevemet skandálják. Hosszú ideje szerettem volna már átélni ezt, hogy olyan lehessek, mint a klublegendák, akikkel játszom, és akik segítenek abban, hogy a csúcson maradjak. Minden egyes nap azért edzettem, hogy ma sikerüljön visszatérnem, a többiek bizalma pedig rengeteget jelent számomra.”
„A pályán úgy éreztem, hogy büntető volt Casemiro esete, de a lassítást nem láttam. A bíró azért van ott, hogy meghozza ezeket a döntéseket, mindkét csapatnak megítélt egy büntetőt. Lehet számítani arra, hogy néha rosszul fogunk játszani, rossz meccsünk lesz, de erősnek kell maradnunk, mivel ez is a futball egyik szépsége. Három naponta lehetőségünk van helyre hozni a dolgokat. Ma ezt tettük, és a tabella élén állunk.”
Alaba:
„Meg akartuk nyerni ezt a meccset, meg akartuk szerezni a három pontot, különösen egy ilyen hét után. Nagy önbizalommal várjuk a folytatást. Megérdemelten vagyunk ott, ahol. A célunk a bajnokság megnyerése, ezért megpróbálunk minden meccsen győzedelmeskedni.”

„Benzema és Vini nagyon fontosak számunkra. Nem csak ma, hanem az elmúlt hónapokban is megmutatták, hogy milyen nagyszerű játékosok. Demonstrálták a profizmusukat, hogy a játékért élnek, én pedig minden nap látom, hogy milyen keményen dolgoznak, hogy Vini milyen fejlődésen ment át. Ezek eredménye látszik a pályán. Tudjuk, hogy mindig csapatként kell dolgoznunk, megpróbáljuk Vinit segíteni, de elsősorban mindannyian arra törekszünk, hogy egységként játsszunk.”
Ancelotti: Megérdemelten nyertünk
„Jól játszottunk, megérdemeltük a győzelmet. Büntetőből szereztük meg a vezetést, segített nekünk, hogy végre megszületett az első gól. Kiváló teljesítményt nyújtottunk. A meccs elején volt néhány védelmi megingásunk, de a második félidőben rengeteg helyzetünk volt és Modrić kapufát is talált. Megérdemelten nyertünk.”
„Meccsről meccsre kell haladnunk, mindig meg kell vizsgálnunk, hogy a játékosaink hogyan érzik magukat. Vini visszatért és remek munkát végzett. Ma nem a cseleivel, hanem a góljaival tűnt ki. Két lesipuskás gólt szerzett. Karim olyan mint mindig, nagyszerű formában van. Mindig versenyben leszünk.”

„Asensio remekül játszott, sokkal jobban mint a Getafe ellen. Ha jól játszik, megkapja a 90 percet, ha nem, akkor 45-öt, mint a Getafe ellen. Ugyanazon a szinten játszott mint Benzema és Vini, ennek pedig láthattuk is az előnyeit.”
„Nem gondolom, hogy ez a támadótrió nem változhat, mivel minden meccs más. Ma remekül teljesítettek, de olyan játékosokkal is számolnom kell, mint Rodrygo, aki minden alkalommal fontos szerepet töltött be, amikor játszott. Szerencsések vagyunk, hogy itt vannak nekünk ezek a kiemelkedő játékosok, akik ma nagyon jók voltak.”
„A büntetőről nem tudok mit mondani, mivel nem láttam jól az esetet. De messziről teljesen egyértelműnek tűnt.”

Kattints ide és nézd meg a kínálatot!
„A Barcelona mindig a riválisunk lesz, egy El Clásico mindig nagyszerű. Lehet, hogy most mi számítunk esélyesnek elméleti szinten, de a gyakorlat majd a pályán derül ki. 0-0-ról kezdünk, mindkét csapat bele fog adni mindent. Ez egy fontos sorozat, és az első lehetőség, hogy a csapat nyerjen egy címet ebben az idényben. Nem számít, hogy mi vagyunk-e az esélyesek. Amennyire tudom, az egész csapat felvette az oltást, Marianót és Bale-t kell nélkülöznünk. Carvajal rendben van, Jović tesztje pedig negatív lett, így ő is utazhat.”
Beszámoló: Real Madrid – Valencia (4-1): Ismét brillírozott a listavezető
Az első gólra a 43. percig kellett várni, de a Madrid már korábban is megkezdhette volna a gólgyártást. 6 perccel a mérkőzés indulását követően meg is volt az első helyzet. Toni Kroos küldött középre egy szabadrúgást, Militão ugrott a legmagasabbra középen és a kapu felé fejelte a labdát, ám Cillessen bravúrral védeni tudott. A 19. percben Mendy középre ívelését fejelte kicsivel kapu mellé Vini Jr. 15 perccel később Luka Modrić emelt át a védők felett Marco Asensio elé, akinek lövését a kapus hárítani tudta. 3 perccel később Lucas Vázquez ívelt Casemiro fejére, aki néhány centivel fejelt a kapu fölé.
A listavezetőnek már csak a gól hiányzott, a helyzetek továbbra is érkeztek. Benzema próbálkozott távoli lövéssel, de kicsivel célt tévesztett. 41 percnyi játékot követően Modrić kapott labdát Vinitől a tizenhatos vonalánál, tolt rajta néhányat, majd bődületes erővel küldte kapura, azonban a kapufát találta el. A horvátot az elmúlt meccseken már másodszor akadályozta meg a kapufa a gólszerzésben, és amikor már úgy tűnt, hogy a félidő gól nélkül zárul, jött Casemiro. A brazil labdát szerzett mélyen az ellenfél térfelén, majd Alderete buktatta a tizenhatoson belül. A játékvezető azonnal a büntetőpontra mutatott. A végrehajtó Karim Benzema volt, aki bődületes erővel, védhetetlenül helyezte el a labdát a bal felsőbe. 1-0. Ez volt a francia 300. madridi gólja.

A második félidő alig indult el, a Madrid máris megduplázta az előnyét. Vini Jr. kapott labdát, majd egy Benzema – Vini összejáték következett, melynek végén a brazil zseniális mozdulattal vert át két védőt, elpöccintve mellettük a labdát, ezt követően pedig az elfekvő kapus mellett a kapuba gurított. 2-0. De Vini ezután sem állt le, a 62. percben már második gólját is megszerezte. Kroos szerzett labdát, Benzemához játszott, aki Asensiót játszotta meg. A spanyol ballábas lövését a kapus még hárítani tudta, ám érkezett Vini, aki nagyon közelről a kapuba fejelte a kipattanót. 0-3.
Két perccel később a Valencia is próbálkozott, Wass küldte kapura a labdát távolról, ám Courtois nagy nyújtózkodás árán védeni tudott. A 75. percben Mendy rántotta le ellenfelét a büntetőterületen belül, így a vendégek is tizenegyeshez jutottak. Guedes büntetőjét Courtois nagyszerűen hárítani tudta, azonban a kipattanó labda szerencsétlenül pont a portugál fejére pattant, aki innen már nem hibázott. 3-1.
De még nem volt vége, hiszen a 89. percben ismét jött Benzema. Mendy küldte középre a labdát a franciának, aki háttal a kapuhoz vette át a játékszert, egy védőt átvert egy testcsellel, gyönyörűen kapu felé fordult, majd védhetetlenül lőtt a kapuba úgy, hogy a labda a kapufán csattanva jutott el a hálóba. 4-1. A mérkőzés legfontosabb pillanatait tartalmazó összefoglaló ide kattintva megtekinthető.
Ez egy fantasztikus meccs tökéletes lezárása volt, amely után a csapat megkezdheti a felkészülést a Spanyol Szuperkupára, ahol a Barcelonával csap össze a döntőbe jutásért.
Beharangozó: Real Madrid – Valencia: 2022 első meccse a Bernabéuban
A hazaiak célja az, hogy legalább fenntartsák a meglévő előnyüket a Sevillával szemben, de lehetőség szerint növeljék is azt, mielőtt Szaúd-Arábiába utaznak a Spanyol Szuperkupára.
Miután a Király-kupában kiejtették az Alcoyano együttesét, Carlo Ancelotti csapata ismét a bajnokságra koncentrál. Az ellenfél az a Valencia lesz, amely ellen a csapat a legutóbbi három hazai mérkőzésén veretlen tudott maradni, amelyek közül az utolsó kettőn Karim Benzema összesen 3 gólig jutott.

„Úgy kell játszanunk, mint karácsony előtt” – mondta Ancelotti a találkozót megelőző sajtótájékoztatón. Az olasz mester keretébe visszatér Vini Jr. és Benzema is. Az idény első Valencia elleni meccsén ők ketten bizonyultak döntő fontosságúnak, hiszen mindketten gólt lőttek és kiosztottak egymásnak egy-egy gólpasszt, aminek köszönhetően a csapat a tabella élére került. Tizenöt fordulóval később a blancók még mindig az első helyen állnak.
A vendégek mindössze két ponttal vannak lemaradva az európai szereplést jelentő helyektől, jelenleg a tabella 9. pozícióját foglalják el. A Valencia szintén bejutott a Király-kupa legjobb 16 csapata közé, ahol az Atlético Baleares lesz az ellenfele, azonban kikapott az Espanyoltól a legutóbbi bajnoki mérkőzésén. „Nyerni akarunk, mint mindig” – mondta Bordalás mester a meccs előtt. A csapat két leggólerősebb játékosa Guedes (6) és Soler (7), ám utóbbi támadó sérülés miatt kihagyni kényszerül a ma esti találkozót.
José Bordalás: Nyerni akarunk, ahogy mindig
Correia a csapattól külön dolgozott. Készen áll majd a játékra a Real Madrid ellen?
Igen, teljesen rendben van. Nem játszott, ezért végzett extra munkát, de tökéletes állapotban van.
A LaLiga kommunikálta a Valencia irányába, hogy nem igazolhatnak a pénzügyi fair play szabályainak való megfelelés miatt?
Nem. Ilyet senki nem mondott a Valenciának, és a Valencia sem nekem. Ilyenről nincs szó.
Hogy van Paulista? Volt visszaesés a sérülése kapcsán?
Azon dolgozik, hogy mielőbb a csapat rendelkezésére állhasson. Nem tudok pontos dátumot mondani, de bízunk abban, hogy mielőbb visszatérhet a csapathoz és bevethető lesz.

a kép forrása: YouTube screenshot (Valencia CF)
A minap tett nyilatkozata a pénzügyi fair play kapcsán a Barcelonának, a LaLigának vagy a klub többségi tulajdonosának szólt?
Nincs mit mondanom erről. Félreértelmezték a szavaimat, nem fogok mondani semmit a témában. Már akkor elmondtam mindent, amit szerettem volna, mindenki úgy értelmezi, ahogy akarja.
Szeretné, ha elérne az üzenete Szingapúrba?
Ez nem egy üzenet. Úgy gondolom, hogy ez egy válasz volt a részemről, és többet nem kívánok mondani erről.
Gondolja, hogy a holnapi meccs hasonló lesz az előzőhöz?
Minden meccs más. Eltelt már azóta néhány hónap, ezek pedig mindig nehéz összecsapások, mind hazai pályán, mind pedig idegenben. Lényegében szinte az egész keretük bevethető, nekünk viszont vannak játékosaink, akikre nem számíthatunk. A listavezető, a bajnokság egyik legjobb formában lévő csapatának legyőzése hihetetlenül nehéz. Nagy lelkesedéssel utazunk, mindig úgy megyünk neki a meccseinknek, hogy nyerni akarunk és jó teljesítményt akarunk nyújtani. Mindig a győzelemre törekszünk.
Ígért a klub igazolásokat a téli időszakra?
Dolgozunk ezen. Hiszünk abban, hogy azok a játékosok, akik segítségünkre lehetnek az idény hátralévő részében, előbb vagy utóbb megérkeznek.
Hogy hatott Carlos Soler hiánya a Real Madrid elleni mérkőzésre való felkészülésre?
A távolléte, ahogy bármely más játékos esetében is, nem tett jót. Fontos láncszeme a csapatnak, és most nem számolhatunk vele. Ez a Király-kupa járulékos vesztesége, ahol olyan játékosokat veszítettünk el, mint Foulquier és Soler, de ezen nem most van itt az ideje lamentálni. Úgy kell nekimennünk ennek a meccsnek, hogy maximálisan bízunk a bevethető játékosainkban, biztosak vagyunk abban, hogy nagyszerű meccset játszunk majd.
A távozókkal kapcsolatban van fejlemény? Manu Vallejo az egyik, aki távozhat?
Nem mondhatok erről semmit. Ezen is dolgozunk a háttérben. Manu Vallejo a csapatunk tagja, nem volt már vezető szerepe jó ideje, de ez kizárólag taktikai döntés volt. Hosszú még az idény, meglátjuk, hogy tud-e segíteni majd nekünk.
Igazságtalan agresszív csapatnak bélyegezni a Valenciát?
Mindenki saját maga ítélkezik. Én tisztán látok mindent. A Valencia CF gyakran naiv, bizonyos pillanatokban hiányzik a tapasztalata. Mostanában nagy divat a legegyszerűbb dolgot csinálni, ami nem más, mint a panaszkodás.
Meddig lesz partvonalon kívül Soler?
Bízunk abban, hogy nem sokáig. Egy kisebb sérülése van, reméljük, hogy rekord gyorsasággal felépül, mivel fontos eleme a csapatnak.
Számoltak olyan forgatókönyvvel is, mely szerint senki nem érkezik télen?
Nem. Ezzel nem számoltam. Végezzük a dolgunkat, mindannyian tudjuk, hogy a csapatnak szüksége van néhány játékosra.
Gayá vagy Soler szerződése kapcsán van valamilyen fejlemény?
Tudom, hogy a klub dolgozik ezeken. Úgy gondolom, hogy mindannyian nyugodtak vagyunk, mivel úgyis meglesz a megállapodás. Emiatt most egyáltalán nem aggódunk. A mindennapi munkával foglalkozunk, nyugodtak vagyunk.
Mit gondol arról, hogy a madridi média a mérkőzés játékvezetőjével foglalkozik?
Nem foglalkozom mások véleményével, jóslataival. A futball és az újságírás világában ez nem újdonság. Nem vagyok meglepve. Néha próbálsz nyomást gyakorolni, ami párszor sikerül is. Mindenki panaszkodik. Nem aggódom emiatt. Ő egy remek bíró. Spanyolországban amellett, hogy nagyszerű bajnokságunk van, a bíróink is kiválóak, ez a téma egyáltalán nem izgat.