Gy. András

8872 cikk
1997, Roberto Carlos, Šuker, Mijatović, Raúl, habfehér mez, azóta szerelem. És ez már így is marad. 2008 óta vagyok a magyar madridista szurkolói közösség aktív részese hírszerkesztőként, 2009-ben alapító tagja voltam a Real Madrid Magyar Szurkolói Egyesületnek, amelynek jelenleg is alelnöke vagyok, 2011-ben pedig a penamadridista.hu megalapításának is részese lehettem, amire azóta is nagy büszkeséggel gondolok. Mindörökké Real Madrid!
Tovább

Beszámoló: Alcoyano – Real Madrid (1-3): Megvan a továbbjutás

A csapat Militão góljának köszönhetően előnnyel zárta az első félidőt, a második játékrészben egyenlíteni tudott az Alcoyano, azonban Asensio és Isco révén a Madrid bebiztosította a továbbjutást.

Ancelotti a találkozó előtt elmondta, hogy fontosnak tartja a csapat ezt a sorozatot, a céljuk pedig a győzelem. A tavalyi nem várt kiesés után most nem bízta a csapat a véletlenre, és a felforgatott felállás ellenére is végig fegyelmezetten játszott. Ennek ellenére az Alcoyano veszélyeztetett először, Fran Miranda 4. percben megeresztett lövésénél Camavingának kellett mentenie fejjel a gólvonalról. Kevés említésre méltó esemény történt a pályán Militão 39. percben szerzett góljáig. Mindkét csapat próbálkozott távoli lövésekkel, Carlos Blanco a 35. percben, Rodrygo pedig két perccel később. Végül aztán a brazil végezte el a szögletet, amellyel megtalálta a középen berobbanó Militãót, aki védhetetlenül fejelt az ezen az estén nem a legjobb formáját mutató José Juan kapujába.

Real Madrid

A csapat a második félidőben láthatóan feljavult, ami meglátszott a labdabirtokláson, és azon is, hogy alig akadt dolga védekezésben. Alaba két távoli lövésével közel került a Madrid az előny növeléséhez az 51. és a 64. percben, de a találkozó képe teljesen megváltozott két perccel később. Az Alcoyano Dani Vega révén megszerezte az egyenlítő gólt. 1-1. A hazai játékos remek csellel küldte el Casemirót és Alabát, majd nagyszerű mozdulattal tekert a hosszú felsőbe. 1-2.

A blancók aztán a 77. percben visszavették a vezetést. Eden Hazard passzolt Asensióhoz, akinek távoli lövése megpattant Raúlon és irányt változtatva a kapuban kötött ki. Alig egy perccel később aztán jött Isco, aki a tizenhatoson belül átvette a labdát, majd ütközött José Juannal, aki olyan szerencsétlenül ért a labdába felugrás közben, hogy az a talpáról a kapuba került. 1-3. A Madrid tehát továbbjutott és várhatja a pénteki sorsolást a legjobb 16 között.

Tovább

Alaba: Nem a beilleszkedés volt a legnehezebb része a csapatváltásnak

„Ez egy érzelmekkel teli év volt számomra. 13 hihtetetlenül szép Münchenben töltött év után egy új kihívás elé néztem a Real Madridban, ami nem volt egy könnyű döntés. De szerettem volna egy új utat keresni, tovább fejlődni, mind a pályán, mind emberileg.” – emlékezett vissza az előző esztendőre Alaba.

„Kicsit olyan érzés volt a váltás, mint amikor Bécsből Münchenbe mentem. Persze az nem volt akkora váltás, mint a mostani, de hasonló volt abból a szempontból, hogy messze kerültem az otthonomtól, egy másik városba, másik kultúrába. Itt ráadásul egy új nyelvet is meg kellett tanulnom.” – mondta az osztrák a klubváltás kapcsán.

És arról, hogy milyen a madridi élet, a következőket mondta: „Találtunk egy remek házat egy csodás környéken, ahol több csapattársam is lakik, például Toni. Még próbálom megismerni a várost. Az első hetekben például, amikor még hotelben laktunk, sokat sétáltam az utcákon. Nagyon kedves hely. Az emberek szívesen vannak kint, szívesen járnak el vacsorázni.”

A Bayern Münchentől érkező játékos számára a valódi kihívást a pályán kívüli élet megszokása jelentette, nem pedig maga a futballpálya.

„Itt (Spanyolország) teljesen máshogy telik egy nap és ez nagy változás volt számomra. Délutánonként egész egyszerűen megáll az élet, különösen nyáron. Amikor előszőr itt jártam és este beültem valahova 20:00-kor vacsorázni, gyakran előfordult, hogy egyedül ültem az egész étteremben, majd amikor távoztam, akkor érkeztek az első vendégek.”

Általában ez az egyik legmegdöbbentőbb kultúrabeli különbség a Spanyolországba érkező játékosok számára, miután az emberek a legtöbb európai országban sokkal korábban fogyasztják el a vacsorájukat.

Alaba-Real-Madrid

Emellett még előfordulhatnak olyan nehézségek is, mint a teljesen új nyelv elsajátítása, valamint az új csapattársak, edzők és a játékrendszer megismerése.

„Már most is remekül megértetem magam spanyolul. Kifejezetten fontos volt számomra, hogy mielőbb elsajátítsam a nyelvet. Ez az egyik legfontosabb dolog és máig emlékszem a Bayernnél töltött korszakomból, hogy ezekben a csapatokban mekkora jelentősége van a beilleszkedésnek” – tette hozzá Alaba, a csapatokon belül előforduló nyelvi akadályok leküzdésével kapcsolatban.

„A Bayern fizioterapeutája sokszor kérte tőlem, hogy németül beszéljek a külföldi játékosokkal, ezzel is elősegítve számukra a lehető leggyorsabb beilleszkedést.”

"A pályán eleinte angolul kommunikáltam, de gyorsan elsajátítottam az alapokat, és minden spanyolul ment. A Real Madridnál így zajlik a kommunikáció."

„Carlo Ancelotti hibátlanul beszél spanyolul. De Münchenben is tökéletesen megértette magát, miután ott mindenki jól beszélt angolul.”

„Ő egy elsőosztályú személy és hihetetlen mennyiségű tapasztalatot hoz magával. Imádja a munkáját és folyamatosan azon dolgozik, hogy fejlesszen minket és ezáltal mindig a maximumot tudjuk kihozni magunkból. Ami azonban a legjobban meglepett, hogy még mindig milyen éhes a sikerre.” – mondta edzőjéről Alaba.

Madridi üzlet
Kattints ide és nézd meg a kínálatot!

Alaba végül kitért a klubra és az azon belül uralkodó győztes mentalitásra, ami elmondása szerint nagyban hozzájárult ahhoz, hogy a Real Madridot válassza.

„A Real Madrid lényegében egyet jelent a sikerrel” – mondta Alaba. „Ez érezhető a csapattal és az alkalmazottakkal folytatott munka során.”

„Vannak csapatok, amelyek mindent annak rendelnek alá, hogy folyamatosan a csúcson lehessenek, ilyen a Real Madrid is. Ennek ékes példája a Bajnokok Ligája, amely kapcsán véleményem szerint sosem fog változni a klub hozzáállása.”

Alaba természetesen korábbi sikerei helyszínét sem felejtette el: "Imádom Münchent, a bajor kultúrát, az ottani barátaimat, a Bayern Münchent. Sokakkal vagyok napi kapcsolatban. Az ott töltött időszakom alatt rengeteg barátot szereztem."

"Nem volt kellemes dolog, amikor pozitív lett a koronavírus-tesztem. Emiatt ki is kellett hagynom az év utolsó meccsét. Hála Istennek komolyabb tünetek nélkül vészeltem át a betegséget, később pedig újra negatív lett a tesztem." – emlékezett vissza Alaba az év végére.

Természetesen az El Clásico is szóba került a beszélgetés során: "Az ilyen mérkőzéseken felszabadul az emberben egy jó adag adrenalin. Az egész várakozás, a sajtó felkészülése, az emberek a városban, az edzőközpont előtt sorakozó szurkolók… Már napokkal a meccs előtt megváltozik minden. Ami a hotelnél, a stadionnál és a stadionon belül zajlik, az valami nagyon különleges. Teljesen más a hangulat, mint máskor."

Tovább

Ancelotti szeretné megszerezni Merih Demiralt

A 23 éves török középső védő nagyszerű idényt fut az Atalantában, ahol egyéves kölcsönidőszakát tölti. A játékos teljesítménye nem csak Ancelottit nyűgözte le, állítólag a Napoli és a Newcastle is szeretné őt megszerezni. Gian Piero Gasperini  csapatának opciója van a védő megvásárlására, az idény végén 27 millió euróért leigazolhatják őt, ami egy kellőképp jövedelmező üzlet lehet, ha profittal szeretnék továbbadni a játékost.

Demiral azonnal megnyerte magának a helyi szurkolókat, akiktől gyorsan megkapta a „Tábornok” becenevet. Eddig 19 meccset játszott le a csapatban, mind az öt BL-mérkőzésükön kezdőként lehetőséget kapva. Az Old Traffordon a gólszerzők közé is bekerült még októberben, ám ez sem volt elég ahhoz, hogy megállítsák a Unitedet, amely végül 3-2 arányú győzelmet aratott. Demiral kiemelkedő a fejpárbajokban, emellett 23 éves kora ellenére már komoly tapasztalatokkal rendelkezik a legmagasabb szinten.

A Juventus figyelmét még az Alanyaspor játékosaként keltette fel. Hat hónapot töltött kölcsönben a Sassuolónál, mielőtt a Juventus úgy döntött, kifizet érte 19,5 millió eurót 2019 nyarán. Torinóban nem jutott sok lehetőséghez, hiszen a Chiellini, Bonucci és De Light is ott volt még a csapatban a posztján. Miután két idény alatt mindössze 32 mérkőzésen léphetett pályára, megragadta a lehetőséget és kölcsönbe távozott az Atalantához.

Az Atalanta számára mindenképp érdekes lehet a vételi opció érvényesítése, mivel a náluk töltött időszakban a játékos piaci értéke megemelkedett. A Transfermarkt szerint jelenleg 28 millió eurót ér. A Madrid, a Napoli és a Newcastle mellett ráadásul olyan klubok is érdeklődést mutattak a játékos iránt, mint a Chelsea, a United és a Leicester, ami ezt az összeget még magasabbra tornászhatja.

A Real Madrid elégedett az Alaba – Militão páros fejlődésével, de Ramos és Varane elvesztése után a védelem megerősítése szükségessé válhat. A blancók a legnagyobb esélyesek Rüdiger leigazolására, ha a német végül úgy dönt, nem hosszabbít a Chelsea-vel. Ebben az esetben ő ingyen igazolható lenne, ám Demiral esetében minden bizonnyal mélyebben a zsebbe kellene nyúlni.

Tovább

VIDEO – Toni Kroos 32

A Real Madrid német középpályása, Toni Kroos ma ünnepli 32. születésnapját. A kiváló futballista 2014 nyarán csatlakozott a Real Madridhoz, jelenleg nyolcadik idényét tölti a blancóknál. Eddig 338 mérkőzésen lépett pályára a csapatban, mindeközben pedig 25 gólt szerzett. Trófeagyűjteménye nem kevesebb mint 14 serlegből áll: 3 BL, 4 klubvilágbajnokság, 3 UEFA-szuperkupa, 2 bajnoki cím, 2 Spanyol Szuperkupa. Emellett a német válogatott színeiben megnyerte a labdarúgó világbajnokságot 2014 nyarán.

A középpályás, aki 1990. január 4-én született Greifswaldban, immár a klub történetének legtöbbször pályára lépett német játékosa. Ebben az idényben 18 meccsen lépett pályára, három gólt szerzett és két gólpasszt is kiosztott.

Tovább

VIDEÓ – Összefoglaló: Getafe – Real Madrid (1-0)

Tovább

Beharangozó: Getafe – Real Madrid: A csapat megkezdi a 2022-es évet

A Real Madrid a Coliseum Alfonso Pérezben kezdi meg a 2022-es évet. A bajnoki listavezető a Getafe ellen lép pályára ma délután 14:00-tól a LaLiga 19. meccsnapján. A blancók győzelemmel szeretnék megkezdeni az új évet, folytatva 15 meccses veretlenségi sorozatukat (13 győzelem, 2 döntetlen).

A csapat remek statisztikákkal rendelkezik ebben az idényben az idegenbeli találkozók tekintetében. A blancók sorozatban hét győzelmet arattak otthonuktól távol (ebből 5-öt a bajnokságban), legutóbbi 13 idegenbeli meccsükön legalább egyszer betaláltak az ellenfelek hálójába. A bajnokság legjobbja az idegenbeli meccseket tekintve a Real Madrid, 8 győzelemmel, 1 döntetlennel és mindössze 1 vereséggel, 23 gólt szerezve.

Benzema

„Ez egy kritikus időszak számunkra” – mutatott rá Ancelotti a találkozó előtti sajtótájékoztatón a jó évkezdés fontosságára. A Real Madrid januárban három sorozatban is szerepelni fog: LaLiga, Király-kupa, Spanyol Szuperkupa. Az olasz szakember keretében ott van a 15 gólos Karim Benzema. A franciának mindössze egy találatra van szüksége, hogy elérje a 300 gólt a blancók színeiben.

A Getafe a legutóbbi meccsén 1-0 arányban legyőzte az Osasuna együttesét, és ötmeccses veretlenségi sorozatban van a bajnokságban: két győzelem, három döntetlen. A tabella 16. helyén álló csapat legeredményesebb játékosa az ötgólos Enes Ünal. Ez a mérkőzés biztosan véget vet egy sorozatnak, hiszen a Getafe a legutóbbi négy hazai meccsén veretlen (3 győzelem, 1 döntetlen), míg Ancelotti fiai legutóbbi hét idegenbeli meccsüket megnyerték.

Tovább

Ancelotti: Ez egy kritikus időszak a számunkra

„Szeretnék mindenkinek boldog 2022-t kívánni, remélem, mindenkinek jó év lesz. A csapat jól dolgozott, annak ellenére is, hogy egy eléggé fura időszakban vagyunk. Néhány játékosunk nem bevethető, Jović és Vinícius még mindig pozitív teszteket produkál, Carvajal és Bale még a felépülés fázisában vannak, Camavinga pedig eltiltott.”

„Csak arra gondolunk, hogy folytassuk a harcot az elérhető trófeákért. Érdekes ez az időszak, mivel visszatérünk a LaLigába, aztán jön a Király-kupa, majd utazunk a Szuperkupára Szaúd-Arábiába. Ez most egy kritikus időszak, legkevésbé az érdekel jelenleg, hogy mi lesz június 30-án.”

„Courtois helyzetét ki kell értékelnünk. A játékos rendben van, még akkor is így volt, amikor pozitív volt a tesztje. Nem voltak tünetei, egyedül dolgozott az otthonában. Ma úgy tűnt, hogy jó formában van, szerintem készen áll a játékra.”

Ancelotti

„Hazard jól van, a legutóbbi meccsen úgy tűnt, hogy tele van önbizalommal, igazi elkötelezettségről tett tanúbizonyságot. Kulcsfontosságú játékos lehet számunkra ezen a meccsen, de nem fogom elmondani a kezdőt, arra még várni kell egy kicsit.”

„Mindenkinek megvan a saját véleménye azzal kapcsolatban, hogy a COVID miatt el kellene-e halasztani a meccseket. Sok csapatot súlyt ez a probléma, de megvan a protokoll, amit mindenkinek követnie kell. Ha a protokoll szerint történnek a dolgok, a meccseket le kell játszani. Így igazságos, mivel a járványt kézben tartják. Nem vagyok orvos, de sok tudóst meghallgatok, akik ezt mondják. Mennünk kell előre, és tudunk is.”

„A győzelem hajt. A LaLiga még mindig hiányzik az önéletrajzomból, nagyon szeretném megnyerni, de 2022-re elsősorban azt kérem, hogy mindenki legyen egészséges, mivel ha a körülötted lévők jól vannak, akkor te is jobban érzed magad.”

„Lunin egy nagyon motivált kapus, igazi profi, kiválóan dolgozik az edzéseken. Kiváló kvalitásokkal bír, ezt meg is fogja mutatni hamarosan. Nem igazán kap játéklehetőséget, mivel a világ legjobb kapusa van előtte a sorban. Ezzel tisztában vagyok, ő is megérti, és mindenki más is. Biztos vagyok benne, hogy nagyon sikeres karrierje lesz.”

„Nagyon szeretnék ott lenni a Real Madrid játékoskijárójában, amikor az új stadion megnyílik. Tudom, hogy ez egy kicsit önző dolog, de ez olyasvalami, amit nagyon várok. A klub jövője biztosítva van. Ez egy olyan klub, amely versenyképes volt, versenyképes és versenyképes is lesz. Biztos vagyok benne, hogy a jövőben ez még az eddigieknél is jobban igaz lesz.”

„Bale, Marcelo, Modrić és Isco szerződése a végéhez közeledik, a klubnak van ideje beszélni velük, és meghozni a mindenki számára legjobb döntést.”

„A játékosoknak megvan a felelősségük a pályán, a pályán kívül pedig a társadalmi felelősségük. Rengeteg követőjük van, jó példával kell elöl járniuk. Vinícius Jr. elment nyaralni, és sajnos elkapta a vírust, ahogy olyan emberek milliói is, akik szintén megfelelően viselkedtek.”

Tovább

Hivatalos közlemény: COVID

A Real Madrid C.F. hivatalos közleményben tudatja, hogy játékosunk, Jović pozitív koronavírus tesztet produkált.

Tovább

Florentino Pérez: Együtt legyőzzük a kihívásokat

Florentino Pérez: „Mi, a Real Madridnál minden szeretetünket és együttérzésünket küldjük mindenkinek az évnek ezen különleges időszakában. Ezek továbbra is nehéz idők, amikor küldjük minden erőnket és bátorításunkat, legfőképp azoknak, akiknek erre a leginkább szükségük van. Szeretnénk a remény üzenetét küldeni, mely szerint hamarosan visszatérünk a normális kerékvágásba, amit már annyira várunk. Biztosak vagyunk abban, hogy legyőzzük ezeket a kihívásokat és sok örömben és sikerben lesz részünk.”

„Elkötelezettek vagyunk aziránt, hogy továbbra is keményen dolgozzunk annak érdekében, hogy minden madridista büszke legyen a csapataunkra, és együtt örülhessünk újabb győzelmeknek és trófeáknak. Boldog karácsonyt mindenkinek, az új esztendő pedig hozzon egészséget, munkát és boldogságot mindenkinek.”

Pérez

Ancelotti: „Mindenkinek boldog karácsonyt kívánunk a családjai és szerettei körében. A madridista család minden tagjával osztozunk az izgalomban és a reményben, hogy együtt élvezhessük az álmainkat. Boldog karácsonyt és boldog új évet mindenkinek.”

Benzema: „A keret nevében szeretnék sok erőt és bátorítást küldeni mindenkinek az év ezen különleges időszakában. Azért fogunk dolgozni, hogy együtt elérjük az álmainkat. Boldog karácsonyt és boldog új évet.”

Ancelotti és Benzema

Sergio Llull: „Az év ezen különleges pillanatában szeretnénk boldog karácsonyt kívánni mindenkinek a családjai és barátai körében. Remélem, hogy a 2022 mindenki számára különleges év lesz, hogy egészségesek leszünk és a számos kihívás, amivel majd szembenézünk, sportsikereket hoz az egész Real Madrid családnak.”

Llull és Rudy

Rudy: „Boldog karácsonyt minden madridistának. Nagy reményekkel várjuk 2022-t, izgatottan és reményteljesen várjuk, hogy egészséget, jólétet és sok trófeát hozzon nekünk. Boldog új évet és hajrá Real Madrid!”

Toril és Ivana

Alberto Toril: „Az év ezen különleges időszakában szeretnénk a legjobbakat kívánni mindenkinek. Jó egészséget mindenkinek, reményekkel telve várjuk a 2022-t.”

Ivana: „A Real Madrid női csapatának játékosai is szeretnének boldog karácsonyt kívánni mindenkinek. Együtt erősebbek vagyunk. A legnagyobb izgalommal várunk neki az új esztendő kihívásainak.”

Tovább

Ancelotti: Ott akarok lenni a játékoskijáróban, amikor megnyílik az új stadion

A Real Madrid jó formában zárta az évet, mennyiben köszönhető ez Ancelottinak?
Talán a futballban töltött sok és tapasztalat és az, hogy tudom, hogyan adjak önbizalmat a játékosoknak, segített benne. A Madridnak egy tehetséges, minőségi kerete van, az edzőnek önbizalmat kell adnia nekik. Az edzői stáb feladata az is, hogy megtaláljuk a megfelelő egyensúlyt a fiatalok és a tapasztaltabb játékosok között, ezt pedig sikerült elérnünk. De az igazság az, hogy a Madridnak már megvolt egy magja, egy csapat.

Ugyanezekkel, vagy szinte ugyanezekkel a játékosokkal a Madrid tavaly eléggé közel volt az első helyhez, most pedig az idény első felét mérföldekkel vezetve zárta le.
Igen, de tavaly a csapat nagyon rendben volt. Végig versenyben voltak. Nem szereztek trófeát, de versenyképesek voltak és közel álltak ahhoz, hogy nyerjenek valamit, egy olyan időszakban, amikor a világjárvány mindenki dolgát megnehezítette.

Tudjuk, hogy senki nem ígérhet trófeákat, de legalább az érzés megvan, hogy közel vagyunk hozzá?
Az ígérgetés sosem jó ötlet, de azt megígérhetjük, amit a Real Madrid mindig is megtesz, vagyis azt, hogy a végsőkig küzdeni fogunk. Ezt tesszük most is, minden sorozatban, minden meccsen versenyben vagyunk. Összesen két vereségünk van, egy az Espanyol ellen a bajnokságban, egy pedig a Sheriff ellen a BL-ben. De ez egy olyan időszakban történt, amikor olyan játékosaink hiányoztak, mint Kroos vagy Modrić. De amikor visszatértek, láthatóvá vált, hogy a csapatnak tiszta elképzelései vannak.

Ancelotti

Az ön idejében a Milanban voltak olyan sztárok, mint Gullit és Van Basten, és olyan játékosok harcoltak a helyükért, mint Baresi és Ancelotti. A Madrid is ilyen most?
Egy csapat pontosan így épül fel, kihozva a legjobbat minden játékosból, bármit is tudjanak adni a csapatnak. Mindenkinek a legjobbat kell kihoznia magából, és azt a csapat szolgálatába kell állítania. Ez az edző dolga is, a Real Madridnál pedig megvan az egyensúly. Néhány játékos ügyesebb, néhányan elkötelezettebbek, néhányan pedig nagyobb fizikai erőfeszítéseket tesznek. Mindenki fontos és hasznos. Egy csapatban vegyíteni kell a technikai tudást, a fizikai erőt és a taktikai képességeket. Ezt teszi a Madrid is, ezért harcolnak ilyen keményen.

Vannak csapatok, jó sokan, akik csak kimennek a pályára játszani, míg mások, mint a Real Madrid és a Bayern München, egyértelműen címekért küzdenek. Egyetért ezzel?
A Madrid harcol a trófeákért, mert ez benne van a DNS-ükben, a klub történelmében. A Real Madrid más mint a többi klub. Ez nem olyasvalami, amit más klubokról könnyedén el lehet mondani.

Amit Modrić csinál, az csodálatos. Nem olyan régen elképzelhetetlen volt, hogy 32-33 évesen, vagy azon túl ezen a szinten játsszon valaki. A játék szeretete, a jó gének vagy egy kicsit mindenből?
Egy kicsit mindenből, ez nem kétséges. Luka és a jelenlegi játékosok komolyan odafigyelnek magukra az egész karrierjük során. Az edzéseken, a táplálkozással, ahogy magukkal foglalkoznak… Egy kicsit mindenből. Ezt teszik a játékosok manapság, így bár több meccs van, tudnak játszani. A játékosok, akik Modrić, Cristiano Ronaldo vagy Ibra korában is mennek tovább, hatalmas elismerést érdemelnek, de azért, mert igazi profik.

Gondolja, hogy másoknak is sikerül majd ez, például Kroosnak vagy Benzemának?
Igen, biztosan, mivel látom őket minden nap dolgozni, és tudom, hogy mennyire profik. Úgy gondolom, hogy ők hárman még a negyvenes éveikben is képesek lesznek a legmagasabb szinten játszani. Igaz, hogy egy csatár esetében ez nehezebb, mint egy középpályásnál, hiszen gyorsabban elhasználódik. De szerintem ők hárman meg tudják ezt tenni.

Ancelotti és Benzema

Ha amit Modrić csinál, csodálatos, akkor ugyanez elmondható a társairól a középpályán: Kroosról és Casemiróról. Anélkül, hogy dicsekednénk, elmondhatjuk, hogy Ancelottié a világ legjobb középpályája?
Igen, szerintem igen. Ők hárman alkotják a világ legjobb középpályáját jelenleg. Talán box-to-box középpályások jutnak az emberek eszébe manapság, de ők hárman annyi tapasztalattal rendelkeznek és olyan jók ebben a játékban, hogy egyszerűen kivételesek. Ráadásul rendkívül jól működnek egymás mellett. Amikor hárman együtt vannak, senki nem fogható hozzájuk.

Benzema a világ jelenlegi legjobb csatára?
Úgy gondolom, hogy igen, mivel a játékát kiegészítette azzal a masszív, állandó képességgel, hogy a hálóba juttatja a labdát. Cristiano Ronaldo vagy Håland szintjén van. Benzema egy olyan játékos, aki képes megteremteni a különbséget. Ezt láthattuk az Athletic elleni meccsen is, ahol két rendkívül gyors gólt szerzett. Csodás formában van.

Csak ki kell mondanunk, hogy Camavinga, a madridisták pedig mosolyogni kezdenek. Ön is?
Igen. Én is látom a szurkolók arcán. (nevet) A fiataloknak, mint Camavinga, Valverde és a többiek, tudniuk kell, hogy kik vannak előttük. A játékosok, akiket az imént említettünk: Modrić, Casemiro, Kroos. A világ legjobbjaival versenyeznek, meg kell érteniük, hogy a jövőben viszont ők fognak a helyükbe lépni. Camavingának csodás képességei vannak, hatalmas potenciállal rendelkezik, de tanulnia kell, tapasztalatot és ismereteket kell szereznie a posztja kapcsán. Ez még hiányzik neki, de még csak 19 éves. Minden egyes napon Modrić, Kroos és Casemiro mellett dolgozik, ez pedig hatalmas ajándék neki. Biztos vagyok benne, hogy sokkal többet tanul abból, hogy figyeli a társait, mint amit én mondok neki.

Lehet, hogy ez a helyzet Viníciusszal is és Benzemával. Vini egyértelműen jobb játékos mint két évvel ezelőtt. Rengeteget fejlődött.
Igen, egyértelmű. Vinícius azért fejlődött, mert nem kapkod úgy, mint régebben. Időt szán arra, hogy minden mozdulatsor fontos pontjánál megálljon egy pillanatra. A legfontosabb egy játékosnál az, hogy a nehéz dolgokat jól meg tudja csinálni, mert így végül a könnyűeket is meg fogják csinálni. Vini tudta, hogy a nehéz dolgokkal mit kezdjen, de a könnyűeknél szenvedett. Most több időt szán a könnyű dolgokra és ez bevált neki. De a legfontosabb az, hogy mindig megpróbálta a nehéz dolgokat, és ez mindig bejött neki. Akár működik, akár nem.

Ráadásul még csak most kelt életre. Gondolja, hogy lehet még jobb?
Persze. Vinícius rendkívül gyors és ügyes. Soha nem láttam ilyen jól cselező játékost, aki ilyen ügyesen győzné le az ellenfelét. De még mindig jobbá válhat, például a labda nélküli játékban, a területekre mozgásban, lövésben.

De nem csak Vinícius van. Számos fiatal, feltörekvő játékost láthatunk. A Mallorca ellen például 7 U23-as játékossal a pályán fejezte be a meccset. Hasonló történt a BL-ben is, bizonyos csoportmeccseken. Ancelotti feladata biztosítani azt, hogy a fiatalok feltörhessenek?
A Real Madrid elsődleges célja a győzelem. De a fiatalok fejlődése is nagyon fontos. Kéz a kézben dolgozunk a Castillával, sok olyan játékos van a B csapatban, akik az első csapatnál kötnek ki. Ők a jövő, lépésről lépésre beépítjük őket. A pandémiával a lehetőségeik száma is megnőtt. Ami fontos, az az, hogy azok, akik beállnak, harcolhatnak a helyükért, ahogy az előző meccsen láthattuk Peter esetében is.

Ancelotti

Nem kérdeztük még arról, ami a legutóbbi BL-sorsoláson történt…
Ez egy szomorú helyzet volt, egy egyértelmű hiba. De ennyi történt, semmi több. Most a PSG elleni párharcra kell koncentrálnunk. A célunk az, hogy ugyanolyan állapotban érjünk oda a párharcra, mint amilyenben a legutóbbi COVID-hullám előtt voltunk. Azt szeretném, ha februárra senki nem lenne sérült vagy koronavírusos.

A Real Madrid a PSG ellen lép pályára, de vannak még olyan nagyszerű csapatok mint a Bayern vagy a Liverpool. Mit várhat a Madrid egy ilyen nehéz BL-sorozattól?
Annyit ígérhetek, hogy a végsőkig harcolni fogunk. Nincs egyértelmű esélyese a BL-nek. A csapatok, akiket említett, a Bayern, a Liverpool és a PSG is esélyes. De a Madrid is. És az Atlético is. Igen, az Atlético Madrid elérhet valami nagy dolgot Európában. Szerintem a spanyol csapatok minden európai sorozatban versenyben vannak, mivel jó futballt játszanak.

A Madrid lezárta a bajnoki cím kérdését?
Nem gondolom. Egyáltalán nem. Kis előnyünk van, persze az igaz, hogy az olyan nagy riválisaink, mint az Atlético vagy a Barcelona jóval mögöttünk vannak. De a Sevilla például nem. A LaLiga szoros verseny, soha nem lehet könnyű menetnek tekinteni. Rengeteg jó csapat van, sokan játszanak jó futballt.

A világjárvány közepén vagyunk, a csapatok szenvednek pénzügyileg és a pályán is, az állami pénzekkel megtámogatott csapatok pedig szárnyalnak. A Real Madrid mindeközben monumentális stadiont és fiatal csapatot épít. Meglepte a klub ereje?
Nem, mivel ismerem a klubot, a felépítését és mindenekelőtt az elnököt. Igaz, hogy a pandémia miatt a társadalom számára kemény időszak ez, ahogy a klubok számára gazdaságilag is. Mindezek mellett lenyűgöző látni, hogy a Madrid teljesen koncentrál ennek a csodás stadionnak a felépítésére, amely kétség kívül a világ legjobbja lesz, ráadásul a jövő csapatát építi, amely minden szinten versenyképes lesz.

Mit gondol az új Bernabéuról? Büszkévé teszi, hogy a jövő ikonikus stadionjában dolgozhat edzőként?
Ott akarok lenni a játékoskijáróban, amikor megnyílik az új stadion.

Gondolja, hogy egy ilyen stadionban akarnak majd játszani az olyan játékosok, mint Mbappé, Håland… Vagyis a legjobbak?
Persze, de a csapat jövője már eldőlt. Nem tudom, hogy mit fognak tenni a játékosok… Remélhetőleg az edző is ugyanaz lesz, mint most. De a Real Madrid jövőjét már kitalálták, a jelenlegi játékosokkal és a fiatalokkal, akik érkeznek. Nincs kétség afelől, hogy a Real Madrid hosszú ideig versenyképes lesz. 

Fog kérni valakit téli átigazolási időszakban karácsonyra?
Nem, ezen a télen nem. Azt fogom kérni, amit mindenki. Legyen végre vége a világjárványnak, és élhessünk egészséges életet a jövőben. Minden madridistának boldog karácsonyt kívánok és a legjobbakat az új évre.