Gy. András
Asensio: A büntető mindent megváltoztatott
Asensio:
„Nagyszerű második félidőt játszottunk, meg kellett volna szereznünk a három pontot. Végül egy pontot gyűjtöttünk be, a végsőkig küzdöttünk. Három meccsünk van még hátra, tovább harcolunk a bajnoki címért. A bíró döntése meghatározta a meccset. Nem tudom, hogy igazságos-e vagy nem, mindenesetre szerintem nem volt szándékos az eset, ám mindig a bíró belátása szerint születik a döntés.”
„Az én helyemről úgy tűnt, hogy a Sevilla játékosa is hozzáért, majd így pattant Militãóra, de véletlen volt, még csak nem is arra nézett. Itt most a bajnokság forog kockán, és ez egy olyan döntés, ami hatással volt az esélyünkre, hogy begyűjtsünk három pontot, és átvegyük a vezetést. Mérgesek vagyunk, mert nem nyertünk egy olyan döntés miatt, amiről nem tudom, hogy nem igazságos volt-e. Kaphattunk volna egy büntetőt, és az biztosan megváltoztatta volna a mérkőzés képét. Nem tudom, hogy belőttük volna-e, de az biztos, hogy ez meghatározta a meccset. Nem változtathatunk a történteken, tovább harcolunk.”

„Az első félidőre erősebben jöttek ki a pályára, többet volt náluk a labda az elején, a második játékrészben aztán mi nyomtunk, magasabban vissza tudtuk szerezni a labdákat, több helyzetünk volt. Kár, hogy ez történt, mivel voltak helyzeteink, de most nem így volt megírva.”
„Meg kell nyernünk az utolsó három meccsünket. Bizakodó vagyok, és biztos vagyok abban, hogy botlani fognak, mivel ez egy nagyon erős bajnokság. Meg kell nyernünk a három meccsünket, és remélhetőleg így bajnokok lehetünk.”
Modrić:
„Két pontot veszítettünk, mindent megtettünk a győzelemért. Megérdemeltük volna, de csak egy ponttal távozunk. Egész jól játszottunk, különösen a második félidőben, és sok helyzetet alakítottunk ki, de nem tudtuk őket gólra váltani, végül pedig befújtak nekünk egy büntetőt, aminek az lett a vége, hogy az ellenfél lőhetett tizenegyest. Nem tudom, hogy kéz volt-e, nem láttam. Szerencsétlen eset, de még életben van a remény, három meccs van hátra, mindent bele fogunk adni.”

„Nehezen találtuk a ritmust az első félidőben, de sokkal jobbak voltunk a másodikban. Mindent megtettünk a győzelemért. Kár, hogy nem sikerült, de még versenyben vagyunk. Fizikálisan erősnek érzem magam, ahogy a többiek is. Várjuk, hogy lejátszhassuk a hátralévő meccsinket, és megpróbáljuk majd megnyerni őket.”
„Reménykedtünk, hogy a saját kezünkben lesz a sorsunk, de most nem így lesz. A saját meccseinkre kell koncentrálnunk, nem a többiekére, és meg kell próbálnunk mindhármat megnyerni. Minden csapat veszít pontokat. Továbbra is hinnünk kell a győzelemben.”
Zidane: Győzelmet érdemeltünk volna
„Semmit nem értek. Militão kézzel ért labdába, de a Sevilla játékosa is. Nem győzött meg az, amit a játékvezető mondott nekem, de ez van, ő hozza a döntéseket. Egy kicsit mérges vagyok a mai miatt, szeretném, ha valaki elmagyarázná nekem a kezezésre vonatkozó szabályt. De ez van, semmin nem változtat.”
„Elégedettek vagyunk a teljesítményünkkel, a második félidő lenyűgöző volt. Lassan kezdtünk az első 25 percben, de a második félidő nagyon jó volt. A bajnoki cím sorsa már nincs a mi kezünkben, de a végsőkig harcolni fogunk.”

„Beszélgethetünk, kérdezhettek, válaszolhatok, de semmit nem fogunk most megfejteni. A hátralévő három meccsre kell koncentrálnunk. Engem is nagyon zavar az eredmény, mivel többet érdemeltünk volna. A játékosok mindent beleadtak, győzelmet érdemeltünk.”
„Hiszek a labdarúgásban, ez nem kérdés. Bízom mindenkiben, bízom a játékvezetőkben. Soha nem folytam ebbe bele, most sem fogok. Ma volt két kezezés, az egyiket megítélték, a Real Madrid ellen. Ez az igazság.”
„Jó érzéseink vannak. A játékosaim megmutatták, hogy elkötelezettek, nyerni akartak. Nagyon tetszett a meccs. Három mérkőzés van még hátra, a végsőkig harcolni fogunk. Ha holnap kellene játszanunk, a csapat készen állna. Csütörtökön és vasárnap játszunk majd, most ezekre a meccsekre koncentrálunk.”
„Nem kezdtük jól a meccset, ők pedig igen. A gól után minden megváltozott, sokat javultunk. Megérdemeltük volna a győzelmet a teljesítményünk alapján.”
Beszámoló: Real Madrid – Sevilla (2-2): Nem sikerült élni a lehetőséggel
A Real Madrid bajnoki álmai veszélybe kerültek, miután a blancók csupán egy 2-2-es döntetlent tudtak elérni a Sevilla ellen a Di Stéfanóban, meglehetősen vitatott körülmények között.
A csapatnak megvolt az esélye, hogy három mérkőzéssel a bajnokság vége előtt a tabella élére álljon, ehhez mindössze arra lett volna szükségük, hogy legyőzzék a Sevillát, ám végül egy hosszabbításban szerzett gólnak köszönhetően tudtak egy pontot szerezni, így továbbra is két pontos hátrányban vannak a Barcelona ellen döntetlenig jutó Atléticóval szemben.
Fernando és Asensio gólja után talán egy, a bajnoki cím szempontjából döntő fontosságú pillanathoz érkeztünk, amikor ahelyett, hogy a Real Madrid végezhetett volna el egy jogos büntetőt, a videóbíró közbeavatkozásának köszönhetően, és a játékvezető döntésének értelmében a vendég együttes lőtt tizenegyest, amelyet Rakitic értékesített is. Ezzel újra előnybe került a Sevilla, ám az utolsó pillanatban Toni Kroos lövése még megpattant Hazard lábán, ami megtréfálta a vendégek kapusát, így 2-2-re módosítva az eredményt, és beállítva a végeredményt.
A Real Madrid 75 ponttal a tabella második helyén áll a 77 pontos Atlético mögött, mindössze három fordulóval a bajnokság vége előtt.
Zidane kezdőcsapata kapcsán talán egyetlen meglepetést láthattunk, még pedig azt, hogy Hazard neve nem szerepelt a listán. Ehelyett bekerült Fede Valverde, a megszokottnál támadóbb szellemű szerepben, Karim Benzema és Vinícius mellé. A középpálya ismét a CKM-triójé volt, a védelemben pedig Odriozola, Militão, Nacho és Marcelo gondoskodott az ellenfelek támadásainak meghiúsításáról.

A Real Madrid a mérkőzés elején gólt ünnepelt, miután Karim Benzema Odriozola nagyszerű beívelését váltotta gólra egy remek fejessel. A találatot azonban les címén érvénytelenítette a VAR, mivel úgy ítélte meg, hogy Odriozola Vinícius indításának pillanatában leshelyzetben volt.
A Sevilla örömmel vette tudomásul a döntést, majd nem sokkal később a vezetést is megszerezte, Fernando révén. A tizenhatos előteréből végezhetett el egy szabadrúgást a Sevilla, miután Casemiro mozdulatát (egyébként a felvételek tanúsága is teljesen tiszta szerelését) szabálytalannak ítélte a játékvezető, aki ráadásul a brazil reklamálását ("Hozzá se értem!") még egy sárga lappal is jutalmazta. A szabadrúgást aztán beadás követte, mely után Rakitic fejelte le a labdát az üresen álló Fernandónak, aki Casemirót elfektetve Odriozola lábai között gurított Courtois kapujába.
A gól ellenére a Sevilla védelme bizonytalannak tűnt, a Real pedig próbálta továbbra is nyomás alatt tartani Bono kapuját. Több lövéssel is megpróbálkoztak a blancók, többek között Benzema lövését kellett kapu fölé piszkálni a vendég hálóőrnek.
A második félidőben aztán a Real Madrid növelte a nyomást, beszorította a Sevillát a saját térfelére. Az andalúzok nem tudtak kitörni a nyomás alól, ami azt eredményezte, hogy a blancók ki tudtak alakítani néhány tetszetős helyzetet. Az egyik ilyen esetnél például egy nagyszerű Modric – Kroos összjáték után a német passzolt Vinícius elé, aki azonban rendkívül furcsa mozdulattal ért a labdába, és nem tudta bepasszolni azt a kapuba, hanem a kapufára térdelte.
Zidane ekkor pályára küldte Asensiót és Miguelt Modric és Marcelo helyére. Asensio szinte azonnal döntő fontosságú cserének bizonyult, hiszen Kroos passzát egy nagyszerű kapáslövéssel gólra váltotta. 1-1.

A mérkőzés legfontosabb pillanata közel negyed órával a találkozó vége előtt következett. A Sevilla szöglete után Militão kezéhez ért a labda a büntetőterületen belül, ám a kontratámadást a Madrid végig vezette, melynek végén Benzemát buktatta Bono, szintén a büntetőterületen belül. A VAR a Militão-esetet nézte vissza, és jelezte a bírónak, hogy tekintse meg a felvételeket, és ez alapján hozzon döntést. A játékvezető ezt követően büntetőt ítélt, mivel úgy gondolta, hogy Militão nem természetes testhelyzetben tartotta a karját az esetnél. Érdekesség, hogy a játékvezető sem azt nem vette figyelembe, hogy a brazil védő háttal állt a labdának, sem azt, hogy meglökték, sem pedig azt, és talán ez a legfurcsább, hogy a saját válláról pattant át a kezére a labda. Az esetről több spanyol játékvezetői szakértő is azt állította, hogy nem ért büntetőt. Mindenesetre a Sevilla köszönte szépen, Rakitic pedig gólra váltotta a lehetőséget. 1-2. (Azt már csak zárójelben jegyzem meg, hogy a találkozón korábban volt egy hasonló szituáció, ahol a Sevilla játékosa ért kézzel a labdába a saját tizenhatosán belül, ám ott a VAR nem jelezte a játékvezetőnek, hogy tekintse meg a felvételeket…)
Zidane az utolsó percekre pályára küldte Vinícius helyére Eden Hazard-t is, ami végül szintén jó döntésnek bizonyult, hiszen a mérkőzésen végig rendkívül jól teljesítő Kroos lövése rajta pattant meg úgy, hogy védhetetlenül tudjon a Sevilla kapujába vágódni. 2-2.
Még volt hátra két perc a találkozóból ezt követően, itt még adódott egy lehetőség a Madrid előtt, Nacho készítette le lövésre a labdát Casemirónak, a brazil nagyszerűen helyezett labdája azonban centikkel elkerülte a kaput. Így végül nem változott az eredmény, az 1 pontnak köszönhetően a Madrid bajnoki álmainak életben maradásához az Atlético Madrid botlására lesz szükség.
Szerintünk – avagy jósol a szerkesztőség (Real Madrid – Sevilla)

Balázs szerint:
Courtois – Odriozola, Militão, Nacho, Marcelo – Casemiro, Modrić, Valverde – Asensio, Benzema, Hazard
Csabi szerint:
Courtois – Odriozola, Nacho, Militao, Marcelo – Casemiro, Kroos, Modric – Asensio, Benzema, Vini Jr.
Gergő szerint:
Courtois – Odriozola, Militao, Nacho, Marcelo – Casemiro, Valverde, Modric, Kroos – Benzema, Hazard
Matyi szerint:
Courtois – Odriozola, Militao, Nacho, Marcelo – Casemiro, Kroos, Valverde – Rodrygo, Benzema, Hazard
Pisti szerint:
Courtois – Odriozola, Militao, Nacho, Marcelo – Casemiro, Valverde, Kroos – Vini Jr, Benzema, Hazard
Szoki szerint:
Courtois – Odriozola, Militão, Nacho, Marcelo – Casemiro, Modrić, Kroos, Valverde – Vinícius, Benzema
umek szerint:
Courtois – Odriozola, Militão, Nacho, Marcelo – Casemiro, Valverde, Modrić, Kroos – Benzema, Rodrygo
Vik szerint:
Courtois – Odriozola, Nacho, Militao, Marcelo – Casemiro, Kroos, Modric – Asensio, Benzema, Hazard

Balázs szerint:
3-1 Benzema (2), Valverde
Csabi szerint:
2-1 Benzema, Rodrygo (csereként)
Gergő szerint:
2-0 Benzema, Hazard
Matyi szerint:
2-1 Hazard, Benzema
Pisti szerint:
3-1 Vini Jr. (2) Benzema
Szoki szerint:
1-0 Benzema
umek szerint:
3-2 Benzema, Rodrygo, Militão
Vik szerint:
0-1
Julen Lopetegui: Zidane az ideális edző a Real Madrid számára
"Egy kiváló és nehéz mérkőzésre számítok, ahogy a Real Madrid ellen mindig. Ami még ezen kívül különlegessé teszi ezt a mérkőzést, az az, hogy már alig van idő a bajnoki cím megnyeréséig. Egy olyan csapat ellen lépünk pályára, amelyik szintén harcban áll a trófeáért. Nagyon jó csapatuk van, kiváló játékosokkal, és egy nagyszerű edzővel. Más jelzőre nincs is szükség."
"Az, hogy nem játszunk a hét közepén, azt jelenti, hogy több időnk van a regenerálódásra. Ki fogjuk választani azokat a játékosokat, akik erre a meccsre a legfontosabbak. Mindannyian fontosak, nem csak azok, akik kezdeni fognak, néha a többiek is alapvető fontosságúak a céljaink eléréséhez. Mindannyiukban bízunk, mind fontosak, és minden meccs előtt azokat választjuk ki, akikről úgy gondoljuk, hogy az adott találkozón a legnagyobb mértékben tudnak hozzájárulni a céljainkhoz. Van néhány apróság jelenleg, de reméljük, hogy ezek megoldódnak a meccsig."
a kép forrása: YouTube (Sevilla FC)
"A csapat nagyon izgatott a mérkőzés miatt, és azért, ahol most állunk. Az előző idényhez képest javíthatunk. Nagyon nehéz év van mögöttünk, figyelembe véve, hogy honnan indultunk, de még többet akarunk elérni úgy, hogy minden meccsen keményen és elszántan dolgozunk. Néha egy győzelem, néha vereség után érkezel el egy mérkőzéshez, de a csapat most nagyon lelkes, nem is kell nagyobb ösztönzés. Soha nem nézünk vissza."
"Azért tartunk ott, ahol, mert nagyon jó idény van mögöttünk. Semmit nem kaptunk ajándékba. Megpróbálunk még tovább javulni, most pedig itt az ideje szembe szállni a Real Madriddal, egy csapattal, amely ellen mostanában nem tudtunk nyerni. Most ez az, ami motivál minket, ugyanazzal az izgatottsággal és ambicióval lépünk pályára, mint mindig. Zidane munkája önmagáért beszél, senkinek nincs oka kételkedni a képességeiben. Ő a megfelelő edző a Real Madrid számára."
"Volt ellenük néhány nagyon kiegyenlített meccsünk, de végül ők nyertek. Ez most egy más mérkőzés lesz. Megpróbálunk jól felkészülni, és hozzásegíteni a játékosokat, hogy elérjék a holnapi célt."
A Sevilla elleni keret
Kapusok: Courtois, Lunin, Altube
Védők: E. Militão, Nacho, Marcelo, Odriozola, Miguel
Középpályások: Kroos, Modrić, Casemiro, Valverde, Isco, Blanco
Támadók: Hazard, Benzema, Asensio, Vini Jr., Mariano, Rodrygo
Kimaradt: Sergio Ramos, Varane, Lucas, Mendy, Carvajal sérülés miatt.

Real Madrid – Sevilla (spanyol bajnoki mérkőzés)
Helyszín: Estaadio Alfredo Di Stéfano (Madrid); Időpont: 2021.05.09. (vasárnap) 21:00; TV: Spíler 2
Hivatalos közlemény: Szuperliga
Az UEFA május 7-én kiadott közleménye ide kattintva olvasható. Előzményként célszerű mindenképp azzal kezdeni.
I. Az alapító klubok elfogadhatatlan külső nyomástól, fenyegetésektől és támadásoktól szenvedtek és szenvednek jelenleg is, melyek célja, hogy a projekt elhagyására kényszerítsék őket, ezáltal pedig megfosszák őket azon joguktól és kötelességüktől, hogy konkrét javaslatok és konstruktív párbeszéd útján nyújtsanak megoldást a futball ökoszisztémájának problémáira. Ez teljes mértékben elfogadhatatlan, figyelembe véve, hogy a jogrend és a bíróság már a Szuperliga kezdeményezés mellett döntött, és utasította az UEFA-t és a FIFA-t, hogy tartózkodjanak a közvetlen vagy kapcsolt szervezeteiken keresztüli lépésektől, amelyek bármilyen módon hátráltatják ezt a kezdeményezést, miközben a bírósági eljárások folyamatban vannak.
II. A Szuperliga projekt a 12 alapító klub által együttesen került megalkotásra:
a. a futball iparág jelenlegi fenntarthatatlan helyzetének megoldása céljával. A 12 alapító klub ugyanazokat az aggodalmakat fogalmazza meg – ahogy az európai labdarúgás többi érdekeltje is – különösen a jelenlegi társadalmi-gazdasági helyzetben, vagyis hogy elkerülhetetlen a strukturális átalakulás ahhoz, hogy a sportágunk hosszú távú túlélése biztosítva legyen. Ennek érdekében április 18-án bejelentették azirányú szándékukat, hogy megalapítják a Szuperligát, és kialakítanak egy kommunikációs csatornát az UEFA-val és a FIFA-val, a felek közötti konstruktív együttműködés jegyében, erről pedig haladéktalanul értesítették is az érintetteket.
b. a jelenlegi futballstruktúra és ökoszisztéma iránti maximális tisztelettel. Az alapító klubok egyetértettek abban, hogy a Szuperliga kizárólag abban az esetben kerülne elindításra, ha a sorozatot az UEFA és/vagy a FIFA elismerné, és ha a jogi szabályozásokkal összeegyeztethető lenne, továbbá biztosított lenne, hogy a résztvevő klubok továbbra is változatlanul részt tudnának venni a különböző nemzeti tornákon. Mindenesetre annak ellenére, hogy az UEFA és a FIFA is tisztában volt a fentiekkel, kategorikusan elzárkóztak bármilyen kommunikációs csatorna kialakításától.
c. hogy pénzügyi stabilitást adjanak az egész európai futballcsaládnak, amely jelenleg egy komoly gazdasági krízistől szenved, veszélyeztetve sok klub fennmaradását. Ennek alátámasztására a bejelentett kötelezettségvállalás a szolidaritási hozzájárulásokra vonatkozóan többszörözné a hozzájárulások mértékét az UEFA által biztosítottakhoz képest, továbbá olyan pénzügyi fenntarthatóságra vonatkozó szabályozások megalkotására vállalt kötelezettséget, amely tiszta, átlátható, szakértők által felügyelt módon biztosítaná ezt.
III. A 12 alapító klub azzal is tisztában volt, hogy a Szuperliga egy kivételes lehetőség arra, hogy a világ szurkolói számára a lehető legjobb show-t biztosítsuk, továbbá megerősítsük a sport iránti globális érdeklődést, amely nem magától értetődően létezik, és új generációs kihívásokkal néz szembe. Emellett az egyik fő célja az volt, hogy népszerűsítse a női futballt szerte a világon, ami egy óriási, ám jelenleg alábecsült lehetőség a szektor számára.
IV. Teljes mértékben tisztában vagyunk a Szuperligára adott reakciók sokszínűségével, és azzal, hogy szükséges átgondolnunk néhány ilyen reakció okát. Szükség esetén készen állunk újragondolni az előterjesztett megközelítést. Mindenesetre nagy felelőtlenség lenne most feladni ezt a küldetést, melynek célja, hogy hatékony és fenntartható megoldásokat nyújtsunk a futball iparágát veszélyeztető létező problémákra, úgy, hogy tisztában vagyunk a szektor rendszerszintű problémáival és szükségleteivel.
V. Nagyon sajnáljuk, hogy barátaink és a Szuperliga projekt alapító partnerei egy ellentmondásos, összeegyeztethetetlen helyzetbe kerültek az UEFA tegnapi nyilatkozatában leírt kötelezettségek bevállalásával. Mindenesetre figyelembe véve azt, hogy a problémák, amelyek a 12 klub hetekkel ezelőtti Szuperliga-bejelentéséhez vezettek, nem oldódtak meg, szeretnénk újra megerősíteni, hogy a történelmünkre való tekintettel, az érdekeltjeinkkel és a szurkolóinkkal szembeni kötelezettségeink okán, a futball érdekében és a szektor pénzügyi stabilitása miatt kötelességünk felelősségteljesen viselkedni, és arra törekedni, hogy megtaláljuk a megfelelő megoldásokat, még úgy is, hogy mindeközben folyamatos nyomás alatt és fenyegetések középpontjában vagyunk az UEFA irányából.
VI. Végül szeretnénk ismét megerősíteni az UEFA, a FIFA és a többi érdekelt számára azt, amit már a Szuperliga megalapításakor is megtettünk, vagyis azt, hogy elkötelezetten és határozottan szeretnénk tisztelettel és elfogadhatatlan nyomás nélkül párbeszédet folytatni, a törvények által biztosított kereteken belül, hogy megtaláljuk a legmegfelelőbb megoldást az egész futballcsalád fenntarthatóságára vonatkozóan.
Orvosi jelentés: Sergio Ramos
A Real Madrid orvosi stábja által elvégzett tesztek megállapították, hogy Sergio Ramos bal hátsó combizma megsérült. A játékos felépülését folyamatosan nyomon követik.
Arról, hogy a játékosnak mennyit kell kihagynia, egyelőre nincsenek pontos információk, de vélhetően ebben az idényben már nem lép pályára.
Az UEFA hivatalos közleménye a Szuperligával kapcsolatban
Az UEFA összehívta végrehajtó bizottságának sürgősségi testületét, amely a nyilatkozat tartalma és szellemisége alapján úgy döntött, hogy elfogadja a klubok intézkedéseit és elkötelezettségét. A 9 klub és az UEFA által aláírásra került egy formális megállapodás az elkötelezettségek és a klubok újraegyesítése és UEFA sorozatokban való részvétele kapcsán. A jóváhagyott reintegrációs intézkedések teljesek és véglegesek.
Ez a kilenc klub elismeri és elfogadja, hogy a Szuperliga projekt egy hiba volt, és elnézést kér a szurkolóktól, nemzeti szervezetektől, nemzeti bajnokságoktól, a többi európai klubtól és az UEFA-tól. Azt is felismerték, hogy a projektet az UEFA szabályzatai nem engedélyezték volna.
Minden egyes klub különösen az alábbiakat jelenti ki:
- Fenntartás nélkül elismeri és elfogadja az UEFA szabályzatainak kötelező jellegét.
- Továbbra is elkötelezett marad bármely UEFA által szervezett klubsorozat iránt, és részt vesz azokon, ha sportteljesítménye alapján lehetősége nyílik rá.
- Újra csatlakozik az Európai Klubszövetséghez, amely az egyetlen UEFA által elismert, klubok által alkotott testület.
- Lehetőségeihez mérten mindent megtesz annak érdekében, hogy megszüntesse részvételét a Szuperliga létrehozására megalapított társaságban, és megszüntessen minden jogi lépést.
- A jószándéka jeleként, a többi klubbal együtt összesen 15 millió eurónyi adományt biztosít, amelyet európai (ide értve az Egyesült Királyságot) gyermekek, ifjúsági és helyi futballcsapatok megsegítésére fognak felhasználni
- Az UEFA sorozataiban nekik járó bevételek 5%-át visszatartják és ez újra elosztásra kerül.
- Elfogadják, hogy jelentős pénzbírságot kapnak, ha az UEFA által el nem ismert sorozatban kívánnak elindulni (100 millió euró), vagy ha megsértik a jelen elkötelezettségi nyilatkozat bármely pontját (50 millió euró).
- Egyedi kötelezettségvállalásokat biztosítanak az UEFA számára, amelyek mindegyike megfelel az UEFA és az Európai Klubszövetség által 2019-ben elfogadott egyetértési memorandumban foglaltaknak.
A klubok teljesen elkötelezettek a 2024 után bevezetésre kerülő reformok iránt. A klubok kérésére az UEFA felkéri a nemzeti szövetségeket és nemzeti bajnokságokat, hogy legyenek tekintettel az általuk az UEFA felé vállalt elkötelezettségeik tartalmára, szellemiségére és céljára.
Aleksander Čeferin (UEFA-elnök): „Két héttel ezelőtt az UEFA kongresszusán elmondtam, hogy erős szervezetet feltételez a hiba elismerése, különösen ezekben az időkben, amikor a közösségi média ennyire erős. Ezek a klubok pontosan ezt tették most.
Elfogadva a klubok elkötelezettségét és azirányú szándékát, hogy az általuk okozott károkat helyrehozzák, az UEFA szeretne pontot tenni ennek a fejezetnek a végére, és pozitív szellemben szeretne tovább lépni.
A bejelentett intézkedések jelentősek, de az UEFA egyetlen pénzügyi szankció eredményét sem tartja meg. Ezek mindegyike az utánpótlássportba és a helyi egyesületekbe kerül visszaforgatásra Európában és az Egyesült Királyságban.
Ezek a klubok gyorsan elismerték a hibájukat, és lépéseket tettek annak érdekében, hogy megmutassák elkötelezettségüket az európai futball jelene és jövője iránt. Ugyanez nem mondható el azonban azokról a klubokról, amelyek továbbra is az úgynevezett Szuperliga részesei maradnak, velük az UEFA később fog foglalkozni.”
A klubok, amelyek a kötelezettségvállalást megtették:
Arsenal FC
AC Milan
Chelsea FC
Club Atlético de Madrid
FC Internazionale Milano
Liverpool FC
Manchester City FC
Manchester United FC
Tottenham Hotspur FC
Az UEFA emellett fenntartja minden jogát arra, hogy megtegyen bármilyen szükséges intézkedést azokkal a klubokkal szemben, amelyek eddig nem voltak hajlandóak lemondani az úgynevezett Szuperligát. Az ügy haladéktalanul az UEFA illetékes fegyelmi szervei elé kerül.
A fő kép forrása: uefa.com