Gy. András
Erling Håland: A Real Madridot nem érdekli a Barcelona mozgolódása
A Real Madrid fél szemmel figyeli, hogy mi történik Barcelonában az elnökválasztás kapcsán, amely január 24-én lesz esedékes. Josep Maria Minguella, Emili Rousaud tanácsadója és jövőbeli alelnökjelöltje abban az esetben, ha az Els Millors csoport nyeri meg a választásokat, olyat nyilatkozott, ami biztosan okozott némi meglepetést a Bernabéuban.
Minguella elmondta, hogy ha Rousaud nyeri a január 24-i választásokat, Håland a Barcelona játékosa lesz a következő idénytől. Persze ugyanarról a Hålandról van szó, aki Florentino Pérez rövidtávú terveiben is szerepel.
Minguella azt is elárulta, hogy van egy megegyezés Rousaud, Mino Raiola és a Borussia Dortmund között a játékos leigazolásával kapcsolatban. Rousaud nem az egyetlen jelölt, akit összehoztak Hålanddal, Joan Laporta is reménykedik a játékos megszerzésében a Raiolával való kiváló kapcsolatából adódóan.
Idő közben egyébként Raiola cáfolta a katalán klub körüli híreket: „Ezek álhírek. Soha nem beszéltem egyetlen elnökjelölttel sem, és nem is fogok. Ha megválasztották az új elnököt, felhívhatnak.”
Jumping into! #HappyNewYear pic.twitter.com/Uj1PRUdX0H
— Erling Haaland (@ErlingHaaland) December 31, 2020
A Real Madrid nem aggódik
A Real Madridnál azonban nyugodtak maradtak a legmagasabb szintű vezetők, hiszen már hónapok óta dolgoznak a Håland-ügyön, és tökéletesen halad a fiatal csatár megszerzésének terve.
Először is 2022 előtt lehetetlen lenne emberi áron elhozni őt a Dortmundtól, ez az az időpont, amelyben Raiola és a Dortmund megegyezett egymással, mint a játékos távozásának lehetséges időpontja, erre szóbeli egyezség született a felek között.
Ez is volt az egyik oka annak, hogy Raiola hozzájárult ahhoz, hogy a Dortmund 20 millió euróért és a képviselőknek további 23 millió euróért (15 Raiolának és 8 a játékos édesapjának) megszerezhesse a játékost.
Håland a Real Madridban akar játszani
A Madridnál azzal is tisztában vannak, hogy a norvég támadó szeretné a közeljövőben magára ölteni a habfehér szerelést. Ahogy már korábban ő maga is elmondta, példaképe, Cristiano Ronaldo madridi góljain nőtt fel. Emellett van egy újabb faktor, mégpedig Martin Ødegaard, Håland jó barátja, aki a háttérben a norvég válogatott edzőtáborában szintén arról győzködi a csatárt, hogy igazoljon Madridba.
A Madrid 2022-re már lezártnak tekinti a Håland-ügyet, ami összhangban van Karim Benzema szerződésének lejártával is. Hålanddal a Madridnak jó esélye van arra, hogy betöltse a francia által hagyott űrt.
A játékos ügynöke nem igazán tartja a kapcsolatot Florentino Pérezzel a Pogba-ügy óta, de az olasz közeli kapcsolatot ápol José Ángel Sánchezzel, a klub főigazgatójával, és szívesen dolgozna újra a Madriddal.
Ami szintén nem elhanyagolható faktor, az az a tény, hogy a Dortmund vezetője, Hans-Joaquim Watzke Pérez csodálója az üzleti világban, és eddig mindig a Madrid oldalára állt az UEFA vagy ECA ügyekben. Watzke emellett mindig hálás lesz a Madridnak, hogy leigazolhatta Hakimit és Reiniert is. Mindent egybevetve úgy tűnik, hogy a Real Madrid már lezárta Erling Håland ügyét.
Beszámoló: Elche – Real Madrid (1-1): Két pontot hullajtott el a Real Madrid
Már korán úgy tűnt, hogy a blancók kezében van a mérkőzés, köszönhetően Luka Modric fejesgóljának, de az újonc csapat egy második félidei büntetővel kiegyenlített, és nem is engedte ki a kezéből az egy pontot, így megtréfálta a bajnoki címvédőt.
Zinédine Zidane Marcelónak szavazott bizalmat a védelem bal oldalán, így az első mérkőzést láthattuk az idényben, amelyen a Dani Carvajal, Ramos, Varane, Marcelo védőnégyes futott ki a pályára. Támadásban mindeközben Asensio és Lucas Vázquez kaptak lehetőséget Karim Benzema mellett, Vinícius és a visszatérő Hazard is a kispadra szorult.
Ebben az idényben Marcelót hibáztatták a Real Madrid gyenge eredményeiért akkor, amikor a pályán volt, de ezúttal a brazil majdnem megszerezte a vezetést csapatának egy kapáslövéssel, amely azonban a felsőlécről kifelé pattant. Néhány perccel később ismét a kapufa segített a hazaiaknak, amikor Asensio eresztett meg bombaerős lövést a tizenhatoson kívülről. Edgar Badia, az egyébként a mezőny legjobbjának választott Elche-kapus ujjbeggyel kapufára tudta tolni Asensio lövését, a kapufáról kipattanó labdára azonban elsőként a szemfüles Modric csapott le, és magabiztosan a kapuba fejelt. 0-1.

A Real Madrid továbbra is nyomás alatt tartotta az ellenfelet, és egy megpattanó labdát követően a játékvezető a tizenegyespontra mutatott, mivel kezezést látott Victor Rodrígueznél, ám a VAR felvételein egyértelműen láthatóvá vált, hogy a játékos combjára pattant a labda, nem pedig a kezére.
A második félidőben aztán szinte azonnal büntetőt fújt a játékvezető, ezúttal a Real Madrid ellen. Az Elche akciójánál Carvajal rántotta le teljesen feleslegesen Antonio Barragant. Fidel magabiztosan hajtotta végre a büntetőt, kiegyenlítve a mérkőzés állását. 1-1.
A Real Madrid emelt a tempón annak reményében, hogy újra meg tudja szerezni a vezetést, de az Elche keményen állta a sarat, és még a vezetés megszerzésére is megvolt az esélye Lucas Boye ballábas bombájánál, amely súrolta a kapufát.
A blancók aztán saját kapujához szegezték az Elchét, Badia pedig remek formában védett. A hazai kapus Carvajal és Ramos közeli kísérleténél is bravúrt mutatott be, így maradt az 1-1-es állás.
A Real Madrid egyszerűen nem tudta megszerezni a második gólját, így Zidane pályára küldte Hazard-t, Valverdét, majd nem sokkal később Viníciust is. Karim Benzema közel állt a győztes gól megszerzéséhez, ám nem sikerült betalálnia, a hosszabbítás utolsó pillanatiban pedig még Courtois-nak kellett vetődve bemutatnia egy védést az Elche veszélyes szabadrúgásánál, amelyre egy felesleges Carvajal-szabálytalanság után került sor. A védés után a játékvezető azonnal lefújta a mérkőzést, amely egy keserédes zárása volt a Real Madrid 2020-as évének.
Isco kikerüt az Elche elleni keretből
Isco az utolsó pillanatban kikerült a Real Madrid idei utolsó bajnoki mérkőzésére utazó keretéből, amelyre ma este 21:30-kor kerül sor az Elche otthonában.
A 28 éves játékos harmadik gyermeke születhet meg most már bármikor, így a klub engedélyt adott neki, hogy a párjával és gyermekével legyen.
Isco így nem utazott el Elchébe, de mivel Zidane eleve 24 játékost hívott be a keretbe, vagyis egyel többet a megengedettnél, így a spanyol középpályás hiánya a bevethető játékosok számosságára nem lesz hatással.
Jó egészséget kívánunk az egész családnak!
Benzema a legjobb francia?
Karim Benzema a Real Madrid legendája, az egyik legjobb játékos és legeredményesebb góllövő a klub történetében, és annak ellenére, hogy sokan folyamatosan megkérdőjelezik, még 33 évesen is folyamatosan igazolja, hogy miért is tartja Zinédine Zidane Franciaország legjobb csatárának.
Az elmúlt hetek nyilatkozatai és történései után most hazájában is felmerült a kérdés: Benzema valóban a legnagyobb?
A francia L’Equipe feltette ezt a kérdést számos korábbi francia játékosnak. Megkérdezték Papint, Guivarc’h-t, Rocheteau-t, Bernard Lacombe-ot, Herve Revellit és Yannick Stopyát.
Jean Pierre Papin kiemelte, hogy Benzema sokkal több, mint szimplán a góljai, de elmondta, hogy szerinte nem ő minden idők legjobb francia csatára.
„Ő a generációja legjobbja” – mondta Papin. „Nagyon kedvelem a befejezéseit, ahogy beszáll a játékba, ahogy helyzetet alakít ki. Ő nem csak azért van a Real Madridban, hogy gólokat szerezzen.”
„Az, hogy ilyen sokáig ott tudott maradni, lenyűgöző. Egy olyan csapatból tudott kitűnni, ahová nem könnyű beilleszkedni; a stílusát Cristiano Ronaldo játékához igazította.”
„Amikor Benzema játszik, az embernek olyan érzése van, hogy van benne valami, ami más játékosokban nincs. Egy olyan gólvágó, akiben minden technikai tudás és fizikum megvan, de számomra Bernard Lacombe a legnagyobb.”

A L'Equipe 2020. december 29-i címlapja
Stephane Guivarc’h is elismerően beszélt Benzemáról, de ő a legjobb háromba sem szavazná be.
„Benzema hosszú időn keresztül volt alapvetően fontos játékos a Real Madridban. A válogatottban is szerepelnie kellene, de nem kérdőjelezhetjük meg Deschamps döntését, hiszen világbajnok lett” – mondta Guivarc’h.
„Az én top három játékosom a következő: Henry áll az első helyen, Giroud a második, és Papin a harmadik.” (Oliver Giroud?? – a szerz. kieg.)
Benzema Dominique Rocheteau listájára is felkerült, de csak a top ötbe.
„Zidane azt mondta, hogy Benzema a valaha volt legjobb francia csatár? Persze, hogy ezt mondta, hiszen ő az edzője” – mondta Rocheteau.
„Én betenném a legjobb ötbe Benzemát, de az első helyen Lacombe lenne, nem ő.”
A sokat emlegetett Bernard Lacombe szintén válaszolt a kérdésre, és ő is dicsérően beszélt Benzemáról.
„Tegnap beszéltem vele telefonon, és elmondtam neki, hogy nem is fogja fel, mit visz véghez a világ legnagyobb csapatában. 33 évesen még mindig hozza a jó teljesítményt, ez pedig megmutatja, hogy milyen nagyszerű profi” – mondta Lacombe.
„Benzemában minden olyan kvalitás megvan, ami az olyan csatárokban megvolt, mint Henry vagy Papin. Az egyik, aki leginkább hasonlít rá, de nincs a legjobbak listáján, az David Trezeguet.”
„Ha Benzema világbajnok lett volna, akkor most fel sem merülne a kérdés, hogy ő volt-e a valaha volt legjobb francia.”
Yannick Stopya második helyre tenné a Real Madrid támadóját.
"Számomra a legjobb Bernard Lacombe. Nem voltak kiemelkedő atletikus képességei, de hatalmas játékintelligenciával rendelkezett. Szerintem ha Lacombe lett volna Benzema helyén a Real Madridban, ő is megnyerte volna azokat a trófeákat, amiket ő, ráadásul ő még elhódította az 1984-es Európa-bajnoki címet is. Benzemát a második helyre tenném, Henry elé."
Herve Revelli a Real Madrid támadója mellett tette le a voksát.
"Nem tudom, hogy Benzema minden idők legjobb francia csatára-e. De ő egy kifejezetten komplett csatár. Az én időmben szerettem a gólszerzés mellett, fontos passzokat adni, de ezt nem értékelték. Benzema a társait is helyzetbe hozza, és gólokat is szerez. Ahhoz, hogy így játssz, kiváló fizikai állapotban kell lenned. Számomra ő a legjobb francia csatár."
Isco a Sevillát választotta
Isco egy ideje már a Real Madridból való távozását tervezi, ahol elveszítette Zinédine Zidane kegyeit, és úgy döntött, hogy ismét együtt dolgozik majd korábbi madridi és válogatott edzőjével, Julen Lopeteguivel a Sevillánál.
Az AS információi szerint Isco nagyon szívesen dolgozna együtt korábbi mentorával, hiszen Lopetegui mindig támogatta és nagyra értékelte a középpályást. Isco néhány legemlékezetesebb teljesítménye a spanyol válogatottban Lopetegui regnálása alatt született, beleértve a 3-0-s, Olaszország elleni győzelmet a Bernabéuban még 2017 szeptemberében, ahol duplázni tudott. Akkoriban Zidane is előnyben részesítette Iscót, ő Gareth Bale-t áldozta be a BL-döntők alkalmával 2017-ben és 2018-ban, ahol mindig a spanyol volt a kezdőcsapat tagja a walesi kárára.
Isco has decided on his next destination, but Zinedine Zidane blocks a January move for the out of favour midfielder. https://t.co/lvQdTioFAa
— AS English (@English_AS) December 29, 2020
Zidane elveszítette a hitét Iscóban
A dolgok állása azonban most teljesen más. Zidane elveszítette hitét Iscóban, és a 28 éves játékos csupán 3 mérkőzésen volt a kezdőcsapat tagja ebben az idényben, amit a középpályás formája is megsínylett. Isco jelenlegi szerződése 2022-ben lejár, és szeretne már januárban csapatot váltani, azonban Zidane elvetette ennek lehetőségét, tekintettel arra, hogy tökéletesen tisztában van azzal, hogy egy esetleges sérüléshullám milyen következményekkel járna úgy, hogy az előző átigazolási időszakban a csapat teljesen inaktív maradt a vásárlások terén.
A Madrid engedélyezni fogja Isco számára, hogy a nyáron távozzon, a Sevilla pedig valahol 15 és 20 millió euró közötti árat fog kínálni a középpályásért. Isco hisz abban, hogy még van néhány éve a legmagasabb szinten, hiszen a jelenlegi idény végéig még nem lesz 29 éves, és úgy látja, hogy Lopetegui és a Sevilla játékstílusában tökéletesen meg tudná találni a helyét. Ez egy minden fél számára előnyös megállapodás lehetne, Lopetegui újra együtt dolgozhatna korábbi pártfogoltjával, Isco családja pedig boldogan venné tudomásul, hogy a játékos közelebb kerül Málagához.
Isco Eb-szereplése
Az Isco távozásában való késedelem negatívan érintheti a játékos esélyeit az Eb-keretbe való bekerülésre. Legutóbb 2019 októberében kapott behívót egy Svédország elleni Eb-selejtezőre, Luis Enrique pedig a második regnálása alatt eddig egyetlen alkalommal sem hívta be a középpályást. Ha nem változik meg drasztikusan a játékos helyzete Madridban, vagy ha Zidane nem gondolja meg magát és engedi el már januárban, akkor nem valószínű, hogy a spanyolnak lesz lehetősége meggyőzni a válogatott szövetségi kapitányát arról, hogy helye van a nyári kontinenstornán.
A Real Madrid lett a 21. század legjobb klubja
A 2020-as Globe Soccer díjátadón a Real Madrid kapta a 21. legjobb klubjának járó díjat. A klub 5 Bajnokok Ligája trófeát nyert meg 2001 és 2020 között, ezek közül hármat sorozatban, így a Bayern München, a Barcelona és az Al Ahly előtt végzett a szavazáson.
A klub képviseletében Emilio Butragueño, nemzetközi kapcsolatokért felelős igazgató vehette át az elismerést. „Igazi megtiszteltetés, hogy átvehetem ezt az elismerést. Ez mindenki számára egy rendkívül nehéz év volt, az, hogy megkaptuk ezt a díjat, a csapat erőfeszítéseinek köszönhető. Ahogy mindig, most is szeretnénk megosztani ezt a trófeát mindenkivel, aki a Real Madrid családjának tagja: az elnökkel, a játékosokkal, az edzőkkel, a stábbal, és persze a szurkolókkal” – mondta Butragueño.

„A Real Madridot szurkolók nélkül nem lehet megszokni. Ők segítetek nekünk abban, hogy folyamatosan fejlődni tudjunk. Végül szeretném mindenkinek a legjobbakat kívánni ez után a rendkívül nehéz év után, és remélhetőleg hamarosan visszatérhetünk a normális életünkhöz, és a szurkolókkal együtt élvezhetjük a közös szenvedélyünket, a futballt” – fejezte be mondandóját az igazgató.
Iker Casillas, a Real Madrid korábbi legendája, egyébként pedig néhány napja már a klub alapítványának vezető beosztású munkatársa, szintén díjat kapott. A legendás kapus példaértékű karrierjét ismerték el egy díjjal. „Köszönöm ezt a trófeát. Örülök, hogy itt lehetek. Remélem, hogy a következő év sokkal jobb lesz, és újra a normális keretek között élvezhetjük a futballt” – mondta Iker.

Emellett Cristiano Ronaldo, a Real Madrid történetének legeredményesebb játékosa is a díjazottak között volt. A portugál kiválóság a 21. század legjobb játékosának járó díjat kapta meg. „Szeretném megköszönni mindenkinek, aki rám szavazott, a családomnak, az édesanyámnak, a testvéreimnek. Ez egy kivételes eredmény, ami további motivációt ad nekem a folytatáshoz” – mondott köszönetet Cristiano.
„Az, hogy a legjobbnak választottak, nagy megtiszteltetés. Remélem, hogy jövőre véget ér ez a mostani helyzet, és sokkal több élvezetben lehet majd részünk. Bízom benne, hogy még sok évig képes leszek játszani. Nagyon köszönöm” – fejezte be mondandóját a portugál.
Ceballos, Bale, James: Az idő Zidane-t igazolja
Ceballos: Kispadon az Arsenalban
A fiatal középpályás kiváló technikai kvalitásokkal rendelkezik, Mikel Arteta pedig azt szerette volna, ha ő diktálja a tempót az Arsenal együttesében, az ágyúsok azonban bizonytalanul kezdték az évet, a 24 éves spanyol pedig nem tudta őket biztonságba vezetni.
Az Arsenal szombaton 3-1-ra verte a Chelsea együttesét, Ceballos végig a padon volt. Ha Arteta ragaszkodik az újonnan felfedezett győztes formulához, akkor Ceballos könnyedén kiszorulhat a számításaiból, ami nagyban megnehezíti a játékos dolgát, ha szeretne szerepelni Zidane terveiben a következő idénytől.
A blancók figyelik Ceballos fejlődését, tekintettel arra, hogy kölcsönszerződése a nyáron lejár, de Modric szerződéshosszabbításával, és újabb igazolások lehetőségével a dolgok nem állnak a legjobban a korábbi Betis-játékos szempontjából.
James: Mennyből a pokolba
James Rodríguez bemutatkozása a Premier League-ben csodálatosan sikerült. Nem is kívánhatott volna jobb embert Carlo Ancelottinál, hogy a szárnyai alá vegye, és visszaadja az önbizalmát, a kolumbiai pedig gólokkal és gólpasszokkal hálálta meg mestere bizalmát, az Everton szárnyalt az idény korai szakaszában.
Az elmúlt hetekben azonban James formája nagyot zuhant, a nemzeti csapatával is gyenge eredményeket ért el, és folyamatosan sérülések hátráltatják, amelyeken nem tud túllendülni.
A kritikusok már Angliában is megtalálták őt, megkérdőjelezték, hogy képes-e folyamatos jó teljesítményre, kiemelve azt, hogy vélhetően ezért nem számolt vele Zidane.
Bale: Továbbra is sérülések hátráltatják
A walesi sérülten érkezett meg a Spurshöz, ami már eleve gyanút ébresztett bizonyos emberekben, amely végül be is igazolódott, hiszen Bale nem tudta magát beverekedni José Mourinho csapatába, ami mind a játékost, mind pedig az edzőt frusztrálja.
Bale betalált a Premier League-ben, a ligakupában és az Európa-ligában, de minden sorozatban csak egyszer, a mutatott teljesítménye pedig jóval alulmaradt attól, amit érkezésekor vártak tőle. A 31 éves játékos újabb sérülést szedett össze az Európa-ligában, és egyelőre még nem lehet tudni, hogy mikor térhet vissza.
Továbbra is bizonytalan a szélső madridi jövője, az értéke pedig a londoni kölcsönjátéka alat is folyamatosan esik.
Végre elkezdik elismerni Karim Benzemát
Jelenleg 8 góllal áll a spanyol góllövőlista élén, holtversenyben Gerard Morenóval a Villarrealból és Iago Aspasszal a Celta Vigóból, egy góllal megelőzve Luis Suárezt, Mikel Oyarzabalt és Lionel Messit.
De ha kivennénk a büntetőket a képletből, akkor Benzema egyedüliként állna az élen 8 góllal, és csak Suárez állna mögötte 7 találattal. Morenónak csak négy, Aspasnak és Messinek öt, Oyarzabalnak pedig két találata lenne.
Benzema soha nem volt tizenegyesrúgó a Real Madridban. Ez a jog éveken át Cristiano Ronaldót illette, most pedig Sergo Ramos a klub ítéletvégrehajtója. Benzema is lőhetné őket, persze, hogy lőhetné. Amikor ő lőhetett büntetőt a Real Madridban, soha nem hibázott. 11 lövéséből 11 gól született. De csak akkor lép elő, ha szükség van rá. Ez le is írja a karriertörténetét.

Éveken át Ronaldo volt az egyetlen talizmán, amelyre a klubnak szüksége volt, de távollétében Benzema töltötte be az általa hagyott űrt. Zidane első időszakában Ronaldo a csapat góljainak 28%-át szerezte. A második Zidane-érában Benzema a csapat góljainak 29%-át vállalta magára. A francia támadónak 12 gólja van ebben az idényben, ezekből négyet a Bajnokok Ligájában szerzett. Ő volt az első, aki elérte a 10 találatot Spanyolországból.
Most, hogy Messi jól megtalálta partnerét Pedriben és újra mosolyogva játszik, talán gyakrabban is szerez majd gólt, ráadásul nála ott van a büntetőrúgások által jelentett előny, de Benzemának sosem volt jobb esélye arra, hogy begyűjtse a Pichichi-díjat. A LaLigában nagy szó, ha valaki megnyeri ezt az elismerést, amely Rafael Moreno Aranzadiról, az Athletic Bilbao legendájáról kapta a nevét. Benzema megérdemli, hogy legalább egyszer megnyerje, mielőtt véget ér a karrierje. Nem mintha a láthatáron lenne a visszavonulás. Mivel Didier Deschamps száműzte a francia válogatottból, így kevesebb kilométer van a lábában, mint hasonló korú társainak.
A 33 éves játékos még egy jó darabig képes lehet játszani a jelenlegi formájában, és még akkor is, ha nem lesz spanyol gólkirály, a 2011/2012-es idényben elért 32 gólos rekordját egyértelműen fenyegeti. Az Eibar edzője, José Luis Mendilibar Benzemát a világ legkomplettebb csatáraként emlegette. A szélekre való kimozgása, a középpályára való visszazárása mindig a játéka része volt, és ez tette őt ideális társsá bármilyen gólvágó számára, de azt is megmutatta, hogy nem csak kiosztani képes a halálos passzokat, hanem gólra váltani is.
Nagyon rég volt már az az iső, amikor José Mourinho lekicsinylően macskának nevezte őt. Gonzalo Higuaínhoz hasonlítva a portugál tréner a következőt mondta: „Ha nincs kutyám, akkor a macskámmal fogok vadászni menni.” Ha Benzema nem is élvezte mindig Mourinho támogatását, a klub elnökével sosem volt ilyen problémája.

Florentino Pérez talán a legfontosabb támogatója azóta, hogy leigazolta őt a Lyontól a Manchester United orra elől, még 2009-ben. És Zidane is imádja. Nemrég megkérdezték a francia trénert, hogy szerinte Benzema-e minden idők legjobb francia csatára, a válasz pedig az volt, hogy számára igen. Deschamps valószínűleg ezzel nem értene egyet, és kiemelné, hogy Franciaország nélküle lett világbajnok, de még mindig komoly kihagyott lehetőségnek tűnik egy Mbappé – Griezmann – Benzema formáció a válogatott támadó harmadában. Arra azonban van még esély, hogy Benzema Mbappé társa lehet a Real Madridban. A spanyol klub abban reménykedik, hogy Zidane irányításával létrejön a francia tengely, és Mbappé átteszi székhelyét a blancók főhadiszállására.
Ezt megelőzően mindenesetre van egy bajnokság, amit meg kell nyernie, és egy Pichichi-díj, amit be kell gyűjtenie, emellett pedig tovább lépked a Real Madrid legeredményesebb góllövőinek listáján is. Jelenleg az ötödik helyen áll ezen a ranglistán a maga 261 góljával, előtte már csak Santillana (290), Di Stéfano (308), Raúl (323) és Cristiano Ronaldo (451) állnak.
Benzemát hosszú éveken keresztül nem vették komolyan. Azoknak az időknek azonban már vége. A Real Madrid kilencese most a klub első számú támadója, és a legerősebb érvük is amellett, hogy címeket nyernek ebben az idényben.
Nyitott kérdések az új Bernabéu kapcsán
Milyenek lesznek az öltözők?
A Real Madrid számos részletet közölt az új stadionról az elmúlt időszakban, de az öltözőkre vonatkozóan egyelőre sötétben tapogatózunk. Megváltoztatják a szerkezetüket, és lekerekítettebbek lesznek, mint a mostaniak? Lesz bemelegítő szoba?
Csak annyit tudunk, hogy a játékosokat szállító busz nem az eddig megszokott Padre Damian utcáról érkezik majd, hanem az Esquina del Bernabéu felől. De képek erről sincsenek még.
Milyenek lesznek az ülőhelyek?
A lelátó felépítése és a stadion kapacitása lényegében nem változik majd, de azt nem tudjuk, hogy pontosan hogyan néznek majd ki az ülőhelyek.
A legvalószínűbb az, hogy kékek maradnak, mint a régi Bernabéuban, de elképzelhető, hogy lila, fehér és citromsárga színekkel is találkozhatunk.

Lesz hotel az új stadionban?
Nem lesz óriáshotel a stadionnál, ám egy kisebb, ám igazán exkluzív hotel vélhetően megépül majd. Az első terveken még szerepelt egy nagy hotel terve, amely rendelkezett volna a stadion gyepére néző szobákkal, azonban a helyi önkormányzat ezt a kezdeményezést elutasította.
Cserélhető pálya?
A MARCA korábban kiderítette, hogy két pálya is lesz a Bernabéuban, ám a technológia, amellyel megoldanák a cserét, egyelőre ismeretlen.
A tervek szerint lenne egy normál füves pálya a futballmeccseknek, de annak érdekében, hogy a pálya állapotát megóvják, lenne egy másik felület, amelyet akkor használnának, ha nem focimeccseket, hanem például koncerteket rendeznének a stadionban.
Mennyi lesz a bevétel a stadionból?
Az első becslések szerint a Real Madrid évi 150 millió euróval kereshetne többet évente az új stadionnal, mint a régivel. Ez a szám persze a világjárvány következtében változhat, de ha minden jól alakul 2022 nyarára, akkor vélhetően tartani fogja ezt a számot.
Lesz szponzor?
Bár a Bernabéu nevében valószínűleg nem lesz szponzor, a Real Madrid nincs ajánlatok szűkében. Először az IPIC volt egy lehetséges jelölt, ám mivel az ügy végül bíróságon kötött ki, a tervet elvetették.
Amíg a stadion épül, a blancók megfontolhatják az ajánlatokat, mivel egy ilyen felújított stadion nevének jogaiból rengeteg bevételre tehetnének szert.