Gy. András

8872 cikk
1997, Roberto Carlos, Šuker, Mijatović, Raúl, habfehér mez, azóta szerelem. És ez már így is marad. 2008 óta vagyok a magyar madridista szurkolói közösség aktív részese hírszerkesztőként, 2009-ben alapító tagja voltam a Real Madrid Magyar Szurkolói Egyesületnek, amelynek jelenleg is alelnöke vagyok, 2011-ben pedig a penamadridista.hu megalapításának is részese lehettem, amire azóta is nagy büszkeséggel gondolok. Mindörökké Real Madrid!
Tovább

Beszámoló: Real Madrid – Atlético Madrid (2-0): A vártnál simább győzelem a derbin

Zidane csapata az első pillanattól kezdve dominált a mérkőzésen, hat perc után már az első helyzet is megvolt, amikor Madrid tizenhatos vonaláról megeresztett lövése épphogy elkerülte a kaput.

Ez is egy jel volt az Atlético számára arra vonatkozóan, hogy mi vár rájuk az első 15 percben. Dani Carvajal szerzett labdát a 10. percben, majd Benzemának passzolt, a francia pedig kiválóan helyezett életerős lövéssel kínálta meg Oblakot, aki ujjbeggyel kapufára tudta tolni a labdát. Öt perccel később megtört a jég. Toni Kroos szögletére Casemiro érkezett ellentmondást nem tűrően, lerázta emberét, és egy jól irányzott fejessel védhetetlenül vette be a vendégek kapuját. A mérkőzés állása a félidőig nem változott, nagy jelentőségű esemény már nem történt ebben az időszakban, a Real Madrid viszont irányította a játékot, 61%-ban birtokolta a labdát, és folyamatosan próbálkozott az ellenfél védelmének feltörésével, magas letámadás mellett. A félidő utolsó mozzanatát érdemes mégis megemlíteni, ekkor ugyanis a rendkívül ideges Koke egy előző kakaskodás utáni törlesztésként, nagyjából fél méterről minden erejét beleadva rúgta rá Viníciusra a labdát, és bár a partjelző azonnal az eset helyszínén volt, Mateu Lahoz lekésett a történésekről, és a VAR sem jelzett a játékvezetőnek, így a büntetés sajnálatos és érthetetlen módon elmaradt.

Casemiro, Ramos, Vini Jr.

A második félidő első helyzet a hazaiak előtt adódott, mondhatjuk tehát, hogy ott folytatódott a játék, ahol a szünet előtt abbamaradt. Benzema szerzett labdát, majd Toni Kroosnak passzolt, akit Correa vágott fel a tizenhatos vonala előtt néhány centivel, a megítélt szabadrúgással viszont Sergio Ramos a sorfalban álló Lemar fejét találta el. A vendégek első helyzetére az 56. percig kellett várni, ekkor Llorente keresztezett a jobb szélről, ám középre küldött labdája a becsúszó játékosokon túljutott, egészen Lemarig, aki azonban nem tudta megverni Thibaut Courtois-t a hatosról. A madridisták aztán a 63. percben tovább növelték előnyüket. Egy vendég védőről Carvajal elé pattant a labda a támadóharmadban, a spanyol pedig nem sokat hezitált, és jobbal megküldte a játékszert Oblak kapuja felé. A nagyszerűen eltalált lövés a kapufáról a vetődő szlovén hálóőr hátára, onnan pedig a kapuba pattant, így a találatot végül öngólként könyvelték el.

A Real Madrid innentől kezdve már nem adta ki az előnyt a kezéből, továbbra is tartotta a labdát, az Atlético szurkolóinak pedig egészen a 81. percig kellett várniuk csapatuk első és egyetlen kaput eltaláló lövésére. Egy mértani pontosságú Lodi keresztlabda megtalálta az érkező Saúlt, akinek a fejesét azonban Courtois védeni tudta. A 90. percben a madridisták megszerezhették volna a harmadik góljukat is, ám Oblak újabb bravúrt mutatott be, ezúttal Lucas Vázquez löketénél. Több gól már nem született, Zidane játékosai pedig egy jól megérdemelt győzelem után térhettek haza.

Tovább

Szerintünk – avagy jósol a szerkesztőség (Real Madrid – Atlético Madrid)

Balázs szerint:

Courtois – Carvajal, Varane, Ramos, Mendy – Casemiro, Modrić, Kroos – Lucas Vázquez, Benzema, Vini Jr.

Gergő szerint:

Courtois – Carvajal, Varane, Ramos, Mendy – Casemiro, Kroos, Modrić – Lucas Vázquez, Benzema, Asensio

Jázon szerint:

Courtois – Carvajal, Varane, Ramos, Mendy – Casemiro, Kroos, Modrić – Rodrygo, Benzema, Vinícius Jr.

Kristóf szerint:

Courtois – Carvajal, Sergio Ramos, R. Varane, F. Mendy – Casemiro, Kroos, Modrić – Lucas Vázquez, Benzema, Vini Jr.

Matyi szerint:

Courtois – Carvajal, Ramos, Varane, Mendy – Casemiro, Kroos, Modrić – Lucas Vázquez, Benzema, Vini Jr.

Pisti szerint:

Courtois – Carvajal, Ramos, Varane, Mendy – Casemiro, Valverde, Modrić – Lucas Vázquez, Benzema, Vini Jr.

Szoki szerint:

Courtois – Carvajal, Varane, Ramos, Mendy – Casemiro, Kroos, Modrić – Lucas Vázquez, Rodrygo, Benzema

umek szerint:

Courtois – Carvajal, Ramos, Varane, Mendy – Casemiro, Kroos, Modrić – Lucas Vázquez, Benzema, Vini Jr.

Vik szerint:

Courtois – Carvajal, Ramos, Varane, Mendy – Casemiro, Kroos, Modrić – Asensio, Benzema, Vini Jr.

Balázs szerint:

1-1 Savić (öngól)

Gergő szerint:

1-0 Benzema

Jázon szerint:

3-2 Varane (3)

Kristóf szerint:

2-1 Lucas Vázquez, Sergio Ramos (büntetőből)

Matyi szerint:

2-1 Benzema, Ramos

Pisti szerint:

3-1 Benzema (2), Lucas Vázquez

Szoki szerint:

1-0 Benzema

umek szerint:

2-0 Benzema, Lucas Vázquez

Vik szerint:

0-1

Tovább

Jan Oblak: Trófeákat akarunk nyerni

Az első ’döntő’ Salzburgban… És egy nagyon fontos győzelem. Hogy játszott az Atlético azon a meccsen?
Tudtuk, hogy nehéz meccs lesz a Red Bull Salzburg ellen. Többet érdemeltünk volna az azt megelőző BL-meccseinken, de végül sikerült nyernünk egy nagyon nehéz mérkőzésen. Nem játszottunk szép focit, de sikerült nyernünk, és ez az, amit akartunk.

Kemény sorsolás vár rátok a legjobb 16 között a BL-ben, hiszen az Atlético szembe kerülhet a City-vel, a Liverpoollal, a Chelsea-vel, a Juventusszal, a Dortmunddal vagy a PSG-vel. Ijesztő, nem?
A legjobb 16 között vagyunk, ez a fontos. Nem tudom, hogy kit fogunk kapni. A csapatok nagyon erősek. Nehéz lesz, bárkit is kapunk. A legjobbunkat kell nyújtanunk, ha tovább akarunk menni. A legjobb 16 között mindegyik csapat nagyszerű, ha pedig az első helyen végeztek a csoportjukban, akkor még jobbak. Meglátjuk, ki lesz az ellenfél. Hosszú még az út a következő meccsekig, szóval majd ráérünk ezen gondolkodni februárban. Még mindig sok bajnoki és kupatalálkozó vár ránk addig.

>>>Zidane mérkőzés előtti nyilatkozata<<<

A BL februárig szünetel, a bajnokságban pedig úgy tűnik, ez az Atlético éve.
Jelenleg jól állunk. Jól játszottunk az előző néhány meccsen, fontos mérkőzéseket nyertünk. Eddig még csak 10 meccset játszottunk. Reméljük, hogy így folytatjuk. Hosszú még az idény, lesznek jó és rossz pillanatok. A legjobbunkat kell nyújtanunk, annyi pontot kell szereznünk, amennyit csak lehet, hogy az első helyen lehessünk. Sok bajnoki van még hátra. Nem számít, hogy mit mutat a tabella, még rengeteg pont forog kockán.

Foglalkoztok azokkal, akik azt mondják, ha innen nem nyernétek meg a ligát, az kudarc lenne?
Nem érdekel, hogy mit gondol a külvilág vagy a sajtó. Amikor jó hangulatban vagy, szépeket mondasz, amikor rossz hangulatban, akkor nem. Ez engem nem izgat, együtt élünk vele. Akkor sem érdekel, ha esélyünk van a győzelemre, és akkor sem, ha nincs. Fejben maximálisan fel vagyok készülve bármilyen kihívásra. Amit rólam gondolnak mások, egyáltalán nincs hatással rám, a szurkolóink pedig a legjobbat gondolják a csapatomról. A legjobbunkat adjuk a pályán a győzelem érdekében. Remélem, hogy minden évben megadhatjuk a szurkolóinknak azt az örömet, amely egy trófeával jár.

A Barcelona jelenleg 12 ponttal van az Atlétic mögött, ráadásul most növelhetitek az előnyötöket a Real Madriddal szemben is 9 pontra, ha nyertek.
Ez egy derbi, egy nagyon fontos meccs. Rendkívül nehéz, az ellenfél pályáján fogunk játszani. A Madrid ellen fogunk játszani, akik nagyszerű meccset hoztak a BL-ben a héten. Győzelmi vággyal, hittel és magabiztosan fogunk kimenni a pályára. Aztán meglátjuk, három, egy vagy nulla pont megnyeréséhez tettünk-e eleget. Meg fogjuk próbálni megnyerni a meccset, és a legjobbunkat nyújtani.

Tanulmányoztad Sergio Ramost arra az esetre, ha tizenegyest lőne? Fel lehet készülni valakire, aki ennyire variálja a lövéseit?
Ramos bebizonyította, hogy remekül lövi a büntetőket. Az utolsó pillanatig kivár a kapusra. Ha bemozdulsz, a másik irányba lő. Az ember mindent megpróbál, hogy megállítsa, ő pedig mindent megtesz a gólért. Ha fejben nyugodt és kivár, akkor kevesebb esélyed van megállítani. Megnézed a videóit, kielemzed őket, és megpróbálsz a lehető legjobban felkészülni a lehetőségekből.

Évekig nem tudtátok legyőzni a Real Madridot. Most, hogy nem a Bernabéuban léptek pályára, közönség nélkül… A szurkolók hiánya már megszokottá vált mostanra?
Kezdünk hozzászokni. Nem gondolom, hogy nekik is változtatna ez bármit. Ahogy mi is, ők is hozzászoktak. De persze sokkal könnyebb a szurkolók támogatásával játszani, egy teli stadion hatalmas lökést ad. Profik vagyunk, tisztában vagyunk a világban uralkodó helyzettel. Így, hogy már ennyit játszottunk a szurkolók nélkül, nem gondolom, hogy könnyebb lenne így lejátszani a derbit.

Bár a Real Madrid kikapott a Cádiztól és az Alavéstől, legyőzte a Sevillát és a Barcelonát. Mit gondolsz, mi lehet e-mögött?
A Madrid egy nagyszerű klub, amely elveszíthet 1-2-3 meccset, de aztán megnyer egy nagyon fontos találkozót. Ellenük mindig nehéz játszani. A Madrid változtat a megközelítésen, aztán elkezd nyerni. Ez már a múltban is megtörtént, hiszen amikor úgy tűnt, hogy elveszítették a bajnokságot, mégis megnyerték a végén. Tiszteljük őket, de ha kimész a pályára, a legjobbadat kell nyújtanod. Mindkét csapat nyerni akar. Végül az a csapat nyer majd, amelyik jobban megérdemli a győzelmet.

>>>Koke az esti derbi előtt<<<

Az Atlético komoly változásokon ment keresztül, már ami a játékstílust illeti. Miért változtattatok?
A legutóbbi hét bajnokin megmutattuk egy olyan oldalunkat, amelyhez az emberek nincsenek hozzászokva. Több labdabirtoklás, több helyzet kidolgozása, több labdajáratás, amit egyébként jobban szeretek. De minden csapat ellen másképp kell felkészülnöd. Figyeled a játékodat, de az ellenfeledet is. Az edző dönti el, hogy szerinte hogy a legjobb a mérkőzést megközelíteni. A Madrid ellen és mindenki más ellen is. Csak így lehet trófeákat nyerni, mi pedig pontosan ezt akarjuk.

Az Atlético végre megtalálta a keretet, amellyel felveheti a versenyt a Madriddal és a Barcelonával?
Mindig versenyképesek voltunk. Sosem volt rossz keretünk, vagy olyan, amelyik alsóbbrendű lett volna az ő keretüknél. De sokat fejlődtünk csapatként. Ez a második évünk együtt, csak Luís érkezett. Együtt fejlődtünk, sok időt töltöttünk egymással. Jelenleg jól mennek a dolgaink. De amit eddig tettünk, az semmit nem ér, ha nem folytatjuk. Nincs idő hátradőlni, hiszen a bajnoki címért folytatott harc az utolsó pillanatig tart.

Bár mindig azt mondod, hogy a legfontosabb a csapatszintű trófea, nem bánnál egy ötödik Zamorát, igaz? Jó úton haladsz felé. És a The Best egyik várományosa is vagy.
Persze, hogy jó dolog megnyerni ilyen címeket, de az idény közben csak a csapatra koncentrálsz, és a csapatszintű trófeákra. Ha jönnek a sikerek, akkor az egyéni elismerések is jönni fognak. Mindig sokkal fontosabb a csapatszintű győzelem, mint az egyéni. Én ilyet akarok nyerni, ezért teszek meg mindent. Ha utána jön egy egyéni díj, az csak hab a tortán.

>>>Simeone mérkőzés előtti nyilatkozata<<<

Lehetetlen egy Atlético-játékossal beszélni úgy, hogy az ember ne kérdezzen rá Simeonéra. Mennyire fontos az ő szerepe a jelenlegi csapat kialakításában?
Igen, ennyi év alatt megmutatta, hogy van benne valami, ami sok edzőben nincsen meg. Sokáig egy helyen maradni úgy, hogy a játékosaid követnek téged. Nem könnyű elérni, hogy minden évben harcban állj trófeákért. Ez természetesen pozitív rá nézve, és mindent azért tesz, hogy jobbá tegye a játékosokat, akik a csapathoz érkeznek. Ez a pályán is meglátszik. Biztos vagyok benne, hogy Simeonéval jól haladunk, és megvan az esélyünk arra, hogy nagy dolgokat érjünk el.

Végül hogy van jó barátod, Diego Costa? Gondolod, hogy hamarosan visszatérhet?
Diegónak nem volt szerencséje ebben az idényben. Sérülés, aztán COVID. Most pedig a lába. Biztos vagyok benne, hogy ő is segíteni fog nekünk. Ő egy különleges játékos. Vannak embere, akik azt mondják, hogy nem lesz a csapat hasznára, de bármikor is lépjen pályára, veszélyes. Ha ő is a pályán van, akkor olyan dolgokra lehet számítani tőle, mint amiket Suárez is tesz. Nagyon fontos játékosok ők, és remélem, hogy Diego mielőbb visszatér. Szükségünk van rá. Az első naptól kezdve indent megtesz azért, hogy száz százalékos állapotban térhessen vissza.
 

Tovább

Koke: Nyerni akarunk

„Izgalmas mérkőzés lesz. Ez egy olyan nap, amelyet mindig bejelöl az ember a naptárban és nagy lelkesedéssel vár, és amikor mindent jól akar csinálni. Nagyon különleges, mi pedig reméljük, hogy jól alakulnak számunkra a dolgot, és megnyerjük a meccset.”

„Tisztában vagyok vele, hogy a bajnoki cím megszerzése szempontjából fontos ez a találkozó. Tisztelettel, de félelem nélkül megyünk a Di Stéfanóba.”

„A derbik mégiscsak derbik, nem számít, hogy épp milyen pozícióban vannak a csapatok a tabellán. Ezek különleges meccsek. Megpróbáljuk a legjobbunkat nyújtani, ahogy a többi olyan meccsen is, amelyeken jól játszottunk. Ez lesz az első szurkolók nélküli derbi, úgyhogy furcsa élmény lesz, de ehhez is hozzá kell szoknunk.”

„Sok derbin játszottam már (Szám szerint 26-on – a szerk. kieg.), nem emlékszem az elsőre.”

„A BL-döntőbe jutni csodálatos érzés. Nem volt szerencsénk egyik meccsen sem, de nagyon közel voltunk a sikerhez. Természetesen ez nyomot hagy az emberben, de ilyen a futball. Valaki nyer, valaki pedig veszít. Remélem, hogy boldoggá tehetjük a szurkolóinkat, és megnyerjük a Bajnokok Ligáját, én pedig bízom abban, hogy a pályán lehetek majd. Ha nem, akkor ott leszek, hogy bátorítsam a többieket.”

„Sajnálatos, hogy szurkolók nélkül kell játszanunk hazai pályán és idegenben is. Furcsa. Otthon hiányoznak az emberek, és ha idegenbe megyünk, ott is… Persze kivéve a füttyszó.”

„Most nem lesz kint senki, ez nagy kár, de remélhetőleg mielőbb megoldódik ez a helyzet, akár vakcinával, vagy az esetek számának lecsökkenésével. Alkalmazkodnunk kell a helyzethez. Ez egy derbi, amit meg akarunk nyerni, bár az igaz, hogy teljesen más lesz, mint az eddigiek. Játszottam már Valdebebasban, amikor fiatalabb voltam, és nem ment rosszul ott a játék.”

Tovább

Simeone: Csodálatra méltó, amit a Real Madrid csinál

Zidane szerint az Atlético az esélyes a LaLigára.
„Általában nem szoktam kommentálni a kollégáim által elmondottakat. Mindenkinek megvan a véleménye, amelyeket annak alapján alakít ki, amit gondol. Minden véleményt tiszteletben tartok, legyen akár pozitív, akár negatív.”

Egy ilyen meccsen van favorit?
„A derbi egy csodás mérkőzés, mindkét csapatban fantasztikus játékosokkal. A Real Madrid évek óta olyan játékosokkal felvértezve versenyez, akik a koruk ellenére kitartanak, most pedig fiatal játékosokkal a támadósorukban tudnak versenyképesek maradni, ez pedig annak ellenére is csodálatra méltó, hogy a történelmi riválisaink. Ott próbáljuk megfogni ezt a meccset, ahol úgy gondoljuk, hogy a legtöbbet árthatunk nekik. Jó mérkőzés lesz.”

Zidane mely kvalitását értékeli legtöbbre?
„A játékosok tudnak leginkább véleményt alkotni róla, azok, akik vele élnek, kívülről nehéz megítélni bármit is. Egy edző számára a legfontosabb az, ami belül van. Zidane biztonságot, magabiztosságot közvetít, és ahogy győztes játékos volt, most győztes edző is. Teszi ezt tiszteletreméltó és csodálatraméltó módon.”

A Real Madrid játéka.
„A Real Madrid sokat javult a legutóbbi meccsein. Jó mérkőzést játszottak a Sevilla ellen, rengeteget javult a védekezésük, megpróbálnak nyomást gyakorolni az ellenfélre a saját térfelén, majd gyorsan visszazárnak, és megpróbálják kihasználni a sebességüket, különösen akkor, ha Vinícius, Rodrygo vagy Lucas Vázquez játszanak. De ott van Marco Asensio, aki egy más típusú játékos. Mindannyian láthattuk, hogy mennyit javultak, különösen a Borussia elleni összecsapáson. Az alapján, amit láthattunk tőlük, mindent megpróbálunk majd kihasználni.”

>>>Zinédine Zidane mérkőzés előtti nyilatkozatát ide kattintva elolvashatod<<<

A Madrid a nagy téttel bíró meccseken jobban teljesít.
„Én csak arról tudok beszélni, amit mi az elmúlt kilenc évben csináltunk. Minden meccsnek egyformán megyünk neki, holnap sem változtatunk a saját játékunkon. Az ellenfelek eltérő viselkedése bizonyos helyzetekben nem változtat semmin. Reméljük, hogy sikerül elérnünk, amit szeretnénk.”

Gondolja, hogy Zidane nyomást akar helyezni Önre?
Nem.
 

Tovább

Szoboszlai egy lépésre a Lipcsétől

Az elmúlt hetekben Szoboszlai Dominik körül felpezsdült az élet, hiszen szóba hozták az Arsenallal, az AC Milannal, a Real Madriddal és a Bayern Münchennel is, de úgy tűnik, hogy végül Julian Nagelsmann kapja meg az esélyt, hogy a továbbiakban felügyelhesse a fiatal játékos fejlődését.

Szoboszlai mindössze 20 esztendős, de 25 millió eurós kivásárlási árral rendelkezik, amely a német együttes számára aprópénznek számít. 

Cristoph Freund, a Salzburg sportigazgatója Lipcsében járt a hét folyamán, hogy segítse lezárni a két klub közötti nyitott kérdéseket, amely azt eredményezheti, hogy a felek számára ideális forgatókönyv szerint még az ünnepek előtt bejelentik a transzfert.

Már csak az idén hat gólig jutó Szoboszlai aláírása hiányzik a szerződésről a Sky Sport Germany szerint.

A magyar játékos szeretne gyakrabban szerepelni a Bajnokok Ligájában, és úgy tűnik, hogy a Lipcse lesz a következő állomása.
 

Tovább

Zidane: A szerdaihoz hasonló teljesítményt szeretnénk nyújtani

A mérkőzésről:
„Sok szó esett a napokban a nagyszerű szerdai teljesítményünkről. Mi csak szeretnénk felkészülni a holnapi meccsre, és kizárólag erre a találkozóra szeretnénk koncentrálni. Ez egy jó meccs lesz, az egyik legfontosabb a naptárunkban, egy derbi, amelyen minden egyes játékos szerepelni akar.”

„Mi minden meccsen azt szeretnénk megmutatni, hogy milyen csapat vagyunk, és nem gondolkodunk azon, hogy bajnokok leszünk-e vagy nem. Minden mérkőzést meg akarunk nyerni. Mindig ez volt a helyzet, ilyen versenyző típusok vagyunk. Ez egy nagyszerű mérkőzés lesz, mindannyian erre koncentrálunk, anélkül, hogy a bajnokság megnyerésével foglalkoznánk. Természetesen meg szeretnénk védeni a bajnoki címet. Ezt majd a végén tesszük meg. Minden egyes mérkőzés kapcsán meg vagyok győződve az elkötelezettségünkről.”

Ez egy döntő?
„Mindig döntőkről beszélünk, hiszen itt minden meccs egy döntő. Ez a mostani összecsapás is egy újabb lehetőség, hogy megmutassuk, milyen csapat vagyunk. Annyit szeretnénk, hogy nagyszerű legyen ez a mérkőzés, amilyen a szerdai is volt.”

Zidane

Az Atlético, a bajnoki cím esélyese:
„Igen, most ezt a formát mutatják. Ők egy olyan csapat, amely azt csinálja, amit a legjobban tud a pályán. Mindig is versenyképes csapat voltak, most pedig az első helyen állnak. Ismerjük őket. Mi most csak arra gondolunk, hogy mit fogunk tenni holnap este.”

Carvajal és Valverde:
„Velünk lesznek. Normál edzésmunkát végeztek, ők is a csapattal lesznek holnap.”

Utánpótlás:
„A helyzettől függ, hogy ki játszik, ahogy mindig. Sok játékos van, aki előreléphet, de mindig is ez volt a helyzet. A játékosoknak készen kell állniuk. Nagyon mély keretünk van, de mindenkinek készen kell állnia, ugyanez igaz az utánpótlás-játékosokra is.”

Marcelo és Isco:
„Mindig hinni fogok ezekben a játékosokban. Igaz, hogy mostanában nem játszottak sokat, de ők is egyértelműen a terveim részét képezik. Hosszú időn át demonstrálták, hogy milyen játékosok, hiszen rengeteg dolgot értek el itt, de most egyszerűen csak kevesebbet játszottak. Három naponta kell csapatot összeállítanom, ez a munkám. De jól edzenek, és mindenkire szükség lesz.”

„Értem, hogy nem kaptak sok játékpercet. Tényleg értem, de most ez a helyzet, ami nem tart örökké. A legfontosabb az, hogy jól dolgoznak az edzéseken, ha pedig megkapják az esélyt, készen kell állniuk. Ez minden. Rengeteg játékos van itt, 11-et kiválasztani az edző nehéz feladata.”

Lemaradás a LaLigában:
„Mindig azt kérdezitek, hogy mi fog történni. Először le kell játszanunk a meccset. Szeretnénk nagyszerű teljesítményt nyújtani, megmutatni, hogy milyen csapat vagyunk. Ez nehéz lesz, mivel erős ellenfélről van szó, amely ellen mindent bele kell adnunk, és nem szabad az eredményen gondolkodnunk. Ez egy olyan keret, amelyben olyan játékosok vannak, akik csodás dolgokra képesek, mi pedig erre koncentrálunk.”

Változtatások:
„Minden mérkőzés más. Ez volt a helyzet a minap is. Igaz, hogy nem változtattunk, de most ez egy különleges időszak. Holnap egy újabb mérkőzés vár ránk, ahol lehet, hogy öt helyen fogunk változtatni, de lehet, hogy egyen sem. Mindig a meccstől függ, hogy mit teszünk, ez befolyásolja a döntéseinket. Legalább is az én edzői elképzelésem ez.”

Simeone:
„Mindenkinek megvan a maga módszere. Én nem lehetek más típusú ember, mint amilyen vagyok, ráadásul amikor edzőnek tanultam, mindig azt mondták, hogy magamat adjam. Ez van, mindenkinek megvannak a saját hibái és kvalitásai. Simeone egy fantasztikus edző, én pedig megpróbálom a lehető legjobban végezni a munkámat.”

Az Atlético stílusa:
„Jobb, vagy rosszabb… Ők a riválisaink. Meg kell állítanunk őket. Sokan egyetértenek velem abban, hogy az Atléti hosszú idő óta remekül teljesít, én most is erre számítok. Arra koncentrálunk, hogy mi mit csináljunk, hogy miként készüljünk a meccsre, ez az, ami leginkább érdekel.”

Llorente:
„Nem lep meg a jó teljesítménye. Ő egy top játékos, és most egy olyan oldalát mutatja, amelyet talán mi nem láttunk a Real Madridnál. Másként játszik most, én pedig tudtam, hogy képes ilyen minőségű játékra, nagyon örülök neki, ennyi.”

Tovább

Összefoglaló: Real Madrid – Borussia Mönchengladbach (2-0)

Tovább

Beszámoló: Real Madrid – Borussia Mönchengladbach (2-0): Csoportelsők!

Karim Benzema az aktuális idényben a legjobb mérkőzését játszotta, duplájának köszönhetően a Real Madrid 2-0-s győzelmet aratott a Borussia Mönchengladbach ellenében a Bajnokok Ligája csoportkörének utolsó fordulójában.

A francia csatár két fejesgólt szerzett az első félidőben, de könnyedén betalálhatott volna még további két vagy három alkalommal is ezen a blancók számára rendkívül fontos mérkőzésen, amelyen a győzelem végül azt jelentette, hogy a Real Madrid a B csoport élén zárta az aktuális BL-kiírás csoportkörét.

A csapatkapitány Sergio Ramos sérülés után tért vissza a csapatba, hogy segítse a védelmet, amelyben ismét helyet kapott Lucas Vázquez is, a biztos pontnak mondható Mendy és Varane mellett. A középpályán Zidane a CKM-trió mellett tette le a voksát, a támadósorban Benzemát pedig a két brazil tini, Vinícius és Rodrygo vette körbe.

Benzema

A Real Madrid jól kezdte a meccset, már az első percekben is látszott a csapaton az elszántság. A Gladbach labdavesztését követően Lucas Vázqez rajzolta a labdát a középen érkező Karim Benzema fejére, a francia pedig nem hibázott, és tökéletesen helyezve a játékszert, védhetetlenül fejelt a vendégek kapujába. 1-0!

A Gladbach egészen a 25. percig nem tudott mit kezdeni a Real Madrid magas letámadásával. Ekkor Plea kapott nagyszerű passzt, lényegében egyedül törhetett kapura, el is lőtte Courtois mellett a labdát, ám a lövése végül elkerülte a kaput. A támadásnál Ramos ragadt be, és a védők lényegében csak asszisztálni tudtak a lövéshez.

Ezen a helyzeten kívül lényegében egykapuzás zajlott a pályán, a blancók pedig növelték is az előnyüket. Ezúttal Rodrygo adta be kiválóan a labdát a jobb szélről, középen ismét Benzema fejelt, és ezúttal sem hibázott. 2-0!

A Real Madrid szárnyalt, Modrić pedig kis szerencsével háromra is növelhette volna a csapat előnyét. Lucas Vázquez passzolt középre, a horvát pedig mesterien lőtte kapura a mögé érkező labdát, amelyet aztán Sommer ujjbeggyel ki tudott tolni a kapufára.

A Real Madrid a második félidőben sem adta ki a kezéből az irányítást, így a Gladbachnak nem maradt más lehetősége, mint támadók pályára küldése, abban a reményben, hogy szépíteni tudnak majd. De ismét a blancók kerültek közel a gólszerzéshez, amikor Kroos beadását Ramos fejelte kapura. Sommer azonban résen volt, és hatalmas bravúrral védte a fejest. A kipattanó Benzema elé került, a francia pedig életerős lövéssel kínálta meg a felsőlécet. A labda kifelé pattant, majd a vendégeknek sikerült felszabadítani.

Végül ZIdane is cserélt, negyed órával a meccs vége előtt Vinícius és Rodrygo helyére pályára küldte Rodrygót és Sergio Arribast. A kapufa ismét a vendégek mellé állt, miután Lucas Vázquez bombája csattant a lécen a már megvert Sommer mögött.

Az első meccsel ellentétben, ahol a Real Madrid Németországban 2-0-s hátrányból tudott kiegyenlíteni, itt most pillanatig sem volt kérdéses a győztes kiléte. A hátralévő perceket gond nélkül passzolgatta végig a Madrid, így begyűjtötte a csoportelsőséget jelentő 3 pontot.

Tovább

Björn Kuipers vezeti a Gladbach elleni BL-meccset

Hivatalossá vált, hogy a holland Björn Kuipers vezeti majd a Real Madrid és a Borussia Mönchengladbach összecsapását a 2020/2021-es Bajnokok Ligája-kiírás csoportkörének hatodik fordulójában. A találkozót december 9-én, szerda este 21:00-kor rendezik a madridi Alfredo Di Stéfano Stadionban. A holland szakember hetedik alkalommal vezet meccset a Madridnak.

Először a 2011/2012-es idényben találkozott egymással a két fél, akkor a Bajnokok Ligája legjobb 16 csapata között megrendezett CSZKA Moszkva elleni párosítás első mérkőzésén, amely 1-1-es döntetlenre végződött. De ez a szakember volt a játékvezető egy 2012/2013-as idényben megrendezett elődöntő első mérkőzésén is a Borussia Dortmund ellen, ahol Lewandowski négy góljának köszönhetően a hazaiak nyertek 4-1 arányban. De ő vezette a 2013/2014-es idény döntőjét is, ahol a blancók az Atlético Madrid ellen léptek pályára, és végül 4-1-es végeredményt követően magasba emelhették a Tizediket.

Kuipers

A 2017/2018-as idényben a Real Madrid egy csoportmeccsen és egy elődöntős mérkőzésen is találkozott a szakemberrel. Először egy Borussia Dortmund elleni 1-3-as győzelem alkalmával a csoportkör második fordulójában, majd később a Bayern München elleni, 1-2 arányban megnyert elődöntőben, a párharc első meccsén.

Az utolsó alkalom, amikor Kuipers fújta a sípot a blancók egyik mérkőzésén, a 2018/2019-es idényben volt, méghozzá a blancók AS Roma elleni, Bernabéuban megrendezett BL-csoportmeccsén, amelyet a hazaiak nyertek meg 3-0 arányban az akkor csoportkör nyitófordulójában.

Egyértelmű, hogy Kuipers jelenleg Európa egyik legtapasztaltabb játékvezetője, így a Real Madrid abban a tudatban léphet pályára a BL-csoportkör sorsdöntő mérkőzésén, hogy egy olyan bíró figyeli a történéseket, aki hozzá van szokva az olyan éles meccsekhez, mint például a 2014-es BL-döntő.