Gy. András

8872 cikk
1997, Roberto Carlos, Šuker, Mijatović, Raúl, habfehér mez, azóta szerelem. És ez már így is marad. 2008 óta vagyok a magyar madridista szurkolói közösség aktív részese hírszerkesztőként, 2009-ben alapító tagja voltam a Real Madrid Magyar Szurkolói Egyesületnek, amelynek jelenleg is alelnöke vagyok, 2011-ben pedig a penamadridista.hu megalapításának is részese lehettem, amire azóta is nagy büszkeséggel gondolok. Mindörökké Real Madrid!
Tovább

Hivatalos közlemény: Miguel Baeza

A Real Madrid C.F. és az RC Celta mindenben megegyezett egymással Miguel Baeza átigazolása kapcsán.

A klub szeretne köszönetet mondani Miguel Baezának az elkötelezettségéért, professziunalizmusáért, példás magatartásáért, amelyet az akadémián töltött idények során tanúsított, és ezúton is a legjobbakat kívánja neki karrierjének új fejezetéhez.

(Nem hivatalos információk szerint a játékos 2,5 millió euróért cserébe távozott, a későbbi eladásából származó bevételek 50%-a pedig a Real Madridot illeti majd meg. A Celta vigo közleményéől kiderül, hogy a játékos a következő öt idényre írt alá.)

Baeza

Tovább

Ceballos is visszatérhet

A Real Madrid BL-búcsúja sok mindent megváltoztatott a spanyol fővárosi együttesnél. A Manchester City elleni kiesés csalódást keltő volt a vezetőség köreiben, így biztosan lesznek következményei. Persze az első mérkőzés eredményének ismeretében nem volt annyira nagy pofon a búcsú. Sokkal aggasztóbban hatott a tény, hogy a csapat meglehetősen rossz benyomást tett az Etihadben. Ez, és a koronavírus következtében kialakult gazdasági helyzet arra sarkallta a Madridot, hogy megváltoztassa a terveit a kölcsönben lévő játékosai kapcsán. Ez különösen igaz két fiatalra, Ceballosra és Ødegaard-ra. 

Ceballos

A norvég visszahívásáról már korábban írtunk, a hírek szerint azonban Ceballos is vissza fog térni Madridba. Nagyjából egy hónappal ezelőtt még komolyan úgy tűnt, hogy a spanyol középpályás még egy évet az Arsenal együttesénél tölt kölcsönben, de a játékos bajnoki idény végén mutatott kiváló formája elgondolkodtatta a madridiakat. A jelenlegi tervek szerint Ceballos a visszatér a spanyol fővárosba, hogy ott csinálja végig az előszezont az első csapattal. A klub igazgatói meg vannak győződve arról, hogy a játékos minőséget és megfelelő frissítést jelent a keretnek, miután megmutatta, hogy képes a legmagasabb szinten jó teljesítményt nyújtani. Az angol bajnokságban az Arsenal egyik fontos játékosa lett, nemrég nyerte meg csapatával az FA-kupát úgy, hogy kiejtették a Cityt, és a döntőben a Chelsea-t győzték le. Ceballos döntő szerepet játszott a csapat kupa-menetelésében, és az utolsó bajnoki fordulókban.

A madridi vezetők sosem kételkedtek Ceballos képességeiben, és úgy gondolják, hogy megvan benne a szükséges minőség ahhoz, hogy sikeres legyen a klubnál. Miközben úgy tűnik, hogy Ceballos az előszezont a csapattal fogja megkezdeni, a végső szót Zidane mondja majd ki. Az edző terve az, hogy leül beszélgetni Danival, és megbeszéli vele a helyzetet. A játékos a képességei alapján Modrić tökéletes alternatívája lehet, miközben a horvát 34 évesen az utolsó idényét kezdi meg a spanyol fővárosban. Ceballos 2017-ben írt alá a Madridhoz, mint a horvát helyének egyik várományosa, az idő pedig most érkezett el számára.

Ceballos

A koronavírus következményeként kialakult gazdasági helyzetben kevés klub engedheti meg magának, hogy kiadás nélkül erősíthesse a csapatát olyan kaliberű játékosokkal, mint Ødegaard és Ceballos. Néhány napja még úgy tűnt, hogy mindketten lehúznak még egy évet kölcsönben a Real Sociedadnál, illetve az Arsenalnál.

Néhány héttel ezelőtt az Arsenal és a Madrid egyeztettek Ceballos maradásának lehetőségéről, de most már teljesen más a helyzet, mint akkor. A játékos nyitott a lehetőségre, hiszen az álma az, hogy a Bernabéuban legyen sikeres. De azt is egyértelművé tette, hogy ha visszatér, akkor a keret fontos tagja szeretne lenni. Nagy célja az, hogy ott lehessen az Európa-bajnokságon és az olimpiai játékokon, ehhez pedig folyamatos játéklehetőségre van szüksége a legmagasabb szinten. Sokat fejlődött azóta, hogy 2017-ben az U21-es válogatott tagjaként kereste a helyét a csapatban. Azóta már a spanyol felnőtt válogatott állandó tagja, és a kupagyőztes Arsenal kulcsfontosságú játékosa. Az álma az, hogy visszatérjen… De csak ha játszhat.

Tovább

Kubo: Számomra a Villarreal volt a legjobb opció

Már ismeri a stadiont és a klubot: „Nagyon boldog vagyok. Már ismerem a pályát, a sportvárost, hiszen játszottam itt a Mallorcával, és már akkor is azt gondoltam, hogy csodálatos. Remélem, hogy nagyszerű idényünk lesz.”

Nagyszerű idény: „Remélem, hogy az edzői stáb és a játékosok segítségével nagyszerű idényt futunk majd. Meglátjuk, hogy miként alakul.”

Villarreal filozófiája: „Amikor riválisként szembekerültünk, nehéz volt számomra tartani a lépést velük, mert állandóan náluk volt a labda. Nagyon izgatott vagyok amiatt, hogy most ezen az oldalon lehetek majd.”

A legjobb opció: „Ez volt a legjobb opció, a családom és az ügynökeim is így gondolják. Most ezt be is kell bizonyítanom.”

Kubo

Poszt: „Bárhol szívesen játszom, talán védőként és kapusként nem annyira. (nevet) Tudtam beszélni az edzővel és néhány játékossal, de a többiekkel még később fogok.”

Hozzájárulás a klub fejlődéséhez: „Azért jöttem, hogy nagyszerű idényem legyen, mind egyéni, mind pedig csapat szinten. Remélem, hogy ez a már most nagyszerű klub segíthet ebben, és azt is remélem, hogy én is hozzájárulhatok a sikerekhez.”

Versengés: „A nagy csapatoknál mindig van versenyhelyzet. Ezt arra kell használnom, hogy még jobbá váljak. Ez egy csapatsport, mindenkinek segítenie kell a másikat.”

Média: „Hozzászoktam már a média figyelméhez, jól kezelem. Nem nagyon érdekel a pályán kívüli figyelem. Én a pályán beszélek. Nem igazán foglalkozom a televízióval, vagy hogy mit írnak rólam, csak az érdekel, ami a pályán történik.”

Fontos igazolások: „Nem tudom, hogy ki érkezik még, de akik már itt vannak, azokat ismerem. Mindannyian magas szintet képviselnek. A Villarreal elleni meccs volt az egyik legnehezebb, amit lejátszottam. Az motivál, hogy minden hétvégén játszak.”

30 ajánlat: „A hírek egy része igaz, egy része nem. Voltak más ajánlatok, de ez volt a legjobb, ezért vagyok itt.”

Madrid: „Szeretnék kizárólag a Villarrealról beszélni. Nem gondolok semmi másra. 100%-ig a Villarreal szolgálatában állok, és remélem, hogy ez egy nagyszerű idény lesz.”

Tovább

VIDEÓ – Benzema összes gólja az elmúlt idényből

Tovább

Ødegaard visszatér

A hír szerint a Real Madrid már jelezte szándékát a Real Sociedad felé a kétéves kölcsönszerződés felbontására vonatkozóan, és visszahívja Ødegaard-t, amikor az idénynek hivatalosan is vége szakad. A Mundo szerint Zidane mindenképp számolni akar a norvéggal a következő idényben.

A két klub eredetileg kétéves kölcsönszerződést kötött, azonban a Real Madrid előrelátó módon ezt „1+1 év” formájában tette. Eddig minden jel arra mutatott, hogy a játékos ki fogja tölteni a második évet is, néhány hete még maga a játékos is kifejezte maradási szándékát, azonban a Madrid BL-búcsúja mindent megváltoztatott.

Odegaard

Van még néhány tisztázandó kérdés a két klub között, de most már minden jel arra mutat, hogy Ødegaard Madridban kezdi meg a felkészülést a következő idényre.

A Real Sociedadnál, ahol egyébként sportszakmai szempontból is kiváló helyen volt Ødegaard, tekintettel a Király-kupa döntőjére, és az El-hely kiharcolására, nem örülnek annak, hogy meg kell válniuk a norvég tehetségtől, aki az idény egyik sztárja volt a csapatban. Ráadásul a játékos pótlása sem lesz egyszerű feladat.

A koronavírus következményeként kialakult gazdasági helyzetben elképzelhető, hogy Ødegaard lesz az egyetlen erősítés a blancók keretében. A sérülése előtt a 21 éves játékos a LaLiga egyik legjobbja volt. Hogy sérüléséből felépülve ki tudja-e harcolni a kezdőcsapatban való szereplés jogát a Real Madridban? Erre a kérdésre csak az idő adhat majd választ.

Tovább

Az ismert kivásárlási árak a Real Madridnál

Játékos neve Szerződés aláírása Szerződés lejárta Kivásárlási ár (millió euró)
Borja Mayoral 2016.07.01 2021.06.30 50
Jesus Vallejo 2015.07.31 2021.06.30 100
Lucas Vázquez 2016.10.26 2021.06.30 150
Nacho 2019.05.22 2022.06.30 200
Marcelo 2017.08.13 2022.06.30 200
Sergio Ramos 2015.08.17 2021.06.30 200
Kubo 2019.07.01 2024.06.30 250
Ødegaard 2019.10.03 2023.06.30 350
Carvajal 2017.09.18 2022.06.30 350
Bale 2016.10.30 2022.06.30 500
Varane 2017.09.27 2022.06.30 500
Ceballos 2017.07.14 2023.06.30 500
Kroos 2019.05.20 2023.06.30 500
James 2017.07.12 2021.06.30 500
Courtois 2018.09.09 2024.06.30 700
Vinícius Jr. 2018.07.12 2025.06.30 700
Isco 2017.09.14 2022.06.30 700
Asensio 2017.09.28 2023.06.30 700
Valverde 2019.11.28 2025.06.30 750
Brahim 2019.01.06 2025.06.30 750
Modrić 2016.10.18 2021.06.30 750
Benzema 2020.02.21 2022.06.30 1000
Tovább

BL-sorolás: A Real Madrid az első kalapban

Azzal, hogy a klub az első kalapból várja a csoportkör sorsolását, már biztossá vált, hogy elkerüli a Liverpool, a Juventus, a Paris Saint-Germain és a Bayern München együttesét a sorozat ezen szakaszában, emellett nem kell Oroszországba utaznia a Zenithez, illetve nem találkozik a BL-győztessel és az El-győztessel sem.

Ha a Manchester City nem nyerni meg a sorozatot, akkor bekerülhet a második kalapba a United, a Chelsea és a Borussia Dortmund mellé. A dolgok jelenlegi állása szerint az Atlético Madrid, a Barcelona és a Sevilla is a második kalapban lesznek, de még mindhárman versenyben vannak a fent említett címek valamelyikéért.

A Porto, az RB Leipzig és az Inter jelenleg a harmadik kalapban vannak.

A Real Madrid ebben az idényben megfizetett a csoportmásodik helyért, hiszen a PSG mögött zárva végül a Manchester City lett az ellenfele, ami a végállomást is jelentette számára a legjobb 16 között.

Jelenleg a következőképp állnak a kalapok:
Első kalap: Real Madrid, Liverpool, Bayern, Juventus, PSG és Zenit, továbbá a Bajnokok Ligája győztese és az Európa-liga győztese.
Második kalap: Barcelona, Atlético Madrid, Sevilla, Manchester City, Manchester United, Sahtar Doneck (közülük még bárki eljuthat az első kalapba), továbbá a Borussia Dortmund és a Chelsea.
Harmadik kalap: RB Leipzig, Inter Milan és Atalanta (akik szintén előbbre léphetnek a BL és az El miatt), illetve a Porto.
Negyedik kalap: Lazio, Lokomotyiv Moszkva, Marseille, Club Brugge és Borussia Mönchengladbach (akik még előbbre léphetnek), továbbá İstanbul Başakşehir.

A rájátszásból még hat csapat juthat be a BL-be, az ő kilétük még nem ismert.

Olasz hírek szerint …

Olasz hírek szerint a Real Madrid szeretné megszerezni Paulo Dybalát a Juventus együttesétől. A nagyjából 100 millió euróra taksált támadóért a spanyol klub Iscót vagy Toni Kroost adná, némi ráfizetéssel.

Tovább

A Bale-ügy: Ebben mindenki hibás

A Real Madrid elbúcsúzott a Bajnokok Ligájától Manchesterben, miközben Gareth Bale állítólag TV-n nézte a meccset. Nem azért, mert sérült volt, hanem azért, mert egyszerűen nem akart játszani. Ennyi. Egy elképzelhetetlen döntés, az élet bármely területén.

Igaz, hogy Bale sokat adott a Real Madridnak. Bőven visszahozta már az árát. Ezt nem lehet tagadni. Négy BL-címet is a begyűjtött a blancókkal, ezek közül kettő esetében fontos gólokat is szerzett a döntőkben. De a jelenlegi helyzet tragikussága nem kérdés. Ez mindenki hibája.

Először is az övé. Bale a világ egyik legjobban fizetett játékosa, de három éve, ha nem régebb óta, a teljesítménye elfogadhatatlan. Több mint hatszáz játékos rúgott több gólt nála (3) az európai topligákban ebben az évben. Egyetlen általa megkeresett euró jogosságát sem igazolta. A nemtörődömsége már kínos. Egyértelművé tette, hogy szívesebben kel fel reggel, nyitja ki az ablakot és gyönyörködik a madridi napsütésben, mint hogy nagyszerű futballistának érezze magát, még akkor is, ha egy olyan helyen van, ahol az edzések után nem tud játszani és folyamatosan gólokat szerezni. És nem, nem a golf a baj. Hanem az, hogy úgy tűnik, hogy a futball már teljesen idegen elem az életében. Az, hogy nem bánja, hogy még egy évet nagyszerűen eléldegéljen úgy, hogy közben nem tesz erőfeszítéseket.

Bale

Zidane hibája is. Nem akarta Bale-t a csapatban, és ezt nem is rejtette véka alá. Lenyelte a békát, tudva, hogy nem lehet mit tenni, tudva, hogy már végzett a Real Madriddal. Mégis játszatta, ki tudja, hogy azért-e, hogy megmutassa, hogy Bale már nem akar futballista lenni. Nem volt meg az ereje ahhoz, hogy kiharcolja a távozását, de érvei sem voltak amellett, hogy a walesi még fontos játékos lehet. Két ember nem fog vitatkozni, ha az egyik nem akar. Ebben az esetben egyik félben sincs meg a szándék a helyzet rendezésére.

És a klub hibája is. Egyszerűen elfogadhatatlan, ha egy futballista megtagadja a kötelességének teljesítését, ha az edzője úgy gondolja, hogy alkalmas a játékra. Még inkább az, ha úgy lép be az öltözőbe, hogy mindenki tudja róla, hogy ő keresi a legtöbbet. Az elmúlt évben minden egyes nap egyre rosszabb lett a helyzet. Bale nem akart elmenni. Nem akarja feladni a pénzét. És joga van ehhez, bár bármely más szakmában már elbocsátották volna. A Real Madrid nem engedheti meg, hogy ez így folytatódjon. A játékos minden szempontból leértékelődött. Ha akarja is egyáltalán egy klub, ami jelenleg kétséges, tudni fogja, hogy mi a helyzet, és azt is tudni fogja, hogy a Real Madrid nincs jó pozícióban.

A legjobb katonákra lesz szükség, hogy kitörjenek egy démoni lövészárokból, melynek kijáratait a felek együtt zárták le.

Tovább

VIDEÓ – Két kupával zárta az idényt a Real Madrid

Bajnoki cím
A habfehér alakulat matematikailag július 16-án, egy Villarreal elleni mérkőzésen biztosította be bajnoki elsőségét az Alfredo Di Stéfano Stadionban, miután sorozatban 10 győzelmet ért el a koronavírus miatt elrendelt kényszerszünetet követően. A hihetetlen menetelés és az utolsó meccsnapon elért döntetlen azt eredményezte, hogy a lehetséges 33 pontból a csapat 31 pontot szerzett meg.

Real Madrid

Zinédine Zidane irányításával a csapat mindössze 25 bekapott góllal zárta a bajnoki idényt, ami a legjobb volt a sorozatban, ráadásul a klub történetének is a legjobb mutatója a 38 meccses kiírásokat tekintve. Thibaut Courtois is nagyban hozzájárult ehhez a teljesítményhez, ezzel ráadásul a Zamora-díjat is bezsebelte. A csapat a bajnoki meccseinek felén (19) elkerülte a bekapott gólt, amivel a klub az 1986/1987-es és 1987/1988-as idények rekordját állította be. A Madridé lett a legtöbb győzelem (26), a legtöbb idegenben szerzett pont, és ők lettek az egyetlen csapat, amely nem szenvedett vereséget saját stadionjában az idény során (13 alkalommal a Bernabéuban, 6 alkalommal a Di Stéfanóban).

Spanyol Szuperkupa
A Spanyol Szuperkupa mérkőzéseit januárban játszották le Dzsiddában, egy olyan új formátumban, ahol a Real Madrid, az Atlético Madrid, a Barcelona és Valencia versengett egymással. A valenciaiak voltak a madridisták ellenfelei az elődöntőben, ahol a blancók 3-1-re győzedelmeskedtek. Itt született Toni Kroos emlékezetes, szögletből szerzett gólja, de betalált még Isco és Luka Modric is. A döntő egy izgalmas derbit hozott az Atlético Madrid ellen. A mérkőzés rendes játékidejében 0-0 lett a végeredmény, és végül tizenegyesek döntöttek. A Madrid játékosai közül senki nem hibázott, így a büntetőpárbaj végeredménye 4-1 lett. A meccs legjobbjának Fede Valverdét választották.

Zidane
Az edző tovább írja saját fejezetét a klub történelemkönyveiben, hiszen eddig már 11 trófeához segítette hozzá a klubot edzőként. Három Bajnokok Ligája, kettő klubvilágbajnokság, kettő UEFA-szuperkupa, kettő spanyol bajnoki cím és kettő Spanyol Szuperkupa áll a neve mellett. Zidane a klub történetének második legeredményesebb edzője, nála több trófeát, szám szerint tizennégyet már csak a legendás Miguel Muñoz nyert, ráadásul továbbra sem veszített döntőt.