Gy. András

8872 cikk
1997, Roberto Carlos, Šuker, Mijatović, Raúl, habfehér mez, azóta szerelem. És ez már így is marad. 2008 óta vagyok a magyar madridista szurkolói közösség aktív részese hírszerkesztőként, 2009-ben alapító tagja voltam a Real Madrid Magyar Szurkolói Egyesületnek, amelynek jelenleg is alelnöke vagyok, 2011-ben pedig a penamadridista.hu megalapításának is részese lehettem, amire azóta is nagy büszkeséggel gondolok. Mindörökké Real Madrid!
Tovább

Laporte: Ki kell tennünk magunkért, ha meg akarjuk állítani Benzemát

Gyerek voltál még, amikor Franciaország megnyerte az 1998-as világbajnokságot és a 2000-es Eb-t. Milyen emlékeid vannak ezekről az eseményekről?
Sok mindenre emlékszem. A hangulat csodás volt, mindenki összejött meccseket nézni. Szerintem olyasmi volt, mint amit néhány éve ti is megtapasztaltatok Spanyolországban.

Gyerekként melyik játékos volt a példaképed?
Nem kérdés, hogy Pauleta. Bár voltak még néhányan, például Wiltord vagy Dugarry. De mindenekelőtt a Bordeaux akkori játékosai, hiszen nekik szurkoltam.

Mindig is középső védő akartál lenni?
Csatárként kezdtem, aztán a középpálya közepére kerültem, majd 14 évesen már középső védő voltam. Azért tettem ezt, mert a csapatomnak erre volt szüksége. Nem volt elég védőnk, senki nem akart ott játszani, én pedig beugrottam, hogy ez a poszt is be legyen töltve. Jól ment a dolog és tetszett is, pedig gólt lőni jobban szeretek.

Laporte

Még mindig csak 26 éves vagy, de nagyon fiatalon is debütáltál. Már most is veteránnak érzed magad?
Úgy érzem, hogy nagyon sok tapasztalatom van a legmagasabb szinten, igen. Az idő rohan. Már most is a régi motorosok egyikének érzem magam.

Mi hiányzik neked a Bilbaóból?
A csapattársaim nagyszerűek voltak. Egy nagyon összetartó csapat voltunk. Mindenki egy helyről származott, ugyanabból a kultúrából. Ez sokat segített. A szurkolók is hiányoznak, akik Bilbaóban csodálatosak, de ugyanezt elmondhatom a klubvezetőkről is, akik nagyon szenvedélyesen szeretik a klubot, és korábban játékosok is voltak. Ez a szenvedély nagyon átjön.

Marcelo Bielsa nagy hatással volt rád, még a Leedsnél is meglátogattad.
Nála debütálhattam. Az első meccsemet a LaLigában az ő irányítása alatt játszottam. Nagyon bízott bennem, én pedig nagyon kedvelem őt.

Mit mondott neked Guardioláról?
Amikor beszéltem vele, elmondta, hogy mi a leglenyűgözőbb a Pep által elért sikerekben. Elmondta, hogy nem számít, hogy milyen edzői képességeid vannak, ha nem jönnek az eredmények, hiszen azok vonulnak be a történelemkönyvekbe, azokra emlékeznek az emberek. Ezért is Pep az egyik legnagyobb a szakmában.

Ballábas középső védő vagy, remekül hozod fel a labdát, nagyszerűek a távoli passzaid. Milyen szereped van a Guardiola féle csapatban?
Az teszem, amit kérnek tőlem. Néha jól megy, néha kevésbé. Néha kockáztatunk, és elveszítjük a labdát, de megpróbáljuk a képességeinkből a legtöbbet kihozni. A szerepem az, ami egy ilyen csapatban egy középső védő szerepe. Hihetetlen csapattársaim vannak, a legtöbben különböző válogatottak tagjai, nagyszerű érzés közéjük tartozni.

Guardiola szeret meglepetéseket okozni a kezdőcsapatainak összeállításával a BL-ben, de te mindig kezdő vagy. Te is úgy érzed, hogy az egyik első helyen állsz a csapatösszeállításnál?
Mindig ki kell érdemelned a helyedet a csapatban, fogcsikorgatva kell megküzdened érte, minden egyes nap. Nem érzem, hogy állandó kezdő lennék, de igaz, hogy meglehetősen sok meccsen játszottam, fontos meccseken, amiért nagyon hálás vagyok.

Laporte és Guardiola

Mit gondolsz, minek köszönhető a City sikere?
Tagadhatatlan a Guardiola-hatás. Megváltoztatta a modern játékot, mind ennél a klubnál, mind pedig a korábbi csapatainál. Sok sikert éltünk át együtt, ez nagyban köszönhető neki.

Az edzéseken heves?
Nagyon szenvedélyes, keményen dolgozik. Igazi maximalista.

Agüero nélkül léptek pályára a Madrid ellen. Hiányozni fog nektek?
Mindenki tudja, hogy Sergio mit képvisel. Az, hogy egy ilyen játékos kimarad, mindig nagy pofon. Elég csak azokra a gólokra gondolni, amelyeket szerzett, vagy a számaira, amelyeket már fiatal kora óta produkál. Ő az egyik legjobb csatár, akit valaha láttam, de maximálisan bízunk a többi támadónkban.

A Real Madridban nem lesz ott Ramos. Kulcsfontosságú lesz a hiánya?
Nálunk is hiányzik kulcsjátékos. Sergio Ramos fontos a Real Madridnak, de mi csak arra koncentrálunk, hogy miként tudjuk megverni őket.

A City az elmúlt hét meccsén egyetlen gólt kapott, a Real Madridnak pedig legalább kettő kell. Ez magabiztosságra ad okot nektek?
Mostanában nagyon jó a védekezésünk, ezt fenn kell tartanunk. Nem lesz könnyű dolgunk a Real Madrid ellen.

A City-nek van egy befejezetlen ügye a BL-ben…
Igen, így van. Már nagyon régóta beszélünk erről, ez az a trófea, amit még nem nyertünk meg. Az előző idényben négy trófeát is nyertünk, és csak a BL hiányzott. Ha idén meg tudnánk nyerni, az tökéletes lenne.

Mi hiányzott a City-nek az előző években?
Nem tudom. Hasonló csapatunk van, mint akkor. Az idegenbeli gólok kulcsfontosságúak voltak. Tavaly ugyanannyi gólt lőttünk, mint a Tottenham, de kiejtettek minket. Mindenünk megvan, hogy nagy dolgokat érjünk el. A csapat minden szempontból erős, nem sok mindent kell megváltoztatni. Csak egy kicsivel több szerencse kell. Hiányzott valami apróság, de biztos vagyok benne, hogy meg fogjuk találni, mi az.

Ramos nélkül a Real Madrid védőpárosát Éder Militão és Raphaël Varane alkotja majd, utóbbi egy évvel idősebb nálad.
Nem találkoztunk egymással az utánpótláscsapatokban, de a felnőtt válogatottban igen. Mondták nekem, hogy nagyon jól játszik, úgyhogy remélhetőleg ellenünk lesz egy kis megingása és hozzásegít minket a továbbjutáshoz. (nevet) A pályán kívül nagyon jó srác, példakép a többiek számára, jókat lehet beszélgetni vele.

Laporte

Mit gondolsz Karim Benzema idényéről?
Nagyszerű csatár. Rengeteg gólt szerzett ebben az idényben, és elő is készített jó párat. Ki kell tennünk magunkért, ha meg akarjuk állítani. De ugyanez igaz a többi játékosukra is, mindannyian válogatott játékosok.

És mi van Eden Hazard-ral? Az angol ligában játszottál ellene.
Nem láttam túl sok Real Madrid mérkőzést, így nem nagyon tudok véleményt mondani.

A Real Madrid edzője, Zinédine Zidane játékosként történelmet írt Franciaországban. Mit gondolsz az edzői munkásságáról?
Kivételes munkát végzett. Őrület, hogy ilyen rövid idő alatt milyen sok címet nyert. Franciaországban ő egy nagyon fontos személy. Csak jó dolgokat mondhatok róla.

Az idény elején megsérültél, nem sokkal a válogatotthoz való csatlakozás előtt, úgyhogy még nem debütáltál ott. Várod már, hogy meglegyen az első szereplésed a felnőtt csapatban?
Igen. Nagyon jól játszottam, de ilyen az élet. Nem lamentálhatok már ezen, a pozitív dolgokra kell koncentrálnom. Jó formában vagyok, még sok időm van. Szeretnék a hazámért játszani, a debütálásom egy álom valóra válása lenne. Ha meglesz, meglesz. Remélhetőleg hamarosan.

Milyen céljaid vannak a jövőre nézve?
Még mindig van néhány évem játékosként, és még több címet akarok nyerni. Meg akarom nyerni a BL-t, és debütálni akarok a francia válogatottban.
 

Tovább

A Manchester City elleni keret

Kapusok: Courtois, Areola, Altube
Védők: Carvajal, Militão, Ramos*, Varane, Nacho, Marcelo, Mendy és Javi Hernández
Középpályások: Kroos, Modrić, Isco, Valverde és Casemiro
Támadók:  Hazard, Benzema, Lucas Vázquez, Jović, Asensio, Brahim, Vinícius Jr. és Rodrygo

Kimaradt: Mariano sérülés, James és Bale pedig technikai döntés miatt.

*Sergio Ramos elutazik a csapattal, de nem léphet pályára eltiltás miatt.

Hazard

Manchester City – Real Madrid (BL-mérkőzés)
Helyszín: Etihad Stadium (Manchester); Időpont: 2020.08.07. (péntek) 21:00; TV: M4 Sport

Mourinho: „Iker Casi…

Mourinho: „Iker Casillas intelligenciája és érettsége lehetővé tette, hogy mindig tiszteljük egymást, évekkel később pedig jó barátok is lehettünk. Iker egy nagyszerű kapus és nagyszerű ember. Ő a Real Madrid, a spanyol futball és a világfutball történelmének egyik legkiválóbb kapusa. Vele a kapuban megnyertük a bajnokságot, megdöntöttünk minden rekordot, de volt néhány nehéz pillanatunk is, egy általam meghozott döntés miatt. Egy szakmai, nem pedig személyes okokon alapuló döntés miatt. Mást játszattam a kapuban.”

Tovább

Florentino Pérez búcsúja Iker Casillastól

Iker Casillas a Real Madrid egyik szimbóluma. A mai napon mi, madridisták, különösen büszkék vagyunk egyik örökös kapitányunkra, aki a spanyol válogatott kapitánya is. Iker Casillas ma búcsút int profi karrierjének, melynek során hozzájárult a Real Madrid történelmének gazdagításához.

Gyerekként érkezett meg a klubunkhoz, mindössze 9 esztendősen. Itt nőtt fel, itt fejlődött, és itt vált referenciává minden futballszerető ember számára.

Mi, a Real Madridnál szeretnénk ezen a napon a szeretetünkről, csodálatunkról biztosítani, és persze szeretnénk köszönetet mondani neki mindazért, amit a klubunknak adott a pályán és azon kívül is. Emellett szeretném megköszönni a feleségének, Sarának, hogy mindig támogatta Iker Casillast. Sarának is sok szeretetet küldünk.

Iker a Real Madrid értékeinek képviselője. Ez a klub a világ legszeretettebb és leginkább csodált egyesülete, és ez pontosan az olyan játékosoknak köszönhető, mint Iker Casillas. Elkötelezettségével, munkájával, alázatosságával megnyerte a madridisták szívét, és a riválisok tiszteletét is.

Ennél a klubnál, ezzel a címerrel a mezén, mindent megnyert. A Real Madrid és a világ összes madridistája számára megtiszteltetés volt, hogy ilyen kapusunk, kapitányunk lehetett, mint Iker Casillas.

Ő egy referencia azoknak a gyerekeknek, akik azzal az álommal érkeznek meg a Real Madrid City-be, hogy egy napon a klub mezét viselhetik. Az öröksége mindig itt lesz. Iker tudja, hogy ez az otthona, és mindig is az marad.

Tovább

Casemiro: Nem most van itt az ideje a szerződéshosszabbításról beszélni

Nehéz év volt ez Gareth Bale számára, neked milyennek tűnik most? „Mindannyian nehéz időszakon mentünk át. Bale keményen dolgozik, tudja, hogy nem ez karrierje legjobb pillanata, de dolgozik, élvezi a társai, a klub és az edző támogatását. Briliáns játékos, aki hihetetlenül fontos számunkra, mivel bármelyik pillanatban képes lehet megváltoztatni egy mérkőzést, amit már sokszor láthattunk tőle. Számítunk rá. Amikor a legjobb formáját hozza, akkor a világ három legjobbja között van, de őszintének kell lennünk, és be kell látnunk, hogy ez most nem a legjobb pillanat számára.”

Casemiro

A Manchester City elleni meccs: „A karantén előtt nehéz helyzetben voltunk, de most visszatértünk a normális útra. A City előnyben van, de nincsenek ott mögöttük a szurkolóik, ami valamennyire nekünk segít, viszont ugyanazok a játékosok alkotják ugyanazt a csapatot. Fantasztikus meccs lesz, egy mindkét csapat számára nehéz összecsapás. Az odavágó végeredménye miatt nekünk némileg nehezebb dolgunk lesz, de mi vagyunk a Real Madrid, és itt vannak a legjobb játékosok. Van esélyünk a továbbjutásra.”

Új szerződés: „Ez nehéz kérdés… Nem gondolom, hogy most van itt az ideje erről beszélni. Most csak a City elleni meccsel kell foglalkoznunk, semmi mással. Ez most egy érzékeny pillanat a klub számára, az ügynököm majd tárgyal róla, ha eljön az ideje.”

Tovább

Iker Casillas búcsúlevele

Üdv mindenkinek!

A mai az egyik legfontosabb és legnehezebb napja a sportolói karrieremnek, eljött a búcsú pillanata.

Az utazásom a futball világában 30 évvel ezelőtt kezdődött. Egy nagyon hosszú út volt, és mint minden út, ez is bővelkedett szép és kevésbé szép pillanatokban. Ebben a pillanatban visszatekintve az elmúlt évekre, azt mondom, hogy minden kétséget kizáróan megérte a fáradságot.

Szerencsés vagyok, hogy azzal foglalkozhattam, ami a szenvedélyem, ami energiával tölt el, és ami boldoggá tesz, vagyis a futballal.

Emlékszem, amikor gyerekként elkezdtem a kis falum földjein, Navalacruzban játszani, vagy amikor a móstolesi futballpályákon, vagy a Real Madrid régi sportvárosában rúgtuk a bőrt, hogy később a világ legfontosabb stadionjaiban léphessek pályára, köztük ott, ahol professzionális karrierem leghosszabb szakaszát töltöttem, a Santiago Bernabéuban és a  Do Dragãóban.

Most, hogy visszatekintek a pályafutásomra, rájöttem, hogy mennyire szerencsés voltam, és most nem csak a megnyert címekre gondolok, hanem a dolgok emberi oldalára is. 

Iker Casillas

A mai egy nehéz nap, de nem egy szomorú nap, mivel nagyon szerencsésnek tartom magam, hogy eljuthattam idáig, és hogy így juthattam el idáig, hogy ennyi mindent elértem. Mindezek miatt nagyon boldog vagyok.

Nem szeretném úgy abbahagyni a játékot, hogy ne mondanék mindenkinek köszönetet, akik útitársaim voltak ezen a hosszú úton. 

Elsősorban a családomnak, akik rengeteg áldozatot hoztak azért, hogy eljuthassak oda, ahová eljutottam, és akik lehetővé tették számomra, hogy valóra váltsam a vágyaimat. Ti mindannyian ugyanolyan részesei vagytok a karrierem során elért sikereimnek, mint én magam. Köszönöm a feleségemnek, a fiaimnak, Martínnak és Lucasnak. Köszönöm a támogatásotokat, és minden egyes olyan órát, amikor nem tudtam mellettetek lenni a sportolói karrierem során. Köszönöm, hogy megértettetek, és támogattatok abban, hogy élvezzem azt az életet, amit választottam. Kétségtelen, hogy veletek az oldalamon minden sokkal könnyebb.

Köszönöm a klubjaimnak. A Real Madridnak, ahol egy egész életet töltöttem el. Tanítottak, végig kísérték és támogatták a fejlődésemet, átadták a klub értékeit, és azzá tettek, aki ma vagyok. Az FC Portónak, amiért úgy fogadtak, ahogy tették, amiért megtanítottak más nézőpontból látni dolgokat, és megadták a lehetőségét annak, hogy megismerjek egy másik klubot, egy várost, amelyekbe beleszerettem, és amelyeket örökké a szívembe zártam. Mindörökre a részeimmé váltatok.

Köszönöm mindazon klubok elnökeinek, ahol játszottam, hogy lehetővé tettétek számomra, hogy elérjem az álmaimat.

Köszönöm a csapattársaimnak, hiszen nélkülük sosem értem volna el semmit. Egy csapat lényege az, hogy mindenki egy irányba evez, egy közös cél érdekében.

Köszönöm a spanyol válogatott különböző korosztályos csapatait irányító edzőknek, amiért behívtak a csapataikba, és lehetővé tették számomra, hogy a saját országomat képviselhessem világversenyeken, és karrierem legnagyobb győzelmeit érjem el.

Köszönöm a szurkolóknak, akik a csapatokért szorítottak, ahol játszottam, akik támogattak, és velem tartottak ezen az úton. Azért is köszönet jár, mert mindig a maximumot várták el tőlem, és ezzel is arra sarkalltak, hogy azt is nyújtsam.

Köszönöm a klubjaim összes dolgozójának, akik korábban vagy még most is ezekért a klubokért dolgoznak, amivel sokkal könnyebbé teszik a labdarúgók életét.

Köszönöm a riválisoknak és a szurkolóiknak a tiszteletet, amit az irányomba minden esetben mutattak. Én is mindig hasonlóan éreztem irántuk.

Köszönöm az egész életem során szerzett barátaimnak, hogy egy életen át elviseltetek és szerettetek. Köszönöm a barátaimnak, akikkel ezen az úton találkoztam, és hálás vagyok azért, hogy keresztezték egymást az útjaink. Mindannyiótoknak adósa vagyok. Elképesztően fontosak voltatok ennek az utazásnak az elejétől a végéig.

De mindenekelőtt köszönöm a futballnak, hogy lehetővé tette számomra, hogy a sport részesévé váljak. Köszönöm a futballnak, hogy egy fantasztikus sport. Köszönöm, hogy olyan életet teremtett számomra, amely szenvedéllyel és érzelmekkel teli volt. Köszönöm, hogy boldog pillanatokat szerzett nekem. Köszönöm, hogy sportolóként és emberként is fejlődhettem. Köszönöm, hogy olyan sok fantasztikus embert ismerhettem meg általa. Egyszóval köszönöm. A futball adott nekem mindent.

Nem az úti cél a fontos, hanem maga az utazás és az útitársak. Az úti célt kemény munkával és komoly erőfeszítések árán érheted el, az egyetlen dolog, amit mondhatok, az az, hogy ez volt az az utazás és úti cél, amiről mindig álmodtam.

Biztos vagyok abban, hogy ez nem befejezés. Az utazás itt nem ér véget, folytatódik. Biztos vagyok benne, hogy hamarosan újra találkozunk.

Ma magam mögött hagyom a három kapufát, amelyek látták, ahogy kapusként fejlődtem, amelyek a pályán tartottak az egész pályafutásom során, és amelyek köteleztek arra, hogy kétlábbal a földön járjak. Ennek a három kapufának rengeteget köszönhetek, biztos vagyok abban, hogy nagyon fognak hiányozni.

És benneteket is otthagylak, hű szövetségeseim, szögre akasztom a kesztyűimet.

Iker Casillas

Tovább

Van der Vaart: Sergio Ramos 40 éves koráig is képes lesz játszani

„Számomra Sergio Ramos a világ legjobb védője. Amikor a Real Madridban játszottam, 21 vagy 22 éves volt, duzzadt az energiától. Mindenhol ott akart lenni. Szabadrúgások, szögletek, mindenhol. Most már más a helyzet, hihetetlen a koncentrációja. A győzelemre fókuszál, minden tehetségét erre használja. Tisztában van a képességeivel, erejével, kondíciójával, ez pedig nagyban hozzájárult ahhoz, hogy ilyen sok győzelemhez tudta hozzásegíteni a csapatát. A teste hihetetlen, egy igazi gép. Amikor a minap néztem egy meccsét, azt gondoltam magamban, hogy „Mennyi idős? 34?”, még simán tud játszani hat évet. Nagyon tisztelem őt.”

Sergio Ramos

„A Real Madrid a koronavírus miatt elrendelt szünetről visszatérve nagyon, nagyon jó volt. Mindannyian a meccsekre fókuszáltak. 10 meccses győzelmi sorozatuk volt. Szerintem Karim Benzema és Ramos voltak a csapat kulcsszereplői, Zidane pedig elhozta számukra a nyugalmat. De a City Arsenal elleni meccsét, és még néhány további meccset is megnéztem. Hihetetlenül tehetségesek, mindig veszélyesek, bármely csapatra nézve, még a csodálatos Real Madridra nézve is. Ez látszott az első meccsen is, úgyhogy nagyon érdekes összecsapásra számítok.”

(A korábbi játékos egy UEFA Europa League Trophy Tour részeként zajló jótékonysági kezdeményezés keretein belül nyilatkozott, melynek célja az, hogy szíriai menekültek számára gyűjtsenek futballcipőket.) „Ez nagyszerű dolog. Emlékszem, hogy mennyire örültem a cipőimnek. Az elsőt még az ágyamra is feltettem, és arról álmodtam, hogy focizom. Remélem, hogy ezt a gyermeki örömöt minden gyerek megtapasztalhatja. Büszke vagyok arra, hogy egy kicsit hozzájárulhatok ehhez. Cipőket gyűjtünk, amellyel talán egy kis reményt és örömet okozhatunk ezeknek a gyerekeknek. Nagyon fontos, hogy tudjanak játszani. Annyi minden történik most velük, de én gyerekként csak ki akartam menni az utcára játszani. A karantén alatt nyilván más a helyzet. Barátokkal akarsz találkozni, meccseket akarsz játszani, de amikor én kezdtem játszani, akkor csak én voltam és a labda.”

Tovább

Adebayor: Cristianóval a Real Madrid lenne az esélyes

36 évesen még mindig aktív játékos vagy. Hogy telik egy napod?
Felkelek, megmosom a fogam, lezuhanyozom, relaxálok…

Számos klubban szerepeltél karriered során, melyik hagyta a legmélyebb nyomot benned?
Többek között játszottam a Monacóban, az Arsenalban és a Cityben, mielőtt megérkeztem a Madridhoz, úgyhogy láthattam a különbséget. A Madrid fényévekkel a többiek előtt van. Csodás időszakot töltöttem ott. Imádom a Real Madridot, nagyon szívesen visszamennék és elköszönnék, ha lenne rá lehetőségem. A Madridba igazolás volt életem legjobb pillanata. De végül úgy alakult, hogy mégis ott játszottam a legkevesebbet a karrierem során, ám így is ez a klub hagyta bennem a legmélyebb nyomot. A szervezettség elképesztő volt, ahogy bántak velem, a szurkolók szeretete… Minden.

Adebayor

Gondolod, hogy a Madrid megfordíthatja az állást a City ellen?
Ha két évvel ezelőtt kérdezel meg, akkor azt mondom, hogy igen. Cristianóval a Madrid lett volna a favorit. Akkoriban ott volt Cristiano, egy igazi gólgép. Ő bármikor képes megteremteni a különbséget, 50 gólt jelentett egy idényben. A hazai 1-2-es vereség után nagyon nehéz dolguk lesz a City ellen, a város, az időjárás, a szurkolók… De nem lehetetlen. A Madridnak vannak rendkívül tapasztalt játékosai, mint Marcelo, Benzema, Courtois, akik hozzászoktak ahhoz, hogy ilyen nagy meccseken játsszanak.

Megérted, hogy miért adta el a Madrid Cristianót?
Tudják, hogy mit veszítettek ezzel, de azt talán nem, hogy mit nyerhettek volna azzal, ha még mindig ott lenne. Úgy gondolom, hogy azt hitték, tudnak egy hozzá hasonló játékost igazolni, de ilyen futballisták 200 évente születnek.

Gondolod, hogy Benzema tudja szállítani a szükséges gólokat a City ellen?
Amikor Ronaldo elment, neki kellett magára vállalnia a gólszerzés felelősségét, és úgy gondolom, hogy remekül teljesít. Sok gólt szerzett, fontos gólokat, úgyhogy kétség kívül nagy veszélyt jelent majd a meccsen.

Adebayor és Cristiano Ronaldo

Gondolod, hogy a Manchester City megérdemelten nyerte az első meccset?
Az első félidő elég szoros volt, minden ötven percen belül történt. A Madrid vezetett 1-0-ra, aztán a City kiegyenlített, majd Sergio Ramost kiállították. Az ilyen dolgok csak a nagy meccseken történnek, én pedig úgy gondolom, hogy remek visszavágót látunk majd. Szerintem remekül teljesített a City a meccs utolsó szakaszában, és megérdemelten nyert.

Egy utolsó kérdés. Gondolod, hogy a klub fejlődött Mourinho irányítása alatt?
Imádom Mourinhót, remek kapcsolatunk volt, ő volt az, aki Madridba hozott engem, bár nem volt könnyű dolga, amikor helyet keresett nekem a csapatban. Az egyetlen trófea, amit Madridban nyertem, azt vele sikerült. Most a Tottenhamnél van, a legjobbakat kívánom neki. Ő a futballtörténelem legjobb edzője.

A MARCA szerint a Ch…

A MARCA szerint a Chelsea is szívesen látná Reguilónt a soraiban. Ezzel az angol klub felsorakozott a spanyol, német és olasz bajnokság további érdeklődői közé. A lap úgy tudja, hogy az angolok nem zárkóznának el egy olyan szerződés megkötésétől, amely nyitva hagyja a kaput a játékos madridi visszatérése előtt.