Gy. András
Orvosi jelentés: Nacho
A Real Madrid hivatalos közleményben tudatja, hogy a Nacho Fernándezen elvégzett tesztek izomsérülést állapítottak meg a játékos jobb combjában. A spanyol felépülését az orvosi stáb folyamatosan nyomon követi.
Nem hivatalos információk szerint a játékos két-három hetet lesz kénytelen kihagyni, ami a szoros menetrendnek megfelelően azt jelenti, hogy a Real Mallorca, az Espanyol és a Getafe ellen lehet esélye pályára lépni.
Roberto Martínez: Eden nem bukott meg a Real Madrid játékosaként
Kérdés: Bizonyos pletykák szerint Eden Hazard elhagyhatja a Real Madridot, és a PSG lehet a célállomás. Gondolod, hogy ennek van valóságalapja? És ha ez történne, elmondhatnánk, hogy megbukott Madridban?
"Úgy gondolom, hogy Eden helyzete egyértelmű. Egy idényen belül ki kellett hagynia 20 meccset. A Chelsea-nél nyolc idény alatt összesen 18-at hagyott ki. Balszerencsés volt. Nem tudta elvégezni a munkáját. Hogy megbukott volna? Nem. És nem is most van itt az ideje annak, hogy értékeljük. Majd akkor kell visszatekinteni a Real Madridnál töltött idejére és értékelni a teljesítményét, a szerepét, amikor befejezi madridi karrierjét."
"Ha engem kérdeztek, akkor szerintem Eden Hazard óriási játékos lesz a Real Madrid számára. Meghatározó lesz a következő néhány évben."
"Nagyon jól ismerem őt. Karrierje legjobb pillanatában van. Nem gondolom, hogy a Real Madrid valaha is elgondolkodna azon, hogy továbblép. Náluk van a legmegfelelőbb játékos ahhoz, hogy egy új projektbe kezdjenek."

"Ahogy a Real Madrid a PSG ellen játszott, azon a meccsen, amikor Eden megsérült, az volt a legjobb madridi teljesítmény, amit az elmúlt években láttam. Ahogy összejátszottak, ahogy megértették egymást Edennel, remekül működött a csapat. Ő a legmegfelelőbb játékos arra, hogy a Real Madrid felépítsen köré egy új projektet."
"Szóval úgy gondolom, hogy semmi esély nincs rá, hogy a Real Madrid meghozzon egy olyan döntést, amire a kérdésedben utaltál. Legalább is sportszakmai szempontból biztosan nincs. Azt tudjuk persze, hogy a futballkluboknak néha meg kell hozniuk bizonyos döntéseket más szempontok alapján is, de ha engem kérdeztek, akkor Eden Hazard az a játékos, aki tökéletes arra, hogy a Real Madrid egy új projektet építsen fel köré. És azt is megmutatta, hogy fejben is karrierje legjobb pillanatában van, hogy bármilyen kihívással képes megbirkózni, ami előtte áll. Látom, hogy nagyon szeretné folytatni és befejezni az idényt."
"Érdekes lenne a LaLiga lezárása után újra leülni beszélgetni, és megnézni, hogy hogyan fejezte be az idényt. Én hiszek abban, hogy óriási hatása lesz erre az idényre."
Bale ügynöke: Gareth nem gondolkodik az angliai visszatérésen
A 30 éves walesi szélsővel kapcsolatban az elmúlt időszakban napvilágot látott több pletyka is egy lehetséges angliai visszatérésről, tekintettel arra, hogy a játékos és Zinédine Zidane kapcsolata megromlott. Az előző nyáron Bale majdnem Kínában kötött ki, de az üzlet végül nem jött létre.
„Remek élete van. Nem látok okot arra, hogy ne Madridban fejezze be a karrierjét” – mondta Jonathan Barnett, a játékos ügynöke.
Bale-t többször is szóba hozták az elmúlt években a Tottenham vagy a Manchester United együttesével, legutóbb pedig a Newcastle-lel boronálták össze, a klub tulajdonosváltása kapcsán.

Amióta 2013-ban akkor világrekordnak számító összeg fejében megérkezett a Real Madridba, Bale négy Bajnokok Ligáját, egy spanyol bajnokságot, egy Király-kupát, három klubvilágbajnokságot, három UEFA-szuperkupát és egy Spanyol Szuperkupát nyert.
„Ahogy mindig is mondtam, meglehetősen boldog Madridban” – mondta Barnett a BBC Radio egyik műsorában.
„Független életet akar, ami nem arról szól, hogy azt teszi, amit mások mondanak. Pénzügyi szempontból már nincs szüksége semmire a hátralévő életében, de a gyerekeinek és az unokáinak sem.”
„Megnyert már a világon szinte mindent, kivéve a világbajnokságot, de Wales válogatottjában játszik, néhány dolog túlmutat rajta.”
„Szóval minden mást megnyert már, hihetetlen lenne ha visszatérne Angliába, óriási dolog.”
„Nem gondolom, hogy jelenleg ez járna a fejében. Meglehetősen boldog, hogy a Real Madridban játszhat.”
Barnett szerint a topjátékosok fizetése nem fog nagyot zuhanni a koronavírus következményeként kialakult gazdasági helyzet miatt, de nagy átigazolásokra nem számít ezen a nyáron.

A kérdésre, hogy szerinte vége van-e a nagy átigazolások időszakának, a következőt mondta: „Szerintem rövid távon igen, de hosszú távon nem. A piaci árak vissza fognak állni. Okosan kell kezelni a dolgot, és azt kell mondani, hogy ha ebben az évben nem engedhetek meg magamnak egy ilyen költekezést, akkor nem fogom megtenni.”
„A következő TV-s szerződések megkötésével valószínűleg javul a helyzet, vagy ha a szurkolók visszatérhetnek a stadionokba. A szponzorok is visszatérnek. Minden visszatér.”
„Nem gondolom, hogy a fizetések visszaesnek. Ebben biztos is vagyok. A legtöbb esetben a szerződések köteleznek.”
„Inkább úgy gondolom, hogy a kluboknak jobban át kell gondolniuk a működésüket, és azon kell javítaniuk.”
Az ügynök egy másik rádióműsorban is interjút adott, ahol kifakadt azokra, akik különböző alaptalan pletykákat terjesztenek ügyfeléről.
„Soha, semmi negatívum nem került ki Gareth Bale-ről a Real Madridtól, és Zinédine Zidane sem mondott semmi rosszat róla, de a sajtó mindig kitalál valamit” – mondta Barnett.

„Az úgynevezett szakértők újra és újra megjelennek a TV-képernyőkön, és olyan dolgokat állítanak, hogy Bale-lel az a legnagyobb baj, hogy nem beszél spanyolul, ez pedig szégyenletes.”
„Ezek az emberek soha nem találkoztak vele, soka nem kérdeztek meg minket, így nem tudom, hogy mire alapozzák a mondandójukat. Gareth Bale beszél spanyolul, szóval nem akarom hallani ezeket a „szakértőket”, akik hülyét csinálnak magukból, amikor bemennek a TV-be, és ömlik belőlük a szemét.”
„A TV-társaságokat is hibáztatom azért, hogy ezeket a „szakértőket” ültetik be a műsoraikba. Hogy beszélhetnek egyáltalán róla, amikor sosem találkoztak vele, és talán sokszor még meg sem ismernék.”
„Ez egy vicc!”
A Real Madriddal való kapcsolatáról is megkérdezték Barnettet, amire az alábbit válaszolta: „Mindig kiváló volt. Zidane-nal, az elnök úrral, a főigazgatóval is a lehető legfantasztikusabb a kapcsolatom. Nyilvánvalóan voltak szóváltásaink, de mindenki vitázik, ebben semmi különleges nincs. De ezek egyike sem volt személyeskedő, vagy rosszindulatú, teljesen hétköznapi, jó kapcsolatunk van.”
Kroos: Az lesz a bajnok, aki a legjobban alkalmazkodik a helyzethez
„Sokkal jobb csoportosan edzeni, az edzéseken meccseket kell játszani. Most olyan, mintha minden közelítene a normálishoz, ez pedig jobban tetszik nekünk. Az otthon töltött időszakban nem sokszor értünk labdához. Az erőnléten tudtunk dolgozni, de labdával nem igazán, csapatban meg aztán egyáltalán nem. A legfontosabb dolog az, hogy minél többet tudjunk a labdával dolgozni.”

„Keményen dolgozunk, hogy a lehető legjobb formában érjünk el a legelső meccsig. Ennél többet nem tehetünk, ez a helyzet mindenkire egyformán hatással van. Jól kell dolgoznunk az erőnlétünkön, újra meg kell éreznünk, milyen labdával dolgozni, és fontos, hogy a csapatjátékot is sokat gyakoroljuk. Most a hátralévő 11 meccsre készülünk. Ez lesz az első alkalom, hogy szurkolók nélkül fogunk meccseket játszani, meglátjuk, hogy milyen lesz. Az a csapat nyeri meg a bajnokságot, amelyik a legjobban alkalmazkodik ehhez az új helyzethez.”
„A Tizenkettedikről jó emlékeim vannak, 4-1-re nyertünk. A második félidő az itt töltött hat évem egyik legjobbja volt. Ez volt a Milánói győzelem utáni második BL-trófea, mindig emlékezni fogunk erre az estére.”
Iker Casillas elárulta, mit mondott Sergio Ramosnak a Tizedik megnyerése után
A Tizedik: „Számomra hatalmas megkönnyebbülés volt a győzelem. Nagyon örültem a szurkolók miatt. Úgy gondolom, hogy a hosszú várakozás még különlegesebbé tette. Volt jó néhány kemény évünk Európában, és végül sikerült egy ilyen fontos sikert aratnunk.”
Mit mondtál Sergio Ramosnak a döntő után? „A következőt mondtam: „Te vagy a kibas*ott vezér, és mindörökké te leszel a játékos, aki elhozta a Tizediket!!!” Aztán megpusziltam.”

A legjobb éve kapusként: „Vicces, de az egyik legjobb idényem az volt, amelyikben nem játszottam túl sokat. A 2013-2014-es. A BL-döntős hibám ellenére összességében jól éreztem magam azon a 24 meccsen, még úgy is, hogy kevesebbet játszottam, mint kellett volna.”
Mesélj egy jó történetet: „Amikor először kezdtem el játszani, kényelmetlenül éreztem magam, amikor ordibálnom kellett a társaimmal, hogy utasításokat adjak nekik, de ez minden kapus számára alapvető fontosságú feladat. Muszáj instrukciókkal ellátni a többieket hátulról, hiszen a mi pozíciónkból belátjuk az egész pályát. De nehezen tudtam ezt az érzést levetkőzni. A csapattársaim sokat segítettek. Elmondták, hogy kiabáljak rájuk, és nem számított, hogy kivel ordítottam.”
Edzői pálya: „Van esély, hogy egyszer kipróbálom magam, bár sosem gondoltam magamra edzőként. Meglátjuk. Voltak csapattársaim, akik nagyon ellene voltak egy ilyen elképzelésnek, aztán mégis edzők lettek. Néhányan nem gondolták, hogy kommentátorként fognak dolgozni, de így lett.”
A legjobb emlék a Portónál: „A bajnokság megnyerése a 2017-2018-as idényben. Két hétig ünnepeltünk, a szurkolók és a város is nagyon élvezte az egészet.”
A szurkolók szeretete: „Nem panaszkodhatok. Mindig éreztem a sok ember szeretetét. Ha valakinek nem tetszik valami, amit korábban tettem, akkor sajnálom, de mindenkinek nem tudok megfelelni.”
Debütálás Spanyolországgal: „Rengeteg emlékem van erről. Az érkezés a stadionba, a rengeteg kamera… Nagyszerű volt. Ez volt az álmom, ott voltam, valósággá vált. Jó évem volt, Camacho pedig esélyt adott a 2000-es Eb-n.”
Spanyol játékos, aki megérdemelte volna az Aranylabdát: „Raúl, Sergio Ramos, Iniesta, Xavi…”

A három legjobb játékos a Real Madrid történetében: „Hármat nem tudnék megnevezni, de Cristiano Ronaldo és Don Alfredo Di Stéfano biztosan benne lenne.”
Kedvenc BL-döntő: „Természetesen a 2000-es döntő (a Valencia elleni 3-0). Az volt az első BL-győzelmem.”
Karrierje legjobb pillanata: „A debütálásom 1999 szeptemberében. Számomra ez volt a pillanat, ahol minden elkezdődött.”
Játszani egy másik bajnokságban: „Szívesen játszottam volna Angliában, bár 20 évvel ezelőtt az olasz bajnokság is kemény volt.”
VIDEÓ – A Negyedik megnyerése
A Real Madrid a döntőben a Stade de Reims együttesét múlta felül, 2-0 arányban. Először fordult elő a sorozat történetében, hogy ugyanaz a két csapat ismét döntőt játszott egymás ellen, ezúttal a Stuttgart stadionjában, ahol a blancók az előző alkalomhoz képest (4-3, 1956, Párizs) meggyőzőbben tudtak nyerni. A Real Madrid két perc játék után megszerezte a vezetést Mateos góljának köszönhetően, Di Stéfano pedig a szünet után 2-0-ra módosította az állást, ami a lefújásig már nem változott.
A döntőbe vezető úton a Real Madrid a Besiktas, a Wiener SK és az Atlético de Madrid együttese ellen győzedelmeskedett. Az elődöntő első meccse az első madridi derbi volt a sorozat történetében, ráadásul a párharc eldöntéséhez három találkozóra volt szükség. A mindent eldöntő derbin Di Stéfano és Puskás Ferenc góljának köszönhetően győzött a Real Madrid 2-1-re. Évekkel később ugyanezen a napon a blancók újabb döntőt játszottak a legrangosabb európai kupasorozatban, 2017-ben a Juventust múlták felül a Tizenkettedikért folytatott küzdelemben.
Felállások:
2- Real Madrid: Domínguez, Marquitos, Santamaría, Zárraga, Ruiz, Santisteban, Kopa, Mateos, Di Stéfano, Rial and Gento.
0- Stade de Reims: Colonna, Rodzik, Jonquet, Giraudo, Penverne, Leblond, Lamartine, Bliard, Fontaine, Piantoni and Vincent.
Gólok:
1-0 (2. perc): Mateos.
2-0 (47. perc): Di Stéfano.
Bíró: Albert Dusch (Németország).
Stadion: Neckarstadion (Stuttgart).
VIDEÓ – A Tizenkettedik!
2017. június 3-án a Real Madrid tizenkettedik alkalommal emelhette magasba a legrangosabb európai kupasorozat megnyeréséért járó trófeát. Az ünneplésre ezúttal Cardiffban került sor, az ellenfél pedig a Juventus együttese volt. A találkozón Cristiano Ronaldo szerzett vezetést a blancóknak. Erre Mandžukić még egy ollózással tudott válaszolni, azonban ahogy a 4-1-es végeredmény is mutatja, az összecsapáson végig a Real Madrid akarata érvényesült. A meccs második félidejében remek teljesítménnyel, ellentmondást nem tűrően emelkedett ellenfele fölé a Real Madrid, és végül Casemiro, Cristiano Ronaldo és Asensio is betalált.
A győzelemnek köszönhetően a Real Madrid a futballtörténelem első olyan klubjává vált, amely a jelenlegi formátumban két egymást követő idényben meg tudta nyerni a Bajnokok Ligáját. A döntőbe vezető úton Zidane fiai a Sporting CP, a Borussia Dortmund és a KP Legia Warszawa együtteseivel találkoztak a csoportkörben, az egyenes kieséses szakaszban pedig a Napoli, a Bayern München és az Atlético Madrid volt az ellenfél. Érdekesség, hogy a Real Madrid a negyedik BEK-serlegét is ezen a napon gyűjtötte be, még 1959-ben.
Felállások:
1- Juventus: Buffon, Dani Alves, Bonucci, Barzagli (Cuadrado, 66’), Álex Sandro, Chiellini, Khedira, Pjanic (Marchisio, 71’), Dybala (Lemina, 78’), Mandzukic, Higuaín.
4- Real Madrid: Keylor Navas, Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo, Casemiro, Kroos (Morata, 89’), Isco (Asensio, 82’), Modric, Benzema (Bale, 77’), Cristiano Ronaldo.
Gólok:
0-1 (20. perc): Cristiano Ronaldo.
1-1 (27. perc): Mandžukić.
1-2 (61. perc): Casemiro.
1-3 (64. perc): Cristiano Ronaldo.
1-4 (90. perc): Asensio.
Bíró: Felix Brych (Germany).
Stadion: Millennium Stadion
VIDEÓ – 42 évvel ezelőtt hunyt el Santiago Bernabéu
Santiago Bernabéu 1978. június 2-án, 82 évesen távozott az élők sorából. A Real Madrid történelmének kulcsfigurája volt, hiszen játékosként, edzőként, vezetőségi tagként és elnökként is tevékenykedett a klub életében. Elnöksége alatt a Real Madrid hatalmas növekedésen ment keresztül mind intézményi szinten, mind pedig sportszakmai szempontból. Egyik kezdeményezése a Nuevo Chamartín felépítése volt, amely aztán 1947-ben nyitotta meg kapuit, majd évekkel később a klublegenda iránti tiszteletből megkapta Bernabéu nevét.
Bernabéu 1895. június 8-án született Almansában, a Real Madrid elnökévé pedig 1943-ban választották. Haláláig a klub futballcsapata hat BEK-serleget [a torna megalapításának is aktív résztvevője volt], egy Világkupát, két Latin-kupát, 16 bajnoki címet és hat spanyol kupát nyert.
Bernabéu regnálása alatt a kosárlabda csapat mind hazai, mind nemzetközi szinten remekelt, és hat BEK, három Világkupa, egy Latin-kupa, 19 bajnoki cím és 18 spanyol kupa elhódítását vitte véghez.
VIDEÓ – A Második megnyerése
A Real Madrid 1957. május 30-án szerezte meg második BEK-serlegét. A torna döntője különleges volt, hiszen a Santiago Bernabéu Stadion adott otthont az eseménynek. A madridisták ebben az évben címvédést ünnepelhettek, hiszen az azt megelőző esztendőben is a blancók hódították el a trófeát. Az ellenfél ezúttal a Fiorentina volt, a találkozó végederménye pedig 2-0 lett. Di Stéfano lőtte a mérkőzés első gólját a 70. percben (büntetőből), majd Gento zárt le végleg minden nyitott kérdést, miután néhány perccel később a hálóba helyezte a labdát a nyújtózó kapus mellett.
A döntőbe vezető úton a Real Madrid a Rapid Wien, a Nice és a Manchester United együttesét búcsúztatta. A Fiorentina elleni győzelem azt jelentette, hogy a Real Madrid először szerezte meg egyszerre a bajnoki címet és a BEK-serleget, vagyis ez volt az első duplázás a klub történetében.

Felállások:
2- Real Madrid: Alonso, Torres, Marquitos, Lesmes II, Muñoz, Zárraga, Kopa, Mateos, Di Stefano, Rial, Gento.
0- Fiorentina: Sarti, Magnini, Orzan, Cervato, Scaramucci, Bizzarri, Segato, Julinho, Gratton, Virgili, Montuori.
Gólok:
1-0 (70. perc): Di Stéfano (büntető)
2-0 (76. perc): Gento
Bíró: Leo Horn (Hollandia).
Helyszín: Madrid, Santiago Bernabéu Stadion.
Asensio: Remekül érzem magam, a térdem jól reagál
„Remekül érzem magam. Az első hét különleges volt, hiszen akkor tértem vissza az edzésekhez, és akkor találkoztam a csapattársaimmal. Jól sikerült a visszaszokás, a térdem jól reagált, és fizikailag remekül érzem magam.”
„Nagyon sokáig voltam távol. Rengeteget dolgoztam, és mindenekelőtt rendkívül türelmes voltam, mivel látni, ahogy a társaim minden egyes nap eddzenek, én pedig a fizioterapeutákkal dolgozom egy szobában, nagyon nehéz volt számomra. Most újra pályán vagyok a többiekkel, és ez a fontos. Megérte a várakozás.”

„Most már egy ideje kint vagyunk a pályán, kezdünk visszatérni a támadás és védekezés gyakorlásához. Már többen is dolgozhatunk együtt, így valamivel nőtt az intenzitás. Ahogy közeledünk a bajnokság folytatásához, mindenben egyre jobbak leszünk. Jó fizikai állapotban érkeztünk vissza, és alig vártuk, hogy újra együtt dolgozzunk. Mindenki jól dolgozott otthon, ez megmutatkozik a pályán.”
„Nagyon várjuk az újrakezdést, és a meccseket, amelyek eldöntik majd a bajnoki cím sorsát. Tudjuk, hogy ezeken az életben maradásért küzdünk majd. Mindent bele kell adnunk, és meg fogunk próbálni megnyerni mindent, ami előttünk áll.”