Gy. András

8872 cikk
1997, Roberto Carlos, Šuker, Mijatović, Raúl, habfehér mez, azóta szerelem. És ez már így is marad. 2008 óta vagyok a magyar madridista szurkolói közösség aktív részese hírszerkesztőként, 2009-ben alapító tagja voltam a Real Madrid Magyar Szurkolói Egyesületnek, amelynek jelenleg is alelnöke vagyok, 2011-ben pedig a penamadridista.hu megalapításának is részese lehettem, amire azóta is nagy büszkeséggel gondolok. Mindörökké Real Madrid!
Tovább

Ceballos: Azért mentem az Arsenalba, mert úgy éreztem, itt nem játszanék eleget

Milyen emlékeid vannak erről a pályáról?
Az, hogy itt lehetek, hatalmas büszkeség számomra, hiszen itt kezdtem el futballozni, itt játszottam utánpótlás játékosként az első két évemben, nagyszerű dolgokat tettünk a klubért. Sok olyan barátot szereztem ezen a pályán, akik még mindig közel állnak hozzám.

Milyen volt az életed akkoriban?
Mindig izgalmas visszatérni Utrerába, mivel itt érzem magam igazán jól, itt vagyok igazán nyugodt. Errefelé mindenki ismer. Úgy megyek végig az utcán, mint bárki más, nem futballistaként tekintenek rám, hanem szomszédként. Nagyon tetszik, ahogy az itteniek bánnak velem.

Miket mondanak neked az utcán? Térj vissza a Betishez, vagy térj vissza a Real Madridhoz?
Nagyon szeretem mind a Betis, mind a Madrid szurkolóit, mindkét tábor képviselői azt mondják, hogy menjek vissza a csapatukba, de itt rengeteg a Betis drukker. Minden más klubnál többen szurkolnak itt a Betisnek, szóval leginkább azt mondják, hogy jöjjek vissza a Villamarínba.

Ceballos

Azoknak, akik nem ismerik az angol bajnokságot, mondjuk el, hogy a szezon milyen szakaszában vagytok most.
Most épp van egy kis szünetünk. 13 mérkőzés van még hátra, versenyben vagyunk. A PL egy olyan bajnokság, ahol ha megnyersz három meccset sorozatban, fel is kapaszkodsz a tabellán. 10 pontra vagyunk a BL-t jelentő helytől, most van a megfelelő pillanat arra, hogy mindenkit egy irányba tereljünk és megpróbáljuk elérni a célunkat. Én épp most térek vissza egy komolyabb sérülés után, ez volt az első ilyen eset a profi karrierem során. Az Achilles-ínam sérült, az orvosok pedig azt mondták, hogy nem egy szokásos sérülésről van szó, úgyhogy eléggé óvatosnak kellett lennem. Apró lépésekben tértem vissza, mivel féltem a visszaeséstől. Orvosi szempontból két-három hónapja már jól vagyok, most fel kell vennem a ritmust és a legjobbamhoz kell visszatérnem.

Hogy történt a sérülés?
Guimaraesben, Portugáliában történt, szerintem a túl sok meccs miatt. 17 mérkőzést játszottam két hónap alatt, én voltam az egyetlen, aki mindegyiken pályára lépett. Akkoriban beszéltem Unai Emery-vel, és elmondtam neki, hogy minden sorozatban pályára akarok lépni minden egyes meccsen, amíg a testem engedi. Néha tanulnod kell a saját hibáidból. Nagyon megszenvedtem ezzel a sérüléssel, de tanultam belőle.

Miért jöttél vissza Valdebebasba a felépülés ezen szakaszában?
A Real Madrid és az Arsenal orvosai egyetértettek abban, hogy a nyelvi környezet és az orvosok és a fizioterapeuták személyes ismerete miatt a legjobb döntés az, ha Madridban zajlik a felépülésem. Nagyon örülök, mivel én is úgy gondolom, hogy ez volt a jó választás. Másfél hónapot töltöttem Madridban, mielőtt visszatértem Londonba az orvosi vizsgálatokra, hogy megnézzük, minden rendben van-e. Onnantól kezdve pedig azon dolgozom, hogy újra elérjem a megfelelő szintet és felvegyem a csapat ritmusát.

Találkoztál a csapattársaiddal vagy Zidane-nal?
Beszéltem az elnökkel és az edzővel is. Hálásnak kell lennem nekik, mivel azt mondták, hogy a Real Madrid játékosa vagyok, így ha vissza kell jönnöm a felépülés idejére, az egyáltalán nem jelent gondot. Tudtam, hogy ütközhetnek a programjaim az első csapat beosztásával, de ha valakivel összefutottam, minden rendben volt. Volt lehetőségem beszélgetni néhányukkal. Mindenki, a fiziók és a klubnál dolgozók is elmondták, hogy hiányoztam nekik, mivel nagyon barátságos srác vagyok, én pedig nagyon büszke voltam arra, hogy ezt hallottam tőlük. Tudtam köszönni az edzőnek is, aki elmondta, hogy követte a meccseimet az Arsenalnál, ez szintén egy nagyon büszke pillanat volt számomra.

Mit tanulsz az Arsenalnál?
Mindent. Minden játékos szívesen játszana az angol bajnokságban a visszavonulása előtt. Én ezt már fiatal játékosként megtapasztalhattam. Imádom a futballt, ha pedig valaki így érez, akkor játszania kell a PL-ben. Ez egy olyan bajnokság, amely fizikálisan komolyabb elvárásokat támaszt például a spanyolnál, taktikailag és technikailag pedig rendkívül széles a repertoár. Bárki legyőzhet bárkit az első hat csapatból. Nagyon nagy a verseny.

Ceballos

Nem unatkozol Londonban délutánonként? Hogy állsz a nyelvvel?
Dehogy. Akár Madridban, Utrerában vagy Londonban vagyok, jól érzem magam otthon, a szüleimnél, a családommal, testvéreimmel, párommal… Angolul is tanulok, így másra már nem igazán jut időm. Időnként a változatosság kedvéért azért elmegyek valahova. Magammal vittem a PlayStationömet, de alig kapcsoltam be. Szeretnék megtanulni angolul, most itt a lehetőség. Egy éves kölcsönjátékon vagyok, és olyan nyelvet tanulhatok, ami megnyit bizonyos kapukat. Van egy tanárom a klubnál, aki segít ebben, heti három-négy órám is van, mostanra a dolgok 80%-át megértem, és valamennyire beszélek is angolul. A célom az, hogy kijussak az Európa-bajnokságra, és ott már angolul is tudjak interjút adni, és jól boldoguljak.

A minap Unai Emery egy MARCA-nak adott interjúban elmondta, hogy szerinte te egy top játékos vagy, aki mentálisan is nagyon erős. Azt is mondta, hogy rendkívül gyors vagy. Milyen volt vele dolgozni?
Unai kulcsszereplő volt abban, hogy az Arsenalhoz jöttem. Amellett, hogy egy hatalmas klubról van szó, azért választottam az Arsenalt, mert Unai eljött a házamba, hogy elmondja, nagyon kedvel engem játékosként, és ez már azóta így van, hogy a Betisben futballoztam. A bizalom, amit az edző ad neked, kulcsfontosságú a teljesítményed szempontjából. Unai elmondta, hogy fontos szerepet szán nekem az Arsenalnál, nekem pedig nem volt kétségem afelől, hogy ide jöjjek.

Az edzőváltás negatívan érintett téged?
Rendesen megjártam, mert soha nem voltam sérült, és pont akkor jött ez a sérülés, amikor a csapat kezdett szétesni. Nagyon idegesítő. Akkor estem ki a csapatból, amikor ötödik vagy hatodik helyen álltunk, három vagy négy ponttal a BL-helytől. Néztem a meccseket, és láttam, hogy szenved a csapat. Nem nyertünk, nagyon nehezen szereztünk pontokat. Tehetetlen és mérges voltam, nem tudtam segíteni az edzőnek, nem tudtam meghálálni a bizalmát.

Arteta két hete elmondta egy interjúban, hogy először fel kell épülnöd, formába kell lendülnöd, aztán játszhatsz. Mit mondott neked az új edződ?
Mikel nagyszerű edző lesz. Peptől tanult, megvan a saját játékstílusa, amibe én tökéletesen passzolok. Igaz, hogy nehéz pillanatban érkezett a klubhoz, de úgy gondolom, hogy ő az a mentalitású edző, akire az Arsenalnak jelenleg szüksége van. Amióta megérkeztem Londonba, két hetet dolgoztam már vele, most pedig meg kell mutatnom neki, hogy képes vagyok az Arsenalban játszani. A szünet után fontos szerepem lehet.

Mi a helyzet az Arsenal öltözőjében?
Hectorral [Bellerín] sok időt töltök. Nem csak csapattársként, hanem barátként is tekintek rá még az Arsenal előtti idők óta. Megkönnyíti a napjaimat és bármilyen problémát meg tudok vele beszélni. Özillel kapcsolatban mindenki tisztában van a focitudásával, Lacazette kényszerítőkben és a játék megértésében a legjobb azok közül, akiket valaha láttam. Ők mindketten nagyszerű játékosok, hatalmas sikeréhséggel.

Az egyik legnagyobb port a te neved kavarta a januári átigazolási időszakban. Több oldal is kész tényként kezelte, hogy fel akartad bontani a kölcsönszerződésedet az Arsenallal, hogy a Valenciához kerülhess a sérülésed ellenére. Pontosan mi is történt?
Még sosem volt nyugodt átigazolási időszakom, legyen szó a téliről vagy a nyáriról. A Betisben töltött időszakom után a Real Madrid és a Barcelona is le akart igazolni. Végül a Real Madridot választottam, de januárban ismét szóbahoztak a Betissel. Később, az Európa-bajnokságot követően az Arsenalba szerződtem, most pedig újból más csapatokkal boronálnak össze. Az Arsenalban maradás mellett döntöttem, mivel szeretem a stabilitást és azt, hogy bíznak bennem a csapatnál.

Szóval gondoltál a távozásra?
Nem. Bután hangzik, de az Arsenal drukkerek nagyra tartanak és ez csak három-négy olyan játékosnak adatik meg, akik már évek óta itt játszanak. Megbecsültnek érzem magam, és minden alkalommal, amikor a pályára lépek, bíztatnak a szurkolók.

Ceballos

A szurkolók szeretete egy dolog, de idén nyáron is lesz Európa-bajnokság, ahol vélhetően szeretnél majd játszani.
Igen, most ismét az Európa-bajnokság van soron, és amikor öt vagy hat meccsen keresztül nem kapsz lehetőséget, feszültté válsz. De nem szabad elfelejteni azt sem, hogy volt egy két és fél hónapos sérülésem, és még mindig nem vagyok 100%-os. Most minden kiemelten fontos, és tudom, hogy az Arsenalnál bíznak bennem, szóval rengeteget számítana, ha sikerülne itt mindent visszafordítanom a régi kerékvágásba. Az Arsenal kitartott mellettem és most nem hagyhatom cserben őket.

Jürgen Klopp szintén kedveli a játékstílusod. Miért nem a Liverpoolt választottad?
Sokat jelentett számomra, hogy egy olyan nagyszerű klub, mint a Liverpool, szeretett volna a soraiban látni engem, viszont az Arsenalt választottam Unai Emery miatt és azért, ahogy ő bán velem. Jelenleg nem hinném, hogy kellően illeszkednék a Liverpool stílusához.

Milyennek mondanád a saját stílusodat?
Egy kreatív játékosnak tartom magam, és az idők során a védekezésem is sokat javult. Mostanában már minden edző kész játékosokat szeretne, míg régen elégnek bizonyult a puszta tehetség. Mára a 10-es poszt látszólag eltűnt, ezáltal sokkal komplettebbnek kell lennem.

Úgy érzed, hogy olyan játékosok, mint te, vagy akár Isco, veszélyben lennének?
Ez az edző stílusától is függ. Erősnek és sokoldalúnak kell lenned, de az igazán nehéz az a szükséges minőség elérése.

Nemrég az egyik tweetedben Toni Kroost méltattad. Felnézel ra?
A vele Madridban töltött két év során sokat figyeltem őt. Ő egy nyugodt játékos, aki a fontos pillanatokban is képes megőrizni a hidegvérét. Senki sem érti úgy a játékot, mint ő, amikor nála van a labda, ha védekezésre, vagy ha nyomásgyakorlásra kerül sor.

Kívülállóként mit gondolsz a Real Madrid újjászületéséről a tavalyi, nehézkes szezont követően?
Ez egy drasztikus változás volt. Egy nagyon egységes csapat lett belőlük, ami mára már talán jobb is védekezésben, mint támadásban, és ez nem csak a védelemnek, hanem az egész csapatnak köszönhető. Tudják, hogy úgyis nagy eséllyel beveszik az ellenfél kapuját, ezért a legfontosabb kapott gól nélkül lehozni a meccset.

Mit gondolsz, képes lennél nagyobb szerepet betölteni a csapatban?
A Madrid az a csapat, ahova tartozok. Azért váltottam, hogy kulcsjátékosnak érezzem magam. Úgy gondoltam, hogy nem tudtam volna ebben a szezonban annyit játszani, mint szeretném, és ezért döntöttem a távozás mellett.

Gondolsz még a visszatérésre?
Most nem, jelenleg csak az Arsenalra összpontosítok.

Hol fogsz játszani a következő idényben?
A futball napról napra változik. Remélhetőleg elérem a céljaimat az Arsenallal, majd később a nemzeti csapattal is, az álmomat valóra váltba.

Mi a terved a nyárra? Európa-bajnokság utána pedig olimpia?
Igen, egyértelműen célom mindkettőn játszani. Mivel sérülés miatt két hónapot ki kellett hagynom, még sokat kell bizonyítanom. Ennek ellenére szeretnék mindkettőn játszani.

Luis Enrique már az érkezése óta számított rád…
Az első naptól kezdve bízott bennem. Emlékszem, hogy az első Nemzetek Ligája-meccsünk a Wembleyben volt Anglia ellen, majd Elchében hirtelen a kezdőbe kerültem a horvátok elleni meccsre. Megvan a felvétel, ahogy azt mondja rólam a meccs utáni sajtótájékoztatón, hogy egy egyedi játékos vagyok, és ugyanúgy játszottam, mintha az U21-esek között lennék, amit jó párszor látott a Real Betisnél. Ezeket a videókat előszeretettel nézegetem egy-egy hullámvölgyem során. Amikor az a célod, hogy a csapat tagja legyél az Európa-bajnokságon, ezeket a szavakat a szövetségi kapitány szájából hallani nagyon motiváló tud lenni. Reméljük, hogy sikerül minél feljebb végezni a Premier League-ben és így lehetőséget kaphatok majd az Európa-bajnokságon is, amihez nagy elvárásokkal vágunk neki.

A közelmúltban látott legjobb teljesítményed talán pont a válogatottal volt.
Igen, szerintem is. Fontosnak tartom magam a válogatottban, és a csapat stílusa is fekszik nekem. Számomra nagyon motiváló, ha a saját nemzetemet képviselhetem.

Quique Setiénnel mindig is különleges volt a kapcsolatod. Gratuláltál neki, amikor átvette a Barcelona irányítását?
Még nem volt lehetőségem vele beszélni, hiszen minden nagyon gyorsan történt. Ő egy olyan edző, aki mindig is erről álmodott és a vérében van a csapat DNS-e. Szerintem jó munkát fog végezni.

Vannak barátaid a futball világában?
Úgy gondolom, hogy igen, de végül úgyis meg kell küzdened velük a csapaton belül a posztodért. Vannak barátaim, de egy csapaton belül nem lehetsz baráti viszonyban mindenkivel, mivel ezt kizárja a munka.

Gondoltál már arra, hogy hogyan tovább a visszavonulást követően?
Továbbra is a focival szeretnék majd foglalkozni, mint edző, esetleg sportigazgató.
 

Tovább

A Celta Vigo elleni keret

Kapusok: Courtois, Areola, Toni Fuidias
Védők: Carvajal, Militão, Ramos, Varane, Marcelo, Mendy
Középpályások: Kroos, Modric, Casemiro, Valverde, Isco
Támadók:  Hazard, Benzema, Bale, Jović, Vinícius Jr.

Kimaradt: Asensio, Mariano sérülés, Rodrygo, Brahim, Nacho, James és Lucas Vázquez pedig technikai döntés miatt.

Eden HazardReal Madrid – Celta Vigo (bajnoki mérkőzés)
Helyszín: Estadio Santiago Bernabéu (Madrid); Időpont: 2020.02.16. (vasárnap) 21:00; TV: Spíler2

Tovább

A Real Madrid kifizetné Lautaro Martínez kivásárlási árát

Ebben az idényben Martínez eddig 16 gólt szerzett. A játékos 111 millió euróért vihető, ami annak tekintetében, hogy a 22 éves argentin a lejátszott 28 meccsén szerzett 16 góljával és 4 gólpasszával az európai futball egyik kiemelkedő játékosa volt ebben az idényben, nem égbekiáltó összeg a mai piaci viszonyokat nézve.

Az argentinok azt is tudni vélik, hogy a Madrid kész megadni Martíneznek a 14 millió eurós éves fizetést azért, hogy sikerüljön megszerezni a Florentino Pérez látókörében már egy ideje ott lévő játékos aláírását.

Lautaro Martínez

Hat hónappal azelőtt, hogy csatlakozott volna az Interhez 25 millió euróért cserébe, az akkor a Racing Club de Avellaneda kötelékébe tartozó Martínez egy interjúban elmondta, hogy a Real Madrid is érdeklődött iránta: „Sok ajánlatom volt, és a Madrid is akart beszélni velem” – mondta.

Ha a Madrid offenzívát indít a játékosért, számítania kell arra, hogy a Barcelonával is meg kell küzdenie, hiszen a katalánok első számú jelöltje Luis Suárez lehetséges utódjainak listáján pont Lautaro Martínez.

Olasz lapok egyébként már azt is tudni vélik, hogy az Inter már most megtalálta a támadó utódját, aki nem más, mint Pierre-Emerick Aubameyang. Amennyiben nem sikerülne megszerezniük az Arsenal csatárát, úgy még Tahith Chong, a Manchester United játékosa jöhet szóba.

Tovább

Camavinga: Az új Casemiro, akit a Real Madrid megpróbál leigazolni

Ebben az idényben egyetlen olyan meccs volt, amit a Real Madrid Casemiro nélkül meg tudott nyerni, a Zarazoga elleni kupatalálkozó. Amikor hiányzott a brazil a Real Sociedad ellen a Király-kupában, a csapat vereséget szenvedett és kiesett, a bajnokságban a Bilbao és a Valencia ellen pedig döntetlen született.

Zidane tisztában van legtöbbet foglalkoztatott játékosa fontosságával, ahogy a klub igazgatói is. Ezért is bízták meg azzal Juni Calafatot – aki Valverde, Vinícius, Odegaard, Rodrygo, Mendy és Militão megszerzésében játszott fontos szerepet – , hogy találjon egy helyettest.

A játékos, akire a választás esett, Eduardo Camavinga, a Rennes 17 esztendős középpályása, aki épp lenyűgözi a francia bajnokságot. Nem lenne egyszerű megszerezni az őszi szezon legjobbjának kikiáltott fiatal tehetséget, hiszen Európa gigászai állnak sorban érte.

Camavinga

Jelenleg 2022-ig szóló szerződés köti klubjához, így ahhoz, hogy ne a jelenleg a francia sajtóban repkedő 100 millió eurós vételárról beszéljünk, hanem 50-60 millió körüli összegért megszerezhető legyen a középpályás, a Real Madridnak meg kell várnia a megfelelő pillanatot a tárgyalások megkezdésére.

Camavinga fogja eldönteni, hogy mi lesz számára a következő lépés, de Zidane reménykedik abban, hogy sikerül őt a Bernabéuba csábítani.

A Real Madridnál most ott van a 28 éves Casemiro, aki sokak szerint jelenleg a világ legjobb középpályása. De a klubnak mégis fel kell készülnie a jövőre, azokra a meccsekre, ahol Casemiro nem bevethető, ahol a Real Madrid nem tudott nyerni ebben az idényben.
 

Tovább

Lucas és Jović életet lehelt a „Real Madrid B-be”

Zinédine Zidane a kispadhoz fordult, amikor le kellett zárni az Osasuna elleni meccset. Karim Benzema és Gareth Bale helyét Luka Jović és Lucas Vázquez foglalta el a 88. és a 71. percben.

Lucas 13 játékperc után szerzett gólt, 3-1-re növelve a Real Madrid előnyét az El Sadarban, miközben Jovic mindössze 4 perccel a beállása után iratkozott fel a gólszerzők listájára, hogy beállítsa a 4-1-es végeredményt.

Jović góljával kapcsolatban a legfontosabb az, hogy önbizalmat adhat a szerb támadónak, aki Benzema árnyékában eddig nem igazán tudta gólokra váltani a rendelkezésére álló perceket.

Vini, Lucas, Jovic

Igazából az Osasuna elleni találata a második gólja volt a Real Madrid színeiben. Először a Leganés hálóját vette be még október 30-án. Az igazsághoz persze az is hozzá tartozik, hogy les címén, vagy videóbírói döntés alapján több gólját is elvették, illetve a kapufa is útját állta már lövésének.

Zidane is reménykedik abban, hogy ez a gól Jović segítségére lesz, mivel nagyon fontosnak tartja, hogy a játékos és Benzema kiegészítsék egymást, ahogy ezt a Spanyol Szuperkupában is láthattuk, ahol mindkét meccsen Jovic kezdett a 9-es pozíciójában.

Mindeközben Lucas ismét bizonyítja fontosságát Zidane számára, közeledve az idény hajrájához.

Vinícius Júnior, aki az elmúlt időszakban előrébb került a sorban, mint honfitársa, Rodrygo Goes, végül nem talált be Pamplonában, de 82. perces becserélését követően érezhető volt, hogy hozzájárult a játék képének javulásához.

A brazil szélső az idény eddigi legjobb formáját mutatja, és attól függetlenül tesz le jó teljesítményt az asztalra, hogy kezdőként vagy csereként számol vele Zidane. A gyors, erős és közvetlen Vinícius minden alkalommal veszélyt hordoz magában, ha megkapja a labdát. Pozitív hozzáállása pedig ragadós.

Zidane a „mindenkire számítok” elv gyakorlati alkalmazásával bizonyítja, hogy a Real Madrid kerete a világ egyik legjobbja, hiszen hat vagy hét olyan játékosa is van, akik nem állandó kezdők, de nyugodtan lehetnének akár azok is: Lucas, Jović, Vinícius, Rodrygo, Bale, Hazard visszatérésével pedig Isco vagy Luka Modrić.

A Real Madrid nem szűkölködik lehetőségekben, ami a kispadot illeti, ez az egy biztos.

Tovább

Toni Kroos ismét rajongói kérdésekre válaszolt Twitteren

Ki a kedvenc sportolód?
Ez könnyű. Roger Federer.

Mikor vonulsz vissza?
Ilyen öregnek nézek ki?

Mennyi idő alatt tanultál meg spanyolul?
Még mindig tanulom.

Kroos

Hogy lehetek olyan klassz, mint te?
Na, ez nem könnyű. (nevet)

Kedvenc TV-sorozatod?
Prison Break.

Melyik film nyerje a legjobbnak járó Oscart?
A KROOS is a nevezettek között van?

Ki a legjobb német játékos? Persze csak utánad.
Miro Klose.

Mikor lehet megnézni a dokumentumfilmedet az Amazonon Mexikóban?
Nem hiszem, hogy van ott Amazon Prime. Itt találod a lehetőségeket: https://kroos-film.com

Milyen sportokat szeretsz a leginkább a focin kívül?
Tenisz és kosárlabda.

Mit gondolsz az eddigi idényünkről?
Eddig nagyon jó. A legjobb része még csak most jön.

Futballkarriered eddigi legrosszabb pillanata?
A 2012-es BL-döntő.

Kedvenc kosarasod?
Steph Curry.

Mi a legnehezebb a spanyoltanulásban?
A nyelv.

Kroos

Leültél valaha, és belegondoltál, hogy ’ember, 3 BL-t nyertünk sorozatban’?
Persze. Őrület volt.

Szerinted ki lesz a bajnok az NBA-ben?
Bucks.

Gondolod, hogy elég trófeát nyertél már?
Sosem elég.

Szerinted ki léphet Roger Federer nyomdokaiba?
Tsitsipas.

Volt valamilyen szereped abban, hogy Doncic a Mavs játékosa lett?
Nem, de akik benne voltak, remek munkát végeztek.

Kedvenc színészed és színésznőd?
Gerard Butler, Denzel Washington. [Ezt vélhetően félreértette 🙂 –  a szerk. kieg.]

Ez nem kérdés, csak szeretném megköszönni, hogy ilyen csodálatossá teszed a játékot a passzaiddal.
Köszönöm.

Mi jobb még a győzelemnél is?
Boldog, egészséges család.

Mit gondoltál először, amikor a Real Madridhoz igazoltál 2014-ben?
Megfelelő lépés.

Ha válaszolsz, esküszöm, hogy magamra tetováltatom az arcod.
Ne csináld.

Ha elolvasnád két korábbi cikkünket Toni válaszaival, a 2017-est itt, a 2018-ast pedig itt tudod megnézni.

Tovább

Beszámoló: Osasuna – Real Madrid: Fordítás az El Sadarban

Az Osasuna megnehezítette a madridiak dolgát, akik számára döcögősen indult a találkozó. Már az első percekben a védelem mögé kerültek a hazaiak, Courtois-nak kellett közbeavatkoznia Ruben García lövésénél. A 13. percben egy szögletet követően aztán a belga kapus is tehetetlen volt, amikor Unai García fejelt a hosszúba Casemiro szorításában. A gól aztán felrázta a vendégeket, akik ezt követően elkezdtek veszélyesebben játszani. Először Benzema kényszerítette kimozdulásra a kapust, majd lövését két védő vágta ki a gólvonalról együttes erővel, aztán Bale találta el az oldalhálót Carvajal keresztezését követően.

Fél órával a találkozó megkezdése után már egyértelműen Zidane csapata irányított. Letámadtak, megtartották a labdákat, majd öt perc alatt meg is fordították az állást. A 33. percben Isco egyenlített egy csodás kapáslövésnek köszönhetően (itt a gólpasszt Bale adta), a 38. percben pedig Modrić szöglete után fejelt Casemiro a kapu elé, ahol Ramos emelkedett, majd a hálóba bólintott.

Real Madrid, Casemiro, Varane, Modric, Ramos, Bale

Az első félidő emlékei még élénken éltek a játékosokban, amikor kijöttek a második játékrészre. A blancók próbálták növelni előnyüket. Modrić ment el a jobb szélen, majd Benzemának küldte be a labdát középre, de a francia lövésének a védők állták útját. A horvát középpályás aztán egy Estupiñánnal való ütközést követően szeretett volna tizenegyest, azonban a büntető elmaradt.

Az Osasuna nem adta fel, küzdött az egyenlítésért, és kialakította legnagyobb helyzeteit. Ezúttal is szögletből veszélyeztettek, de a vendég védelem állta a sarat. Lucas Vázquez a 71., Vinícius pedig a 82. percben állt be a kispadról, a Madrid 3. gólját pedig előbbi játékos jegyezte. A Madrid Benzema vezérletével kontratámadást vitt végig, melynek végén a francia bevárta Lucast, lepasszolta neki a labdát, a 17-es pedig kellően erős lövést eresztett meg ahhoz, hogy még úgy is eljusson a hálóba a labda, hogy Herrera még hozzá tudott érni. Az utolsó percekre beállt Luka Jović aztán beállította az 1-4-es végeredményt a hosszabbításban. A szerb támadó Fede Valverde beívelését váltotta gólra egy gyönyörű mozdulattal, állítgatás nélkül, nagy erővel, kapásból vágta a játékszert a jobb felsőbe. Herrera tehetetlen volt. A Real Madrid tehát újabb három pontot szerzett, amivel megerősítette vezető helyét a bajnoki tabellán, a hétközi kupafiaskó után pedig egy kis önbizalomra is szert tett. A mérkőzés összefoglalója ide kattintva megtekinthető.

Tovább

Casemiro: Az egész csapat kiválóan teljesített

Casemiro:
„Tudtuk, hogy ilyen mérkőzés lesz, gratulálnunk kell az Osasunának, mivel remekül játszottak, a szurkolóik pedig végig mögöttük álltak. Az első 15 percben nagyon nyomtak, mentek előre, de felálltunk, nyugodtak maradtunk, majd átvettük az irányítást. Az egész csapat jól teljesített.”

„Ezen a héten kiestünk a Király-kupából, egy nagyon nehéz meccsen, különösen, ha a mentális oldalát nézzük. De megmutattuk, hogy mindenért harcban állunk. Tudjuk, hogy van még miért játszanunk, ez a három pont pedig most nagyon fontos volt.”

Casemiro

„Az edző egyértelművé tette, hogy hogyan akar dolgozni. Mindannyian fontosak vagyunk, azok, akik ma játszottak, remekül teljesítettek, így lehet címeket nyerni. A teljes keretre szükségünk van.”

Valverde:
„Boldogok vagyunk, kihasználtuk a legtöbb lehetőségünket. Tudtuk, hogy kemény mérkőzés lesz, hogy erősen és maximális koncentrációval jönnek ki a pályára, de nem sok meccset veszítettünk el itt. Mi is próbáltunk jól kezdeni, de nem sikerült, hátrányba kerültünk. Az Osasuna szárnyalt, de képesek voltunk megfordítani az állást, és végleg eldönteni a meccset a második félidőben. Bár ne kerültünk volna hátrányba, de ez rázta meg a vészharangot, ami ahhoz kellett, hogy visszajöjjünk a meccsbe.”

„Minden győzelem egyre közelebb visz minket a célunkhoz, hogy magasba emeljük a trófeát. Fontos a csapat számára, hogy keményen dolgozzunk, támogassuk egymást. Én kiveszem a részem, és bármi legyen is, így fogok tenni.”

Lucas Vázquez: 
„Az első pillanattól kezdve nagyon odatették magukat, megszerezték az összes elveszett labdát, helyzeteket dolgoztak ki, amikor aztán megszerezték a góljukat, felálltunk, és a csapat reakciója brutális volt. Az utolsó két idegenbeli meccsünkön két gólt szereztem.”

„Örülünk a győzelemnek, lényegében ezért jöttünk. Úgy megyünk haza, hogy azt érezzük, jó munkát végeztünk, elértük a célunkat. Tudtuk, hogy nehéz lesz, örülnünk kell az eredménynek.”

Lucas

„Az újabb győzelem sokat elmond rólunk. A csütörtök kemény volt, mivel fontos meccset játszottunk, de kárpótolni akartuk magunkat és a szurkolóinkat egy szép győzelemmel és azzal, hogy továbbra is a tabella élén maradunk és harcban állunk a bajnoki címért.”

„Munka, áldozatkészség, egyéniség, tekintély. Ezek a szavak határozták meg a mai meccset és az idényt is. Nagyon jó irányba haladunk, meg fogunk próbálni ezen az úton maradni a végsőkig.”
 

Tovább

Beharangozó: Osasuna – Real Madrid: Három év után az El Sadarban

„Egy kemény ellenfél ellen lépünk pályára, de mindent bele fogunk adni” – mondta Zidane a mérkőzés előtti sajtótájékoztatón. A francia mester a 19 fős keretbe ezúttal sem nevezte Eden Hazard-t, de kimaradt többek között Rodrygo, és az elmúlt meccseken rendre lehetőséget kapó Nacho is.

Real Madrid

A győzelemhez masszív védekezésre is szükség lesz. A blancók az elmúlt hat bajnokijukból öt alkalommal nem kaptak gólt, és a liga legjobban védekező csapatává váltak, összesen 13 bekapott góllal. Ez egyben azt is jelenti, hogy ebből a szempontból a Real Madrid történetének legjobb első 22 meccsét produkálták Zidane játékosai.

Jagoba Arrasate csapata a tabella középső harmadában áll, 28 ponttal. Hazai pályán mindössze kétszer szenvedtek vereséget, és pontot szereztek a Barcelona, a Valencia és a Sevilla ellen is. A Real Madrid a legutóbbi öt El Sadarba látogatása során nem szenvedett vereséget. A legutóbbi találkozóra 2017 februárjában került sor, akkor a blancók 1-3 arányú győzelmet arattak.