Gy. András
Odriozola közel a távozáshoz
A blancók 35 millió eurót fizettek a 24 éves játékosért a Real Sociedadnak 2018 nyarán, de a fiatal tehetségnek nem sikerült meggyőznie Zidane-t, hogy vele számoljon Dani Carvajal helyett a védelem jobb oldalán.
A COPE szerint Odriozola tárgyalásokat folytat a távozását illetően, és elképzelhető, hogy a Sevillánál vagy az Athletic Bilbaónál folytatja, ugyanis ez a két csapat érdeklődik iránta a legélénkebben.

Emellett a Bayern München is fontolgatja a játékos leigazolását, akiknek egyébként a másik opciójuk ugyanerre a posztra Achraf Hakimi, a Real Madrid jelenleg Dortmundban szereplő kölcsönjátékosa.
Odriozola ebben az idényben mindössze öt mérkőzésen lépett pályára, és a lehetséges 28 alkalomból 17-szer kimaradt a meccskeretből is. A bajnokságban utoljára október 19-én játszott, amikor a Real Madrid 1-0-s vereséget szenvedett a Mallorcától, ráadásul ki is állították.
A baszk játékos emellett ott volt a Granada, az Osasuna és a Celta Vigo elleni győztes meccseken, a Mallorca elleni vereséget követően pedig egy mérkőzésen kapott lehetőséget, még pedig a Bajnokok Ligájában a Club Brugge ellen, ahol a Real Madrid továbbjutása már biztos volt.
Reinier: Madridban lenni a futball csúcsa
Nem szédítő érzés, hogy hivatalosan is a Real Madrid játékosa vagy?
Nem tudom, hogy mi ez az érzés, de az biztos, hogy a Real Madridban lenni a futball csúcsa.
Mikor tudtad meg, hogy a Real Madrid érdeklődik irántad?
Nos, nem olyan rég. Itt, a brazil táborban. Édesapám és az ügynököm mondta el. Nem akartam elhinni.
Honnan ered a vágyad, hogy a Real Madrid játékosa légy?
A Real Madrid a legnagyszerűbb klub. Fiatalabb koromban édesapámmal néztem a meccseiket, a galaktikusokat. Beleszerettem a Real Madridba, ez azóta sem változott. A négy BL-cím, amit az elmúlt években nyertek, nagy örömmel töltött el, a büszkeséget, amit érzek, nehéz lenne leírni.

Kivel várod leginkább a találkozást?
Mindenkivel! Elképesztő edzők és játékosok. Tudni azt, hogy találkozhatok Raúllal, Zidane-nal, hihetetlen. A Real Madrid és a futball két legendája.
Melyik játékossal tudtál azonosulni, illetve melyik játékosokat kedvelted leginkább annak idején?
Zidane és Kaká mindig a példaképeim voltak azért, ahogy a középpályán játszottak. Elegancia és vakmerőség. De nagyon sok kiváló játékost figyeltem a Real Madridnál. Nem is tudom, hogy hol kezdjem, nem könnyű.
A nagy brazil játékosoknál jellemző, hogy szerény körülmények közül indultak. Ez rólad is elmondható.
A családomnak áldozatokat kellett hoznia, hogy elérjenek dolgokat. Büszke vagyok a körülöttem lévők erőfeszítéseire, elkötelezettségére. Miattuk nem fogom soha elveszíteni a realitásérzékemet. A fejlődésért meg kell szenvedni.

A családodnak lényegében szét kellett válnia…
Igen, el kellett hagynom Brazíliavárost, amikor 11 éves voltam. Az edesanyám és a húgom maradtak, amíg a helyzetem Rióban tisztázódott, és egyértelművé vált, hogy a jövőm a futballban rejlik.
Olyan játékos vagy, akit nagyszerűként és kiválóként jellemeznek. Számodra a mostani Real Madridból kik jellemezhetők hasonló jelzőkkel?
Benzema és Hazard valódi művészek! Istenem, ahogy játszanak! De vannak még mások is.
Mit gondolsz az első csapatnál játszó honfitársaidról?
Csodásak. Marcelo és Casemiro már most híres mesterek. Karrierjük és trófeagyűjteményük példaként szolgál a fiataloknak. Vinícius, Rodrygo és Militão esetében pedig biztos vagyok benne, hogy a Real Madrid top játékosokat igazolt.
VIDEÓ – A Real Madrid új szerzeménye, Reinier
Reinier Jesus Carvalho (született 2002. január 19-én, Brazíliavárosban, Brazíliában) a Real Madrid legújabb igazolása. A támadó középpályás, akinek technikai képességeiben és kreatív labdakezelésében rejlik az erőssége, igazán lenyűgöző teljesítményt nyújtott a Flamengóban, ahol a futballvilág egyik legígéretesebb tehetségévé nőtte ki magát.
Reinier 17 évesen debütált a Flamengóban, a Maracanában, egy Emelc elleni Copa Libertadores-mérkőzésen, abban a sorozatban, amit meg is nyert a brazil címvédővel. Trófeái között szerepel még egy brazil bajnoki cím is, amihez 14 meccsen 6 góllal járult hozzá. Reinier szerepelt a brazil U17-es válogatottban, jelenleg pedig az U23-as csapattal játszik az olimpiai szereplésért.
Reinier: Néhány személyes ügyet intéztem Madridban
A mérkőzés utáni nyilatkozatában Reinier nem tudta elrejteni boldogságát, amikor a Real Madriddal kapcsolatban kérdezték, de kiemelte, hogy jelenleg kizárólag a válogatottra koncentrál, amellyel ki szeretne jutni az olimpiára.
„Brazíliára koncentrálok. Amióta itt vagyok, teljes mértékben a tornára fókuszálok, ami nagyon fontos nekem és mindegyikünknek” – mondta Reinier, aki a keret után érkezett meg Kolumbiába, egy madridi kitérőt követően.
„Volt néhány személyes ügyem, amit el kellett intéznem (nevet), de teljes mértékben a válogatottra koncentrálok. Csak egy gyors kitérő volt, de minden rendben.”

Miután az orvosi vizsgálatokon már átesett, Reinier leigazolásának bejelentése bármikor megtörténhet, tekintettel arra, hogy a játékos már elmúlt 18 éves.
„Nagyon boldog vagyok, most továbbra is keményen kell dolgoznom, és meglátjuk, hogy mi történik majd” – mondta a támadó középpályás, aki a Peru elleni mérkőzésen a második félidőben kapott lehetőséget csereként.
A brazilok győzelemmel kezdték a selejtezőt. „Nagyon örülök, ez egy nagyszerű születésnapi ajándék. Ez nagyon fontos három pont volt, most folytatnunk kell a közös munkát az edzővel.”
A brazilok a következő mérkőzésüket Uruguay ellen játsszák.
Lopetegui: Nem érdemeltünk vereséget
„Nem érdemeltünk vereséget. Az első félidőben nagyon jól játszottunk, mi voltunk a jobb csapat, ráadásul gólt is szereztünk, ami számomra teljesen szabályos találatnak tűnt. Nem akarok találgatni az érvénytelenítés okával kapcsolatban. Ha bárki tud nekem segíteni a megértésben, szívesen fogadom, mert én egyáltalán nem tudom megérteni. Jelenleg úgy gondolom, hogy hatalmas hiba volt, mást nem tudok mondani róla.”
„A második félidő elején túl sok labdát adtunk el, mivel túlságosan is kitámadtunk, ami nem jó. Anélkül szerezték meg az első góljukat, hogy előtte igazán veszélyeztettek volna, nekünk pedig kellettek a helyzetek. Ki tudtunk egyenlíteni, aztán szinte azonnal meglőtték a második góljukat… Túl sok területet adtunk neki. Végül nem tudtuk kiharcolni a döntetlent, úgyhogy nem vagyunk boldogok.”

„A második gól különösen bántó, mert egész héten dolgoztunk ezen. Nem védekeztünk jól, így ott volt az üres terület. Sokszor kellett visszafutnunk a saját kapunkig, ami nyilvánvalóan nem tetszett nekünk. Ennek ellenére nekünk is megvoltak a jó pillanataink.”
„A játékosaimról nem tudok rosszat mondani. Csodálattal tekintek az általuk elvégzett munkára. Apró dolgok teremtik meg a különbséget, és sajnos most nem tudtunk hazavinni egyetlen pontot sem.”
„Tudtuk, hogy lesznek rések, ezért szerettük volna már az egyenlítő találat előtt beküldeni En-Nesyrit. Beállt, de sajnos nem volt elég ideje, hogy kihasználja az adódó lehetőségeket.”
Monchi: Azonnal az öltözőbe parancsoltam volna a játékosokat, ha a második gólunkat is érvénytelenítik
Luuk de Jong találatát érvénytelenítette Juan Martinez Munuera játékvezető, miután visszanézte az esetet a pálya szélén, és úgy ítélte, hogy Nemanja Gudelj szabálytalankodott Eder Militaoval szemben közvetlenül De Jong fejese előtt.
„Mindenki látta a támadást, ez inkább olyasvalami volt, ami a játék hevében csak úgy megtörténik, de innentől kezdve nincs értelme semmilyen további elemzésnek a meccsel kapcsolatban” – nyilatkozta Monchi a lefújást követően.

„Visszautasítom a mérkőzés technikai vagy taktikai elemzését, mivel ez egy kulcsfontosságú pillanata volt a meccsnek. Abszurd lenne a történtek után a meccs további részéről beszélnünk.”
A Real Madrid játékosai szerették volna, ha De Jong egyenlítő találatát is érvényteleníti a játékvezető Munir El Haddadi kétes labdaérintését követően, de másodjára már nem nekik kedvezett a sípmester.
„Ha azt a gólt is érvénytelenítették volna, akkor felmentem volna a pályára és azonnal az öltözőbe parancsoltam volna a játékosokat” -állította Monchi.
„Ha elégedetten távoznánk egy vereséget követően, az egy kiscsapatra utaló mentalitás lenne, a Sevilla pedig nagy csapat. Természetesen mérgesek, dühösek és… Na jó, inkább abbahagyom” – fejezte be a szakember.
Gól, vagy nem gól? Bírói vélemények a Sevilla elleni meccs vitás eseteiről
Az első kérdéses helyzet De Jong fejesgóljával végződött, miután az őt lekövető Militãót Gudelj állította meg. A VAR jelzést küldött a bírónak az esetről, aki a felvételek megtekintése után úgy ítélte meg, hogy a brazil védőt szabálytalanul akadályozták, így érvénytelenítette a találatot.
Az AS Eduardo Iturralde Gonzálezt kérte fel a találkozón történt vitás helyzetek kielemzésére. A korábbi játékvezető úgy érzi, a bíró jól döntött: „A futballban ez a fajta belépő szabálytalannak minősül. A Sevilla játékosa tesz egy apró mozdulatot annak érdekében, hogy útját állja a Madrid játékosának. De nem a feltartásért nem szabadott volna megadni a gólt. Szabálytalanság történt. Arra nincs lehetőség, hogy a mérkőzés összes feltartását VAR segítségével elemezzük ki, de a szabálytalanságot az a játékos követte el, amelyik a védő útjába állt, ezzel pedig az esését okozta.”

A MARCA viszont Juan Andujar Oliver véleményét kérte ki, aki úgy gondolja, hibás döntés volt a gól visszavonása. „Nem gondolom, hogy Gudelj szabálytalankodott Militãóval szemben” – mondta a korábbi játékvezető. „A Sevilla játékosa hátat fordít és nem mozdul, nem blokkolt. A Real Madrid védője az, aki kierőszakolja a kontaktot, de amikor a bíró odament a monitorhoz, már egyértelmű volt, hogy nem fogja megadni.”
A Sevilla megadott találatánál viszont már egyetért a két szakember. Iturralde utalva az első találat körüli vitára elmondta, hogy „azoknak, akik azt mondják, hogy botrányos döntés született az első esetnél, azt mondom, hogy na ez volt az igazán botrányos”.

„Az új szabályok értelmében akkor, ha egy támadó kézzel ér a labdához, majd egy ilyen helyzetből gól születik, akkor a találat érvénytelen, függetlenül attól, hogy szándékos volt-e a mozdulat, vagy sem” – mondta az AS szakértője.
A MARCA megbízottja hasonló véleményen van, mint kollégája: „A gólt nem szabadott volna megadni, mivel a labda hozzáért Munir kezéhez, az új szabályok szerint pedig a találatot akkor is érvényteleníteni kellett volna, ha ezt a mozdulatot nem minősítjük szándékosnak.”
Zidane: Az eredmény tükrözi a pályán látottakat
„Az első félidőben nem helyeztünk rájuk elég nagy nyomást, ez a második játékrészre megváltozott. A Sevilla nagyszerű csapat, ha hagyod őket játszani. A második félidőre rendesen feljavultunk, így megváltozott a meccs képe.”
„Tudtuk, hogy mit kell tennünk, elszántan presszingeltünk, különösen a saját térfelünkön. Elégedettnek kell lennünk, hiszen megváltoztattuk a meccs képét.”
„Nagyon örülök Casemirónak, hiszen szokatlan, hogy kétszer is gólt szerezzen. Támadásban, bármely játékosunk képes megteremteni a különbséget. Az első gólja különösen szép volt, ahogy a második vonalból kiugrott. Örülök a góljainak, a mérkőzés végeredménye pedig a második félidőnk játékát tükrözi.”

„Manapság rendkívül fontos a megfelelő fizikai felkészültség. A játékosok gépek, jó állapotban kell lenniük. A meccs ma magasabb fokozatban zajlott, készen álltunk erre. Keményen dolgoztunk, hogy készen álljunk erre a fizikai tesztre, és a második félidőben jobbak voltunk a labdával.”
„Militão a jövő embere, de egyben a jelené is. Nagyon jól teljesít, még nagyon fiatal. Tanulnia kell, de rengeteg jó dolgot csinál a pályán. Nagyon elégedettek vagyunk minden játékosunkkal.”
„Láttam az első gólnál történteket. Szabálytalan volt. A bíró megnézte a videót, majd szabadrúgást ítélt kifelé. A másodiknál nem ítélt kezezést, pedig volt, én magam is láttam. De ez már felettem áll. Nem fogok véleményt mondani arról, ami a pályán történik. Néha előnyöd származik ebből, néha hátrányod. Ez egy kemény munka, de ők azok, akik meghozzák a döntéseket.”
„Mindenkinek nehéz mérkőzés volt ez a mai. Nem szabad elfelejtenünk, hogy egy nagyon erős csapat ellen játszottunk, de ez az eredmény végül tükrözi a pályán látottakat. Az, hogy Monchi mit nyilatkozik, az ő felelőssége. Nem én vagyok, akinek erre bármit is mondania kellene. Úgy gondolom, hogy amit mondott, az egy kicsit sok volt.”
Beszámoló: Real Madrid – Sevilla (2-1): Küzdelmes meccsen, de megvan a 3 pont
A találkozó nagy iramban kezdődött, de egyik csapat sem tudta átvenni az irányítást a középpálya felett. Rodrygo került először a Sevilla védővonala mögé, visszagurított Jovićnak, de a szerb lövésénél egy védő jelentette a végállomást. Kroos a 11. percben próbálkozott először, miközben a Madrid lassan kezdte felvenni a ritmust. Lucas Vázquez és Carvajal keresték a lehetőséget a pálya jobb szélén, Casemiro pedig próbára tette a vendégek kapusát egy távoli bombával.
Aztán úgy tűnt, hogy a Sevilla átveszi a vezetést, amikor De Jong emelkedett a legmagasabbra egy szögletet követően, de a bíró érvénytelenítette a találatot, miután videón is megtekintette az esetet. Ez csak feltüzelte a vendégeket, akik több veszélyes labdát is eljuttattak a kapu elé, de végül nem volt senki, aki befejezze az akciókat. A második játékrész eleje a sok szabálytalanságnak köszönhetően nem hozott folyamatos játékot. Egészen ez zajlott az 57. percig, amikor is Casemiro tűnt fel az ellenfél tizenhatosán belül, majd megszerezte a vezetést a hazaiaknak. Jović csodálatos sarkazása után jutott el a brazilhoz a labda, aki aztán csodálatosan emelte át a labdát Vaclíkon. 1-0.

Zidane aztán beküldte Karim Benzemát és Viníciust Rodrygo és Jović helyére. Rögtön ezután a brazil elhúzott a szélen, majd megpróbálta becsavarni a labdát a hosszúba, viszont lövése elkerülte a kaput. A 63. percben az andalúz csapat Luuk de Jong góljával kiegyenlített, annak ellenére, hogy közvetlenül a gól előtt Munir kétszer is kézzel ért a labdába. A VAR vizsgálata után a játékvezető megadta a gólt.
Mindig lehet számítani arra, hogy a Madrid feláll, bármilyen nehéz és igazságtalan is legyen a helyzet, ezúttal 5 perc kellett a blancóknak, hogy újra átvegyék a vezetést. Lucas Vázquez adott be tűpontosan a jobb szélről, Casemiro pedig tisztán fejelhetett a kapuba, a vendég kapus lényegében tehetetlen volt. 2-1.
A gól után a csapat megnyugodott, a mérkőzés hátralévő részében pedig megőrizte az előnyét. Luka Modrić állt közel ahhoz, hogy tovább növelje a fórt egy kapáslövéssel, Vinícius pedig folyamatos veszélyt jelentett a szélen. Kroos előtt is megvolt a lehetőség a meccs végleges lezárására, de 87. perces lövésénél Vaclík résen volt. A végeredmény tehát 2-1, a Madrid ideiglenesen az élre állt a spanyol bajnokságban.
Összefoglaló: Real Madrid – Sevilla (2-1)
A mérkőzés összefoglalója:
Másik videó, ha az elsőt törölnék: