Gy. András

8872 cikk
1997, Roberto Carlos, Šuker, Mijatović, Raúl, habfehér mez, azóta szerelem. És ez már így is marad. 2008 óta vagyok a magyar madridista szurkolói közösség aktív részese hírszerkesztőként, 2009-ben alapító tagja voltam a Real Madrid Magyar Szurkolói Egyesületnek, amelynek jelenleg is alelnöke vagyok, 2011-ben pedig a penamadridista.hu megalapításának is részese lehettem, amire azóta is nagy büszkeséggel gondolok. Mindörökké Real Madrid!
Tovább

Orvosi jelentés – Marcelo

A Real Madrid hivatalos közleményben tudatja, hogy a klub orvosi stábja izomsérülést diagnosztizált Marcelo bal vádlijában. A játékos felépülését a stáb folyamatosan nyomon követi.

Nem hivatalos hírek szerint kétséges a játékos szereplése az El Clásicón, mivel a sérülés jellegéből adódóan Marcelo nagyjából 3 hetes pihenőre számíthat.

Marcelo

Tovább

Orvosi jelentés – Eden Hazard

A Real Madrid hivatalos közleményben tudatja, hogy az Eden Hazard lábában korábban diagnosztizált zúzódás kapcsán további teszteket végeztek, amelyek kimutatták, hogy az érintett területen mikrorepedés is található. A játékos felépülését a stáb folyamatosan nyomon követi.

Nem hivatalos információk szerint Hazard így 4-6 hetet lesz kénytelen kihagyni, így a korábbi hírekkel ellentétben biztosan nem lesz ott az El Clásicón.

Hazard

Tovább

Butragueño: Florentino érkezése fordulópont volt a Real Madrid számára

Játékos karrier: „Nagyon szerencsés voltam, hogy játszhattam a Real Madridban. Sosem gondoltam volna, hogy eljutok odáig, hogy az első csapat mezét viselhetem. A futball szórakozás. Az élet csodás, nekünk pedig tisztában kellene lennünk azzal, hogy mennyire szerencsések vagyunk és ennek kellene lennie a legnagyobb motivációnak. Nekem azt tanították annak idején, hogy mindig 100%-ot kell kiadnod magadból.”

Aranygeneráció: „Nem volt rajtunk nyomás amiatt, hogy annak a generációnak a részei voltunk, mivel akkor teljesen természetesen kezeltük a dolgot és büszkék voltunk. Mindenki támogatott minket, különösen Alfredo Di Stéfano. Mindannyian jó benyomást keltettünk és nagyon jól éreztük magunkat.”

Butragueno

Amancio Amaro: „Ő adta meg a lehetőséget számomra, hogy sok meccsen pályára léphessek, ezért nagyon hálás vagyok neki.”

Család: „Édesapám 1943 óta klubtag, gyerekkoromban sokszor kihozott a stadionba.”

Alfredo Di Stéfano: „Édesapám mindig mesélt nekem Alfredóról. Számomra nagyon különleges dolog volt, hogy lehetőséget kaptam tőle, ettől csak még inkább tiszteltem őt.”

Benzema legendás gólja az Atlético ellen [Ami szinte egy az egyben olyan volt, mint Butragueño egyik találata]: „Benzema egy kritikus pillanatban mentette meg a Real Madridot azon a napon. Káprázatos játék volt, döntő fontosságúnak bizonyult a továbbjutás szempontjából. Az enyém is gyönyörű volt, de nem volt ilyen fontos.”

Benzema

Sanchís: „Nagyon közel laktunk egymáshoz, együtt jártunk edzésekre. Nagyon jó barátok voltunk.”

Florentino Pérez: „Florentino érkezése fordulópont volt a klub számára. Ő egy rendkívül tapasztalt üzletember, aki behozta azt a pluszt, amitől működik a gépezet, így a klub tovább növekedhet.”
 

Tovább

Navas: Igent mondtam a Madridnak anélkül, hogy megnéztem volna, mit tartalmaz a szerződés

A Real Madridba igazolás: „Örökre megváltoztatta az életemet. Nem volt gondom azzal, hogy a másodosztályban játszom az Albacetében, később így kerülhettem egy nagyobb csapathoz. Gyerekkorom óta tudtam, hogy a Real Madridban akarok játszani. Igent mondtam a klubnak anélkül, hogy megnéztem volna, mi van a szerződésemben. Több nagy csapat is érdeklődött irántam akkoriban, de az ügynököm megkérdezte, hogy mi legyen, én pedig azonnal igent mondtam.”

Zidane támogatása: „Igazából ez számomra már a múlt. Történtek dolgok, amikről nem tudom, hogy miért, de megtörténtek. Zidane-nal jó tapasztalataim vannak ezekből az időkből, sokszor megvédett engem. Nagyon bízott bennem, ezért hálás vagyok neki.”

Keylor

Eligazolás Madridból: „Nem gondolkodom azon, hogy kudarcot vallottam-e, vagy rosszul ítéltek-e meg. A Madridnál talán azt gondolták, hogy már nem ez a megfelelő idő számomra, hogy ott legyek. Így végül egy olyan csapathoz távoztam, ahol bíznak bennem.”

Visszatérés a Bernabéuba: „Könnyen ment. Furcsa volt, mivel eléggé megszoktam az ottlétet. A meccs előtt például véletlenül a Real Madrid oldala felé indultam el. Nagyra értékelem a szurkolók dalait. Ismerős érzések törtek elő bennem. Volt, hogy hibáztam, de ők mindig mellettem álltak. Mindig emlékezni fogok arra, amikor ünnepeltük a címeket, mivel amikor egyesével mentünk ki a szurkolók elé, hihetetlen szeretetet kaptam tőlük.”
 

Tovább

2002-ben ezen a napon nyerte meg a Real Madrid harmadszor a Világkupát

A Real Madrid 2002 december 3-án nyerte meg harmadszor a Világkupát. Ezzel a győzelemmel a blancók fennállásuk 100. évében a klub történetének harmadik ilyen trófeáját gyűjtötték be a kilencedik BL-cím és az első UEFA-Szuperkupa mellé. 

Az aktuális BL-győztes Real Madrid ellenfele a paraguayi Club Olimpia volt, amely abban az esztendőben hódította el a Libertadores-kupát. Érdekesség, hogy az Olimpia is alapításának 100. évfordulóját ünnepelte 2002-ben.

A találkozó 14. percében a később a meccs emberének választott Ronaldo szerezte meg a vezetést a blancóknak, miután Roberto Carlos mesteri passzát vette át rendkívül higgadtan és lőtte el a labdát Tavarelli mellett. 

A mérkőzés másik gólját Guti szerezte a 84. percben, aki Luís Figo passzát váltotta gólra egy remekül helyezett fejesnek köszönhetően. A lefújásig több találat már nem született, így 2-0-s eredménnyel zárult a találkozó.

A mérkőzés hosszabb összefoglalója:

A Real Madrid meccskerete:
Kezdőcsapat:

Casillas, 
Salgado, 
Hierro, 
Helguera, 
Roberto Carlos, 
Makelele, 
Cambiasso (90. percben le), 
Figo, 
Raúl, 
Zidane (86. percben le),
Ronaldo (82. percben le).

Cserepad:
César Sánchez
Miñambres
Pavón (90. percben be)
Guti (82. percben be)
Flávio Conceição
Solari (86. percben be)
Morientes

Edző:
Vicente del Bosque

Tovább

A Lyon megpróbálja „hazacsábítani” Karim Benzemát

Karim Benzema jelenleg madridi karrierjének egyik legtermékenyebb időszakát éli, vezeti a spanyol bajnokság góllövőlistáját, folyamatosan küzdi feljebb magát a különböző rekordok ranglétráin a Bernabéuban. Nemrég döntötte meg Puskás Ferenc bajnoki gólrekordját, és lett a hatodik a Real Madrid góllövőinek örökranglistáján, hattal lemaradva a magyar legendától és látótávolságban Santillanától. Még Alfredo di Stéfano sincs lehetetlenül messze a franciától, ezután Raúl 323 gólos rekordját vehetné célba.

Mindenesetre a Lyonnak más tervei vannak korábbi csatáruk kapcsán, akinek szerződése 2021-ben jár le a Bernabéuban. „Karim is egy lehetőség” – mondta a francia klub elnöke, Jean-Michel Aulas egy interjúban. „Beszéltünk erről Karim Djazirivel tavaly (Benzema ügynöke – a szerz. kieg.). Azóta rengeteg dolog változott a Real Madridban. Hatalmas tehetségről van szó. Továbbá ő Franciaország egyik legjobb játékosa. Jelenleg ezért sem lehetséges a szerződtetése. De ha a lehetőség holnap, vagy holnapután megnyílik… Juninho is beszélt már erről. És hogy őszinte legyek, ha ő azt mondja, hogy elintéz valamit, akkor az úgy is lesz.”

Benzema

A Lyon kész edzői szerepet ajánlani Benzemának
A franciák sportigazgatója, Juninho Pernambucano korábban elmondta, hogy a Lyon gondolkodott azon, hogy megpróbálja visszacsábítani korábbi csatárát, akit 2009-ben 35 millió euróért adott el a Real Madridnak. „Azt szeretném, ha felajánlhatnám Karimnak, hogy a Lyonban fejezze be a karrierjét. Innen származik, kötődik ide. Miért ne tennénk gazdasági erőfeszítéseket a két fél között, hogy elősegítsük ennek megvalósulását? Nem tudunk olyan fizetést ajánlani, mint a Real Madrid, de kivárjuk a megfelelő pillanatot.” – mondta a brazil.

„Váltottunk néhány üzenetet, amikor Brazíliában voltam. Úgy éreztem, hogy szívesen jönne. Nagyon tiszteli a klubot. Azt akarom, hogy jöjjön és játsszon itt két évig, majd eddzen fiatal játékosokat. Karim lehetne az a vezér, akire szükségünk van. Az az álmom, hogy a Lyonban, az otthonában fejezze be a karrierjét.”

Benzema 9 évesen csatlakozott a Lyon együtteséhez, ahol végig járta a korosztályos csapatokat. 2005 január 15-én debütált, majd 148 mérkőzésen 66 gólig jutott a klub színeiben. Már több mint 10 éve a Real Madridot erősíti, ő a Florentino Pérez által indított második galaktikus éra utolsó nagykövete, hiszen együtt érkezett Cristiano Ronaldóval, Kakával és Xabi Alonsóval.

Benzema

Másfél évvel a szerződése lejárta előtt Benzema számára csábító lehet a Lyon ajánlata, amely néhány évnyi játéklehetőséget jelentene a francia bajnokságban, azzal a céllal, hogy letaszítsák a PSG-t a trónjáról, de azzal is tisztában van, hogy minél tovább marad Madridban, annál tovább írhatja saját oldalait a Bernabéu történelemkönyveiben, mint a támadósor oszlopa.

A napokban megjelent hírek szerint azonban nem eszik ilyen forrón a kását, hiszen a Real Madrid 2023-ig szeretné meghosszabbítani a francia 2021-ben lejáró szerződését.

Tovább

Brahim: Mindig is minden idők legnagyszerűbb klubjában akartam játszani

„Mindig a mának éltem, sosem gondolkodtam a jövőn, de ha egy olyan klub hív, mint a Real Madrid, akkor arra gondolsz, hogy visszatérhetsz Spanyolországba és a világ és a futball történetének legjobb csapatában játszhatsz. Nagyon izgatott voltam, hatalmas örömöt éreztem. Mindig tudtam, hogy magasabbra akarok jutni és a világ legjobb csapatában akarok játszani.”

Brahim

„Ez egy gyerekkori álmom volt, egy egyszeri lehetőség nekem és a családomnak. Florentino elmondta, hogy érezzem jól magam és a többi jönni fog magától. Az, hogy látod a büszkeséget a szüleid arcán, kivételes érzés. Szeretem a nyomást és a nagy kihívásokat. A történelem, amit megírtál, a történelem, amit még meg kell írni: ez a mondat elmondja, hogy miről is szól a Real Madrid, mutatja a klub nagyságát. Amikor megérkezel ide, akkor rendkívül ambiciózus vagy, nyerni akarsz. Én minden címet meg akarok nyerni ebben az idényben, amit csak lehet, és annyit szeretnék segíteni, amennyit csak tudok.”

„Az, hogy a világ legjobb klubjában lehetek, egy gyerekkori álmom volt. Kemény munkával és alázattal sikerült elérnem. A debütálásom nagyon izgalmas volt. A Bernabéu egy kivételes stadion, otthon érzed magad benne. Amikor pályára lépsz, rájössz, hogy milyen hatalmas is a Madrid és a Bernabéu. Vártam a pillanatot, amikor pedig elérkezett, élvezni akartam a játékot, és le akartam nyűgözni azokat, akik kijöttek, hogy lássanak, a szurkolókat. Minden remekül ment.”

„Nagyon céltudatos játékos vagyok. Fél szemmel mindig a kaput figyelem. Jól cselezek, technikás vagyok, jól olvasom a játékot és tisztában vagyok azzal, hogy mi történik körülöttem, így tudok veszélyes helyzeteket kialakítani. A legnagyobb erősségem a munkamorálom, ez tesz jobbá. Az tesz engem azzá a játékossá a pályán, aki vagyok, hogy folyamatosan jobbá akarok válni és le akarom nyűgözni az embereket.”

Brahim

„Rengeteg videót néztem meg Zidane-ról. Ő egy kivételes edző, játékosként is az volt. Szerettem nézni a videóit, ahogy levette a labdákat és kihasználta a területeket. A koromból adódóan élőben nem láttam játszani, de nagyon szerettem volna. Nagyon kedves és barátságos velem. Remek a kapcsolatunk, örülök, hogy ő az edzőm és vele dolgozhatok.”

„Jó formában voltam, megsérültem, aztán egy időre partvonalon kívülre kerültem. Korábban sosem volt gondom a sérülésekkel. A lehető legjobban kellett túllendülnöm ezen, és szerintem ez sikerült is. Most már magam mögött hagytam ezt, most már előre kell tekintenem, nincs más lehetőség. Jól érzem magam, alig várom a folytatást. Keményen dolgozom, hogy készen álljak a továbbiakra és az edző rendelkezésére álljak.”
 

Tovább

Luka Modrić adta át az Aranylabdát Messinek

„Gratulálok, megérdemled” – mondta Modrić a Barcelona argentin támadójának, amikor sor került az átadásra.

A vörös szőnyegen a horvát kiválóság tovább méltatta argentin kollégáját.

„Messi lenyűgöző, minden idők egyik legjobbja, gratulálok neki ahhoz, amit véghez vitt” – mondta a Real Madrid 10-ese.

„Nagyszerű hagyomány lenne, ha minden évben az előző év nyertese adná át az új győztesnek a trófeát.”

„Azért vagyok itt, mert a labdarúgás a tiszteletről szól. Eljöttem, hogy gratuláljak a nyertesnek és átadjam neki a díjat.”

Az átadás pillanata:

Tovább

Chiellini: A Real Madrid akadályozta meg, hogy Ronaldo megnyerhesse a 2018-as Aranylabdát

Giorgio Chiellini szerint a 2018-as Aranylabdát egyetlen ok miatt nem Cristiano Ronaldo nyerte meg, ez pedig nem más, mint az, hogy a Real Madrid nem akarta. 2019-ben Ronaldo harmadik lett a szavazáson, ám a Juventus kapitánya úgy gondolja, a blancóknak köszönhető, hogy tavaly nem lett hatszoros győztes a portugál.

„Ronaldót valójában meglopták a tavalyi Aranylabda kapcsán, amikor a Real Madrid úgy döntött, hogy mindent megtesz azért, hogy ne ő nyerjen, ami nagyon furcsa volt” – mondta Chiellini egy olaszországi futballgálán.

Chiellini Ronaldo

„Minden tiszteletem Luka Modrićé, de még karrierje legjobb idényében sem érdemelte meg az Aranylabdát.”

„Ez egy jelzés volt a Real Madridtól, akik meg akarták akadályozni Ronaldo győzelmét.”

„Modrić megnyerte a bajnokok Ligáját, de ugyanezzel a logikával Van Dijknak kellett volna nyernie, tavaly pedig Griezmannak, Pogbának vagy Mbappénak, amiért remekül teljesítettek a világbajnokságon.”

„Modrić győzelmének semmi értelme nem volt.”

Tovább

José Enrique García: Amikor láttam, hogy Zidane a 10-es posztján számít Iscóra, tudtam, hogy remekül teljesít majd

Több mint 20 éve ismered már Iscót, mi történt, hogy a kispadról a csapat egyik legjobbjává nőtte ki magát?
Amikor láttam, hogy Zidane a 10-es posztján játszatja, nagyon izgatott lettem, és azt gondoltam, hogy itt biztosan kiemelkedőt fog nyújtani. Az edzők sokszor kiteszik őt a szélekre, és bár ott is jól szokott teljesíteni, ahol igazán varázslatos dolgokat szokott véghez vinni, az a 10-es pozíciója. Nem lepett meg, hogy most is ez történt.

Mondhatjuk, hogy szüksége van a labdára…
Pontosan! A legjobb Isco játszik a labdával. Emlékszem, amikor hatéves volt, én pedig azt mondtam neki, hogy ha elveszítesz egy meccset, de a labdabirtoklást megnyered, akkor lényegében nyertél. A labda előre rugdosása ebben a korban káros, itt még tanulni kell. Tudtuk, hogy ha nincs nála sokat a labda, akkor jó eséllyel veszíteni fogunk.

Isco és edzője

Gondolod, hogy ott lesz az Eb-n?
Efelől szemernyi kétségem sincs. Ott lesz az Európa-bajnokságon, ráadásul nagyon fontos lesz Luis Enrique számára, mivel rendkívül tehetséges. A legnehezebb meccseken jól kell éreznie magát a labdával, hogy áttörje a védelmi vonalakat a passzaival. Megérdemli, hogy ott legyen az Eb-n, mert Solarival nagyon rosszul mentek a dolgai.

Mi történt akkor?
Elveszítette a lelkesedésér, mert nem játszott. Amikor mindent beleadsz, de nem látod az eredményét, az nagyon nehéz helyzet. Mindent beletesz abba, amit csinál, mindig a legjobb akar lenni. A sérüléseivel szerencsétlenül járt, ezekben az időszakokban pedig fejben nagyon erősnek kell lenni. Ezt egy szakmai kihívásnak, leckének fogta fel, így erősen tudott visszatérni.

Hogy láttad, jól érezte magát a posztján?
Nem, mivel nem a posztján játszott. Ahogy korábban mondtam, a széleken is jól teljesített, még annak ellenére is, hogy ő mindig egy 10-es volt. Egy taktikai lépéssel fel tudsz pörgetni egy olyan játékost is, aki épp nem a legjobb formájában van.

Nehéz Iscót edzeni?
Akkor edzettem, amikor 17 éves volt. Három nagyon jó idényem volt vele, sokat tanultam tőle, mivel sosem félt a felelősségtől. Mindig megnyertük a bajnokságot, én pedig nagyon élveztem nézni a játékát. Nem veszítette el a gyermeki örömét.

Hány gólt szerzett egy idényben?
40-50-et. A többi edző kérdezte tőlem, hogy honnan jön ez, én mindig azt mondtam, hogy természetesen jön belőle. Néha könyörögtek, hogy csak két percre cseréljem le. Csodás időszak volt, rengetegen jöttek a meccseinkre miatta, néha még többen, mint a felnőttekére.