Legyõzték a feszültséget, beállították a rekordot: 3-1

A Sporting Gijón nagy erõkifejtésre késztette a Real Madridot a spanyol bajnokság 34. fordulójában, de a hazaiak végül felõrölték ellenfelüket, és otthon tartották a három pontot. A madridiak megszerezték 107. góljukat is a bajnokságban, azaz beállították a korábbi rekordot.

A „királyi gárda” felkészülhetett, hogy nem lesz könnyû dolga a kiesés ellen menekülõ gijóni csapat ellen, ennek megfelelõen nem is volt sima a történet: az elsõ félidõben sokáig kifejezetten rossz helyzetben volt a Real Madrid, amely csak küszködött ellenfelével, és hiába erõlködött, igazán komoly helyzeteket nem tudott kialakítani.

Az elején még mindenki úgy volt vele, hogy ennek ellenére csak idõ kérdése lesz a hazaiak vezetõ találata, aztán amikor a 29. percben a Gijón a semmibõl betalált, rögtön nagy aggodalom lett úrrá a Bernabéu közönségén: a játékvezetõ Sergio Ramos kezezése után némileg szigorúan ítélt tizenegyest a vendégek javára, Miguel de las Cuevas pedig élt az alkalommal, és nagy meglepetésre elõnyhöz juttatta csapatát. 0–1

Sokáig nem örülhettek a Gijón-szurkolók, néhány perccel késõbb már döntetlen állt az eredményjelzõn: Sergio Ramos beadására bizonytalanul mozdult ki Juan Pablo, a lendületbõl érkezõ Gonzalo Higuaín pedig könnyedén fejelt a kapuba. 1–1

Az elsõ félidõ hátralévõ részében a Real Madrid újabb gólt már nem tudott szerezni, és ez nem kis jelentõséggel bírt a folytatás szempontjából: a Gijón továbbra is folytathatta defenzív játékát, a fehérmezesek pedig a szünet után még idegesebben, feszültebben futballoztak.

Már-már kiült volna a játékosok arcára a félelem, amikor Cristiano Ronaldo megnyugtatta csapattársait, és a 73. percben egy védhetetlen fejessel mattolta Juan Pablót. 1–2

Így már a fõvárosiak vezettek, ráadásul nem sokkal késõbb Roberto Canella megkapta második sárga lapját is a meccsen, így a Gijón tíz emberrel fejezte be a meccset, és a végjátékban már messze nem volt képes ugyanolyan összeszedett játékra, mint ezt megelõzõen: a meccs a 81. percben dõlt el végérvényesen, ekkor Karim Benzema lõtte ki tökéletes mozdulattal a hosszúsarkot. 1–3

A Real Madrid a meccs nagy részében csak szenvedett, ezzel együtt végig küzdött, az utolsó percekre pedig José Mourinho is megnyugodhatott: csapata biztosan tartja elõnyét a Barcelonával szemben, a sor most a katalánokon, hogy az El Clásico elõtt megmaradjon a négypontos különbség.

Real Madrid–Sporting Gijón 3–1 (1–1)
Gólszerzõk: Higuaín (36.), Cristiano Ronaldo (73.), Benzema (81.) ill. De las Cuevas (29. – büntetõbõl)

Forrás: FourFourTwo.hu

Luka Modrić és Brahim (forrás: realmadrid.com)
Tovább

A Real Sociedad elleni kezdőcsapat

Ancelotti az alábbi játékosokat küldi pályára a Real Sociedad elleni bajnokin. Kezdőcsapat 25. Kepa2. Carvajal3. Militão6. Nacho20. Fran…