A nap címszavakban

Bemutatjuk újonnan induló rovatunkat: „A nap címszavakban”-t. Ezzel egy rövid áttekintést szeretnénk adni arról, hogy három legfontosabb spanyol sportnapilap: a Marca, az AS és a katalán Sport, mit rakott ki a címlapjára, milyen szalagcímeket jelentetett meg, avagy röviden: hogyan foglalta össze a napot címszavakban.

Marca

A nap képén természetesen a bajnoki trófeát a magasba emelõ Casilas van. Az újságban a Madrid ünneplésével és rekordjaival foglalkoztak, illetve olvashatunk a kiesõkrõl és a európai pozíciókat elérõ csapatokról. Ritkán van szó címlapon Spanyolországon kívüli bajnokságokról, de most megemlékeznek a Manchester City hihetetlen bajnoki gyõzelmérõl. Végül Raúl új csapatáról is szó van:

• A Zaragoza elsõ ligás csapat
  • God save the Kun – Hihetetlen fordítás: a 90. percben még 1-2-re veszített a City, és a Unitedé volt a liga. Kun a 94. percben fordított.
  • Raúl újra fehérben villog az Al Saddban – 2 évig fog játszani a katari bajnoknál

AS

A másik madridi lap duplaoldalas címlapján Casillas és Ramos emelik magasba a trófeát. Ezután szinte ugyanazt emelik ki, mint a Marca: a rekordpontszámot és gólt, a bajnokság többi eredményét, és a City Premier League gyõzelmét:

Sport

A katalánok talán nem meglepõ módon nem említik meg sem a Madrid meccsét, sem az ünneplést. Igaz, nem feledkeztek meg a Pichichi-díjról, amit Messi nyert el Cristiano elõl. A Barcelona csapata szerepel a címlap nagy részén, akik már a kupadöntõre hangolnak:

Fõcím: „Teljes intenzitással a kupáért”

• Guardiola teljes intenzitást kér a játékosaitól – Szeretné úgy befejezni a barcelonai ciklusát, ahogy elkezdte, és motiválnia kell a játékosait, akik már egy hónapja tét nélkül játszanak
  • Messi 50 – Cristiano 46 – A Barça sztárja elnyerte az aranycipõt és a Pichichi-díjat. A portugál csak egy gólt lõtt a Mallorca elleni gólözönön (4-1).
  • Villarreal és Sporting a másodosztályba – Az Espanyol döntetlent játszott a Sevilla ellen, és a közönség tüntetett
  • Kun megnyeri a ligát a Citynek – Agüero góljával fordítottak az utolsó percekben, és nyerték meg a Premiert

Tovább

A Barcelona elleni keret

Carlo Ancelotti az alábbi játékosokat nevezte a soron következő, Barcelona elleni bajnoki mérkőzésre. A keret Kapusok: Lunin, Kepa, Mario…