A nap címszavakban

Napi rovatunkban egy rövid áttekintést szeretnénk adni arról, hogy három legfontosabb spanyol sportnapilap: a Marca, az AS és a katalán Sport mit rakott ki a címlapjára, milyen szalagcímeket jelentetett meg, avagy röviden: hogyan foglalta össze a napot címszavakban.

Marca

Lezárultak az Eb csoportküzdelmei, és már tudni a negyeddöntõ párosításait, ezen belül a spanyolok következõ ellenfelét, amely a tegnapi forduló után Franciaország lett. A spanyolok szerint a gallok ennek egyáltalán nem örülnek (a képen Benzema szörnyûlködik), viszont figyelmeztetnek arra, hogy hivatalos meccsen még sosem sikerült legyõzniük a francia válogatottat. Írnak még az angolok meccsérõl, Cristiano játékonykodásáról és a Javi Martínez körüli pletykákról:

Fõcím: „Látni se akartak minket”

• Szombat, 20:45: Spanyolország – Franciaország
  • Mibe keveredtetek franciák!
  • A svédek elleni vereség után (2-0) a franciák arra vannak ítélve, hogy a spanyol válogatott ellen játsszák a negyeddöntõt
  • Elégedettség a spanyol csapatnál: Franciaország játszik, és játszani hagy. Nem fognak beállni hátra, mint az angolok tennék.
  • Spanyolország soha nem gyõzte le a gallokat hivatalos meccsen
  • Del Bosque: „Ha jó napot fogunk ki, akkor senkitõl sem félünk” „Franciaország az Eb azon csapata, amelyet a legtöbbet tanulmányoztam”
  • San Iker 10 csodája – "Senki nem vagyok a csapattáraim segítsége nélkül"
  • Ukrajna – Anglia 0-1: Rooney betalál és kiejti az ukránokat – Egy nagyon súlyos bírói tévedés fosztotta meg Sevcsenkóékat egy góltól
  • Cristiano legjobb gólja – CR7 vállalja egy 9 éves, rákos, kanári-szigeteki gyerek orvosi kezelésének a költségeit
  • Túl drága a Barçának – Az Athletic nem tárgyal Javi Martínezrõl, és a 40 millió eurós kivásárlási árra hivatkozik

AS

Az AS jóval óvatosabb, mint a másik madridi lap, és külön kiemelik azt a tényt, hogy még sohasem sikerült legyõzniük a franciákat hivatalos meccsen. Del Bosque nyilatkozott a telhetetlenségrõl, és Buffon arról, hogy milyen jól viselkedtek a spanyolok:

Fõcím: „Franciaország jön”

• Figyelem: Spanyolország még sosem gyõzte le a szomszédait hivatalos meccsen
  • Del Bosque: „Szegényekbõl lettünk gazdagok. Most már minden kevésnek tûnik.”
  • Anglia kiejti Ukrajnát, és csoportelsõként jut tovább
  • A franciák váratlanul kaptak léket a svédek ellen
  • Buffon: „Spanyolország igazi nagycsapathoz méltóan viselkedett”

Sport

A Sport a rendes kiadásában (ezzel párhuzamosan adják ki az Eb-különkiadásukat) bulvárosra fogta, és Messi tengerparti nyaralásáról számolnak be iszonyat rózsaszín módon. Emellett nem egészen úgy számolnak be Javi Martínez esetleges szerzõdtetésérõl, mint a Marca, és állítólag igenis lehetséges leigazolni. Rosell a tegnapi nap során mondott pár bõdületes hülyeséget, amit az újság a klub védelmének tekinti. Az Eb kapcsán írnak a spanyolok következõ ellenfelérõl, és a tegnapi két meccsrõl:

Fõcím: „Sztárvakáció”

• Messi a Maja Riviérán nyaral
  • Az egész családja elkísérte, hogy kipihenje magát egy extra-kemény szezon után
  • Leo feltöltõdve fog visszatérni
  • Teljes bizalom Javi Martínez felé – A Barça olcsóbban akarja elhozni
  • Rosell megvédi a Barçát: „Cristiano a világ 12. legjobb játékosa”
  • Eb-különkiadás: A franciák ellen a negyeddöntõben – A játékosok azt kérik Del Bosquétõl, hogy támadólag játsszanak
  • Svédország megfosztja a franciákat az elsõ helytõl
  • Rooney és a bíró kiejtik Ukrajnát

Toni Rüdiger
Tovább

A Real Sociedad elleni keret

Carlo Ancelotti az alábbi játékosokat nevezte a péntek esti bajnoki mérkőzésre. A hírek szerint Bellingham és Mendy is…