Egytõl egyig: Real Madrid – Ludogorets

Szép mezõnyfölény, "csúnya" gólok, hibátlan csoportkör egyedüliként az idei BL-szezonban. Mi ismét megpróbáljuk a játék képe alapján, egy tízes skálán értékelni a csapatok és a játékosok teljesítményét, ami nem feltétlen egyezik az olvasók véleményével. Mérkõzés utáni rovatunk következik - szigorúan SZUBJEKTÍV.

Csapatok

Real Madrid (7)

Mondhatni, hogy csak egy csapat volt a pályán, hiszen az elsõ perctõl kezdve teljesen nyilvánvaló volt, hogy a hazaiak behúzzák a mérkõzést. A mezõnyfölény labdabirtoklásban, a passzok és a lövések számában is megmutatkozik. Utóbbiból 34(!) jött össze a meccsen, ami rengeteg, de némileg árnyalja a képet, hogy ebbõl mindössze 13 találta el a kaput, és csupán négyszer örülhettünk gólnak. A meccs összképe alapján a hét-nyolc gólos különbség sem lett volna túlzó, de ahhoz összeszedettebbnek kellett volna lenni a támadó harmadban. A csapatnak a jó teljesítmény és a hibátlan csoportkör mellett azért egy kisebb legyintés jár, egy szépen kigurigázott, letutizott akcióból született gólnak örültünk volna a tegnapiak mellé.

Ludogorets (4)

Olyanok voltak a bolgárok, mint az ismert viccben a székely bácsi, aki kimegy a ház elé elvégezni a dolgát, de megtréfálja õt a szembeszél. A kiállítás megnehezítette amúgy sem könnyû helyzetüket, és tíz emberrel is 15(!) hazai kísérletet blokkoltak, kapusuk is védett néhány szép lövést, ráadásul néhány alkalommal Navast is megmozgatták.

A mérkõzés legjobbja – Asier Illarramendi (8)

Minõségi performanszt láthattunk a Modric sérülése után egyre több szerepet kapó középpályástól. 97(!) százalékos passzpontossága kiemelkedik a mezõnybõl,és ami feltûnõ volt esetében, hogy sokkal bátrabban és többet passzolt a támadásokat segítve, mint azt megszoktuk tõle. A mérkõzést szabálytalanság nélkül hozta le, ám amellett, hogy õt egyszer faultolták, négyszer szerelt, két passzt fülelt le és kétszer tisztázott. Három kulcspasszát se felejstük el említeni. Ilyen teljesítményt idén Kroostól szoktunk meg a középpályán, örömteli, hogy Illarra is egyre több meccsen tesz le értekelhetõ teljesítményt az asztalra.

Keylor Navas (7)

Stabil teljesítményt nyújtott a kapus, két nagy bravúrja mellett végig magabiztos volt. Kirúgásai, passzai szintén sokat nyomnak a latba, huszonkét alkalommal továbbította a lasztit társai felé, és egy kivételével mindegyik célba is ért.

Álvaro Arbeloa (10 6,5)

Kíváncsi vagyok, hogy a nagyobb fogadóirodáknál hányszoros szorzó volt egy Arbeloa-gólon, mindenesetre aki rászánt egy kis mellékest, az lehet hogy épp most indul egy trópusi szigetre koktélt szürcsolgetni. Gólja mellett egy kapufát is fejelt a spártai, és bár végig látszott rajta, hogy szívvel-lélekkel küzd, a támadásoknál nem mindig húzott jót, védekezésben két-két szerelésére és tisztázása volt, emellett kétszer szabálytalankodott. Sok visszapassza volt, ami nem segítette az offenzív játékot.

Raphael Varane (6,5)

Jól helyettesítette Sergio Ramost, igyekezett a saját térfelünk közepérõl szervezni a játékot. Egy szereléssel, két elcsípett passzal, négy tisztázással, szabálytalanság nélkül fejezte be a mérkõzést.

Nacho Fernández (7)

Persze, ahogy tartja a mondás: “Minden Ramos mellé kell egy Pepe!”. Nacho volt tegnap este az a bizonyos Pepe, aki számolatlanul verte vissza a vendégek próbálkozásait. Összesen tizenhárom alkalommal avatkozott közbe sikeresen, blokkolt egy lövést, az ellene és az általa elkövetett szabálytalanságok tekintetében pedig igazságos, 1-1-es döntetlen született.

Fábio Coentrao (6)

Egy órányi játék jutott a portugál bekknek, aki hosszú sérülése után mérkõzésrõl-mérkõzésre nyújt egyre megbízhatóbb teljesítményt. Védekezésben nem tett hozzá sokat a játékhoz, Nacho többször kisegítette õt, viszont támadásban aktív volt, három kulcspasszal jelentkezett, emellett jó néhány veszélyes centerezése volt, amelyek egy része csapattárshoz került, a másik felét lefülelték a bolgárok.

Toni Kroos (7)

Szintén egy órát töltött a pályán, és sikerült ezt az idõt tartalmasan végigjátszania. Rengeteget passzolt, sokat mozgott, volt egy nagyon ígéretes lehetõsége, és életveszélyes szögleteket ívelt a kapu elé, az egyik ilyenbõl gól is született. Bár Illarra ezúttal kicsit pontosabban passzolt nála, a kulcspasszok tekintetében Kroos volt a legjobb hazai játékos, héttel. Szabálytalansága nem volt, kétszer szerelt sikeresen a meccsen.

Isco (6,5)

Nem játszott rosszul, de a tökéletestõl ezúttal elmaradt a teljesítménye. Több átadásába hiba csúszott és volt két szabálytalansága, de emelett ötször szerelt és 1-1 alkalommal lépett bele az ellenfél passzába, illetve tisztázott a saját tizenhatosunkon belül, valamint hat kulcspassza volt. Krooshoz hasonlóan õ is remek szögleteket csavart középre, ám az ellenfél egyik sarokrúgásánál rossz fejesével a Ludogorets került gólhelyzetbe.

Gareth Bale (6,5)

Nyilván, ha ez egy “fanpédzs” lenne, akkor máris kerülne befele minimum a kilences, és járna a meccs legjobbja cím, mint ahogy az jó pár külföldi oldalon meg is történt. Az valóban értékelendõ, hogy szép fejese mellett szerzett még egy gólt, amit visszafújtak a büntetõ miatt. Emellett a jobb oldalon azt kezdett bármelyik vendégjátékossal amit akart, lefutotta bármelyiket, okos esernyõcsele pedig a meccs egyik legszebb momentuma volt. Emellett azonban számtalan ígéretes lehetõség ment el rajta. Érdekes, hogy tavaly pont azt tudtam esetében kiemelni, hogy vételára és pozíciója ellenére mennyire alá tudott dolgozni Ronaldónak, de ha kellett, akkor õ maga fejezte be a helyzeteket, ráadásul az esetek többségében góllal tette mindezt. Idén azonban Bale kissé görcsösen és öncélúan játszik, pedig tudása alapján jelenlétével, ha nem is tudna garantálni meccsenként egy gólt mint Cristiano, egy felet egész biztosan. Egy csapatjátékos, higgadt Bale-re nagy szüksége van a csapatnak, koncentrálj Gareth!

Cristiano Ronaldo (6,5)

Büntetõbõl lõtt egy gólt, emellett gólpasszt adott Arbeloának (ez fordítva is ritkaság, de így…). Tízszer kísérletezett, de nem volt tegnap beélesítve így a remélt Cé-gólzápor elmaradt. Nagyon sok kísérletét blokkolták, szám szerint nyolcat(!). Azért örömteli dolog ezek mellett, hogy az átlagosnál gyengébb teljesítményének is gól és gólpassz a vége.

Chicharito (5)

Három pontos kapuralövése volt, a mérkõzés egyéb részeiben inkább süthetett volna nekem finom palacsintát.

Cserejátékosok

Marcelo (6)

Fél órát kapott, amiben igyekezett a tõle megszokott lendületes széljátékot nyújtani, ami egy-két hibától eltekintve össze is jött.

Jesé Rodríguez (6)

Szintén fél órája volt, ezalatt sokat próbálkozott a tizenhatos elõterébõl bepasszolt labdákkal, valamint kiosztott egy gólpasszt is.

Álvaro Medrán (-)

Góllal debütált a BL-ben, ügyesen számította ki, hogy milyen szögben kell rárúgni a védõ lábára a labdát ahhoz, hogy az hulló falevélként essen be a kapus fölött a kapuba.

Játékvezetõ

Clément Turpin (7,5) számára nem jelentett megoldhatatlan feladatot a találkozó. A francia sípmester végig nagyvonalúan, sokat kommunikálva, asszisztenseivel jól együttmûködve vezette a találkozót. Segítõitõl megkapta a kellõ támogatást mind a les-nem les szituációknál, mind a büntetõterületen belüli eseményeknél. Itt kell megemlíteni, hogy az alapvonali játékvezetõk is jól látták el feladatukat, hisz Arbeloa és Bale gólja is kétes szituációból született, de végül jó döntést hozott a játékvezetõi csapat. A megítélt büntetõ jogosságához nem fér kétség, ahogy a kiállításéhoz sem, de itt kell megjegyezni, hogy esetleges elõnyszabály alkalmazásával a játékvezetõ jó döntésébõl egy kiválót csinálhatott volna. Ez azonban csak “finomhangolás” és nem rontja le Turpin és kollégái jó teljesítményét.

Forrás: penamadridista.hu
Szólj hozzá te is!

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

TÉMÁBA VÁGÓ CIKKEK