Hivatalos: portugál játékvezető dirigál majd a keddi BL-elődöntőben

Artur Dias negyedszer vezethet majd a Real Madridnak, első alkalommal az egyenes kieséses szakaszban.

A 43 esztendős bíró dirigált ebben a szezonban keddi ellenfelünk 0-0-s csoportmérkőzésén az FC København ellen, valamint ő vezette a Frankfurt – Napoli (0-2) nyolcaddöntős mérkőzést. A játékvezető két EL-meccsen is közreműködött az idényben, a Ferencváros Leverkusen elleni hazai mérkőzésén és a Sevilla – Manchester United (3-0) találkozón is ő volt a sípmester.

A Real Madrid negyedszer fut össze a sporttárssal, az előző három alkalommal rendre csoportmeccseken fújhatott Dias. A legelső találkozó az APOEL elleni 6-0-s siker volt a 2017/18-as kiírásból, majd egy évre rá vele élhettük át a csúfos 0-3 arányú vereséget a CSZKA Moszkva ellenében. Az eddigi utolsó meeting a 2019/20-as szezonban a PSG elleni hazai 2-2-s meccsen valósult meg, tehát a mérleg eddig 1 győzelem, 1 döntetlen, 1 vereség. Bízzunk benne, hogy a keddi randevú után már pozitív arányunk lesz Dias bíróval.