El Clásico egyenesen Dallasból

Jude Bellingham első gólját ünnepli a Real Madrid mezében.
Jude Bellingham első gólját ünnepli a Real Madrid mezében. // kép: realmadrid.com

Ma este 11 órától indul útjára a labda a Real Madrid – Barcelona összecsapáson.

A Real Madridnak ez lesz a harmadik felkészülési mérkőzése az Egyesült Államokban zajló előszezon során. A srácok 23 órától Dallasban, az AT&T Stadiumban lépnek pályára az ősi rivális, Barcelona ellen. Remélhetőleg Valverdéék folytatják majd jó sorozatukat, és a harmadik felkészülési meccsükön is megszerzik a győzelmet.

Egyébként zsinórban a második nyár lesz ez, amikor is találkozik egymással az USA-ban a spanyol labdarúgás két legnépszerűbb csapata.  És mindannyian tudjuk már, hogy egy El Clásico sohasem csak egy sima meccs, mégha ez épp a következő szezonra való felkészülést is szolgálja.

video
play-rounded-fill

Nemcsak a Madridnak, de a Barcelonának is ez a harmadik mérkőzése a nyáron. Amíg Ancelotti csapata a Milant (3-2) és a Manchester Unitedet (2-0) győzte le, addig Xavi legénysége nyert a Vissel Kobe ellen, majd 5-3-ra kikapott az Arsenaltól.

A stadion

Ez az első alkalom, hogy a Real Madrid az AT&T Stadiumban játszik. Bár 2014-ben járt már Dallasban a klub, és a Roma ellen pályára is lépett, de az akkori mérkőzést a Cotton Bowl stadionban rendezték meg. A mostani stadion 2009-ben épült fel, 80 ezer ember befogadására képes és az NFL-ben szereplő Dallas Cowboys otthona.

A mérkőzést nem közvetíti magyar TV-adó, úgyhogy streamen lehet majd követni.