Diego Simeone
Mérkőzések előtti félelem: „Minden mérkőzés előtt ugyanazt az izgalmat érzem, legyen szó a Real Madridról, a Las Palmasról vagy akár a Leganésről. Nem számít, hogy ki az ellenfél.”
Zidane: „Lélegzetelállító munkát végez. A szezon közepén, januárban vett át egy gondoktól terhelt csapatot, mégis megteremtette az érzelmi egyensúlyt az öltözőn belül. A Real Madrid neki köszönheti, hogy képes a legmagasabb szinten teljesíteni.”
Bíró: „Jól tudjuk, egy játékvezetőnek sincsen könnyű dolga. A feszült helyzetek mindig plusz nehézségeket jelentenek. Remélem, hogy nem a bírói testület munkája lesz a téma a mérkőzést követően.”
Real Madrid: „Erősek lesznek, ezért nekünk is annak kell lennünk. Olyan fantasztikus játékosok közül válogathatnak, mint Isco, Asensio vagy James. Ki fogják elemezni a helyzetet.”

Jobbhátvéd: „Már tudom, hogy ki fog ott játszani. Sajnos most nem legyinthetünk rá arra, hogy van néhány hiányzónk, hiszen egyetlen játékosom sem maradt erre a posztra, de a futball egy csapatjáték. Lehet, hogy nélkülöznöd kell egy-két játékos szolgálatait, de a csapat attól még erős marad.”
Saúl: „Mindig is a középpálya közepe volt az ő területe. Játszott néhány alkalommal szélsőként is, de nem ott érzi magát a legjobban. Nagyszerűen lő távolról, jól védi a területét, jól fejel, magas intenzitással játszik. Az elmúlt években igazi kulcsjátékossá nőtte ki magát, de biztos vagyok benne, hogy még rengeteget fog fejlődni. Még nagyon fiatal.”
Kimenetel: „Nem fogom megjósolni a végeredményt. Remélem, hogy kiegyenlített és szoros találkozó lesz, és hogy ki tudjuk használni a rendelkezésre álló területeket.”
A szurkolók: „Az én csapatom úgy küzd a pályán, ahogy azt egy Atlético-szurkoló tenné. Mindig is ezt az elvet követtem.”
Gabi
Bajnokok Ligája: „Nincs két egyforma mérkőzés. Egyre több tapasztalatot gyűjtünk ebben a sorozatban, és évről évre távolabb sikerül eljutnunk. Bízom benne, hogy ezúttal más eredmény születik majd a derbin, mint az előző években.”
Real Madrid: „Nagyszerűen irányítják a játékot. Egy valódi csapat. Biztos vagyok benne, hogy meg fogjuk találni a legjobb módszert, amivel nehézségeket okozhatunk nekik. A két csapat hasonló stílussal rendelkezik.”
Kétmérkőzéses párharc: „Az odavágó mindig nagyon fontos a BL-ben. Az előző fordulókban remek első mérkőzéseket zártunk, ennek köszönhetően pedig mindig jó pozícióból vártuk a visszavágót.”

Érzelmek: „Kontroll alatt kell tartanunk az érzelmeinket. Számomra nagyon izgalmas, hogy idén is eljuthatunk a döntőbe, de ehhez tökéletes teljesítményre van szükség. Csak így győzhetjük le a Real Madridot. A részletek kiemelt fontossággal bírnak az ehhez hasonló meccseken.”
Juanfran: „Azt mondta, hogy idén megnyerjük a Bajnokok Ligáját. Remélem, hogy igaza lesz. Mindannyiunk szívében különleges helyet foglal el ez a versenysorozat, de a szív önmagában még nem elég a győzelemhez, ahhoz kemény munka is kell. Ez az út vezet a trófeákhoz.”