Nos, újra szélsõ védõ voltál…
Most így alakult. Ha én választhatnék, mindig középen játszanék. De azért vagyunk, hogy segítsünk, ahol szükség van rám, ott szerepelek.
Amikor Mourinho azt mondta, te vagy a legjobb középsõ védõ, amikor formában vagy, mire gondolt?
Nem azért vagyok itt, hogy vitatkozzak az edzõmmel. Sem a kritika, sem a dicséret nem befolyásol. A hozzáállásom mindig ugyanaz. Így jutottam el idáig, és a továbbiakban sem lesz másképp.
Kipécézettnek érzed magad?
Egyáltalán nem, mivel senki nem hányhatja a szememre a hozzáállásomat. Nem vagyunk gépek vagy robotok, mindenkinek lehet rossz napja.

Milyen érzéseid vannak a szurkolókkal kapcsolatban?
A mérkõzés elsõ pillanatától éreztem a támogatásukat, ezért hálás vagyok nekik.
Mostantól jobban csendben maradsz?
Az elképzeléseim és elveim mellett mindig ki fogok állni a végsõkig, és ha valamikor lesz olyan dolog, ami nem tetszik, akkor miért maradjak csendben? Nincs annyi tapasztalatom, mint Aragonésnek, de ahogy õ mondja, nem vagyok már zöldfülû. Senki nem kérdõjelezheti meg a munkámat és a klub iránti hûségemet.
Szombaton következik az El Clásico a Barca ellen…
Ez egy egyszeri lehetõség a különbség csökkentésére. Nagyon fontos meccs lehet.
Láttad, hogy mi történt a Sevilla – Barca meccsen?
Igen, futball szurkoló vagyok, úgyhogy minden spanyol és angol bajnokit megnézek, amelyekre csak lehetõségem van. Nem beszélek a bírókról, mivel a holnapi címlapok ezzel lennének tele.