É. Csongor (Veidt)

6215 cikk
Tovább

Kaká: Egyáltalán nem bántam meg, hogy Madridba igazoltam

Aranylabda: „Fantasztikus érzés megnyerni a legrangosabb egyéni trófeát egy olyan összetett csapatsportban, mint a futball. Mindenki arra vágyik, hogy elmondhassa: »Én vagyok a világ legjobbja!« Természetesen az Aranylabda elhódítása után is két lábbal álltam a földön. Mindig köszönetet mondok az egykori csapattársaimnak Milánóban, hiszen nélkülük ez biztosan nem sikerült volna.”

Kaká az Aranylabdájával

A jövő sztárjai: „Hogy kik lesznek a jövő aranylabdásai, ha Messi és Cristiano visszavonul? Mivel a futball nem egy egzakt tudományág, nagyon nehéz megjósolni, hogy mi fog történni, de ha tippelnem kellene, akkor Neymarra voksolnék mint az elkövetkezendő évek legkiemelkedőbb sztárja.”

Madrid: „Sokszor elmondtam már, hogy egyáltalán nem bántam meg a pályafutásomnak ezt az időszakát. A Real Madridnál kizárólag szélsőséges vélemények léteznek, negatív és pozitív vonatkozásban egyaránt. Meg kell tanulnod kezelni a szurkolói és a média által előidézett nyomást. Úgy gondolom, hogy minden játékosnak érdemes megragadni a kínálkozó esélyeket, hogy megtapasztalhassa, milyen érzés a Real Madrid játékosának lenni. Ez az élmény mindenkire ösztönzőleg hat, de elsősorban nem futballistaként, hanem emberként.”

James: „Sokan vonnak párhuzamot a Madridból való távozásaink között, hiszen egyikünknek sem úgy sikerült a váltás, ahogy szerettük volna. Ez bárkivel megtörténhet. James természetesen nem felejtett el futballozni, és biztos vagyok benne, hogy hamarosan ismét csúcsformában fog tündökölni. A futball folyamatosan fejlődik, egyre gyorsabbá válik, de egy ilyen képességekkel rendelkező labdarúgónak nem okoz problémát az alkalmazkodás. Ne felejtsük el, hogy ő volt a legutóbbi világbajnokság legjobb játékosa.”

Toni Kroos a franciá…

Toni Kroos a franciák elleni barátságos meccs előtt: „Már jól vagyok. Az angolok elleni összecsapást csak a lelátóról néztem, ami elég érdekes volt, hiszen csak ritkán történik velem ilyesmi. A francia bajnokság? Alapvetően magas színvonalat képvisel, de már augusztusban is nyilvánvaló, hogy kié lesz az aranyérem.”

Julen Lopetegui: „Is…

Julen Lopetegui: „Isco? A válogatott orvosai azt tanácsolták, hogy engedjük haza. Úgy vélem, hogy minden további probléma nélkül képes lesz pályára lépni a Real Madrid soron következő bajnokiján.”

Luis Amaranto Perea,…

Luis Amaranto Perea, az Atlético Madrid korábbi játékosa: „A városi derbi nagyon fontos lesz az Atleti szempontjából. Egy esetleges győzelemmel felzárkózhatnának a Real Madrid mellé, a játékosok pedig visszanyernék az elvesztett önbizalmukat. Jelenleg talán nincs olyan labdarúgó a csapatban, aki képes megteremteni a különbséget, de a blancók legyőzése egyébként is csak egységesen lehetséges. Griezmann? Gyenge formában van, de ettől még kulcsfontosságú a játéka.”

Kendall Waston, a Co…

Kendall Waston, a Costa Rica-i válogatott játékosa: „Nem kértem elnézést Iscótól a meccsünk után, mert észre sem vettem, hogy fájdalmai vannak. Azt hittem, hogy azért cserélik le őt, hogy a szurkolók megtapsolhassák. Nagyon sajnálom a történteket, és természetesen egyáltalán nem állt szándékomban sérülést okozni.”

A Real Madrid kosárl…

A Real Madrid kosárlabdacsapata elveszítette a szezon első El Clásicóját: a katalánok 80-84 arányban győzedelmeskedtek. A madridiak legjobbja Dončić volt, aki egy dupla-duplával (20 pont, 10 lepattanó) zárta a meccset.

Tovább

Benzema: Nehéz kordában tartani az érzelmeidet, amikor a saját szurkolóid fütyülnek ki

Deschamps: „Természetesen hiszek a visszatérésben, de bele kell törődnöm, hogy amíg Didier Deschamps ül a francia válogatott szövetségi kapitányának székében, addig nem fognak beválogatni. Két és fél év telt el a legutóbbi mérkőzésem óta. Nem nehéz kitalálni, hogy mi áll a háttérben. Az Európa-bajnokság előtt telefonon is beszéltem vele, de nem volt hajlandó megindokolni a kihagyásomat. Tisztelem őt, viszont úgy érzem, hogy elárult engem, pedig semmivel sem szolgáltam rá erre. Én már nem keresem őt, csak akkor fogunk találkozni vagy beszélni, ha ő is úgy akarja.”

A Valbuena-ügy: „Ha nemcsak sportszakmai indokok állnak a kihagyásom hátterében, akkor valószínűleg erről van szó. Valójában nem volt semmiféle zsarolás, csak a média fújta fel a történetet. Nem tudom, hogy mi történt, de elképzelhetőnek tartom, hogy bizonyos személyek nyomást helyeztek emiatt Deschampra. Sok politikus is érintett volt az ügyben. A csapattársaim? Senkivel sincs problémám a francia keretből, a legtöbbjükkel össze is szoktam futni itt-ott. Mindig örülök az ilyen találkozásoknak. Sok mindenki belekeveredett ebbe az egészbe, de én senkinek sem akartam rosszat.”

Karim Benzema a rendőrség kíséretében

Világbajnokság: „Nem vagyok hülye. Jelenleg nem úgy áll a dolog, hogy ott leszek a vb-n, de nem vesztettem el a hitemet. Egy sportoló számára nincsen annál nagyobb büszkeség, ha a hazáját képviselheti egy ilyen rangos eseményen.”

Gólképtelenség: „Azért én is be szoktam találni az ellenfél kapujába, de nincs egyszerű dolgom egy olyan csapattárs mellett, aki 50 gólt lő egyetlen szezonban. Ezt megelőzően már 25 találat is azt jelentette, hogy nagyszerűen végzed a dolgod, de most… annyit mondhatok, hogy imádom a futballt, és jól érzem magam a csapatban.”

Cristiano: „Nagyon jó a kapcsolatunk. Ő önzőbben, célratörőbben szeret játszani, mint én, de nekem nincs ezzel problémám. A csapat érdekeit tartom szem előtt.”

Játékstílus: „Vannak olyan csatárok, akik hozzá sem érnek a labdához a meccs folyamán, majd gólt szereznek például a 87. percben, és ez elégedetté teszi őket. Személy szerint nekem borsódzik a hátam a gondolattól, hogy ne a labdás munkámmal járuljak hozzá a csapat sikereihez.”

Madrid: „Azért olyan nehéz a Real Madrid játékosának lenni, mert hatalmas a nyomás. Nincs még egy város a világon, ahol a média ilyen hatalmas nagyítóval figyelné a teljesítményedet. Ahogy idősebb lettem, megtanultam megőrizni a nyugalmamat. Hogy visszatérek-e még Lyonba? Nagyon jól éreztem magam ott, de a Real Madrid a futball csúcsa.”

Karim és Zidane

Aranylabda: „Ott motoszkál a fejemben az a bizonyos gondolat, de két olyan rivális mellett, mint Cristiano és Messi, majdhogynem lehetetlen dolgom van. Megérdemlik a sikereket, mert elképzelhetetlen dolgokat vittek véghez a futball világában. Két űrlény…”

Kritikák: „Mindig arra törekszem, hogy példaértékűen viselkedjek a pályán. Nehéz kezelni a kritikákat és a fejemhez vágott sértéseket, különösen Spanyolországban, ahol sokszor még azt sem tudod, hogy éppen miért bántanak. A családom különösen érzékeny pont, de ahogy mondtam, nekem példaként kell állnom a fiatal labdarúgók előtt. Viszont ha a saját szurkolóinktól érkezik a kritika vagy a füttyszó, akkor nagyon nehéz kordában tartanom az érzelmeimet. Normális esetben az lenne a dolguk, hogy felvidítsanak…”

Evra: „Nem tudom, hogy mit mondtak neki, de minden bizonnyal nagyon felzaklatta.”

José Mourinho: „Nagyon jó volt a kapcsolatunk, de aztán tett néhány gúnyos megjegyzést a személyiségemet, illetve a játékomat illetően. Ilyen volt az is, amikor azt mondta, hogy olyan vagyok, mint egy macska. Nem mondom, valóban szórakoztató kijelentések voltak, de nem tudtam higgadtan kezelni a dolgot. Megmondtam neki, hogy ezt meg kell beszélnünk. Tiszteletet követeltem tőle, hiszen én is tiszteltem őt mint edzőt. A diskurzusunkat követően többet nem csinált belőlem viccet. Talán félénk embernek tűnök, de nem hagyom annyiban a gúnyolódást.”

Michael Owen: „Köszö…

Michael Owen: „Köszönettel tartozom Benzemának, még ha ő nem is tud erről. Ő volt Sir Alex Ferguson első számú kiszemeltje 2009-ben, de Karim inkább Madridot választotta, én pedig Manchesterbe kerültem ennek köszönhetően.”

Gól nélküli döntetle…

Gól nélküli döntetlennel zárult a görögök és a horvátok második összecsapása, ez pedig azt jelenti, hogy Modrić és Kovačić is ott lesz a 2018-as világbajnokságon.

A brit Daily Express…

A brit Daily Express értesülései szerint Eden Hazard megszerzése lesz a Real Madrid első számú prioritása a 2018-as nyári transzferidőszakban. A belga támadó Zidane egyik kedvenc játékosa.