É. Csongor (Veidt)

6215 cikk

Guti: „Minden futbal…

Guti: „Minden futballista megérti a madridizmus jelentését, aki sok évet tölt el a csapatnál. Lehetsz saját nevelésű játékos, lehetsz külföldi, de kizárólag hálával tartozol a Real Madridnak. Ez a csúcs, ennél magasabbra egyetlen labdarúgó sem juthat.”

Tovább

Sergio Ramos: Cristiano az utolsó galaktikus az öltözőben

Fejlődés: „Olyan vagyok, mint a bor. Minél idősebb, annál jobb. Még három év van hátra a szerződésemből, és úgy érzem, hogy szeretnék belevágni az edzősködésbe a visszavonulásom után.”

A madridi derbi: „Ez a meccs felér majd egy döntővel. Nagy kár, hogy Costa nem léphet pályára, mert az ő jelenléte mindig szenvedéllyel töltötte meg ezeket az összecsapásokat.”

Neymar: „Neymar Madridban? Valószínűleg könnyebb szívvel jönne ide Párizsból, mint közvetlenül Barcelonából. Számomra nem kérdés, hogy helye van a csapatunkban. Kiváló képességekkel rendelkezik, minden meccsen képes megteremteni a különbséget. Én tárt karokkal várom, ha váltani szeretne januárban, de ettől függetlenül mindig nevetnem kell, amikor azt mondják nekem, hogy győzzem meg Neymart a Madridba igazolásról. Ez nem az én dolgom. Egyetlen forgatókönyvet tudok elképzelni a tárgyalóasztalhoz ülésről: hogy megvitassuk a húga születésnapjának részleteit.” (nevet)

Sergio Ramos

Piqué: „Volt olyan időszak, amikor egyáltalán nem volt köztünk kommunikáció. Felkerestem őt, és azt mondtam, hogy a nemzeti csapat érdekében meg kell egyeznünk bizonyos dolgokban. Ez akkor volt, amikor öt El Clásicót játszottunk egyetlen hónap alatt. Nem örülök amiatt, hogy a közönség folyamatosan kifütyüli őt, de nem is aggódom, mert látom, hogy Gerard képes megbirkózni ezzel a helyzettel. Az öltözőben egyáltalán nincsen klikkesedés vagy rossz hangulat. A jövője? Valóban azt mondta, hogy a 2018-as vb után visszavonul a válogatottságtól, de Neymar is azt mondta nekem, hogy maradni fog, két héttel később viszont távozott. A futballban gyorsan változnak a dolgok.”

A keret: „Nem értek egyet Cristianóval. Nem örülök a nyilatkozatának, mert ezekeket a mondatokat nagyon könnyen elferdítheti, félreértelmezheti a média. Ami engem illet, nem gondolom, hogy gyengébbek lennénk a nyári távozók miatt. Nem is gondolt erre senki a szuperkupa-győzelmünk után. Senki sem hiányzik. Egységesek vagyunk, és erősek. Spanyolosítás? A Real Madrid alapját mindig is a hazai játékosok képezték, ez a jövőben sem fog megváltozni.”

Cristiano: „Senki sem fogja megváltoztatni a mentalitását az ő korában. Én nem lepődöm meg azon, hogy akkor is ideges a gólszerzés elmaradása miatt, ha 3-0-ra vezetünk egy meccsen. Őt ez motiválja. Egyáltalán nem hibáztatom őt, és a többiekkel sem tenném meg ugyanezt, ha ilyen dolgok merülnének fel velük kapcsolatban.”

Öltöző: „A világ legjobb játékosainak élvezhettem a társaságát az elmúlt évtizedben. Ott voltam Zidane és voltam Pavón mellett is. A jelenlegi öltözőben nem igazán vannak már nagyobb egóval rendelkező galaktikusok Cristianón kívül.”

Ramos és Cristiano

Zidane: „Hogy mi különbözteti meg őt a többi vezetőedzőtől? A minőség, amit játékosként képviselt. Rengeteget tanult Ancelottitól az öltözői szokásokról. Senki sem hitt a rotációs politikájában, de láss csodát, tökéletesen működött. Zidane titka nem elsősorban a taktikai húzásokban rejlik, hanem a játékosok kiváló menedzselésében. Lehet őt kritizálni ezért, de Madridban ez a fontosabb. Csendes és csodálatos időszakát éljük a Real Madrid történelmének.”

Szavazatok: „Megértem, hogy sokan a személyes kapcsolataik alapján adják le a szavazataikat az olyan eseményeken, mint a »The Best«, de én szeretek hű maradni a véleményemhez, ezért szavaztam Cristiano után Messire, még ha riválisok is vagyunk. Korábban Iniesta esetében is megtettem ezt jó néhány alkalommal.”

Krízis: „Egyáltalán nem értek egyet a kritikus hangokkal. A helyes úton haladunk. Fokozatosan nyerjük vissza az önbizalmunkat, és előbb vagy utóbb a helyzeteink értékesítése sem okoz majd gondot. Nem hinném, hogy erőnléti okok állnak a gyengébb teljesítményeink hátterében. Természetesen könnyebb dolgunk lenne, ha kevesebb sérülés sújtaná a csapatot. Minden együttes életében vannak hullámvölgyek, de az igazi csúcsformára tavasszal van szükség.”

Nyolcpontos hátrány: „Nehéz, de nem lehetetlen feladat. Még két meccsünk van hátra a Barcelonával, ez önmagában is hat megszerezhető pont. A spanyol bajnokság minden évben erősebb és erősebb lesz. Már nincsenek olyan csapatokat, melyeket leírhatnánk, gondoljunk csak a Girona példájára.”

Benzema: „Mindnyájunkat fütyült már ki a Bernabéu közönsége. Ez csupán azt jelenti, hogy jobb teljesítményt és erősebb karaktert várnak tőlünk. Úgy gondolom, hogy a füttyszó pozitívan fog hatni Benzemára.”

Bale: „Nem tudom, hogy mi az oka a folyamatos sérüléseinek, de remélhetőleg sikerül megtalálni a gyógymódot. Hogy nem illeszkedett volna be? Nézd, ő egy viszonylag visszahúzódó személyiség. Ha beszél, azt általában angolul teszi, de ettől függetlenül tökéletesen megérti a spanyolt. Mindig is jellemző volt rá a csendesség, de ez egyáltalán nem rossz dolog. Az más lenne, ha ez a hozzáállása vagy a teljesítménye rovására menne, de erről nincs szó.”

Kapitányi felelősség: „Örömmel vállalom a felelősséget a csapataimért, a Real Madridért és a spanyol válogatottért. Ez hatalmas megtiszteltetés számomra. A legnagyobb örömöm? Talán az, hogy mi voltunk az első csapat, mely képes volt címet védeni a Bajnokok Ligájában. A karszalag nem extra teher számomra, csupán egy felelősség, mellyel tudnod kell, hogyan birkózz meg. Mielőtt beszélsz, kétszer meg kell gondolnod, hogy tényleg a helyes szavakat fogod-e kimondani. Jó példával kell elöl járnod a gyermekek számára. Kapitánynak lenni teljesen más, mint egyszerű játékosnak. Sok áldozatot követel, de annál nagyobb a boldogságod, ha trófeákat emelhetsz a magasba.”

Sergio Ramos

A spanyol válogatott új meze: „Nekem tetszik, de való igaz, hogy egy kicsit különbözik a korábbi szereléseinktől. Az a legfontosabb, hogy rajta van a La Roja címere. Az én kedvenc színem a lila, és habár a válogatottnak sosem lesz ilyen színű meze, a mostani is lilás árnyalatokban pompázik, ha egy kicsit távolabbról nézed. Éppen ma készítettük el a csapatfotókat. Már nagyon várjuk az oroszországi világbajnokságot. Argentína? Szívesen elkerülnénk őket, de a végső győzelemhez mindenkinél jobb teljesítményt kell nyújtanunk. Julen fantasztikus csapatot épített fel, fiatalokkal és rutinos futballistákkal. Magabiztosan várjuk a vb-t.”

Hierro: „Nagyon jó barátok vagyunk. Sok dolgot lehetett hallani a távozásával kapcsolatban, de én szívesebben idézem fel a kellemes emlékeket. A kapitánysága alatt fantasztikus időszakát élte a csapat. Nála jobban senki sem tudja, hogy mit is jelent a madridizmus. Tetszik az ötlet, hogy visszatér a klubhoz és elvállalja az utánpótlás-igazgató pozícióját, de nem tudom, hogy ez meg fog-e valósulni.”

Politikai feszültség: „Vissza kell nyernünk az ország stabilitását. Egyáltalán nem tetszik a Barcelona nélküli La Liga ötlete, ez egyik félnek sem lenne előnyös. A Madrid–Barcelona rivalizálás teljesen egyedülálló, emberek százmilliói követik a meccseinket. Nem lenne okos ötlet kukába dobni ezt. Én jobb’ szeretném, ha külön tudnánk választani a sportot és a politikát. A katalóniai események hatására rengeteget beszéltem telefonon Larreával (a Spanyol Labdarúgó-szövetség megbízott elnöke – a szerk. kieg.) és a többi csapatkapitánnyal. Szükséges volt, hogy kijelöljünk egy közös célt. Nem fogom elmondani, hogy pontosan mik is hangzottak el a beszélgetések során, de sikerült megegyeznünk, hogy a személyes véleményektől függetlenül minden spanyol klubnak ugyanabba az irányba kell haladnia.”

Albert Celades, a sp…

Albert Celades, a spanyol U21-es válogatott edzője: „Vallejo nagyszerűen teljesített az eddigi meccsein Madridban. Mi egy percig sem kételkedtünk benne, hiszen tudjuk, hogy ő egy fantasztikus labdarúgó, aki ráadásul a kapitányunk. Komoly elvárásoknak kell megfelelnie, de nem lesz gondja ezzel. Mayoral? Nem játszik túl sokat, de sokan vannak hasonló helyzetben a játékosaink közül.”

Álvaro Morata: „Sose…

Álvaro Morata: „Sosem mondtam olyat, hogy a Real Madrid úgy kezelt engem, mint egy gyermeket. Ez csak egy újságírói tévedés volt. Egyáltalán nem bántam meg, hogy visszatértem Madridba, hiszen nagyszerű barátokra találtam, és a válogatottba is ennek köszönhetően kerültem be. Biztosan nem fogok ünnepelni, ha ellenük találok be a jövőben. Cristiano rossz formája? Nem tartom fair dolognak, hogy folyamatosan mikroszkóppal figyelik a teljesítményét. Egy kívülálló talán máshogyan vélekedik ezekről a dolgokról, de egy csatár számára teljesen normális dolog, hogy idegesen megy haza, ha nem sikerült betalálnia. Mindenkinek vannak jobb és rosszabb időszakai, de Cristiano a világ egyik legjobbja, egy igazi ragadozó.”

Az AS és a MARCA is …

Az AS és a MARCA is megerősíti, hogy a Real Madrid fokozottan érdeklődik Kepa Arrizabalaga leigazolása iránt. A blancók vezetősége hajlandó lenne 20 millió eurót fizetni a fiatal kapusnak, ha nem hosszabbítja meg szerződését az Athletic Bilbaóval.

Raphaël Varane tegna…

Raphaël Varane tegnap teljes értékű edzésmunkát végzett a francia válogatott edzőtáborában, így nagy esély mutatkozik rá, hogy pályára lép nemzeti csapatának soron következő, Wales elleni barátságos meccsén.

Az olasz La Gazzetta…

Az olasz La Gazzetta dello Sport úgy tudja, a Real Madrid folyamatosan figyeli az Internazionale utánpótlásában szereplő fiatal argentin tehetséget, Facundo Colidiót.

Martin Ødegaard: „A …

Martin Ødegaard: „A Real Madrid nagyon elégedett a fejlődésemmel, ez mindenképpen jó hír számomra. Télen még biztosan nem térek vissza Madridba, hiszen júniusig Hollandiába köt a szerződésem. Hogy utána mi lesz, azt még nem tudom. Úgy gondolom, hogy kell még néhány év, míg elérem a csúcsformámat, hiszen még mindig nagyon fiatal vagyok. Könnyű erről megfeledkezni, amikor valaki 14 évesen kerül fel a futballvilág térképére…”

Álvaro Morata: „A Re…

Álvaro Morata: „A Real Madrid az a Real Madrid, minden játékos ott akar futballozni, de ez nem sokat ér, ha nem kapsz tényleges játéklehetőséget. Végül azért döntöttem a távozás mellett, mert a Real Madrid nem tudta megadni azt, ami számomra a legfontosabb: hogy minden vasárnap ott lehessek a pályán. Sokan azt mondják, hogy nem volt bátorságom maradni és megharcolni a helyemért. Tévednek. Egész életemben azért harcoltam, hogy a Madrid kezdőcsapatának tagja lehessek. Nem akartam távozni, de így alakult. Zidane? Hálás vagyok neki, mert bajnokságot és BL-t nyerhettem az irányítása alatt. Őszinte volt velem: azt mondta, hogy ha minden hétvégén játszani szeretnék, akkor az lenne a logikus lépés, ha távoznék.”

A COPE birtokában lé…

A COPE birtokában lévő információk szerint a Real Madrid csak akkor fogja felvenni a kapcsolatot Kepa Arrizabalagával, ha biztossá válik, hogy a baszk kapus nem hosszabbítja meg 2018-ban lejáró szerződését az Athletic Bilbaóval.