É. Csongor (Veidt)
Vitolo, a Las Palmas…
Vitolo, a Las Palmas játékosa: „A Real Madrid elleni bajnoki? Reméljük, hogy rossz napot fognak ki. Nem hinném, hogy krízisben lennének, de egy ilyen kalibeűr csapatot egyébként sem szabad alábecsülnöd. Egyetlen hibát sem követhetünk el, mert a Madrid néhány pillanat alatt is képes eldönteni a találkozókat. A Bernabéuban fogunk játszani, de ez nem jelent extra motivációt, mert egyébként is minden vágyunk a győzelem.”
A Real Madrid játéko…
A Real Madrid játékosai 11,6 kilométerrel kevesebbet futottak a tegnapi mérkőzésen, mint a Tottenham labdarúgói.
Rafael Martín Vázque…
Rafael Martín Vázquez: „Nem hiszem, hogy krízisben lenne a csapat. Vannak gondok, de ezek ugyanazok a játékosok, akik címet védtek a Bajnokok Ligájában. Bíznunk kell bennük, ugyanakkor megértem, hogy a szurkolók most borúsan látják a jövőt. A Real Madridnál folyamatos a győzelemkényszer, még barátságos mérkőzéseket sem veszíthetsz el. A bajnokság? Nyolc pont már komoly hátránynak számít, de még rengeteg van hátra.”
Iván Campo: „Fantasz…
Iván Campo: „Fantasztikus volt a Tottenham elleni mérkőzés, nagyon élveztem. A Real Madrid most nagyon nehéz időszakon megy keresztül, emocionális és fizikai szempontból is. Az olyan játékosoknak, mint Mayoral, Ceballos, vagy Asensio többet kellene vállalniuk, de kétséges, hogy mennyire tudnak a csapat hasznára lenni az ilyen fontos mérkőzéseken.”
Chris Coleman, a wal…
Chris Coleman, a walesi válogatott szövetségi kapitánya: „Igaz, hogy Gareth Bale-t is behívtam a Franciaország és a Panama elleni barátságos mérkőzésekre, de csak akkor fog pályára lépni, ha a Real Madrid is beleegyezik. Részt fog venni az edzéseken, de a kluborvosok döntenek majd az egészségi állapotával kapcsolatos adatok alapján.”
Cristiano Ronaldo a …
Cristiano Ronaldo a Tottenham ellen szerezte meg 50. idegenbeli BL-gólját.
Egytől egyig: Tottenham – Real Madrid (3-1)
Csapatok
Tottenham (9)
Minden dicséretet megérdemelnek a londoniak. Pochettino mester remekül készítette fel tanítványait: a magasra tolt védelmi vonal, az intenzív letámadás és halálos kontrák rengeteg problémát okoztak a Real Madridnak. A Benzema és a Ronaldo közötti passzsávok lezárására különösen sok figyelmet fordítottak a Spurs játékosai. Ahogy Zidane is elismerte a mérkőzés utáni interjújában, ma a Tottenham volt a jobb csapat – Dele Allival az élen.
Az olvasók pontszáma: 8,72

Real Madrid (5)
Nem volt botrányosan rossz a játék, valóban akadtak gólszerzési lehetőségei a csapatnak, de ezt a motiváltságot csak hírből ismerő, lélektelen játékot nem engedhetik meg maguknak a királyi gárda játékosai. Bármit is nyilatkozzanak az érintettek, csapat nagyon is gödörben van: ha a kezdőcsapatból minimum 6-7 játékos van gyenge formában, ott már egyértelműen csapatszintű problémákról kell beszélnünk. A világ legjobb középpályája lényegében átjáróház volt a mérkőzés teljes ideje alatt, a védelem továbbra is gyermeteg hibákat vét, a csapat támadójátékból pedig világossá válik, hogy a legalapvetőbb kombinációs játékelemeket, figurákat sem gyakorolják az edzéseken. Többek között ennek is köszönhető az ívelgetésekre alapuló futball.
Az olvasók pontszáma: 4,08
Játékosok
A csapat legjobbja – Sergio Ramos (7,5)
A kapitány már sokadik mérkőzésén volt a védelem legstabilabb tagja. Lényegében csupán egyetlen hibát védett a teljes játékidő alatt, és habár a második Spurs-gól is az ő lábán pattant meg, ezt semmiképpen nem rónám fel neki. Rengeteg szerelése és blokkolása mellett az is kiemelendő vele kapcsolatban, hogy valószínűleg nagyobb akarás munkál benne, mint a pályán lévő többi játékosban összesen. A csapat teljesítményéről az is sok mindent elmond, hogy Sergio rendelkezik a második legtöbb lövési kísérlettel…
Az olvasók pontszáma: 6,52

Kiko Casilla (5)
Habár az első és harmadik bekapott gól is bőven a védhető kategóriába tartozik, azt hiszem, ezek miatt azért jogtalan lenne megdorgálni a katalán hálóőrt. A dolgát elvégezte, de extrát egyáltalán nem tudott hozzátenni a meccshez. Más kérdés, hogy a Real Madridnak valóban a kapusától kell-e várnia a megváltást. Tavaly ő is sokkal jobb formában volt.
Az olvasók pontszáma: 4,33
Achraf Hakimi (4)
Néhány karakteres megindulást, cselt leszámítva abszolút felejthető teljesítmény volt ez a marokkói hátvédtől, akivel kapcsolatban egyértelmű, hogy még nem nőtt fel ehhez a szinthez. Én értem, hogy Varane sérülése miatt most egyfajta kényszerhelyzetben volt Zidane, de miért nem játszhat az Achrafnál jelentősebb több rutinnal rendelkező Vallejo, ezzel lehetőséget teremtve, hogy Nacho kihúzódjon a szélre? Utólag persze könnyű okosnak lenni, de vajon hány mérkőzés kell még Zizounak, hogy észrevegye a nyilvánvalót?
Az olvasók pontszáma: 4,87
Nacho (5)
Összességében nem kell szégyenkeznie, de nem tudott méltó ellenfele lenni a Spurs támadóhármasának. Statisztikái (2 szerelés, 3 közbeavatkozás, 2 tisztázás) egész jók, de több ízben is lemaradt az emberéről, a Tottenham első gólját megelőzően ráadásul ő volt az, aki gyámoltalanságának köszönhetően odaajándékozta a labdát az ellenfélnek.
Az olvasók pontszáma: 5,64
Marcelo (3)
A madridi kezdőcsapat leggyengébb tagja volt a brazil, aki olyan amatőr technikai és taktikai hibákat vétett, melyre már nagyon régen láttunk példát tőle. Néhány bokaszaggató csel azért még így is kifért a csövön, de ez most nagyon-nagyon sovány vigasz. A védekezéshez lényegében semmit sem tett hozzá, éppen ezért fel is tolta őt Zidane középpályásnak a második félidőben. Nem lennék meglepve, ha kiderülne, hogy súlyfelesleg van rajta. További érdekesség vele kapcsolatban, hogy 29 (!!!!!) alkalommal veszített labdát a meccset, ezzel új egyéni „csúcsot” beállítva.
Az olvasók pontszáma: 4,27

Casemiro (5,5)
Ezen az estén ő volt a legambivalensebb játékos: brutális mennyiségű szerelés és tisztázás ékeskedik a neve mellett, ugyanakkor olyan alapvető pozicionálási hibákat vétett, melyek 2017 októbere előtt egyáltalán nem voltak jellemzően a játékára. Gyakran helyezkedik túlságosan mélyen (szinte már Ramosék vonalában), emberhátrányos szituációban hagyva ezzel Kroost vagy Lukitát. Az Alli második góljánál bemutatott különszáma pedig remek példa arra, hogy néha többet lehetne elérni ésszel, mint erővel.
Az olvasók pontszáma: 4,81
Toni Kroos (4,5)
Az általában egy sziklafal nyugodtságával, stabilitásával játszó németen is látszik, hogy valami nem oké a csapatban. Rengeteg passzt ront, az íveléseit általában már a legelső ember kifejeli, és habár becsülettel dolgozik a pálya középén, a támadásokhoz lényegében egyáltalán nem tud hozzátenni. Az ő gyengélkedése a legnagyobb bizonyíték arra, hogy itt bizony csapatszintű problémáról kell beszélnünk.
Az olvasók pontszáma: 4,68
Luka Modrić (5,5)
Német kollégájához hasonlóan a horvát varázsló sincsen kirobbanó formában. Gyakran hoz rossz döntéseket, és ami igazán zavaró vele kapcsolatban, hogy egyrészt nem hajlandó átlövésekkel próbálkozni, pedig a technikája bőven megvan hozzá, másrészt nagyon ritkán keresi a mélységi passzlehetőségeket. Kár.
Az olvasók pontszáma: 5,02
Isco (6)
A Girona elleni bajnokival ellentétben most nem tudott a csapat vezérévé válni, de nem hiszem, hogy az őt ért kritikák jogosak lennének. Néhány helyzetben talán valóban kiugrathatta volna Ronaldót, de csak emiatt nem fogom negatívan értékelni a teljesítményét. Ezen kívül legtöbbször még azt olvastam vele kapcsolatban, hogy a cseleivel lassítja a játékot. Való igaz, nem játszik célfutballt és nem lehet minden mozdulatát hasznosnak bélyegezni, de ne felejtsük el az örök érvényű mondást: csak az hibázik, aki dolgozik. Azaz inkább legyen a csapatban egy Isco, aki felvállalja a párharcokat és a váratlan megoldásokat, mint egy olyan középpályás, aki mindig csak a biztos („alibi”) megoldást választja. A meccsen egyébként három kulcspasszig jutott.
Az olvasók pontszáma: 6,38
Cristiano Ronaldo (6)
A mérkőzés első harminc percét a leshatáron töltötte integetéssel, aztán rájött, hogy sokkal célravezetőbb visszalépni a labdákért. Érthetetlen számomra, hogy miért nem teszi meg ezt gyakrabban, mert a közhiedelemmel ellentétben nagyon jól tudja szervezni a játékot, és azt se felejtsük el, hogy ő már csak lendületből képes megverni a védőjét, ehhez pedig területre van szüksége. A meccshez sokkal többet is hozzátehetett volna, ha képes értékesíteni a többi helyzetét (vagy ha nincs rosszkor rossz helyen Ramos lövésénél), de még így is felfelé lógott ki a csapatból, melyhez természetesen a becsületgólja is nagyban hozzájárult.
Az olvasók pontszáma: 5,78

Karim Benzema (5)
Mit is írhatnék? Egyáltalán nem játszott rosszul, még úgy sem, hogy kizárólag Cristianónak hajlandó passzolni. A letámadáshoz továbbra sem tesz hozzá érdemben, de tagadhatatlan, hogy komoly munkát végzett a játékszervezésben, és több alkalommal is remekül nyert párharcot. A csapat egyik fő problémáját én továbbra is abban látom, hogy amikor összesen két támadó van a pályán, akkor egyszerűen nem fér bele, hogy az egyikük évek óta be van oltva a góllövés ellen. A csapat egyszerűen gólképtelen, ebben a helyzetben pedig a lényegesebb gyengébb képességekkel rendelkező, de a góllövéshez jobban értő Mayoral talán nagyobb hasznára válhatna a csapatnak.
Az olvasók pontszáma: 3,61
Cserejátékosok
Marco Asensio (6)
Túl sok konkrétum nem fűződik a nevéhez, de voltak szép megmozdulásai.
Az olvasók pontszáma: 5,53
Borja Mayoral (5)
Érkezése után jelentősen feljavult a támadójáték, ám ő maga összesen háromszor ért labdába.
Az olvasók pontszáma: 4,74
Theo Hernández (–)
Késői csere, a mérkőzéshez érdemben nem tudott hozzátenni.
Edzői teljesítmény
Zinédine Zidane (4)
Mindennemű elképzelés nélkül küldte pályára a játékosokat, az ellenfélből pedig láthatóan nem készült fel. Én már a kezdőcsapat kihirdetésekor is fogtam a fejem. Ez megint egy kicsit az utólagos okoskodás esete, de miért nem lehet lehetőséget adni Ceballosnak? Miért nem lehet padra ültetni az elkényelmesedett sztárokat, és berakni az olyan sikeréhes fiatalokat, mint Theo vagy Mayoral? Ezt nem csak a Spurs-féle meccs mondatja velem, hanem többek között a Girona elleni is. Zidane neve már összeforrt a rotálással, mégis, csak akkor bízik a fiatalokban, ha kényszerhelyzetben van (pl. Carvajal sérülése). Ne éljünk álomvilágban, Real Madrid ide vagy oda, a labdarúgók többsége nem fogja szó nélkül tűrni ezt az indokolatlan padoztatást éveken keresztül. Kovačićnál (aki most aranyat érhetne…) jobb példát keresve sem találhatnánk erre, akinek már rég a kezdőcsapatban kellene eltöltenie a szezon felét, független attól, hogy jelenleg sérüléssel bajlódik. Visszatérve Zidane-ra, Asensio és Mayoral beállítása remek döntésnek bizonyult, még ha a 72. percig is kellett rá várni, de a harmadik cseréjénél ismét öregedtem néhány évet. Miért nem lehet a brutálisan gyengélkedő Marcelo helyére behozni Theót? Egyszerűen nem értem. Mindent összevetve, szerintem nyáron egyedül ott hibázott a stáb, hogy nem pótolták érdemben a távozó támadókat. Ha lenne egy kegyetlen gólvágó a csapatban, aki adott esetben akár még a hátára is tudja venni a többieket, akkor nem 20 ponttal állnánk a bajnokságban. A hibáitól függetlenül én továbbra is töretlenül bízok Zidane-ban, mert az ő menesztése az utóbbi 10 év legnagyobb hülyesége lenne, de most már az asztalra kell csapni, mert ez a helyzet méltatlan a Real Madrid címeréhez. És jó lenne véget venni ennek az ívelgetős borzalomnak is.
Az olvasók pontszáma: 3,26
Angol pletykák szeri…
Angol pletykák szerint Jürgen Klopp elégedetlen a Liverpool jelenlegi hálóőreivel, és arra kérte klubjának vezetőségét, hogy a nyár folyamán szerződtessenek egy új portást. Legfőbb kiszemeltje nem más, mint Keylor Navas.
Cristiano: A mostani keret sem rosszabb, mint a tavalyi, de talán tapasztalatlanabb
Cristiano Ronaldo
A csapat állapota: „Nyilvánvalóan rossz úton járunk, de még nagyon a szezon elején vagyunk és bőven van idő a változtatásra. Nem vagyunk hozzászokva a vereségekhez, ezért nehéz feldolgozni a ma esti végeredményt, de minden csapat életében vannak nehezebb időszakok. Mi sem lehetünk mindig győztesek. Nem látok okot arra, hogy ne legyünk magabiztosak a továbbiakban. Azt gondolom, hogy a végeredmény nem feltétlenül tükrözi a játék képét. Nekünk is sok gólszerzési lehetőségünk volt.”
Kritikák: „Ha nem nyersz, akkor megjelennek a kritikus hangok, ilyen egyszerű. Ami engem illet, mindig kiállok a csapattársaim mellett, és ahogy mondtam, nem látok okot a pánikra. Frusztráltság a pályán? Természetesen én is idegessé válok, ha a dolgok nem úgy alakulnak, ahogy szeretném.”
Zidane: „Ami az öltözőben történik, az ott is marad. Mindannyian nyugodtak vagyunk a jövőjét illetően.”
Gólok: „Egyáltalán nem aggódom emiatt. Egy játékos nem csak akkor teljesíthet jól, ha gólokat szerez, még egy támadó sem. Aki aggódik, az keressen rá a Google-ban a megmozdulásaimból összevágott videókra.”
Gödör: „Sorozatban két BL-t nyertünk és már idén sem maradunk trófea nélkül a szuperkupák megnyerése után. Bevallom, nem most vagyunk a legjobb formánkban, változtatásokra van szükség, de ahogy mondtam, a futballban nem lehetsz mindig győztes. Egy ilyen nap után az a legfontosabb, hogy pozitív tudj maradni.”
Jövő: „Négy év van hátra a jelenlegi szerződésemből. Ez bőven elég számomra, nem szeretnék újabb megállapodást a klubbal.”
Keret: „A most nyáron érkezett játékosok hatalmas potenciált képviselnek, de az olyan labdarúgók, mint James, Morata vagy Pepe erősebbé tették a csapatot. Ez nem lehet kifogás, de Carvajalra, Bale-re és a csapat többi tagjára is szükségünk lenne a sikerekhez. A mostani keret nem rosszabb, mint a tavalyi, de talán tapasztalatlanabb.”

Luka Modrić
Vereség: „Őszintén szólva váratlanul ért minket ez a vereség, de ilyen a futball: egyszer fent, utána pedig lent. A Tottenham megérdemelte a három pontot, sokkal jobbak voltak nálunk. Meg kell találnunk a megoldást a problémáinkra. Biztos vagyok abban, hogy ez sikerülni fog.”
Probléma: „Nem gondolom, hogy erőnléti okok állnak a gyenge teljesítmény mögött, mert jó formában vagyunk. Az a gond, hogy nem tudunk a képességeinkhez mérten játszani, ahogy tettük azt néhány egy-két hónappal ezelőtt. Össze kell tartanunk, katasztrófa azért még nem történt. Jól tudjuk, hogy ha a Real Madrid szenved vereséget, az sokkal nagyobb figyelmet kap, mint más együttesek esetében. Fájó ez a vereség, egyáltalán nem vagyunk boldogok, de nem ez az első csalódást keltő eredmény a madridi pályafutásom alatt. Be fogjuk bizonyítani, hogy végül mindig a Real Madrid győz. Fogunk mi még úgy futballozni, mint Cardiffban.”

Sergio Ramos
„Azt gondolom, hogy az eredmény megtévesztő. Nem szeretném kisebbíteni a Tottenham érdemeit, és azt is megértem, hogy sok ember szerint most a pesszimizmusnak jött el az ideje, de a Real Madrid vissza fog térni, ahogy mindig. Természetesen nem azért utaztunk Angliába, hogy vesztesként hagyjuk el a pályát, de a sokéves tapasztalatom azt mondatja velem, hogy nyugodtnak kell maradnunk. Még mindig életben vagyunk. Egyéni hibák? Egyetlen játékos sem hibáztatható a mai vereségért, kollektívan nyújtottunk rossz teljesítményt.”

Nacho
Értékelés: „Kemény meccs volt, a Spurs nagyon jól használta ki a helyzeteit. A második játékrészben jobbak voltunk náluk, ebből a szempontból szerencsétlen időpontban szerezték meg a második góljukat, mert azzal megtörténik a lendületünket. Talán megérdemeltük a vereséget. Természetesen ideges vagyok, nagyon rossz volt átélni ezt.”
Defenzív munka: „Egyáltalán nem lett rosszabb a csapat védekezésbeli teljesítménye azután sem, hogy átálltunk a háromvédős rendszerre, de összességében valóban túl sok hibát követtünk el.”
Hozzáállás: „A Girona ellen talán valóban kényelmesen futballoztunk, de ma nem. Az emberek kritizálhatnak minket, de nem mondhatják, hogy nem akartuk a győzelmet. Sosem kellemes dolog három gólt kapni, különösen egy védő számára, de nem az akarással volt a gond.”
Orvosság: „Csak a kemény munka javíthat a helyzeten. A Tottenham egy nagyszerű csapat, és még semmi sincsen veszve. Felemelt fejjel kell tennünk a dolgunkat. Mi vagyunk a Real Madrid.”
Zidane: A Tottenham volt a jobb csapat
Értékelés: „El kell fogadnunk, hogy ma nem mi voltunk a jobb csapat. Azt gondolom, hogy összességében nem nyújtottunk rossz teljesítményt. Voltak helyzeteink, de nem sikerült gólra váltanunk őket – ahogy az már sokszor történt az elmúlt időszakban. Nem mondanám, hogy erőnléti problémáink vannak. Egyesek talán fittebbek másoknál, de nincs ezzel gond. Egy elvesztett meccs után sosem könnyű kijönni a morális gödörből, két vereség után pedig még nehezebb lesz. Világos, hogy nagyobb százalékban kell kihasználnunk a helyzeteinket.”

Gólképtelenség: „Nem mondanám, hogy képtelenek vagyunk gólt szerezni. Vannak olyan időszakai egy idénynek, amikor minden helyzetünkből sikerült betalálni, máskor pedig tíz lehetőség is kell egyetlen gólhoz. A Tottenham a pálya minden területén jobb teljesítményt nyújtott, mint mi. Voltak helyzeteink, de ők időközben háromszor is bevették a kapunkat, ez pedig eldöntötte a dolgok alakulását.”
Tottenham: „Bármelyik csapat megnyerheti a Bajnokok Ligáját, így nyilvánvalóan a Tottenham is.”
Öltözői hangulat: „Nem vagyunk boldogok. Ha az élet citrommal kínál, akkor nem tehetsz mást, bele kell harapnod. Ez egy kemény meccs volt számunkra mentális szempontból. Változtatnunk kell a dolgokon, de ez az együttes csupa bajnokból áll, és még bőven van időnk jobb formába lendülni. Pontosan ezt fogjuk tenni.”