Gy. András
VIDEO – Marcelo: 23 trófea a Real Madriddal
Marcelo tovább írja történelmét a Real Madriddal. A blancók kapitánya 23. trófeáját nyerte meg az Athletic Bilbao elleni Spanyol Szuperkupa-döntőben a szaúdi King Fahd Stadionban, így beérte a klub rekorderét, a szintén 23 trófeával rendelkező legendát, Gentót. A brazil védő 4 Bajnokok Ligáját, 4 klubvilágbajnokságot, 3 UEFA-szuperkupát, 5 spanyol bajnoki címet, 2 Király-kupát és 5 Spanyol Szuperkupát nyert a blancókkal.
Marcelo jó ideje túl van már 500. madridi meccsén, jelenleg 536 találkozónál jár, ami rajta kívül csak 13 játékosnak sikerült a blancók színeiben. A kapitány jelenleg 16. idényét tölti a klubnál, ezzel pedig a legtöbb idénnyel rendelkező külföldi játékossá vált a klub történetében.
Florentino Pérez: Modrić újra esélyes lesz az Aranylabdára
„Ugyanolyan vagyok mint bármelyik másik madridista. Nagyon örülök, hogy megnyertük az első trófeánkat az idényben, és annak is, hogy ilyen jól kezdtük a idényt. Megváltoztak a dolgok az új edzővel és az új emberekkel. Elégedettek vagyunk.”
„Mindig mindent meg akarunk nyerni. A régiek ezt tanították nekünk. Tavaly volt 60 éve, hogy a Real Madrid tagja vagyok, így neveltek fel minket az elődjeink. Nagyon boldog vagyok, hogy megnyertük az idény első kupáját.”
„Rengeteget jelent az, hogy megnyertük ezt a trófeát. Eszközöltünk néhány változtatást, most egy új szakaszban vagyunk egy edzővel, aki nagyon jól ismer minket. A védelemben is voltak változások, az eredmények pedig eddig kiválóak. Örülünk és optimisták vagyunk, mivel új irányba álltunk, győzni akartunk.”
„Eddig jól megy minden. Így kell folytatnunk tovább, ugyanezzel az intenzitással és nem kiengedve, mivel ha ezt tesszük, a dolgok megváltoznak. Nagyon elégedett vagyok azzal, amit az idényben eddig elértünk.”

„Ez egy tipikus Spanyol Szuperkupa mérkőzés volt, két olyan csapattal, amelyek nyerni akartak. Szeretnék gratulálni az Athletic-nek, amiért jól játszottak.”
„Egy olyan Real Madrid történelemből jövök, amelynek alapjait Santiago Bernabéu fektette le, és minden, amit teszünk, azzal az a célunk, hogy folytassuk azon az úton, amelyet ő mutatott nekünk.”
„Marcelo egy nagyszerű játékos, a Real Madrid legendája. 18 évesen érkezett, világklasszis játékossá vált. Nagyon örülök, hogy ilyen nagy szeretettel üdvözölték a szurkolók a stadionban, ahol az emberek olyan sokat tudnak a futballról, ahol ilyen sok a madridista.”
„Nem szeretnék túlzásokba esni, de Courtois és Modrić a legjobbak a posztjukon. Itt van nálunk a legjobb kapus és Modrić pedig olyan formában van, hogy versenyben lesz a következő Aranylabdáért.”
„A Madrid egy világhírű klub, bárhová is megy, ott rengeteg madridista van. Ez nem miattam van, hanem a klub történelme miatt. A futball globális sportág, mi vagyunk a legnépszerűbbek a világon. Örülünk, hiszen továbbra is elégedettséggel tölthetjük el a szurkolóinkat.”
„Szeretném megragadni ezt az alkalmat, hogy megemlítsem, milyen kiváló fogadtatásban részesültünk itt, és milyen remekül megszervezte a tornát a szövetség. Minden csodálatosan zajlott, ráadásul még nyertünk is. Szeretném azt is elmondani, hogy ez egy nagyszerű hét volt a spanyol futball számára, amit nemzetközi szinten is mindenki láthatott. Egész héten igazi futball-hangulat volt. Meleg fogadtatásban részesültünk a szaúdi szurkolók által, úgy játszottunk itt, mintha otthon lennénk. Nem bánnám, ha vissza kellene térnünk. A helyi szurkolók csodásak voltak.”
„A büntetők? Sosem beszélek a bírókról. Ha megadták őket, akkor biztosan azok is voltak.”
Marcelino: A Madrid megérdemelten lett bajnok
„Erősebben kell visszatérnünk. Bátran harcoltunk a LaLiga legjobb csapatai ellen. Most a LaLiga legjobbja és Európa egyik legjobbja ellen küzdöttünk. Nem veszíthetjük el a hitünket, nem hagyhatjuk, hogy a csapatmorál lezuhanjon.”
„Szomorú, hogy kikaptunk, hiszen egy mérkőzésre voltunk arról, hogy megvédjük a címünket, de büszkék vagyunk a játékosainkra.”
„Nagyon jó meccset játszottak, mi pedig nem voltunk kellően szervezettek bizonyos pillanatokban. Az első félidő végén bekaptuk az első gólt, amit egy nagyszerű játékos szerzett, pontosan akkor, amikor a kezünkben volt az irányítás a szünet előtti percekben és úgy tűnt, hogy döntetlennel vonulunk az öltözőbe.”
a kép forrása: YouTube screenshot (Athletic Club)
„A második félidőben a büntetőjük nagyon megnehezítette a helyzetünket. Próbáltuk csökkenteni a hátrányt, becsülettel küzdöttünk, de nem volt szerencsénk Raúl García tizenegyesénél, ezt követően pedig már nem maradt elég időnk az emberelőny kihasználására.”
„Hiányzott a játékunkból a mélység, különösen az első félidőben, nem igazán okoztunk veszélyt a kapujuk előtt, és bár ők sem dolgoztak ki túl sok helyzetet, azokkal az egyéni és csapatszintű kvalitásokkal, amikkel rendelkeznek, előfordul az, ami megtörtént. Egy gyors támadás, miközben letámadtuk őket, egy tökéletes befejezés tőlük, a második gól pedig… De ez van.”
„A Real Madrid megérdemelten lett bajnok, de az nekünk köszönhető, hogy nem tudtak jobban kibontakozni. Nem tudtak fölénk nőni, nem volt sok helyzetük, a meccs végén jobban játszottunk, senki nem tudja, mi történt volna, ha berúgjuk a tizenegyest, de kihagytuk.”
„Úgy gondolom, hogy Yeray esete nem volt büntető. Többször is megnéztem a lassítást. Az én véleményem azonban nem sokat számít, a VAR azt mondta, hogy büntető.”
„Gyorsan össze kell szednünk magunkat, sűrű a naptár, csütörtökön egy újabb csodás meccs vár ránk a San Mamésben, ezúttal a Barcelona ellen.”
Beszámoló: Athletic Bilbao – Real Madrid (0-2): Megvan az idény első trófeája!
Miután legyőzték a Barcelonát az elődöntőben, a fináléban végig domináltak a Spanyol Szuperkupa címvédője ellen a King Fahd Stadionban.
A kezdőcsapatban Rodrygo kapott lehetőséget a sérült Asensio helyén, a brazil pedig maximálisan ki is használta azt. Az első pillanattól kezdve problémákat okozott Mikel Balenziagának. Bekerült a kezdőcsapatba Alaba is, akivel kapcsolatosan előzetesen számítani lehetett arra, hogy sérülés miatt kihagyja majd a döntőt.
A találkozó első pillanatától látható volt, hogy a Real Madrid uralja a játékot, a blancók akarata érvényesül. A Madrid többször is közel került a vezetéshez, érezhető volt, hogy benne van a levegőben az előny megszerzése.

Rodrygo először Benzemának készítette le a labdát lövésre, ami aztán kicsivel elkerülte a kaput, majd a 37. percben több baszk védő gyűrűjében gólpasszt adott Modrićnak, aki a tizenhatos vonala mellől lőtte meg a vezetést jelentő gólt a blancóknak. 0-1. Ez volt a horvát első találata az idényben.
Az Athletic oldaláról Sancet előtt adódott lehetőség a félidő vége előtt, a játékos nagyszerűen rázta le magáról a védőit, majd a kapura tekert, ám lövése kicsivel elkerülte a kaput. De a baszkoknak ezen kívül nem sok helyzetük volt az egész mérkőzésen.
Bár Marcelino pályára küldte a második félidőre az Atlético elleni meccset megfordító Nico Williamset, a második játékrészt is a Real Madrid kezdte jobban, és az előnyüket is növelni tudták. Karim Benzema lövését Yeray blokkolta, a VAR pedig jelezte a játékvezetőnek, hogy vizsgálja meg az esetet, mert kezezés történt. A felvételek megtekintése után a sípmester a büntetőpontra mutatott, Benzema pedig nem hibázott, magabiztosan értékesítette a tizenegyest. 0-2.
Az Athletic nem adta fel, próbált helyzeteket kialakítani, de még úgy sem tudott igazán nagy veszélyt jelenteni a Madrid kapujára, hogy a kétgólos előny birtokában a blancók láthatóan kiengedtek. Ezzel aztán némileg meg is nehezítették saját dolgukat, hiszen a 87. percben a Bilbao is tizenegyeshez jutott. Ezúttal Militão blokkolt kézzel egy lövést, az esetről készült felvételek megvizsgálása után pedig a játékvezető nem csak büntetőt ítélt, de azonnali piroslappal ki is állította a brazilt.
Courtois azonban szintén letette névjegyét a döntőben, hiszen Raúl García büntetőjét bravúrral védeni tudta. A belga óriás a lábával nyúlt vissza a labdáért, amely így nem jutott be a kapuba. Ezt követően érdemi esemény már nem történt a mérkőzésen, a blancók teljesen megérdemelten nyerték a találkozót és elhódították a kupát. A Real Madrid a Spanyol Szuperkupa győztese!
Beharangozó: Athletic Bilbao – Real Madrid: Minden tekintet a döntőre irányul
A Real Madridnak esélye van megnyerni az idény első kupáját ma este, amikor pályára lép az Athletic Bilbao ellen a Spanyol Szuperkupa döntőjében. Ancelotti fiai azt remélik, hogy a klub történetében tizenkettedik alkalommal magasba emelhetik ezt a trófeát.
A Madrid a Barcelona szerdai legyőzésével (vagy ha úgy tetszik az ő büszke vereségükkel) jutott be a döntőbe. Vini Jr., Benzema és Valverde góljai elégnek bizonyultak a győzelemhez, utóbbi játékos ráadásul a 2020-as döntő után ismét kulcsfontosságúnak bizonyult. Marcelino csapata pedig az Atlético Madridot búcsúztatta egy látványos fordítás után.

„Egy döntőben lenni mindig különleges, a Real Madriddal pedig még inkább” – mondta Ancelotti a mérkőzés előtti sajtótájékoztatón. Rajta kívül madridi oldalról még Thibaut Courtois nyilatkozott a sajtónak, aki elmondta, hogy a csapat éhes a sikerre. Carvajal biztosan kihagyja a meccset, mivel pozitív koronavírus tesztet produkált, de Alaba, Vallejo és Asensio játéka is kétséges.
Az elhalasztott meccsekkel tarkított naptár miatt végül a Madrid másfél hónapon belül harmadszor találkozik az Athletic Bilbao együttesével. A madridisták a legutóbbi két meccset megnyerték (1-0 és 1-2). A blancók mindhárom gólját Karim Benzema lőtte, aki ebben az idényben jelenleg 23 találatnál jár, és aki azt reméli, hogy ma este tovább növelheti találatai számát és trófeához segíti csapatát.
Marcelino mester szerint a baszkoknak jó esélyük van a győzelemre, és apróságokon múlt, hogy az előző két találkozó sem másként végződött. A játékosok közül Muniain nyilatkozott a mérkőzés előtt, aki biztosította a szurkolókat arról, hogy a csapatuk mindent meg fog tenni a győzelemért.
Courtois: Reméljük, holnap megnyerjük az idény első trófeáját
„Ez egy újabb döntő. Sok játékos van a keretünkben, akik hozzászoktak a döntőkön való szerepléshez, én pedig remélem, hogy ez segíteni fog nekünk a mérkőzés megnyerésében. Egy olyan csapat ellen játszunk, amely három döntőben is szerepelt tavaly, de szerintem a bennünk rejlő kvalitások miatt nyerni fogunk.”
„Tudjuk, hogy az edző motiválni fog minket a holnapi meccs előtt. Mindenki tudja, hogy ez egy döntő, nyerni akarunk, nincs szükségünk extra motivációra, hiszen tudjuk, hogy egy trófeáért játszunk. Nem nyertünk semmit az előző idényben, éhesek vagyunk a sikerre. Ez egy döntő, nem érdekel minket, hogy ki az ellenfél. Megérdemlik, hogy itt legyenek, mi pedig kész vagyunk pályára lépni bárki ellen. Erős csapatuk van, nehéz meccs lesz. Ez egy nagyszerű stadion, remek a hangulat, reméljük, hogy boldoggá tehetjük a madridistákat.”
„Nem gondolom, hogy kontrázó csapat lennénk. Egy olyan csapat vagyunk, aki ezt is tudja. Ha meg kell tartanunk a labdát, meg tudjuk tenni. Mindig az ellenféltől függ, hogy mit teszünk. Gyakran játszunk hátulról, engem is bevonnak, megpróbáljuk kipasszolni őket. Aztán vannak meccsek, amelyeken kissé többet védekezünk, és ha olyan srácok vannak elöl, mint Vini Jr. és Benzema, akkor lehet kontrákta építeni. Minden csapat az erősségeire épít, mi tudunk támadni és védekezni is, ha ezt kérik tőlünk.”

„Én boldog vagyok, bárki is van előttem a védelemben. Varane és Ramos a Real Madrid legendái, mindent megnyertek a csapattal, hihetetlenek. Most továbbléptek, nálunk pedig remek párosok alakulnak a Militão, Nacho, Alaba hármasból.”
„Még mindig kevés gólt kapunk, jól védekezünk, jól érzem magam mögöttük, a pályán mindig megmutatják, hogy milyen jók, én pedig remélem, hogy holnap ismét egy jó védekező játékot mutatunk be, ami hozzásegít minket a győzelemhez.”
„A stadion fényei halványabbak mint otthon, nem annyira jók a fényviszonyok, mint Spanyolországban. Hozzá kell szokni, más.”
„Hazard még mindig keményen dolgozik az edzéseken, az edző döntése, hogy ki játszik, ez pedig nem könnyű feladat. Vini Jr. az egyik oldalon, a másikon pedig több opció is van. Megmutatta, hogy ő is a keretünk tagja, ha pedig holnap játékra hívják, 100%-ot fog adni és segít nekünk győzni.”
„Vini egy fiatal srác, aki folyamatosan javul ahogy idősödik és nő az önbizalma. Annyi kellett neki, hogy elkezdjen gólokat lőni és mentálisan kicsit felszabadultabb legyen, de az edzéseken mindig betalált. Hihetetlen kvalitásokkal bír, ebben az idényben nagyon elkapta a fonalat. A Barcelona ellen az első helyzetéből betalált a minap, pedig nem volt egy könnyű helyzet. Sokat segít nekünk, a csapat pedig elégedett azzal, ahogy segít megnyerni a meccseket.”
„A rögzített helyzetek is kulcsfontosságúak, hiszen szögletből is lőhetsz gólt és előnyhöz juthatsz. Ebben az idényben máshogy állunk fel a szabadrúgásoknál, még szoknunk kell ezt, de jó munkát végzünk. Az Athletic elleni hazai meccsen szenvedtünk korábban, de a San Mamésben már jól teljesítettünk. Holnap nagyon figyelnünk kell a rögzített helyzeteknél, így elkerülhetjük a gólt.”
„Az, hogy ilyen sokszor játszunk egymás ellen, csak annyit eredményez, hogy jobban ismerjük egymást, hiszen nemrég találkoztunk, de minden meccs más, a holnapi pedig nem olyan lesz, mint az előzőek voltak. Az Elche elleni kupameccs is más lesz mint a bajnoki. Minden meccsre koncentrálunk.”
„Raúl Garciát már nagyon rég óta ismerem, a mai napig kapcsolatban vagyok vele és a családjával. Sokszor beszélünk, holnap találkozom vele és remélem, hogy sikerül őt megakadályozni a góllövésben.”
„Számomra a legnagyobb meccs a változás szempontjából a Galatasaray elleni idegenbeli volt, ahol nyertünk 0-1-re, amikor volt néhány nagy védésem az első félidőben, utána pedig jó sorozatunk volt. Egy kupa megnyerése egy jó kapusteljesítménnyel és kapott gól nélkül nagy dolog, de az előző idényben is jók voltunk, mégsem nyertünk kupát. Remélem, hogy folytatni tudom a jó formát, de ezúttal trófeákkal. Keményen dolgozom ezért, megpróbálok jobbá válni. Reméljük, hogy holnap megszerezzük az idény első kupáját.”
Iker Muniain: Újra meg akarjuk nyerni ezt a trófeát
„Mindig nehéz a Real Madrid ellen játszani, mivel meghatározó játékosaik vannak és a keretük rendkívül minőségi.”
„Azonban tavaly már megnyertük ezt a kupát, most pedig szeretnénk a lehető legtöbbet kihozni ebből az új lehetőségből. Az Athletic már hosszú idő óta nem játszott döntőt a Real Madrid ellen, alig várjuk, hogy pályára lépjünk. Újra a magasba akarjuk emelni a trófeát.”
„Az ambíciók és a sikeréhség tekintetében mondhatjuk, hogy talán előnyben vagyunk.”
A kép forrása: YouTube screenshot (Athletic Club)
„Decemberben kétszer is találkoztunk velük, gyors egymásutánban. Felnőttünk a feladathoz, jól játszottunk. Mindkét meccset megnyerhettük volna.”
„Egy ki-ki meccsen bármi megtörténhet.”
„Egyértelmű, hogy ez egy fontos nap lesz. Egy nagy mérkőzés, ahol egy trófea a tét.”
„A játékosoknak, a klubnak és a szurkolóknak is izgalmas lesz ez a nap. Tudom, hogy minden szurkolónk közelről követi majd az eseményeket. Minden tőlünk telhetőt meg fogunk tenni annak érdekében, hogy büszkévé tegyük őket.”
Marcelino: Van esélyünk a győzelemre
„Büszkének kell lennünk erre a csapatra. Igazi csapat vagyunk, a szó minden értelmében. A munkánk alapja is ez, csapatként akarjuk megmutatni a bennünk rejlő potenciált.”
„Az, hogy ez a klub, egy különleges filozófiával ebben a globalizált futballvilágban versenyképes tud lenni a sportág legnagyszerűbb kereteivel szemben, elismerést érdemel.”
„A klubunknak ki kell élveznie ezt a nagyszerű pillanatot.”
„Itt vagyunk a döntőben és csak a győzelemre gondolunk. Elszántan és ambiciózusan fogunk játszani. Pozitív, optimista és ambiciózus vagyok, hiszen a játékosaim miatt így érzem magam. A játékosok szellemisége és morálja lehetővé teszi majd számukra, hogy túllendüljenek a fáradtságon és apróbb fájdalmakon.”
„Nehéz minket megverni. A korábbi tapasztalataink azt mutatják, hogy van esélyünk a győzelemre.”
„Erős csapatuk van. A legjobbunkat kell nyújtanunk, biztosítanunk kell, hogy elkerüljük a bekapott gólt.”
„Itt vagyunk a döntőben, nem számítanak a múlt eseményei. Mindent bele fogunk adni, győzni akarunk, annak ellenére is, hogy tudjuk, mennyire nehéz dolgunk lesz.”
„A Barca más stílusban futballozik mint mi. A mi kontráink veszélyes fegyverek. A San Mamésben a Madrid nem okozott sok veszélyt a kapunk előtt. Megpróbálunk hatékonyak lenni és megismételni azt a teljesítményt. A futballt az apró részletek határozzák meg, remélhetőleg most ezek a mi oldalunkra döntik a mérleg nyelvét.”
„Ebben az idényben a Real Madrid többet használja a kontrákat. Nehezebb ellenük kontrázni is.”
„A Madrid jól kezdte az előző meccset. Hat perc alatt megbüntettek minket a San Mamésben. El kell kerülnünk ezeket a helyzeteket. Magas szinten kell teljesítenünk, hogy ne kapjunk gólt.”
„Az Atlético elleni meccset nagy energiák befektetésével fordítottuk meg. A legmagasabb szinten kell játszanunk a győzelemhez.”
