Gy. András

8872 cikk
1997, Roberto Carlos, Šuker, Mijatović, Raúl, habfehér mez, azóta szerelem. És ez már így is marad. 2008 óta vagyok a magyar madridista szurkolói közösség aktív részese hírszerkesztőként, 2009-ben alapító tagja voltam a Real Madrid Magyar Szurkolói Egyesületnek, amelynek jelenleg is alelnöke vagyok, 2011-ben pedig a penamadridista.hu megalapításának is részese lehettem, amire azóta is nagy büszkeséggel gondolok. Mindörökké Real Madrid!
Tovább

VIDEÓ – Összefoglaló: Granada – Real Madrid (1-4)

Tovább

Beszámoló: Granada – Real Madrid (1-4): Magabiztos győzelem andalúziában

A kezdőcsapatban Ancelotti Nachónak szavazott bizalmat a védelem közepén David Alaba párjaként, Asensio pedig a támadósorban kapott lehetőséget Benzema és Vinícius mellett. Ancelotti döntése hamar kifizetődött, hiszen Asensio korán megszerezte a vezetést csapatának, miután Vinícius labdaszerzését követően Kroostól kapott tökéletes indítást, hogy aztán Germán Sánchezt maga mögött hagyva a kapuba lőjön. 0-1.

A néhány perccel később érkező második madridi találatban is vastagon benne volt Toni Kroos, aki miután Modriccsal játszott össze, remekül passzolt középre Nachónak, aki egy nagyszerű bokamozdulattal küldte a labdát védhetetlenül a hálóba. 0-2.

A Granada azonban nem adta fel, és nem sokkal ezután szépíteni tudott. Viníciust állították meg egy meglehetősen furcsa szituációban (a bíró szerint nem szabálytalanul), majd azonnal kapura törtek, Suárez lövése pedig megpattanva Nachón és ezzel teljesen tehetetlenné téve Courtoist a kapuban kötött ki. 1-2. [A Vini-esetről csak zárójelben annyit, hogy a Barcelona tegnap este egy ilyen szituációban büntetőt kapott, aminek köszönhetően a mérkőzést meg is nyerte.]

Modric és Vini

A szünet után a Real Madrid továbbra is irányította a meccset, így hamar visszaállt a kétgólos különbség. Egy remek kontratámadás végén Benzema ment el a jobb szélen, bevárta a bal oldalon érkező Modrićot, akit egy remek passzal ugratott ki, a horvát pedig a középen teljesen üresen álló Vini elé tálalt. A brazil nem hibázott, így megszerezte csapata harmadik találatát. 1-3.

Ha a Granadában meg is volt a remény, az nagyon gyorsan elszállt, amikor Monchu teljesen szándékosan, a labdát nem is keresve letarolta Viníciust, aki csak azért úszta meg sérülés nélkül (és mosolyogva) az esetet, mert időben felugrott a levegőbe. A bíró annak ellenére is azonnali pirossal „jutalmazta” a mozdulatot, hogy a Granada játékosának már volt egy sárga lapja. Ezt követően aztán a Granada (érthetetlen módon) reklamáló edzőjét, Robert Morenót is kiállította a bíró.

Ancelotti jól felismerte a helyzetet, hogy Viníciust le kell hoznia a pályáról a sérülés elkerülése érdekében, így pályára lépett Rodrygo. Az emberelőny és a vezetés következtében aztán a Real Madridnak lehetősége volt arra, hogy remek játékkal szórakoztassa szurkolóit, aminek hamar meg is lett az eredménye. Casemiro nagyszerűen vette észre a középen kiugró Mendy-t, és egy tűpontos passzal kihagyhatatlan helyzetbe hozta francia csapattársát, aki nem is hibázott, és meglőtte csapata 4. gólját. 1-4.

Ancelotti aztán Iscót, Luka Jovićot és Camavingát is pályára küldte az utolsó tíz percre, Modrić, Benzema és Kroos helyére, akik így kaptak egy kis pihenőt a találkozó végére. Ezt követően aztán Alaba helyére még beállt Vallejo, a végeredmény már nem változott, így a blancók 3 ponttal a zsebükben térhetnek vissza Madridba.

Tovább

Szerintünk – avagy jósol a szerkesztőség (Granada – Real Madrid)

Gergő szerint:

Courtois – Carvajal, Militão, Alaba, Mendy – Casemiro, Kroos, Modrić – Vini Jr., Asensio, Benzema

Jázon szerint:

Courtois – Carvajal, Militão, Alaba, Marcelo – Casemiro, Kroos, Modrić – Vini Jr., Benzema, Rodrygo

Pisti szerint:

Courtois – Carvajal, Militão, Alaba, Mendy – Casemiro, Kroos, Camavinga – Vini Jr., Benzema, Rodrygo

Szoki szerint:

Courtois – Carvajal, Militão, Alaba, Mendy – Casemiro, Kroos, Camavinga – Asensio, Benzema, Vini Jr.

umek szerint:

Courtois – Carvajal, Militão, Alaba, Mendy – Casemiro, Kroos, Camavinga – Rodrygo, Benzema, Vinícius

Vik szerint:

Courtois – Carvajal, Militão, Alaba, Mendy – Casemiro, Kroos, Modrić – Rodrygo, Benzema, Vini Jr.

Gergő szerint:

1-3, Benzema (2), Vini Jr.

Jázon szerint:

0-3, Jović (3 cserekent)

Pisti szerint:

0-2, Vini Jr. (2)

Szoki szerint:

1-2, Benzema, Vini Jr.

umek szerint:

0-1, Benzema

Vik szerint:

1-3, Benzema, Alaba, Vini Jr.

Tovább

Beharangozó: Granada – Real Madrid: Folytatódik a LaLiga

A novemberi válogatott szünet után folytatódik a LaLiga. A Real Madrid abban bízik, hogy folytatni tudja jó sorozatát, hiszen a legutóbbi hat mérkőzésén nem talált legyőzőre, öt győzelem mellett egy döntetlent ért el a legutóbbi válogatott szünet óta. A blancók ezúttal a Granada otthonában, a Nuevo Los Cármenesben lép pályára.

A csapat célja az, hogy újabb három pont begyűjtésével visszavegye a vezetést a tabellán, és megelőzze a Real Sociedadot és a Sevillát is, amely csapatok egyébként egy mérkőzéssel már többet játszottak, mint a blancók. A győzelem egyik kulcsembere a remek formában lévő Karim Benzema lehet, aki a válogatott szünetben háromszor is betalált, de azt megelőzően a Real Madrid legutóbbi három meccsén is megzörgette az ellenfelek hálóját.

Madridstore akció
Kattints az exkluzív penamadridista.hu kedvezményért!

Benzema a Granada ellen is jó sorozatot tudhat magáénak, hiszen az andalúz együttes elleni legutóbbi négy meccsén betalált. Bár Ancelotti keretében ott van Karim, a válogatottból sérülten visszatérő Hazard és Bale nem bevethető. Azok, akik nem sérültek, Ancelotti elmondása szerint „jó állapotban tértek vissza az idény erre a nagyon fontos periódusára”.

A Granada 11 pontot szerzett eddig a ligában, és a tizenhetedik helyen várja az összecsapást. Robert Moreno csapata mindenesetre a megszerzett pontjainak nagy részét a legutóbbi meccsein gyűjtötte be úgy, hogy legyőzték a Sevillát és a Levantát, továbbá döntetlent játszottak a Getafe és az Osasuna ellen. A támadósorban a három gólos Luis Suárez a legeredményesebb játékosuk.

Tovább

Karim Benzema élete formájában

Karim Benzema élete formájában van. A francia támadó a válogatott szünetben is folytatta remek sorozatát, három gólt szerzett két mérkőzésen. A kazahok elleni duplázni tudott, a finnek ellen pedig egyszer talált be.

Egyébként amióta a játékos elszívta a békepipát Didier Deschamps-pal és a francia szövetség elnökével, Nöel Le Graet-vel, és visszatért a válogatotthoz, nagyszerűen teljesít, 13 meccsen kilenc gólt szerzett és két gólpasszt osztott ki.

Gólszerzés a Real Madridban és a válogatottban
Benzema három legutóbbi gólja mellett az is látható volt az elmúlt meccseken, hogy remekül megértik egymást Kylian Mbappéval. A 2021/2022-es idényben Karim 19 gólt szerzett és 9 gólpasszt osztott ki mindössze 22 összecsapáson a Real Madrid és a francia válogatott színeiben. Ebben az időszakban 1798 percet töltött a pályán, ami azt jelenti, hogy 95 percenként gólt szerez és 64 percenként kiveszi a részét egy gólból. Ezek olyan számok, amelyekkel Cristiano Ronaldo madridi formájához közelít, aki 450 gólt lőtt 438 meccsen, átlagosan 84 percenként megzörgetve az ellenfelek hálóját.

Benzema

A 2018/2019-es idényben Benzema 143 percenként talált be és 105 percenként volt részese góloknak. A 2019/2020-as idényben ez a mutató 147/105 volt, a 2020/2021-es idényben pedig 128/99, ami komoly javulást jelent. Ebben a három idényben ő volt a csapat támadójátékának vezére, Cristiano távozása után egyre nagyobb felelősséget vállalt. Mindenesetre hátráltatták őt a blancók támadásépítésben jelentkező problémái, Zidane inkább összpontosított a biztos védekezésre, mint a szép támadásokra.

Benzema javuló számai
Ebben az idényben Benzema számai messze felülmúlják a korábbiakat. A 2011/2012-es idényben Karim 35 gólt lőtt és 25 gólpasszt osztott ki 4362 játékperc során a Real Madridban és a válogatottban. A 2015/2016-os idényben 30 gól, 9 gólpassz, 2776 perc alatt. Utóbbi esetben 93 percenként lőtt gólt, ami minimálisan jobb, mint a jelenlegi mutatója, de 71 percenként vállalt szerepet gólban. Abban az idényben kezdődött a Valbuena-ügy, ami végül a válogatottból való, közel hat évig tartó kikerülését eredményezte.

Madridstore.hu
Kattints és tekintsd meg a kínálatot!

De Benzema végül elérte, hogy mind a Real Madridban, mind a válogatottban elismerjék. A Madridnál kezdetben kritizálták az életmódját és azt, hogy a pályán nem mutat túl sok érzelmet. Franciaországban sem kezdett a legjobban, de a Valbuenával való konfliktusa volt a nagy fordulópont. Még mindig nem tudni, hogy mi lesz a per kimenetele, melyben az ítélethirdetés november 24-re várható, bár Le Graet már előrevetítette, hogy bármilyen ítélet is szülessen, a továbbiakban nem zárják ki Benzemát a válogatottból.

Tovább

Florentino Pérez: Az állami kézben lévő klubok 200 milliós ajánlatra is nemet mondanak

„Teljesítenünk kell a szerződéseinket, megpróbáljuk jó játékosokat, a legjobb játékosokat megszerezni” – mondta Pérez a Radio MARCA munkatársának.

„De el kell érnünk, hogy ezt megengedhessük magunknak. 200 millió eurós ajánlatra is nemet mondanak.”

„Ha lejár a szerződésük, az még jobb, de jelenleg sok olyan állami háttérrel rendelkező klub van, akik nem akarnak játékosokat eladni.”

Madridstore.hu
Kattints és nézd meg a kínálatot!

„Én arra törekszem, hogy a klub pénzügyi irányítása biztosítva legyen, nem pedig máshonnan származó pénzen alapuljon. Eljön az ideje annak is, hogy Európa legjobb 30 klubját államok birtokolják majd.”

„Ez az Európai Unió elveivel ellentétes. Harcolni jöttem ide, és azóta harcolok, hogy megérkeztem.”

„Szuperliga? 1955-ben megalkották a Bajnokcsapatok Európa-kupáját, most is hasonló a helyzet. A futballt az érdemeink és a rendelkezésünkre álló források alapján kell játszanunk.”

„Emellett az EU alapelveihez is tartanunk kell magunkat: szolidaritás, verseny és fair play. Ezt meg kell oldanunk, én pedig harcolni fogok érte.”
 

Tovább

Bale hülyét csinál a Real Madridból

Bale hülyét csinál a Real Madridból. Csak a szokásos. Évek óta csinálja, amióta rájött, hogy a jövő nyáron lejáró szerződése olyan, mint egy elektromos kerítés: érinthetetlen a blancók és bármely más klub számára, amely esetleg szeretné megszerezni őt. Szerződés, szerződés, szerződés: ez volt az egyetlen üzenete, amikor kiderült számára, hogy a Madrid el akarta adni.

Legújabb sérülése jól jellemez egy bosszantó szituációt. Bale augusztus 28-án játszott utoljára a Real Madridban. Egy sérülés megakadályozta azt, hogy ismét egymásra találjanak egy szurkolótáborral, amely nem tudta, hogy igazak-e a hírek, vagy csak egy rossz tréfát olvasnak épp. Azóta teljes titokban kezelték a felépülésével kapcsolatos terveket. Közeledett a válogatott szünet, Bale ott akart lenni, hogy lejátssza 100. meccsét Wales válogatottjában, elkötelezettsége jeleként.

Bale-t már régóta lehetetlen megfejteni. Nem lehet tudni, hogy ő egy golfozó, aki focizik a szabadidejében, vagy egy futballista, aki golfozik a szabadidejében. Mindeközben, mint egy átkozott vírus, sérülések sorozata sújtja, legyen szó a Madridról, a Tottenhamről vagy a válogatottról.

Madridstore.hu
Kattints és nézd meg a kínálatot!

Madridi karrierje 18. lyukánál Bale folyamatosan a múltbeli eredményeire hivatkozik. Úgy tűnik, hogy a klub korábbi felejthetetlen mérkőzésein meghatározó szerepet betöltő játékos nem ismeri el saját tettei következményeit. A cardiffi srácot egyszerűen nem érdekli eléggé a Madrid. A birdie-kkel, zászlókkal, üzengetésekkel és utazásokkal tarkított életének még az olyan legendák sem állhattak az útjába, mint Zinédine Zidane.

Mit csinál a Real Madrid?
Meglepő volt a Real Madrid tétlensége az egész tortúra során, egyszerűen képtelenek voltak megváltoztatni Bale viselkedését. A magyarázat erre valahol egy olyan ember szeretete és a kilátástalansága között rejlik, aki tudja, hogy mindenképp bankot kell robbantania. De ez az egész dráma már egy meglehetősen fárasztó forgatókönyv szerint zajlik: pletykák a távozásáról, üzengetés a felek között, sérülések, golf edzések, ünneplés nélküli gólok, walesi utak és egy szerződés.

A nyár folyamán a visszatérését új igazolásként harangozták be. A klub egyetlen reménye az, ha Bale játszani akar a világbajnokságon. Remélhetőleg egy madridi meccs jó kedvre deríti majd. Bale, nevetés, Madrid. Ebben a sorrendben.

Tovább

Ancelotti: A Tizediket mindenki meg akarta nyerni, nem csak a játékosok

„Ez a legnívósabb, legnagyobb múltú klub a világon, a legnagyobb szurkolói bázissal; ez hatalmas felelősség. Ez a klub 13 alkalommal nyerte meg a Bajnokok Ligáját, ez pedig senki másnak nem sikerült. Ezt az eredményt az általa képviselt értékek és a kihívások legyőzése miatt érte el, emiatt tart most ott, ahol. Szerencsés voltam, hogy néhány évvel ezelőtt már dolgozhattam itt edzőként, most pedig visszatértem, és megpróbálom kiélvezni ezt az időszakot.”

„A Tizedik egy olyan cím volt, amit mindenki meg akart nyerni, akinek köze van a Real Madridhoz, ez pedig hatalmas motivációt jelentett. Nagyon közel álltunk ahhoz, hogy kikapjunk, de a játékosok az kezdősípszótól az utolsó pillanatig nyerni akartak. Végül ezért nyerte meg a Madrid a Tizediket. A hangulat miatt, ami nem csak a játékosok között uralkodott. Az egész öltöző nagyon akarta, nem csak a játékosok. Az orvosok, a szertárosok, mindenki. Különleges volt a hangulat, mindenki hitt a győzelemben.”

Madridstore.hu
Kattints és tekintsd meg a kínálatot!

„A futball változik. Eddig is változott és a jövőben is változni fog, semmi sem tart örökké. A módszertan, a stratégiák, a fizioterápia, a sebesség… Semmi értelme nem lenne annak, hogy a játékosok ugyanazt csinálnák, amit a 80-as években vagy akár 20 éve csináltak. A játékosok már sokkal profibbak, mint annak idején.”

„A játékosok közötti kapcsolat a csapatmunkáról szól. Az edzőnek adaptálnia kell egy filozófiát. Elég szerencsés voltam ahhoz, hogy olyan dologgal foglalkozhattam az életem során, ami a szenvedélyem, és ezt minden egyes nap megélhettem. A siker kulcsa a szenvedély. Keményen kell dolgoznod és szerencse is kell. És persze soha nem adhatod fel. A vezetői képességeket nem lehet tanítani. Erre születni kell.”

Tovább

Carvajal: Úgy érzem magam, mint amikor először jöttem a válogatottba

Milyen érzés volt újra csatlakozni a válogatotthoz?
Örültem, mint egy gyerek, szinte olyan volt, mint amikor először jöttem ide. Kicsit ideges voltam. Nagyon örültem, hogy újra találkozhatok a többiekkel. Nagyon izgatott vagyok, hogy ismét ezért a mezért harcolhatok, hogy segíthetem a válogatottat.

Amikor otthonról követted a meccseket, mérgesnek, tehetetlennek érezted magad?
Egy kicsit mindkettő. Amikor nem játszol, akkor a legrosszabb. Az Eb-n való szereplés volt az egyik nagy célom. De ennek már vége. Nem élhetünk a múltban. Most Görögország jár a fejemben, hiszen nehéz meccs vár ránk.

2020-ban lett volna az Eb, nagy formában voltál, de aztán jött a pandémia.
Igen, de ilyen az élet. Most már a jövőre kell gondolnom, meg persze a jelenre, és arra, hogy segítsem a csapatot. Az egyik célom, hogy ott legyek a 2022-es világbajnokságon.

Gondolom sok barátod van, akik nagy Real Madrid szurkolók.

(nevet) Igen, igen.

El kellett magyaráznod nekik az elmúlt időszakban, hogy Luis Enrique nem antimadridista?
Amikor hallottam ilyen véleményt, megpróbáltam elmagyarázni, hogy nem az. Az edző megpróbálja azokat behívni a válogatottba, akikről úgy gondolja, hogy segíthetnek az elképzelései megvalósításában, függetlenül attól, hogy mely csapatban játszanak. Ezt már bebizonyította. Ő így csinálja, ilyen a filozófiája, az elképzelése.

Mindig benne voltál a terveiben.
Igen, ez igaz, köszönöm is neki. Ahogy azt is, amit rólam mondott a kerethirdetés napján. Remélem, hogy továbbra is így lesz.

El tudod képzelni a vb-t Spanyolország nélkül?
Nem, jelenleg nem. Össze kell dolgoznunk annak érdekében, hogy ez ne történhessen meg.

Térjünk át a Real Madridra. Hogy érzed magad az esztendő utolsó válogatott szünetének elérkezésével?
Beszéltünk erről Kokéval, amikor megjöttem. Az előző előtt megverték a Barcelonát és az AC Milant, de aztán lelassítottak. Most nem megy olyan jól nekik. Nálunk viszont egy jó sorozatot szakít meg, de azoknak, akik kevésbé nehéz meccseik lesznek, mint Spanyolországnak, jól jöhet, ad egy kis időt.

Mit gondolsz, a Barcelona kiszállt a bajnoki címért folytatott harcból?
Ettől még messze van. Amikor Zidane megérkezett a csapathoz, 12 pontos hátrányban voltunk mögöttük, a végén pedig mindössze 1 ponttal mögöttük zártunk, az utolsó meccsig nyomás alatt tartva őket.

Játszottál Xavival és ellene is. Mit gondolsz az érkezéséről?
Az biztos, hogy ez egy nagy változás. Egy olyan ember érkezése, mint Xavi, nagy reményekkel töltheti el őket. Bár riválisunk, a legjobbakat kívánom neki, persze nem ellenünk. (nevet)

Mit gondolsz a Barcelona helyzetéről?
Ahogy Ancelotti is mondta, meglep minket, hogy ennyire le vannak maradva a bajnokságban, de senki nem gondolhatja, hogy kiszálltak bármely trófeáért folytatott küzdelemből. A tisztelet alapvető fontosságú.

Mit gondolsz, amikor látod Viníciust játszani?
Olyan, mint egy rakéta, szárnyal. Sokat segít nekünk. Jön a labdákért, üres területre fut, gólokat lő… Ő a legjobb formában lévő játékosunk jelenleg. Emellett a mentális ereje példaértékű. Sokat kritizálták a góljai és a pontosság hiánya miatt. Ő pedig a hátára vett minden terhet és folyamatosan ment előre.

Szoktál beszélni Ramosszal?
Igen, nemrég beszéltünk. Elmondta, hogy már közel a visszatérése. Szerintem a szünet után vissza is tér majd. Meglátjuk, hogy elég szerencsés lesz-e ehhez, és újra élvezhetjük-e a játékát.

Furcsa volt úgy ide jönni, hogy nincs itt Ramos?
Igen. Sok új arcot is láttam, nagyon fiatal srácokat. Szerintem ha jól teljesít a PSG-ben, vissza fog térni a válogatottba is.

Mentálisan jó állapotban van?
Igen, nyugodt, és biztos, hogy mindent megtett azért, hogy ne sérüljön le újra.

Az új arcok között van egy 17 éves srác is.
Igen, Gavi. Megöleltük egymást, amikor találkoztunk. Nagyon dicséretes, hogy egy ennyi idős srác a felnőtt keret tagja. És ez nem érdemtelen. Magas szinten teljesített a klubjában és a válogatottban is. Két meccsen is pályára lépett és nagyon jól játszott.
 

Tovább

Asensio: Jó meccset játszottunk, még ha néha szenvedtünk is

Asensio:
„Jól teljesítettünk ma. A meccs vége felé kaptunk egy gólt, ami megnehezítette a dolgunkat, de behúztuk a meccset. Már eldönthettük volna véglegesen korábban is, de sok helyzetünk volt és élesek voltunk a kontrákkal. Nagyon fontos volt, hogy ma nyerni tudjunk a szurkolóink előtt. Elégedettek vagyunk a játékunkkal, a győzelemmel, és azzal, hogy újra a tabella élén állunk, hiszen oda tartozunk. Most jön egy kis szünet, némi pihenés, két hét múlva pedig erősen térünk vissza.”

Asensio

„Minden csapat képes nyomás alá helyezni bárkit és megnehezíteni bárki dolgát, de végül megszereztük a három pontot, ez a legfontosabb. Az emberek szeretnek jó meccseket látni, a mai ilyen volt, még akkor is, ha néha szenvedtünk. Tudjuk, hogy a szurkolóink mögöttünk állnak, ami nagyon fontos lesz az idény végéig.”

„A lehető legtöbbet kell kihoznod a helyzeteidből, keményen kell dolgoznod és meg kell próbálnod a lehető legjobban játszani. Remélhetőleg kapok még lehetőséget. Az edző azt kérte, hogy legyek mobilis, vonódjak be a támadások építésébe és a kontrákba.”

Courtois:
„Egyrészt jól játszottunk, másrészt azért keserédes lett a vége. 2-0-s előnynél nem hagyhatjuk, hogy ilyen dolgok történjenek. Lőhettünk volna még gólokat, de ők találtak be. Irányítottuk a meccset, de a végén majdnem kiegyenlítettek. A három pont ma nagyon fontos volt. Remekül támadtak le minket, mi pedig nem tudtuk kihasználni a helyzeteinket, hogy még több gólt szerezzünk.”

Courtois

„Egész jól irányítottuk a meccset, de az utolsó szögletnél majdnem bekaptunk egy gólt, ezen javítanunk kell. A csapat megmutatta, hogy ha kell, akkor vissza tud zárni, képes harcolni és a végsőkig koncentrálni. Meg kell próbálnunk a jövőben elkerülni a bekapott gólokat és hamarabb lezárni a meccseket. Ezen kell változtatnunk, hiszen megvannak a kvalitásaink ahhoz, hogy több gólt szerezzünk.”