Gy. András
Mykhailo Mudryk: Legalább döntetlennek kellett volna lennie
Milyen benyomásaid vannak a meccsről ebben az óriási stadionban? Hogy tudtad meg, hogy a kezdőben leszel?
Egyik szemem sír, a másik nevet. Igen, egy nagy csapat ellen játszottunk egy legendás stadionban, de nem az lett a végeredmény, amit szerettünk volna. A meccsnap délutánján az edző elmondta, hogy elképzelhető, hogy játszani fogok, és megkérdezte, hogy készen állok-e. Mentálisan felkészített, és megkérdezte, hogy lesz-e bennem félelem. Elmondtam neki, hogy nem fogok félni, és ha úgy gondolja, hogy szükséges, hogy pályára lépjek, akkor készen állok.

a kép forrása: FK Shakhtar Donetsk YouTube (screenshot)
Mérges vagy, amiért megvolt a lehetőségetek a pontszerzésre egy olyan csapat ellen, mint a Real Madrid?
Úgy gondolom, hogy a Real Madrid a világ egyik legerősebb csapata, ha nem a legerősebb. Amikor jól játszanak, akkor az olyan top klubok is megizzadnak, mint a Barcelona vagy a Bayern. Úgy gondolom, hogy ma jobban játszottunk, és legalább döntetlennek kellett volna lennie a végeredménynek. De Fortuna és a bírói döntések sem álltak mellettünk ezen az estén.
Mesélj nekünk az Ismaily-val való együttműködésedről, hiszen gyakran találta magát a középcsatár posztján. Ezt erre a meccsre találtátok ki?
Igen, ez az edző ötlete volt. Edzésen kidolgoztuk, minden ezért működött. Sokszor játszottunk össze a középcsatárral, a szélső védőkkel és a szélsőkkel az edzéseken.
Mi volt a lényege ennek?
Valaki folyamatosan a védők mögé kerül, elhúzza a játékosokat, ennyi. Vagy megkapja a labdát, vagy helyet csinál egy szélsőnek vagy egy védőnek. Keletkezik egy üres terület, így megindíthatsz egy támadást vagy kijátszhatsz egy 2 az 1 elleni szituációt, esetleg egyedül megpróbálhatsz betörni.
Ma Carvajal és Casemiro volt veled szemben. Milyen érzés volt ilyen nagy nevű játékosok ellen játszani?
Top játékosok. Megértem, hogy miért ők a világ legjobbjai.
Roberto De Zerbi: Jól játszottunk, mégis pont nélkül távozunk
Gratulálunk a gólhoz, amiről beszéltünk a meccs előtt, végül összejött. A vereség ellenére mindenki arról ír, hogy remekül játszottak, mindenki gratulál a nagyszerű teljesítményhez. Mondhatjuk, hogy eddig ez volt a legjobb meccse a Sahtar padján?
Igen, nagyon jól játszottunk ma. De az Inter ellen is jók voltunk, ahogy a Real Madrid elleni első meccs első félidejében is. A futballban minden apróságokon múlik. Kijevben öngólt rúgtunk, a második gólnál pedig hatalmasat hibáztunk. A Sheriff ellen két nagyon szerencsétlen gólt kaptunk, labdát veszítettünk rendkívül kritikus helyen, az ellenfeleink pedig éltek a kontrák lehetőségével. Mindenesetre összességében jó meccseink voltak a BL-ben. Most három nagyon fontos dolgot kell megtennünk ahhoz, hogy a következő idényben jobban teljesítsünk. Először is meg kell nyernünk a bajnokságot, mivel az előző idényben csak második helyen végeztünk. Másodszor az olyan fiatalok fejlődése, mint Mudryk, Bondarenko, Sudakov, Fernando, Marcos Antonio, Vitao, Trubin és a többiek, nagyon fontos. Harmadszor pedig az átigazolások, különösen azokon a posztokon, ahol sebességre és technikás játékosokra van szükség, amiben most hiányt szenvedünk.
a kép forrása: YouTube (FK Shakthar Donetsk) [screenshot]
Mit gondol Karim Benzema játékáról?
Nem szabad egyedül rá koncentrálnunk. Már 15 nappal ezelőtt is megválaszoltam ezt a kérdést. Úgy gondolom, hogy Benzema megérdemelné az Aranylabdát, jelenleg ő az egyik legerősebb csatár.
Mit tud mondani Vinícius kijevi és madridi teljesítményéről? Nagyon nehéz ellene védekezni.
Igen, Vinícius egy nagyon erős játékos. De szeretnék inkább a saját játékosaimmal kapcsolatos kérdésekre válaszolni. Igazából azt gondolom, hogy nem jó dolog az ellenfél játékosairól beszélni, hiszen ők Carlo Ancelottihoz tartoznak. Remek meccset játszottunk a Bernabéuban. Kár, hogy mérgesen, pontok nélkül távozunk, mivel jól játszottunk.
Mit gondol a Sahtar esélyeiről Európában? Optimista a tavaszt illetően?
Először is várjuk a Sheriff – Inter mérkőzés eredményét, aztán meglátjuk. Győzni jöttünk ide. Két meccs van hátra, azokat is megpróbáljuk majd megnyerni. Senki nem várta, hogy kikapunk a Sheriff elln, de igazából azt sem, hogy itt nyerhet a Sheriff. Hat pontjuk van. De ha megnyerünk két meccset, nekünk hét lesz. Próbálkoznunk kell, ezért kell dolgoznunk. Ahhoz, hogy a BL-ben is fontos szerepünk legyen, a fent említett három dologra szükségünk lesz.
Beszámoló: Real Madrid – Sahtar Doneck (2-1): Közelebb a továbbjutáshoz
A Real Madrid újabb három fontos pontot szerzett a Bajnokok Ligája csoportkörében. A blancók ezúttal a Sahtar Doneck együttesét győzték le, ezzel pedig közelebb kerültek ahhoz, hogy továbbjussanak a csoportból a legjobb 16 közé. Karim Benzema, akit egyébként a mérkőzés legjobbjának választottak, két gólt szerzett, minkét esetben Vinícius gólpassza után. A francia első találata a klub történetének 1000. BL-gólja volt.
Az első fél órában mindkét csapat nagy intenzitással játszott, ami mindkét oldalon helyzeteket eredményezett. Az első a hazaiak előtt adódott, miután Lucas Vázquez játszott össze Luka Modrićcsal. A horvát kísérletét aztán nagy bravúrral védte a vendég kapus, Trubin. A Sahtar öt perccel később válaszolt, amikor Patrick lövése a kapufáról vágódott vissza a játéktérre. Nem sokkal később megtört a jég. Vinícius Jr. volt résen Trubin elrontott passzkísérleténél. A kapus túl erősen passzolta ki a labdát Marloshoz, akitől elpattant a játékszer, Vini pedig ezt használta ki, elcsente a labdát, majd középre játszott az üresen álló Benzema elé, akinek már csak be kellett passzolnia a labdát a kapuba. Ez volt a klub történetének 1000. találata a Bajnokok Ligájában. 1-0.

A blancóknak megvolt a lehetősége az előny növelésére három perccel később, amikor Vázquez vette észre a beinduló Modrićot, akinek kísérletét ismét védeni tudta a kapus. A hazaiak irányították a meccset, de a játék képe hamarosan megváltozott, és inkább a vendégek tudtak kidolgozni helyzeteket. Fernando állt közel az egyenlítéshez, amikor a tizenhatoson belülről próbálkozott lövéssel a 32. percben. A brazil aztán hét perccel később már nem hibázott. Egy remek indítást mellel tett Fernando elé csapattársa, a brazil pedig Alaba mentési kísérlete ellenére elrúgta a labdát Courtois mellett. 1-1. A hosszabbítás pillanataiban Courtois-nak még védenie kellett egy nagyot, amikor Fernando rázta le magáról a védőjét, és eresztett meg lövést. A szünetre tehát döntetlennel vonultak el a csapatok.
Carlo Ancelotti csapata a második félidőre a vezetés visszaszerzésének szándékával lépett pályára, ám komoly helyzetet nem tudott kialakítani. A Sahtar többet birtokolta a labdát a mérkőzés ezen szakaszában, ám ekkor jött egy remek akció, amely meghozta a várt eredményt. Vinícius Jr. átkeveredett a jobb oldalra, ahonnan beindult, Casemiróhoz passzolt, aki sarokkal visszaküldte a labdát honfitársának, Vini a középen érkező Benzema elé tálalt, a francia pedig nem hibázott. 2-1.
Újabb gól nem született a hátralévő időben, bár a Sahtar közel került az egyenlítéshez a 75. percben, viszont Stepanenko a kapu mellé lőtt. Benzema is tovább növelhette volna az előnyt három perccel később, de a tizenhatoson belülről megeresztett lövése a kapu felett hagyta el a játékteret. A Real Madrid végül megőrizte előnyét és begyűjtötte a három pontot.
Szerintünk – avagy jósol a szerkesztőség (Real Madrid – Sahtar Doneck)

Balázs szerint:
Courtois – Carvajal, Militão, Alaba, Mendy – Modrić, Casemiro, Kroos – Lucas, Benzema, Vini Jr.
Csabi szerint:
Courtois – Carvajal, Militão, Alaba, Mendy – Casemiro, Kroos, Camavinga – Lucas, Benzema, Vini Jr.
Matyi szerint:
Courtois – Carvajal, Militão, Alaba, Mendy – Casemiro, Kroos, Camavinga – Asensio, Benzema, Vini Jr.
Szoki szerint:
Courtois – Carvajal, Militão, Alaba, Mendy – Casemiro, Kroos, Modrić – Asensio, Benzema, Vini Jr.
umek szerint:
Courtois – Carvajal, Militão, Alaba, Mendy – Casemiro, Kroos, Modrić – Asensio, Benzema, Vini Jr.

Balázs szerint:
3-1, Benzema, Lucas, Blanco (csereként)
Csabi szerint:
2-0 Benzema, Vini Jr.
Matyi szerint:
3-0 Vini Jr., Benzema, Militão
Szoki szerint:
3-0 Benzema, Vini Jr. (2)
umek szerint:
4-0 Benzema (2), Vini Jr., Jović
Dodo: Mindent be fogunk vetni a győzelem érdekében
Mit gondolsz arról, hogy az előző idényben kétszer is megvertétek a Real Madridot?
Mindannyian tisztában vagyunk azzal, hogy most minden teljesen más, mint akkor. Ez egy új idény, új csapat, új kihívások. Igaz, hogy akkor legyőztük őket kétszer is, de azokat a meccseket el kell felejtenünk, most csak a következő találkozóra koncentrálhatunk. Maximálisan megbízom a játékostársaimban és az edzői stábban, mély meggyőződéssel mondhatom, hogy felkészültünk az összecsapásra. Most nagyon fontos, hogy megmutassuk a karakterünket a pályán, csodálatos teljesítményt kell nyújtanunk, ami egyébként jellemző is ránk, és meg kell próbálnunk nyerni, hiszen ez most elképesztően sokat jelent számunkra.
Miért nem hívták be Viníciust a válogatottba?
Ez nem az én döntésem. A válogatott edzője az, aki meghozza ezeket a döntéseket. Vinícius kétséget kizáróan egy keményen dolgozó játékos. A barátom, kapcsolatban vagyunk, és biztos vagyok benne, hogy a szorgalmának köszönhetően vissza fog kerülni.
a kép forrása: YouTube (FK Shakhtar Donetsk) [screenshot]
Igaz, hogy Dentinho sok tanáccsal látja el a honfitársait a Sahtarnál, ezzel is segítve őket, hogy gyorsabban otthon érezzék magukat? Ki fog gólt lőni, ha nem ő?
Dentinho egy nagyon kedves ember, ha fiatalok jönnek a Sahtarhoz, mindig megöleli őket, segít nekik abban, hogy gyorsan megszokják az új országot, mivel ő maga már régóta él itt. Függetlenül attól, hogy ki talál be holnap, győznünk kell. Nem számít, hogy kinek a neve lesz a gólszerzők listáján a Real Madrid ellen. Meg kell próbálnunk mindent bevetni, amit gyakoroltunk az edzéseken, és amit már az ukrán ligában demonstráltunk is. Győznünk kell.
Min kell javítani a kijevi meccshez képest?
A nagy vereség ellenére az első félidőben nagyon jól játszottunk a Madrid ellen, jó focit láthattak tőlünk. Egyértelmű, hogy voltak hibáink, de ezek bármelyik meccsen előfordulhatnak. Most nagyon fontos, hogy a következő meccsen maximális fordulatszámon pörögjünk. Maximálisan bízunk abban, amit csinálunk. Az edző mindenkinek megpróbálta átadni a szükséges információkat, kidolgozott egy komplett stratégiát a következő meccsre. Meg kell próbálnunk nyomás alá helyezni az ellenfelet, ahogy mindig tesszük, még úgy is, hogy ők a Real Madrid. Nem dobhatjuk el a saját elveinket, a saját játékunkat kell játszanunk. A legfontosabb, hogy méltósággal lépjünk pályára, megmutassuk a pályán, amit az edzőink átadtak nekünk, és megnyerjük a meccset.
Az első meccs eredménye mentálisan hatással lehet a Sahtarra?
Nem gondolom, hogy zavarni fog minket a legutóbbi meccs eredménye. Ez már történelem, nekünk pedig megvan a lehetőségünk arra, hogy folyamatosan dolgozzunk és heti szinten pályára lépjünk a javulásunk érdekében. Minden meccs teljesen új történet. Kikaptunk a Real Madrid ellen, de az ukrán bajnokságban bizonyítottunk. Nagyszerű munkát végeztünk, teljesen más arcunkat mutattuk meg. A Sahtarban óriási potenciál van, minden játékos számára fontos, hogy jól menjen ez a meccs, hogy megmutassuk a legjobbunkat és tisztességes és látványos teljesítményt tegyünk le az asztalra.
Roberto De Zerbi: A saját játékunkat kell játszanunk
Csoportutolsóként találkoznak a Real Madriddal. Ez a meccs olyan lesz mint egy döntő? Ugyanolyan stílusban játszanak majd, mint eddig?
Igen, továbbra is a saját játékunkat akarjuk játszani. Három vagy négy hónapja dolgozunk már együtt, tökéletesen tisztában vagyunk azzal, hogy hová fejlődhetünk a jövőben. Hiszek abban, hogy ennek a fejlődésnek a fontos része az is, hogy nehéz ellenfelek ellen lépjünk pályára. Továbbra is a saját játékfilozófiánk szerint fogunk futballozni. Függetlenül attól, hogy milyen erős az ellenfél, a legfontosabb számunkra az, hogy ne adjuk fel.
A védekezésben lesznek változások az egy hónappal ezelőtti meccshez képest?
Vinícius nagyszerű játékos, aki nem csak a Sahtar ellen brillírozik. Megnéztem a Barcelona elleni meccset, remek első félidőt produkált. Persze nagyon figyelni fogunk Viníciusra és Benzemára, de a többi játékosra is. A klubnak és nekem megvan a magunk módszere, játékfilozófiánk, továbbra is eszerint fogunk működni. Hiszek abban, hogy ez a helyes út.
Négyszer találkozott már Ancelottival, de még sosem nyert. Ő egy hihetetlenül tapasztalt edző. Mit gondol róla?
Amikor két olasz spanyolul beszél egymással, az nagyon vicces. Egyébként ezt a kérdést már megválaszoltam Kijevben is. Ancelotti egy példakép az olasz edzők számára. Tudja, hogy hogyan közvetítse a nyugalmat a játékosainak, amit láthattunk tőle Angliában, Franciaországban, Spanyolországban és Olaszországban is. Nem is lehet másként tekinteni rá, mint példakép, úgy gondolom, hogy ő az egyik legjobb edző a világon.

a kép forrása: YouTube (FK Shakhtar Donetsk) [screenshot]
Vinícius nagy formában van. Milyennek látta Kijevben? A fiatal kora ellenére igazi szupersztár lehet belőle Európában.
Úgy gondolom, hogy Vinícius sok olyan játékos számára példaértékű, aki az ő posztján játszik. Ezt már válogatott szinten és Európában is megmutatta. Nagyon fiatalon öltötte magára a Real Madrid mezét, amely minden futballista számára hatalmas teher lenne. Vinícius megmutatta a kvalitásait. Úgy hiszem, hogy ő mostanra már példakép, és a jövőben sok játékos számára az lesz.
Carlo Ancelotti kedvesen beszélt Önről, egyedi filozófiájáról és nagyszerű futballjáról. De a csoportkör fele már eltelt, és elég borús a helyzet a Sahtar számára, eddig egyetlen gólt sem rúgtak. Hogyan értékelné ezt? Mennyire aggódik emiatt?
Úgy gondolom, hogy ez csak véletlen. 25 lövésünk volt a Sheriff ellen, 110 alkalommal játszottuk be a labdát az ellenfél tizenhatosán belülre. Az Inter ellen is sok helyzetünk volt. A Real Madrid ellen pedig, még a harmadik góljuk előtt, szintén voltak helyzeteink. Szóval ez csak a véletlen műve. És nem szabad elfelejtenünk, hogy a háromból kétszer Traore nélkül játszottunk. Ez nem kifogás, csupán ténymegállapítás. Természetesen nehéz nélküle játszani.
Dentinho komoly mutatókkal rendelkezik a BL-ben a Real Madrid ellen, eddig két gólja van. Játszani fog? És igaz, hogy le fog járni a szerződése a Sahtarral, és lényegében ez lesz az utolsó pályára lépése a csapatban?
Dentinho is itt van velünk, valószínűleg játszani fog, de még nem döntöttem a kezdőről. A találkozó előtt fogom meghozni a döntést. Lehet, hogy kezdő lesz, lehet, hogy csere. És akkor a szerződéséről. Traore komolyan megsérült, sok időre kiesett, ami gondokat okozott nekünk. Mindenesetre az, hogy mi lesz Dentinho szerződésével még nem eldöntött kérdés.
Ancelotti: Vini Jr. rászolgál a bizalmamra (teszt)
„Ez valóban egy nagyon gyakorlatias megközelítés volt. Nem szabad elfelejtenünk, hogy amikor két és fél naponta mérkőzést kell játszani, nem lehet mindig ugyanolyan intenzitással és energiával tenni azt. Meg kell teremteni egy kompakt blokkot, és élni kell a lehetőségekkel, amikor azok adódnak. Nem vagyunk optimális fizikai állapotban, miután csak két és fél nap szünetünk volt. De ez nem csak a Real Madrid problémája, ez minden csapatot sújt. Nem lehet a legmagasabb szinten játszani két és fél naponta. Ez történt most is, én pedig úgy gondolom, hogy ezt szenvedtük meg a meccsen.”

„Irányítottuk a meccset, de végül is bármi megtörténhet. Nem kezeltük jól az utolsó perceket, mivel egy meccsnek nincs vége csak azért, mert 2-0-s előnyben vagy, ráadásul emberelőnyben is. Nem gondolhatod, hogy vége, amíg a bíró nem fújt a sípjába. Megnehezítettük a saját dolgunkat, de szerencsére begyűjtöttük a három pontot.”
?| Eden Hazard's journey at Real Madrid is coming to an end. He's Ancelotti's last choice and has no place in the team. He's on the market and if he wants to leave the club won't object. @tgm46 [?] pic.twitter.com/ynqdVamczE
— Madrid Xtra. (@MadridXtra) November 1, 2021
„Vinivel nem csináltam semmit. Csak beállítottam és bizalmat szavaztam neki, amit nyilvánvalóan megérdemel, mivel nagyon jól játszik és gólokat szerez. Ahogy már többször elmondtam, nem vagyok varázsló, megpróbálom a legjobbamat nyújtani és megadni a maximális bizalmat a játékosoknak. Az, hogy nem hívták be a brazil válogatottba, egy jó barátom döntése, aki az edzőjük, így erről nincs mit mondanom.”
Nem gondolhatod, hogy vége, amíg a bíró nem fújt a sípjába.
Carlo Ancelotti
Mit hozhat a jövő?
„Nagy önbizalommal játszik, minden összejön neki. Kezd hozzászokni, hogy beljebb játszik, mivel megvan hozzá a sebessége. Egy dolog a szélen játszani, és teljesen más dolog középen. Folyamatosan tanul, nagyszerű munkát végez.”
„Pontosan ez az, amit egy játékosnak tennie kell. He nem játszik, türelmesnek kell lennie. Mariano ma megkapta az esélyt és csodás munkát végzett. Remélem, hogy így folytatja. Ez nem arról szól, hogy szerepcsere történt volna, hiszen a szerepek egyértelműek. Ott van Karim, és ott vannak az olyan csatárok, mint Jović és Mariano, akik be tudnak állni, ha Karim nem bevethető.”

Lucas Vázquez olyan,
mint pókember.
„Jovićnak térdproblémái voltak az előző meccsen, amikor játszott, és bár edzett, nincs tökéletes állapotban. Ezért nem kapott ma szerepet. A padon volt, de a térdproblémái miatt még nem épült fel teljesen. Ez egy ficam, amit még nem hevert ki teljesen, így Mariano játszott, aki fantasztikusan teljesített. Megmutatta, hogy mennyire elkötelezett, nagyszerű gólpasszt adott az első találat előtt, emellett három-négy alkalommal is befejezett akciót. Jó teljesítményt nyújtott.”
„A szélső védők cseréje egyszerűen fizikális szempontok alapján történt. Mindketten, különösen Marcelo az első visszatérő meccsén, kiváló munkát végeztek, komoly kvalitásokról tettek tanúbizonyságot, sokszor mentek előre, miközben a védekezés iránt is elkötelezettek voltak. Egyszerűen szerettem volna friss embereket erre a két posztra.”
Ancelotti: Vini Jr. rászolgál a bizalmamra
„Ez valóban egy nagyon gyakorlatias megközelítés volt. Nem szabad elfelejtenünk, hogy amikor két és fél naponta mérkőzést kell játszani, nem lehet mindig ugyanolyan intenzitással és energiával tenni azt. Meg kell teremteni egy kompakt blokkot, és élni kell a lehetőségekkel, amikor azok adódnak. Nem vagyunk optimális fizikai állapotban, miután csak két és fél nap szünetünk volt. De ez nem csak a Real Madrid problémája, ez minden csapatot sújt. Nem lehet a legmagasabb szinten játszani két és fél naponta. Ez történt most is, én pedig úgy gondolom, hogy ezt szenvedtük meg a meccsen.”
„Irányítottuk a meccset, de végül is bármi megtörténhet. Nem kezeltük jól az utolsó perceket, mivel egy meccsnek nincs vége csak azért, mert 2-0-s előnyben vagy, ráadásul emberelőnyben is. Nem gondolhatod, hogy vége, amíg a bíró nem fújt a sípjába. Megnehezítettük a saját dolgunkat, de szerencsére begyűjtöttük a három pontot.”

„Vinivel nem csináltam semmit. Csak beállítottam és bizalmat szavaztam neki, amit nyilvánvalóan megérdemel, mivel nagyon jól játszik és gólokat szerez. Ahogy már többször elmondtam, nem vagyok varázsló, megpróbálom a legjobbamat nyújtani és megadni a maximális bizalmat a játékosoknak. Az, hogy nem hívták be a brazil válogatottba, egy jó barátom döntése, aki az edzőjük, így erről nincs mit mondanom.”
„Nagy önbizalommal játszik, minden összejön neki. Kezd hozzászokni, hogy beljebb játszik, mivel megvan hozzá a sebessége. Egy dolog a szélen játszani, és teljesen más dolog középen. Folyamatosan tanul, nagyszerű munkát végez.”
„Pontosan ez az, amit egy játékosnak tennie kell. He nem játszik, türelmesnek kell lennie. Mariano ma megkapta az esélyt és csodás munkát végzett. Remélem, hogy így folytatja. Ez nem arról szól, hogy szerepcsere történt volna, hiszen a szerepek egyértelműek. Ott van Karim, és ott vannak az olyan csatárok, mint Jović és Mariano, akik be tudnak állni, ha Karim nem bevethető.”

Kattints és vedd igénybe az exkluzív penamadridista.hu kedvezményt!
„Jovićnak térdproblémái voltak az előző meccsen, amikor játszott, és bár edzett, nincs tökéletes állapotban. Ezért nem kapott ma szerepet. A padon volt, de a térdproblémái miatt még nem épült fel teljesen. Ez egy ficam, amit még nem hevert ki teljesen, így Mariano játszott, aki fantasztikusan teljesített. Megmutatta, hogy mennyire elkötelezett, nagyszerű gólpasszt adott az első találat előtt, emellett három-négy alkalommal is befejezett akciót. Jó teljesítményt nyújtott.”
„A szélső védők cseréje egyszerűen fizikális szempontok alapján történt. Mindketten, különösen Marcelo az első visszatérő meccsén, kiváló munkát végeztek, komoly kvalitásokról tettek tanúbizonyságot, sokszor mentek előre, miközben a védekezés iránt is elkötelezettek voltak. Egyszerűen szerettem volna friss embereket erre a két posztra.”
Lucas Vázquez: Vini lassan megállíthatatlanná válik
Vinícius:
„Keményen dolgozom azóta, hogy megérkeztem a Real Madridhoz, most pedig elkezdtek jönni a gólok is. Sikerült ma egy újabb jó teljesítményt letennem az asztalra, és kétszer is felkerültem az eredményjelzőre. Elégedett vagyok, az idény hátralévő részében is segíteni akarom a csapatot.”
„Az, hogy a csapat egységként dolgozzon, nagyon fontos. Sokat kell futnunk, gólokat kell szereznünk, és fontos, hogy mindent beleadjunk a támadásba és a védekezésbe is, ma jól védekeztünk, és gondot okoztunk a kapusuknak is. Ez egy nehéz pálya, de kiváló kvalitásokkal rendelkező játékosaink vannak. Mindannyian fontosak vagyunk ebben a csapatban, Modrić mindig azt mondja nekem, hogy a gólok jönni fognak.”

„Ancelotti megadja az önbizalmat, amire szükségünk van. Mindannyiunknak készen kell állnia, mivel mindenkire számítunk, hiszen rengeteg meccs van az idényben. Most pihennünk kell a szerdai meccs előtt.”
Lucas Vázquez:
„Kemény idegenbeli meccs volt ez, egy nagyon fontos mérkőzés számunkra. Elégedettek vagyunk, hogy három ponttal sikerült távoznunk. Tudtuk, hogy ha a csapat elkötelezett lesz, mind egységként támadunk és védekezünk, akkor lesznek gólszerzési lehetőségeink, és így is lett. Vini Jr. első gólja önbizalmat adott nekünk.”

„Egy kicsit többet szenvedtünk, mint kellett volna, de ez egy igazságos eredmény. Nagy győzelem ez számunkra, a csapat jól reagált, és ha győzöl, akkor könnyebben mész előre. Megpróbáljuk ezen az úton folytatni, hogy a következő válogatott szünetre újabb győzelmek után vonuljunk el.”
„Nagyon elégedettek vagyunk Vini Jr. formájával. Megállíthatatlanná válik. Tovább fogjuk élvezni a játékát, látjuk, ahogy fejlődik, és még senki sem tudja, hogy milyen magasságokba érhet el.”