Gy. András
Modrić: Büszke vagyok arra, hogy lejátszhattam 400 mérkőzést a Real Madridban
„Ez csodálatos. Nagyon büszke vagyok arra, hogy lejátszhattam 400 mérkőzést a Real Madridban. Nagyon boldog vagyok és büszke. Remélem, hogy még több meccsen léphetek majd pályára, és kiderül, hogy mennyi van még bennem.”
„Minden, ami az érkezésem óta történt a Real Madridnál, számomra egy csodás utazás volt. Soha nem gondoltam volna, hogy elérem azt, amit eddig sikerült elérnem. Kilenc évnyi álom és boldogság. Felfoghatatlan.”

„Az első pillanattól kezdve jól érzem magam, egy álmom vált valóra azzal, hogy a Real Madridban futballozhatok. Ami ezután jött, az csodálatos, és el sem tudtam volna képzelni ennyi mindent. Boldog vagyok és hálás mindenért, amit megtapasztalhattam az itt eltöltött időszakomban, és most még többet akarunk.”
„A gyerekeknek azt üzenem, hogy ha fociznak, ahogy én is tettem, akkor állítsanak maguknak célokat, és próbálják meg elérni azokat. Harcolniuk kell, hinniük kell magukban, keményen kell dolgozniuk minden egyes nap, hogy elérjék, amit akarnak. És ha igazán akarják, akkor hinniük kell abban, hogy elkötelezettséggel, kemény munkával és ha szeretik amit csinálnak, akkor bármit elérhetnek.”
A tegnapi El Clásico…
A tegnapi El Clásico Luka Modrić 400. mérkőzése volt a Real Madrid színeiben. A horvát játékos ezalatt 28 gólt szerzett, 261 győztes meccsen van túl és 17 trófeát nyert a csapattal, 2018-ban pedig neki ítélték az Aranylabdát, de abban az évben az UEFA és a FIFA szerint is ő volt a legjobb játékos.
Koeman: Nem voltunk alárendelt szerepben
„Jók voltunk az első félidőben, irányítottuk a játékot. Nagy lehetőségünk is volt, hogy előnyhöz jussunk. De a második félidőben aztán az ellenfél remekül védekezett, azt csinálták, amiben nagyon jók, kivártak és védekeztek, mi pedig nem tudtunk veszélyt teremteni a kapujuk előtt. Bár kockázatot kellett vállalnunk, a kontráikkal mindig elővigyázatosnak kell lennünk, hiszen ez az erősségük. A csapat megtett mindent az egyenlítésért, még 1-2-nél is. Ez egy csalódást keltő eredmény, de nem azért, amit csapatként tettünk.”
„Ezek a találkozók mindig kiegyenlítettek, ők is megpróbálják a saját játékukat játszani és mi is. Az apró részletek nagyban befolyásolják az eredményt. Nagy kár érte.”

(a kép forrása: SPORT (screenshot))
„Természetesen el kell várnunk a győzelmet az ilyen nagy meccseken. Megértem, hogy az emberek frusztráltak. De ma megmutattuk, hogy nem vagyunk gyengébbek náluk. Ahelyett, hogy 1-0-ra vezettünk volna, 0-1-es hátrányba kerültünk, ez pedig kihatott az egész mérkőzésre. Nem voltunk alárendelt szerepben, és apró lépésekben haladunk előre, folyamatosan javulunk, egyre közelebb kerülünk ahhoz, hogy nagy meccseket is tudjunk nyerni.”
„A játékosok és mindenki, aki kötődik a Barcelonához, csalódott a végeredmény miatt. Ennek így kell lennie. De azt is észre kell vennünk, amit jól csináltunk, és ott volt mögöttünk a közönség. Nem szabad feladnunk.”
„Megértem, hogy egy El Clásico többről szól, mint három pont. De nincs idő a szomorkodásra. Szerdán újabb meccs vár ránk. Nincs más lehetőségünk, mint továbblépni. Ma még lehetünk szomorúak, de holnap már el kell kezdenünk a felkészülést szerdára. Hosszú még az idény, sok minden történhet. Tovább kell mennünk, meccseket kell nyernünk, hogy csökkentsük a hátrányt.”
„Nem tetszik, amikor a szurkolóink a saját játékosunkat fütyülik ki. Ez nem jó dolog, nem segíti a csapatot. Luuk egy olyan játékos, aki olyat ad nekünk, amit más nem. Teljesen normális, hogy amikor 10-15 perc van hátra és vesztésre állsz, akkor olyanhoz nyúlsz, aki jó a levegőben. Segítenünk és támogatnunk kell őt, mert ő is a csapatunk játékosa.”
Ancelotti: Nagyon örülök a győzelemnek
„A okosan játszottunk, egységesek voltunk. Remekül védekeztünk. Az első félidőben képesek voltunk kijönni hátulról, néhány passzt elrontottunk, de a kontráink jól működtek. Minőségi csapatunk van, ki kell élveznünk a győzelmet. Örülök a három pontnak, nehéz meccs volt. A Barcelona nem könnyítette meg a dolgunkat, nem volt sima győzelem.”
„Örülök a győzelemnek, mivel az El Clásico a legfontosabb meccs. Megvertük őket itt, emiatt boldogok vagyunk, de sajnos ez is csak három pontot ért. Nem szeretek a másik csapatról beszélni, kimentünk a pályára, jól játszottunk, a Barcelona pedig jó teljesítményt nyújtott, nem hibáztathatók semmiért.”
„Courtois-nak voltak fájdalmai, lehetett volna komolyabb is. Később jól érezte magát, és mivel eljött az utolsó csere ideje, meg kellett várnom, hogy őt kell-e lehoznom. De aztán jól volt, így maradt a pályán. Alaba általában nem tűnik fel ott elöl, ha középhátvédként játszik. Remekül lő, megtalálta az üres területet és csodásan fejezte be az akciót.”

„Jelenleg Rodrygo és Vinícius is kezdők. A játékosok játékhoz vannak szokva, különösen a három középpályás. Rodrygo és Vini remek munkát végeznek, mind támadásban, mind védekezésben, ahogy Asensio is, aki fantasztikus dolgot csinált, benne volt a második gólban. A keret kiváló formában van, a játékosok szeretnének játszani, ez pedig pozitív.”
„Képesek vagyunk versenyezni. A csapat nagyon egységes, a célunk az, hogy akkor is azok legyünk, amikor feljebb megyünk. Ezt szeretnénk elérni, de nem szabad elfelejtenünk, hogy egy nagyszerű csapat ellen játszottunk, akik kiválóan teljesítettek. Be kellett ásnunk magunkat, de együtt képesek voltunk erre is, és nem veszítettük el az irányítást akkor sem, amikor nem volt nálunk a labda, ami szintén jó jel.”
„Ahogy mondtam, mindig megvan bennem egyfajta félelem. De ez nem olyasvalami, ami folyamatosan sakkban tart. A Barca nagyon erősen nyomott a második félidőben. Fegyelmezettek voltunk a saját tizenhatosunkon belül, jól teljesítettünk, ők pedig a meccs utolsó mozzanatában találtak be, amikor már mindenki azt gondolta, hogy vége a találkozónak, pedig még nem volt. A meccsnek csak akkor van vége, ha a bíró a sípjába fúj. Úgy gondolom, hogy Valverde a térdére kapott egy rúgást, amikor Piquével ütközött. Holnap meg kell vizsgálnunk.”
Beszámoló: Barcelona – Real Madrid (1-2): Sorozatban negyedik győztes El Clásico!
Ronald Koeman meglepetésre Minguezát állította be a védelem jobb oldalára, miközben Dest feladata az lett, hogy jobb szélsőként segítse a támadásokat. Carlo Ancelotti egy támadó szellemű csapatot küldött pályára, Lucas Vázquezzel a védelem jobb, Ferland Mendyvel pedig a bal oldalán, a támadósorban pedig Rodrygo és Vinícius játszott a széleken Benzema két oldalán.
A találkozó kiegyenlített játékkal kezdődött, az első negyed óra leginkább a labdatartásról, ismerkedésről szólt. Az első lehetőség a Barcelona előtt adódott, amikor Dest lőhetett kapura, ám a játékos az égbe küldte a labdát. A 32. percben aztán Rodrygo játszotta meg az üresen álló Alabát, aki csodálatos ballábas löketet eresztett meg a kapu felé és Ter Stegen mellett a hosszúba helyezett. 0-1.
Az első félidő nem volt túl gazdag a helyzetekben, a Barcelona egyszer sem tudta eltalálni a Real Madrid kapuját, míg a blancóknak a gólon kívül ez szintén nem sikerült.

A szünetben Coutinho állt be Mingueza helyére, így Dest visszaállhatott eredeti posztjára a védelembe, a Barcelona pedig próbálta megszerezni az egyenlítő találatot. Azonban a második játékrészt a Real Madrid is más ütemben kezdte, és ha Dest, majd Ter Stegen nem avatkozik közbe az utolsó pillanatban, Vinícius és Benzema is gólt szerezhetett volna.
A vendégek első cseréjére 20 perccel a találkozó vége előtt került sor, Valverde váltotta Rodrygót, a Barcelona pedig Aguerót és Sergi Robertót küldte pályára Ansu Fati és Frenkie de Jong helyére. A változtatás lehetővé tette Ancelotti számára, hogy megerősítse a védekezést, szem előtt tartva egy esetleges kontratámadás lehetőségét. Koeman aztán Gavit is lecserélte, helyette Luuk de Jong lépett pályára, a blancók pedig Asensiót küldték be a sántikáló Vinícius helyére.
Valverde nem játszott sokat a meccsen, mivel olyan csúnyán ütközött Piquével, hogy hamarosan cserét kért. A lassításokból látható volt, ahogy az összefejelés után a levegőben egy pillanatra elveszíti az eszméletét, majd tehetetlenül zuhan a földre. Néhány perccel később aztán Carvajal váltotta.
Ancelotti terve tökéletesen bevált, mivel a Barcelona sehogy sem tudta belőni az áhított egyenlítő gólt, a hosszabbításban pedig egy kontratámadást követően Lucas Vázquez még a kegyelemdöfést is bevitte a katalánoknak, miután Asensióval lekontrázták őket. A mallorcai Jordi Alba mellől lőtt kapura, az elbambuló Eric Garciára pedig métereket ráverve robbant be Lucas, hogy a Ter Stegenről kipattanó labdát vetődve a kapuba juttassa. 0-2.
Érdekesség, hogy a találkozó egyik legviccesebb jelenete előzte meg a gólt, hiszen a mérkőzésen már nem először teátrálisan viselkedő Piqué (pont egy látványos reklamálásért kapott lapot) feldobta magát a tizenhatoson belül, majd várta az egyébként teljesen jogtalan büntető megítélését, és mikor nem jött a sípszó, földhöz verte magát, mint egy hisztiző kisgyerek az Auchan padlóján, amikor nem kapja meg a kedvenc pudingját. A blancók köszönték szépen, kontrából bebiztosították a győzelmet.
A találkozó utolsó pillanataiban aztán Aguero még betalált, de ez csak annyira volt elég, hogy a blancók ne ússzák meg kapott gól nélkül ezt a meccset, a játékvezető a középkezdés után fél perccel le is fújta a találkozót.
A Real Madrid tehát teljesen megérdemelten nyert a Barcelona otthonában úgy, hogy ez volt sorozatban a negyedik győzelme a katalán együttes ellen.
Szerintünk – avagy jósol a szerkesztőség (Barcelona – Real Madrid)

Balázs szerint:
Courtois – Carvajal, Militão, Alaba, Mendy – Kroos, Casemiro, Modrić – Lucas V., Benzema, Vini Jr.
Csabi szerint:
Courtois – Lucas, Militão, Alaba, Mendy – Casemiro, Modrić, Kroos – Rodrygo, Benzema, Vini Jr.
Gergő szerint:
Courtois – Lucas, Militão, Alaba, Mendy – Casemiro, Modrić, Kroos – Rodrygo, Benzema, Vini Jr.
Matyi szerint:
Courtois – Carvajal, Militão, Alaba, Mendy – Casemiro, Kroos, Modrić – Vini Jr., Benzema, Rodrygo
Pisti szerint:
Courtois – Lucas V., Militão, Alaba, Mendy – Casemiro, Kroos, Modrić – Rodrygo, Benzema, Vini Jr.
Szoki szerint:
Courtois – Carvajal, Militão, Alaba, Mendy – Casemiro, Kroos, Modrić – Rodrygo, Benzema, Vini Jr.
umek szerint:
Courtois – Carvajal, Militão, Alaba, Mendy – Casemiro, Kroos, Modrić – Rodrygo, Benzema, Vini Jr.
Vik szerint:
Courtois – Lucas V., Militão, Alaba, Mendy – Casemiro, Kroos, Modrić, Valverde – Benzema, Vini Jr.

Balázs szerint:
1-2 Militão, Benzema
Csabi szerint:
1-3 Benzema, Rodrygo, Vini Jr.
Gergő szerint:
0-3 Vini Jr. (2), Benzema
Matyi szerint:
1-3 Benzema, Vini Jr, Kroos
Pisti szerint:
0-4 Vini Jr. (3) Rodrygo
Szoki szerint:
1-3 Benzema (2), Vini Jr.
umek szerint:
0-5, Benzema (3), Vini Jr., Piqué (öngól)
Vik szerint:
1-2 Benzema, Vini Jr.
Az FC Barcelona elleni keret
Kapusok: Courtois, Lunin és Luis López.
Védők: Carvajal, E. Militão, Alaba, Vallejo, Nacho, Marcelo és Mendy.
Középpályások: Kroos, Modrić, Casemiro, Valverde, Lucas V., Camavinga és Blanco.
Támadók: Hazard, Benzema, Asensio, Vini Jr., Rodrygo és Mariano.
Kimaradt sérülés miatt Gareth Bale, Dani Ceballos, Isco és Jović.

FC Barcelona – Real Madrid (bajnoki mérkőzés)
Helyszín: Camp Nou (Barcelona); Időpont: 2021.10.24. (vasárnap) 16:15; TV: Spíler2
Ancelotti: A csapat készen áll az El Clásicóra
„Tudjuk, hogy ez egy különleges mérkőzés számunkra, a Barcelona számára és a spanyol futball számára is, ebben a szellemben készülünk rá. Megpróbálunk maximálisan arra koncentrálni, ami történhet, jó stratégiát kidolgozni és megfelelő utasításokkal ellátni a játékosokat ahhoz, hogy jó teljesítményt tudjanak nyújtani.”
„Három nagyon fontos pont forog kockán. Soha nem nyertem még a Camp Nouban, úgy gondolom, hogy ez egy megfelelő alkalom lehet erre. Nem lesz könnyű, de sok pontot kell összegyűjtenünk, ha meg akarjuk nyerni a bajnokságot. A tavalyi meccs jó kiindulás számunkra. Azt, ami akkor jól ment és a mostani keretet kell egybegyúrni.”
„Az ilyen meccseken nincsenek favoritok. Nem számít, hogy erre a meccsre melyik csapat milyen formában érkezik. Rengeteg dolog befolyásolhatja, hogy mi történik, nem csak a technikai és fizikális elemek. A motiváció és a csapatszintű elkötelezettség is hihetetlenül fontos. Az ilyen meccseken favoritokról beszélni teljesen felesleges.”

„Minden tökéletesen összeállt a fejemben. Nem gondolom, hogy helyes lenne arról beszélnem, hogy kik kezdenek holnap, mivel még nem beszéltem a játékosokkal sem a kezdőről. A csapat készen áll, Carvajal és Hazard is visszatért. Nagyszerű keretünk van, mindenki motivált és a meccsre koncentrál, még akkor is, ha épp nem kezd, mivel megértik, hogy mennyire fontos az, hogy ha beállnak, jó munkát végezzenek.”
„Vini és Ansu Fati is nagyon fiatalok még. Meg kell mutatniuk a karrierjük során, hogy mire képesek. Ez mindig abból adódik, hogy a világ két legjobb csapata csap össze ezeken a meccseken. A játékosok változnak, Cristiano és Messi távozik, de jönnek mások. Ami sosem változik, az az, hogy ez a két csapat minden sorozatban versenyben lesz.”
„Ha 4-3-3 a felállás, Valverdének a középpályán kell játszania. Szélsőként? Talán néhány esetben, attól függően, hogy mit várok el aktuálisan a szélsőktől. Ha azt kérném tőle, hogy csinálja azt, amit Rodrygo, hibát követnék el, és ha Rodrygótól kérném, hogy csinálja azt, amit Fede, akkor is. Mindegyikük tud posztot váltani, de ez nem változtatja meg az adottságaikat.”
„Ezek a meccsek mindig ugyanarról szólnak. Óriási a rivalizálás a csapatok, a szurkolók között, mindig nagyon magas minőségről beszélhetünk. Abból a szempontból nem különbözik ettől a Milan – Inter vagy a Chelsea – Tottenham, hogy az érzések ott is hasonlóak. Különleges meccs ez azoknak, akik részt vesznek rajta, nem tudok erről többet mondani. Korábban már Messivel és Ronaldóval is végigcsináltam, ugyanilyen érzés volt, semmi nem változott. Nem szabad az egyénekre koncentrálnunk, a Clásico már Messi, Ronaldo és Ramos előtt is itt volt, és akkor is itt lesz, amikor már azok a srácok sem játszanak rajta, akik most épp igen.”
„A Sahtar ellen egyértelmű volt a terv. Hátrébb húzódva kivárni, hogy kijjebb jöjjenek, és nyomás alá helyezni a játékosaikat. El akartuk kerülni, hogy olyan helyre vigyék a labdát, ahol gondot okozhatnak. Minden meccs más, és anélkül, hogy megváltoztatnánk a saját karakterünket, valamennyire alkalmazkodnunk kell. Lehet, hogy a Sahtar elleni stratégia nem működne a Barcelona ellen, mivel ők máshogy bánnak a labdával. A futball csodás sport, mivel egy olyan meccs után, mint az Espanyol elleni, az önbizalmad elillanhat, de tudod, hogy jönni fog egy másik meccs, ahol visszanyerheted azt. Ez most egy különleges meccs lesz, nagyszerű csapat ellen lépünk pályára, amelynek fantasztikus játékosai vannak, mindenki az ilyen meccsek sztárja akar lenni.”
„Hazard jól van. Edzett a csapattal, minden rendben, ahogy Carvajal esetében is. De tudjuk, hogy nehéz azonnal bedobni egy játékost, aki épp visszatért a sérüléséből. A legfontosabb az, hogy legyen bevethető, így bármelyik pillanatban hasznos lehet.”
„A dolgok fizikális része egyre jobb, mivel fontos játékosok tértek vissza, mint például Kroos, Marcelo és Mendy, akik sokáig voltak partvonalon kívül. Amiben szeretném ha javulnánk, az a magas letámadás, ezen dolgoznunk kell. Tetszik, amit támadásban látok, kreatív játékosaim vannak. Az edzőnek ehhez a részhez kevés köze van, ez inkább a játékosok kvalitásain múlik.”
„A Barcelona kerete? Nem szeretek más csapatok keretével foglalkozni. A sajátomról tudok beszélni, amit nagyon kedvelek. A Barcelonának megvan a szokásos identitása, játékstílusa. A játékosok megváltoztak, elment Messi, de a Barca fiataljai fantasztikusak. Egy Messi nélküli Barca ellen játszunk, és egy olyan Barcelonát szoktunk meg, ahol ő is ott van, de ez nem változtat azon, ahogy a meccs kapcsán érzünk, ez mindig egy nehéz meccs volt és mindig is az lesz.”
„Olyan csapatot akarok, amely sok dologra képes a pályán. Ha van egy egyértelmű identitása, akkor könnyebb az ellenfelek számára megtalálni ellene a megoldásokat. A játék alapelvei nem változnak. Szeretjük tartani a labdát, jó futballt játszani, és ha lehetőségünk van rá, akkor kontrázni is, mivel ez a legegyszerűbb módja a gólszerzésnek. Ez az, amit szeretnék látni a csapatomtól.”
„Hogy hány rágót eszek meg egy meccsen? Nem tudom, nem számolom. Egyedül ilyenkor rágózom, máskor soha. Ezeken a meccseken is mindig ugyanazt érzem, teljesen normális az aggodalom. Ez egy pozitív dolog, mivel ha nem félsz, akkor előfordulhat, hogy úgy állsz ki egy oroszlán ellen, hogy azt képzeled róla, hogy csak egy macska. A félelem pozitív érzés, de az önbizalom is szükséges. Erős csapatom van, tele kiváló kvalitásokkal rendelkező játékosokkal, nem csak fizikális és technikai szempontból, hanem mentálisan is.”
„A félelem megtörténik. Néha a meccs előtt, néha az edzés előtt, néha utána. Teljesen normális, jó dolog. Szerencsére azért nem vagyok megrémülve. Sosem vagyok egy meccs előtt sem, mivel úgy gondolom, hogy az életben vannak rosszabb dolgok is, mint elveszíteni egy meccset.”
