Gy. András

8872 cikk
1997, Roberto Carlos, Šuker, Mijatović, Raúl, habfehér mez, azóta szerelem. És ez már így is marad. 2008 óta vagyok a magyar madridista szurkolói közösség aktív részese hírszerkesztőként, 2009-ben alapító tagja voltam a Real Madrid Magyar Szurkolói Egyesületnek, amelynek jelenleg is alelnöke vagyok, 2011-ben pedig a penamadridista.hu megalapításának is részese lehettem, amire azóta is nagy büszkeséggel gondolok. Mindörökké Real Madrid!
Tovább

Ancelotti: Ez egy fontos és nehéz győzelem volt

„Ez egy rendkívül fontos, nehéz győzelem volt. Nagyon nehéz volt az első félidő, a második aztán már valamivel jobban sikerült. Komplett teljesítményt nyújtottunk, jó dolgokkal és hibákkal tarkítva. A csapat nagyszerű hozzáállásról tett tanúbizonyságot. Courtois-nak köszönhetően sikerült elkerülni a bekapott gólt az első játékrészben, de védekezésben összességében nem voltunk rosszak.”

„Ha hátrébb játszunk, több esélyünk van kontrázni, de ezt nem sikerült jól kiviteleznünk az első félidőben. Máshogy hoztuk ki a labdát, három védővel helyezkedve, Vini szabadabban játszhatott. Később az Inter kicsit lelassult, mivel addig hatalmas iramot diktáltak, ekkor aztán jobban tudtuk irányítani a játékot, és több helyzetet dolgoztunk ki.”

„Rodrygo beállása után szélesebben tudtunk játszani. Kerestük a megoldást a széleken. Lenyűgözött a csapat teljesítménye, mivel tényleg vissza kellett zárnunk, egységesnek kellett maradnunk. Ez a csapat rendelkezik a szükséges kvalitásokkal és elkötelezett, ez nagyon fontos. Az, hogy nem kaptunk gólt, jót tett az önbizalmunknak védekezés szempontjából. Mind a négyen remekül teljesítettek a védelemben. Néha feljebb kell menned, hogy nyomás alá helyezd a szélsőt, ők pedig remekül csinálták ezt.”

Ancelotti

„Már beszéltem a játékosokkal, de mindig azok döntik el a meccset, akik beállnak. Mondtam Rodrygónak, hogy nem az számít, hogy hány percet játszik, hanem hogy azokat a perceket hogyan játssza le. Rodrygónak ma fontos szerep jutott, nem csak a gól miatt, hanem ahogy segítette a csapatot, sokat futott a védelemben, én pedig nagyon elégedett voltam vele. Kulcsszereplő lehet. Néha az első perctől játszik majd, és mások jöhetnek be, hogy eldönthessenek egy meccset.”

„Camavinga egy olyan srác, aki képes a Real Madridban játszani, pontosan ezért igazoltuk. Nagyon fiatal, de komoly kvalitásokkal rendelkezik, és megvan benne a potenciál, hogy berobbanjon. Védekezésben javulnia kell, de ezt meg is fogja tenni.”

„A játékosok megérdemelték a győzelmet, mivel nagy nyomás alatt voltak az első félidőben, és komolyan feljavultak a másodikra. Amikor változtatsz és friss játékosokat küldesz a pályára egy ilyen nagy iramú meccsen, az tényleg megteremti a különbséget, és nagyon jól teljesítettek. Gondoltam rá, hogy beküldöm Edent a második félidőben, de amikor az Inter átrendezte a középpályát, úgy gondoltam, hogy olyan játékosok legyenek a pályán, akiket a széleken tudunk jól kihasználni, mint Rodrygo vagy Vinícius.”

„Courtois megmentett minket az első félidőben. Két vagy három világklasszis védést is bemutatott, de nem védekeztünk rosszul. Elveszítettünk néhány labdát a térfelünkön, de ezen kívül mindenki nagyon jól játszott. Inkább a védekezésre koncentráltak, mivel az Inter nagyon erős, de jól teljesítettünk.”

„Ez egy intenzív mérkőzés volt, de az Inter komoly energiákat mozgatott meg az első játékrészben a folyamatos letámadással, ez pedig kihatott a második félidei játékukra. Remekül játszottak az első játékrészben, mi pedig a másodikban voltunk jobbak. A csapat jó erőnléti állapotban van, mivel vannak játékosaink, akik duzzadnak az energiától, mint Vini Jr., Casemiro, Camavinga, Valverde és a többiek. Ők olyan játékosok, akik sok energiát visznek a játékba. Nagyon erős fiatal játékosaink vannak, komoly kvalitásokkal. Tapasztalatot kell vinnem ebbe a típusú játékba, de ez teljesen normális.”

„Nacho a tapasztalata miatt játszott. Miguel még túl fiatal, vasárnap este meccse volt. A mai mérkőzésen nagyon fontos volt a tapasztalat. Nagyon tetszik Alaba középső védőként, és ha jól van, nincs vészhelyzet, akkor ezen a poszton fog játszani.”

Tovább

VIDEÓ – Összefoglaló: Inter Milan – Real Madrid (0-1)

Tovább

Beszámoló: Inter Milan – Real Madrid (0-1): Küzdelmes meccsen, de megvan a három pont

Az első néhány percben óvatos játékkal kezdtek a csapatok (főleg a Madrid), járatták a labdát, próbálták azt megtartani. A hatodik percig kellett várni az első próbálkozásra, amikor Lautaro Martínez lőtt kapásból kapura egy hosszú indítást követően, azonban Courtois magabiztosan védett. Válaszul Viníciust próbálták meg kiugratni a társak, ám a kissé hosszú labdára az Inter védője majd Handanović is előbb odaért.

A 9. percben aztán Džekót ugratta ki Lautaro, a veterán támadó kapura lőtte a labdát, ám Courtois szögletre tudta tolni a játékszert. Az ezt követő pontrúgást követően Milan Škriniar fejelhetett, ám a labda a kapu felett hagyta el a játékteret. A madridi oldalról leginkább Vinícius próbálkozott, ám az olaszok láthatóan nagyon felkészültek a játékosból, aki egyelőre nem tudta kamatoztatni sebességét és cselezőkészségét.

Vini

A 12. percben Brozović ívelt át a hosszú oldalra, ám Perišić nem tudta kapura irányítani a labdát, a Madrid jöhetett kirúgással. Két perccel később Casemiro gondolt egyet, és 25 méterről vette célba Handanović kapuját, azonban lövése ha nem is sokkal, de célt tévesztett. A Real Madrid mélyen védekezett ezekben a percekben, így a pálya közepén lényegében zavartalanul robogtak át az olaszok. A másik oldalon viszont magas letámadást láthattunk, az Inter már a saját tizenhatosuknál letámadta a Real Madrid játékosait.

A 16. perc végén ígéretes helyzetet alakítottak ki a blancók, a jobb szélen Carvajal ugratta ki Lucast, aki középre gurított, a labdája kissé Benzema mögé ment, és bár a francia még elérte, már nem tudott tökéletesen lőni, a védők blokkolni tudtak. A 19. percben Lautaro előtt adódott nagy lehetőség egy kontratámadás végén, miután Perišić ívelt nagyszerűen középre. Az argentin zavartalanul fejelt kapura, ám Courtois ismét a helyén volt.

Innentől a 25. percig mezőnyjáték zajlott, leginkább az Inter járatta a labdát, a Madrid pedig védekezett, ám ekkor Carvajal hibázott nagyot, amiből majdnem gond lett. A spanyol védő labdát veszített a tizenhatos előterében, Lautaro pedig kapura tört, ám Dani az utolsó pillanatban még visszaért és javítani tudott. Egy perccel később Carvajal a másik oldalon akadályozott meg egy olasz támadást. A kontrából aztán Benzemát próbálta helyzetbe hozni Valverde, akinek első beadása a védőkben akadt el, az ismétlést pedig Karim mögé adta, így a francia nem tudta kapura irányítani a labdát.

A 30. perctől aztán látványosan megváltozott a Real Madrid taktikája, a blancók láthatóan feljebb húzódtak, ők is elkezdték letámadni az olaszokat már a saját tizenhatosuknál, aminek az eredményeként a játék képe is megváltozott. A meccs eddigi legnagyobb helyzetére a 35. percig kellett várni, Militão fejelt kapura Modric szöglete után teljesen tisztán, ám a fejes néhány centivel elkerülte a kaput. Az ellentámadásból aztán Lautaro Martínez csúsztatott egy beadás után ismét kapu felé, de nem találta el a portát. Egy perccel később Brozović próbálkozott a tizenhatosról Alaba mellől, ám lövése néhány centivel célt tévesztett.

A 43. percben az Inter előtt adódott nagy lehetőség, Džeko lőtt kapura közelről egy beadást követően, ám Courtois nagyot védett. A szögletből aztán Brozović próbálkozott tizenhatoson kívülről, de életerős löketét a védők blokkolni tudták. A 45. percben Brozović még csúnyán lerúgta Nachót, egy bedobás szituáció előtt Lautaro (bár hirtelen úgy tűnt, hogy Inzaghi) még kapott egy sárga lapot, miután beleütött a labdába, de a félidőben más említésre méltó már nem történt.

A szünetben egyik mester sem változtatott a felálláson. A 47. percben a Madrid előtt adódott komoly lehetőség, Carvajal lőtte élesen kapu elé a labdát, ám a védők az utolsó pillanatban tisztázni tudtak a középen érkező Benzema elől. A következő néhány perc a Madrid sikertelen próbálkozásairól szólt. Az 53. percben aztán Çalhanoğlu végzett el szögletet, (a minden védőnknél egy fejjel magasabb) Džeko fejelt teljesen tisztán kapura, Courtois hatalmasat védett, a kipattanót Škriniar nem tudta irányítani, társa, aki elé odapattant a labda, lesen tartózkodott, így felszabadult a madridi kapu. Az Inter kettőt is cserélt, Dimarco és Dumfries állt be Perišić és Darmian helyére.

Courtois

Az 57. percben Vinícius ki tudott ugrani, középre adott labdáját Modrić eltörte, az Benzema elé került, aki kijátszotta a szélre Carvajalhoz, a védő lövésénél azonban Handanović védeni tudott. Alaba buktatásért sárga lapot kapott a 60. percben. Inzaghi ismét két játékost cserélt, a 65. percben Çalhanoğlu és Lautaro helyére küldte be Vidalt és Correát, a túloldalon Ancelotti pedig Rodrygót küldte pályára Lucas Vázquez helyére. A következő percekben a Madrid Rodrygo és Vinícius révén próbálkozott a széleken megindulni, ám nem túl sok sikerrel. Vinícius többször is komoly zavart okozott a védelemben, azonban az utolsó passzok mindig hiányoztak.

A 77. percben szépen adogatott az Inter, míg végül Vidal próbálkozott lövéssel, ám a blancók blokkolni tudtak. A 79. percben a Madrid következett, Valverde beadásánál Benzema próbálkozott fejessel, ám a kísérlete elkerülte a kaput, illetve les miatt le is fújták az esetet. Ancelotti aztán pályára küldte Camavingá, aki Luka Modrić helyére állt be. A 80. perc végén ismét a Madrid támadott. Carvajal ment el ügyesen a szélen, visszagurított labdáját Benzema, majd Vinícius küldte kapura, de mindkét próbálkozást blokkolták a hazai védők.

A 84. percben Barella helyére Vecinót küldte pályára Inzaghi mester. A 87. percben ismét Vinícius hibázott, Valverde labdaszerzése után vezetett ígéretes kontrát a Madrid, ám Benzema passzát a brazil a becsúszó védőbe lőtte. A 89. percben aztán megtört a jég, Ancelotti cseréi összehozták a gólt. Valverde ugratta ki mesterien a kiválóan helyezkedő Camavingát, a francia csodálatos passzát pedig Rodrygo lőtte fordulásból a kapuba. Micsoda játék, micsoda találat… 0-1!

Rodrygo, Nacho, Camavinga

A 91. percben Ancelotti még beküldte Asensiót Vinícius helyére, ám ennek a cserének az időhúzáson kívül sok jelentősége már nem volt. Camavinga volt meggondolatlanul szabálytalan Dumfries-zel szemben a tizenhatos előterében, Dimarco végezte el a szabadrúgást, de a blancók felszabadítottak, a játékvezető pedig véget vetett a találkozónak.

Tovább

Szerintünk – avagy jósol a szerkesztőség (Inter Milan – Real Madrid)

Balázs szerint:

Courtois – Carvajal, Alaba, Militão, Miguel – Casemiro, Valverde, Isco – Hazard, Benzema, Vini Jr.

Csabi szerint:

Courtois – Carvajal, Militão, Alaba, Miguel – Casemiro, Valverde, Isco – Vini Jr., Benzema, Hazard

Gergő szerint:

Courtois – Carvajal, Militão, Alaba, Miguel – Casemiro, Camavinga, Modric – Hazard, Benzema, Vini Jr.

Matyi szerint:

Courtois – Carvajal, Militão, Alaba, Miguel – Casemiro, Valverde, Isco – Vini Jr., Benzema, Hazard

Szoki szerint:

Courtois – Carvajal, Militão, Alaba, Miguel – Casemiro, Valverde, Isco – Hazard, Benzema, Vini Jr.

umek szerint:

Courtois – Carvajal, Militão, Alaba, Miguel – Casemiro, Valverde, Modrić – Hazard, Benzema, Vini Jr.

Balázs szerint:

2-2 Benzema, Hazard

Csabi szerint:

2-3 Benzema, Vini Jr., Jović (csereként)

Gergő szerint:

1-4 Benzema 2, Hazard, Rodrygo (csereként)

Matyi szerint:

1-3 Benzema, Hazard, Asensio (csereként)

Szoki szerint:

1-2 Benzema, Vini Jr.

umek szerint:

2-4, Benzema (2), Vini Jr., Hazard

Tovább

Alaba: Toni nagyon sokat segített nekem a beilleszkedésben

„A 27-es szám, amit a Bayern Münchenben viseltem, nem engedélyezett a LaLigában, a klub pedig szerette volna, ha a 4-es számú szerelést hordom. Sergio Ramos egy óriási legenda. A pályán mutatott teljesítménye és azon kívüli tevékenysége példaképpé teszi őt. De én Alaba vagyok, nem akarom, hogy másokhoz hasonlítsanak, a saját történetemet akarom megírni ennél a klubnál. A lényeg a pályán mutatott teljesítmény, nem a mezszám.”

Alaba

„Nagyon boldog vagyok, hogy újra Ancelottival dolgozhatok. Már a Bayernnél is nagyon jól megértettük egymást. Ő egy nagyon őszinte ember, edzőként pedig hihetetlen mennyiségű tapasztalattal és trófeával rendelkezik. Vicces volt, hogy az első napomon németül köszöntött engem. A következőt mondta: „David, wie geht es dir?” [David, hogy vagy? – a szerk. kieg.] Úgyhogy megmaradt benne valami a németországi időkből. (nevet) De aztán angolra váltottunk.”

„Tonival már mosolyogva néztünk össze, amikor először találkoztunk az öltözőben. Már az első pillanattól kezdve sokat segített nekem, fontos volt a beilleszkedés szempontjából, hogy ő is ott volt. A felesége is sokat segített Shalimarnak [Alaba párjának – a szerk. kieg.], ami nagyon kedves volt tőle.”

(A madridi bemutatáson elcsattant címercsókot Münchenben nem fogadták túl jól.) „Hadd magyarázzam meg. Azon a napon számtalan kép készült. Számomra az egy rendkívül izgalmas, mozgalmas és érzelmes nap volt. Nagyon örültem, hogy végre itt lehetek. Meg akartam mutatni, hogy mennyire örülök, és hogy meg tudok birkózni egy új kihívással. A csókkal senkit nem szerettem volna megbántani, legfőképp a Bayernt és a szurkolóit. Hihetetlenül szép, érzelmekkel teli 13 évet töltöttem el ott. Emberként és játékosként is tudtam fejlődni, a szurkolók pedig mindig támogattak. Ezt soha nem fogom elfelejteni nekik. Mindig tisztelni és szeretni fogom a klubot. Ezen semmi nem változtat.”

Tovább

Beharangozó: Inter Milan – Real Madrid: A San Siróban kezdjük meg a BL-menetelést

Ismét megkezdődik a Bajnokok Ligája, a Real Madrid pedig 52. alkalommal szerepel Európa legrangosabb sorozatában. Carlo Ancelotti csapatának célja egyértelműen az, hogy felüljenek Európa trónjára, ahogy ezt 2014-ben is tették az edző irányításával, amikor elhódították a Tizediket. A szentpétervári győzelemhez vezető út első állomása az Inter otthona, ahol a csapat célja a három pont begyűjtése lesz.

Real Madrid

A Real Madrid és az Inter Milan sorozatban a második idényben találkozik egymással a csoportkörben. Az előző kiírásban a 3. és 4. meccsnapon léptek pályára egymás ellen, mindkét találkozón a madridisták örülhettek. Az első meccsen a Madrid 3-2-es győzelmet aratott Benzema, Ramos és Rodrygo góljainak köszönhetően, a visszavágón pedig 2-0-s győzelem született Hazard góljának és egy öngólnak köszönhetően. A csapat végül a csoport első helyén végzett, az olaszok pedig elbúcsúztak a csoportkört követően.

„Szeretnénk jól teljesíteni és sikeresek lenni ebben a sorozatban, amely mindig is különleges volt a csapatnak” – mondta Ancelotti a találkozó előtti sajtótájékoztatón, ahol Karim Benzema társaságában válaszolt az újságírói kérdésekre. Az edző számára ismét rendelkezésre áll Alaba és Jović, azonban továbbra is sok a hiányzó. A találkozó játékvezetője a német Daniel Siebert lesz.

A Real Madrid az olasz bajnokság aktuális címvédője ellen lép pályára. Inzaghi jól kezdte az idényt csapatával, két győzelem után egy Sampdoria elleni döntetlent játszottak, így jelenleg a negyedik helyen állnak a tabellán, 9 lőtt és 3 kapott góllal. A két legeredményesebb játékosuk jelenleg Correa és Lautaro Martínez, mindketten két-két gólt szereztek eddig az idényben.

Tovább

Ancelotti: Mindenki láthatja, hogy Vinícius sokkal higgadtabb a kapu előtt

A mérkőzés

„Jó formában van a csapat. A holnapi mérkőzés egy olyan versenysorozat része lesz, amely miatt a Real Madrid szurkolói egytől egyig tűkön ülnek. Szeretnénk a teljesítményünket tovább javítani. Az Inter idei keretének magja megegyezik a tavalyival, azonban új edzőjük van, így biztosan motiváltak. Szeretnénk jól teljesíteni és sikeresek lenni ebben a sorozatban, amely mindig is különleges volt a csapatnak.”

Az Inter:

"Új játékosaik vannak, új játékrendszer, új ötletek. Van néhány nagy játékosuk. Jó csapatuk van, jó formában vannak, nyílt küzdelem lesz. Igazán versenyképesnek kell lennünk."

Kimaradók:

"Marcelo jól dolgozott tegnap, a keretbe is neveztem. Az edzés végén azonban kisebb fájdalmat érzett. Semmi komoly nem volt, de azt jelentette, hogy nem utazhat, nem bevethető. Vasárnap pihentettük, mert fontos volt nekünk, hogy a tapasztalatával készen álljon erre a mérkőzésre. Volt egy kis problémája, reménykedjünk, hogy hamarosan visszatér. Bale-nek gondja volt az edzésen a Bernabéuban, úgy gondolom, hogy néhány napig nem számíthatunk rá."

ancelotti-interju-inter

BL:

„A Bajnokok Ligája számomra is különleges. Játékosként kétszer nyertem meg, továbbá edzőként is szép emlékeim vannak róla, különösen a Tizedik, amely a legutóbbi sikerem volt. Nagyon élénk és lenyűgöző emlékeim vannak erről a sorozatról.”

Legnagyobb esélyesek?

"Nehéz egy csapatot kiemelni úgy, hogy még el sem indult a sorozat. Annyit mondhatok, hogy a Real Madrid mindig harcban áll a BL-címért. Ez a klub többször nyerte meg ezt a kupát, mint bármelyik másik és mindent meg fogunk tenni, hogy ez ismét sikerülhessen. Nagyon nehéz ellenfelek ellen lépünk majd pályára, nehéz eldönteni ki a favorit, azonban versenyben leszünk és mindent beleadunk.”

LaLiga vagy Bajnokok Ligája?

„Ez egy jó motiváció forrás számomra, azonban engem leginkább az izgat, hogy visszatérhettem a Real Madridhoz. Minden nap Valdebebasban tarthatok edzést és engem ez tesz a legboldogabbá.”

Vinícius Jr.

„Próbálok úgy bánni vele, mint az összes többi játékossal. Hajtom az edzéseken, és arra ösztönzöm, hogy a feladatára koncentráljon. Viszont mindig ott van a játékos képessége is, ha pedig játszanak, az önbizalmat ad nekik. Ő most nagy önbizalommal rendelkezik, izgatott, a nehezebb időszakok pedig további motivációt adnak neki. Úgy gondolom, mindenki látja, hogy most már fejben higgadtabb a kapu előtt. Minden másban olyan, mint az előző idényben, és nagyon gyors az egy az egy elleni szituációkban. A befejezései nagyon jól sikerültek az elmúlt meccseken, ezt kell folytatnia.”

Alaba és Modrić:

"Alaba tegnap a csapattal dolgozott, úgy gondolom, hogy rendben van és készen áll a játékra. Gondolkodtunk azon, hogy Modrić pihenőt kapjon, meglátjuk, hogy mi lesz vele."

Védekezés:

"Képesek vagyunk jobban védekezni, dolgozunk ezen. A csapat elveszíti az egyensúlyt, amikor labdát veszítünk, hatékonyabbnak kell lennünk. A jó helyezkedés akkor, amikor nálunk van a labda, lehetővé teszi, hogy egyensúlyban maradjunk, amikor elveszítjük a játékszert."

Nyomás a BL-ben:

"A hangulat más, de a BL az a BL, és ez különleges sorozat a Real Madrid számára. Nem ok nélkül nyerte meg ez a klub már 13 alkalommal. Ugyanolyan motivált vagyok minden meccs előtt, a motivációm ugyanolyan erős, mint az első itt töltött időszakomban."

Inter szeretete:

"Igen, gyerekként az Internek szurkoltam. Mindig kedveltem őket. Később aztán AC Milan szurkoló lettem, de mindig nagy volt a tisztelet a derbiken."

Tovább

Vinícius: A legjobb még hátra van

Jó formában voltál a Celta elleni meccsen, amikor a csapat visszatért a Bernabéuba. Amikor ezt megelőzően utoljára játszottál ott, még 2020 márciusában, akkor is gólt szereztél. Az ikonikus stadionba való visszatérés mesésre sikeredett…
Tényleg különleges este volt. Tudtuk, hogy a szurkolók az első pillanattól mögöttünk állnak majd, és hogy őszinte legyek, a támogatásuk kulcsfontosságú volt ahhoz, hogy fordítani tudjunk az 1-2-es állás után. A bátorításuk alapvető volt és hozzájárult a győzelemhez.

Az elmúlt 18 hónapban zárt kapuk mögött játszottatok a Di Stéfanóban. Az ottani csendben biztosan nehéz volt futballozni. Mennyiben járul hozzá a szurkolói jelenlét ahhoz, hogy egy játékos ki tudja hozni magából a maximumot?
Igen, nehéz volt számunkra Valdebebasban pályára lépni, különösen nekem, aki imád nagy közönség előtt pályára lépni, és aki hozzá volt szokva a szenvedélyes brazil szurkolókhoz. A stadionban érzed a szurkolók jelenlétét, és ez semmihez sem fogható. Őszintén úgy gondoljuk, hogy a szurkolók visszatérése segíteni fog nekünk abban, hogy címeket nyerjünk ebben az idényben.

Vinícius

2018-ban te voltál a Bernabéu egyik legnépszerűbb játékosa. 2021-ben ismét ezt láthatjuk. Ebben a stadionban olyan játékosokat is kifütyültek már, mint Zidane vagy Cristiano. Minek tulajdonítod ezt a remek kapcsolatot a Bernabéu közönségével?
Erre nagyon büszke vagyok. Hiszek abban, hogy a játékstílusomnak köze van hozzá. Szeretek cselezni, és ha elrontom, újra megpróbálkozom. Remélem, hogy ez a jó kapcsolat sokáig tart majd.

A játékstílusodat még gyerekkorodból hozod, a környékről, ahol felnőttél és a strandokról?
Szeretek úgy játszani itt is, mintha otthon lennék. Szeretek örömmel focizni, a szurkolók támogatásával pedig ezt szeretném folytatni a továbbiakban is. Azért játszunk, hogy boldoggá tegyük a szurkolókat.

Tisztában vagy azzal, hogy kritikák kereszttüzébe kerültél a gólörömöd miatt, amikor beugrottál a szurkolók karjaiba a nézőtéren a pandémia kellős közepén?
Ez egy hihetetlenül érzelmes pillanat volt, aminek rengeteg köze volt ahhoz, hogy végre ismét a szurkolóink előtt játszhattunk. Egy kicsit elengedtem magam, ez igaz, ezzel a góllal lett 3-2 az állás, és hogy őszinte legyek, senkit nem ismerek abból a szektorból. Ez az ölelés minden szurkolónak szólt, akik mögöttünk álltak ebben a nehéz időszakban.

Mit mondott Ancelotti a nyári hónapokban, amivel ilyen önbizalmat szereztél?
Elmondta, hogy kevesebb labdaérintés előzze meg a lövéseket. Az edző sok időt tölt azzal, hogy foglalkozzon velem Valdebebasban, és ez alapvető fontosságú volt a játékom javulásához.

Van néhány statisztikám, amelyek biztosan tetszeni fognak. Ezen a négy meccsen négy gólt szereztél tíz kaput eltaláló lövésből, ez majdnem egy gól két lövésenként.
A magabiztosság kulcsfontosságú minden csatár számai kapcsán.

Vini

Milyen a madridi életed?
A családommal élek, az öcséim nagyon szeretnek a városban élni, otthon érzem magam Madridban. A fizioterapeutám is velünk él, sok estét dolgozunk végig együtt, biztosítja, hogy egészségesen étkezzek. Nagyon figyel rám.

Sok Real Madrid szurkoló úgy érzi, hogy a tény, hogy Mbappé jövő nyáron igazol a klubhoz, jó dolog, mivel több időd van fejlődni…
Mbappé remek játékos, nagy rajongója vagyok. Biztos vagyok benne, hogy kiváló idénye lesz a PSG-vel, és jól fog teljesíteni. A jövőre nézve pedig úgy gondolom, hogy nem tehetünk mást, mint várunk és meglátjuk, hogy mi lesz.

Ezen a nyáron többen is azt ajánlották, hogy menj kölcsönbe egy jó első osztályú csapathoz, ahol minden hétvégén kezdőként játszhatsz, majd ahonnan diadalittasan visszatérhetsz. De mindig egyértelmű voltál, maradni akartál és visszautasítottad ezt a lehetőséget.
Én csak sikeres akartam lenni Madridban, az elnök és a szurkolók miatt, akik mindig támogattak engem. A családom és én is szeretnénk sok évet eltölteni Madridban, nem szeretnék mást megtapasztalni. Vannak játékosok, akik már hosszú évek óta itt vannak és rengeteg címet nyertek. Olyan akarok lenni, mint ők.

A klubnál ott van honfitársad, Roberto Carlos is, aki egy igazi legenda. Az öltözőben pedig úgy tudom, hogy Casemiro sok tanáccsal lát el téged, de vannak fiatalok, mint Militão és Rodrygo, akik szintén támogatnak. Segít az, hogy ilyen sok honfitársad volt melletted a beilleszkedés időszakában?
Igen, a fiatalabb és idősebb játékosok ilyen fajta keveréke mindig segít. Most Camavinga érkezett meg, aki nagyon fiatal és remek játékos, de ott van Fede, Rodrygo, Miguel… Ők mind a Madrid jövőjének zálógai.

De te már 21 évesen is „veteránnak” számítasz. A negyedik idényedet kezdted meg a Madriddal, 122 meccsen léptél már pályára. Igazi példakép lehetsz a fiataloknak, akik a csapathoz csatlakoznak.
18 éves srácként érkeztem, de nyugodt voltam és meg voltam győződve arról, hogy sok évig fogok itt játszani, mint Marcelo, Sergio Ramos, Karim… Olyan sikeres akartam lenni, mint ők. Fényes jövő áll előttünk. A fiatal játékosoknak tanulniuk kell a veteránoktól, ez így működik.

Ancelotti bizalmának bizonyítéka az is, hogy bal oldalon kezdtél a Celta ellen, ami a természetes posztod, miközben Hazard a jobb oldalon játszott.
Az edző megpróbálja mindenkiből kihozni a legjobbat, bizalmat szavaz nekünk ott, ahol úgy gondolja, még többet tudunk hozzátenni. Edennel és Karimmal sokat játszottunk össze a Celta ellen, ez pedig kulcsfontosságú volt a győzelem szempontjából.

A Celta ellen kitörő örömmel szereztél gólt, és úgy lőtted el a labdát, mintha az csak egy passz lett volna a hálóba, felemelt fejjel. Ugyanez történt a Levante ellen is.
Az önbizalommal, amit érzek, minden könnyebb. Gyakoroltuk ezt a figurát, a szünetben pedig elmondtam Karimnak, hogy az első labdát, amit megkap, passzolja oda nekem, én pedig be fogom lőni. Nyugodt voltam, szembe kerültem a kapussal, kivártam, majd begurítottam a labdát a hálóba.

Ha már Karim szóba került. Ti ketten összhangban vagytok, közös képeket posztoltok a közösségi médiában. De tavaly volt egy komoly probléma kettőtök között, amikor Benzema kritizált téged Mendynek. Hogy hoztátok ezt rendbe?
Karimmal csodálatos dolog együtt játszani. Mindig nagy rajongója voltam, már gyerekkoromban is. Megtiszteltetés vele játszani. Mindig segít nekem. Ő az egyik legjobb játékos a futballtörténelemben. Nagyon szeretek vele játszani. Mindig beszél hozzám a pályán és azon kívül is. Akkor is segített nekem, amikor nem volt biztos, hogy sikeres leszek. A pályán sokat beszélünk. A meccs előtt elmondta, hogy segíteni fogok neki a gólszerzésben, én pedig a büntető kiharcolásával így is tettem. Szóval amikor megítélték a büntetőt, rá néztem. Tudtam, hogy betalál.

Vini és Benzema

Hozzád hasonlóan Marcelo is 18 éves srácként jött Brazíliából.
Mindig tudja, hogy milyen tanácsot adjon, akkor is ha jó vagyok és akkor is, ha rossz. Ez a bizalom a tapasztalatával társítva sokat segít nekem. Már elmondta nekem, hogy sokáig itt fogok játszani, ahogy ő is. Remélhetőleg ez valóban így lesz.

Az elmúlt években kaptál komoly kritikákat is, néha még gonosz, elfogadhatatlan csúfolódások tárgya is voltál. Gondolod, hogy ez már a múlt? Haragszol ezekre az emberekre?
Jól kezelem a dolgot. Az első naptól kezdve érzem a nyomást, ami azzal jár, hogy 45 millió eurót fizettek értem, vagy hogy egyáltalán a Real Madridban játszom. De csak azokra figyelek, akik közel állnak hozzám, és akikben igazán megbízom. A szurkolóinkért játszom, magamért játszom, azért, hogy boldog legyek, elégedett legyek magammal és a klubbal, nem foglalkozom a bekiabálókkal.

21 éves vagy, a Bernabéu pedig a lábaid előtt hever. Mik a céljaid játékosként?
Az álmom az, hogy sokáig itt játszak, sok Bajnokok Ligáját, bajnokságot és kupát nyerjek.

A BL a San Siróban kezdődik, az Inter Milan, vagyis az olasz bajnok ellen. De már legyőztétek őket az előző idényben. Miért van az, hogy a BL-ben minden ellenfél fél tőletek?
Ez azért van, mert mi vagyunk a világ legjobb csapata, a játékosaink igazi győztesek, és újra nyerni akarunk. A szurkolók is hisznek ebben. Keményen fogunk harcolni, hogy mindent megnyerjünk.

A PSG a galaktikus igazolásaival biztosan nagy esélyes az aktuális kiírásban.
A BL megnyerése nagyon nehéz. Tavaly a City volt a legjobb csapat, de nem ők nyertek. Magunkra kell koncentrálnunk, és arra kell gondolnunk, hogy a dolgok jól alakulnak számunkra. Itt majdnem minden játékosnak négy BL-címe van. Minden készen áll arra, hogy megpróbáljunk ismét nyerni és tovább menni, mint az előző idényben. Már túltettük magunkat a Chelsea elleni fájdalmas búcsún.

Vini

Lesz bátorságod Benzemával harcolni a Pichichiért?
Remélem, hogy sok gólt szerzek, de neki is segíteni fogok ebben. (nevet)

Térjünk vissza kicsit a vasárnaphoz. Az elmúlt idényekben nehezen tudott fordítani a csapat. A Celta ellen hatalmas volt az összefogás a játékosok között, nagyszerű második félidőt produkáltatok.
Keményen dolgozunk az edzéseken, tökéletesen végezzük a dolgunkat, hogy ne valljunk kudarcot, mint az előző idényben. Nagoyn nehéz Madridban elfogadni egy trófea nélküli idényt. Most újra címeket kell nyernünk.

Florentino Pérez neked is és nyilvánosan is elmondta, hogy nagy rajongód. Nemrég a TV-ben azt monda, hogy nem vagy eladó. Honnan ered ez a dolog?
Már az érkezésem előtt elmondta, hogy kedvel engem. Már az elnök bizalmát élvezve érkeztem meg, aztán jöttek a szurkolók és a csapattársaim. Ez mindent könnyebbé tesz.

Azt mondták nekem, hogy most a legalacsonyabb a testzsír százalékod, amióta Madridban vagy.
Ez igaz. Keményen dolgoztam a szünetben, hogy ilyen állapotban legyek. Helyesen táplálkozom, vigyázok magamra. Ez meglátszik a meccseken is. Mindent megteszek, hogy jó idényem legyen három itt töltött év után. Sikeres leszek és harcolni fogok a céljaimért.

Üzennél valamit a szurkolóknak?
Nagyra értékelem a szeretetet, ami felém árad. Mindig mellettem vannak. Szeretném, ha tudnák, hogy a legjobb még hátra van.

Tovább

Az Inter Milan elleni keret

Kapusok: Courtois, Lunin és Toni Fuidias.
Védők: Carvajal, E. Militão, Vallejo, Nacho, Alaba és Miguel.
Középpályások: Modrić, Casemiro, Valverde, Lucas Vázquez, Isco, Camavinga és Blanco.
Támadók: Hazard, Benzema, Asensio, Jović, Viní Jr., Rodrygo és Mariano.

Kimaradt sérülés miatt Toni Kroos, Gareth Bale, Dani Ceballos Marcelo és Mendy.

Alaba

Inter Milan – Real Madrid (Bajnokok Ligája csoportmérkőzés)
Helyszín: San Siro (Milánó); Időpont: 2021.09.15. (szerda) 21:00; TV: Sport 2

Tovább

Barcelona – Real Madrid (83-88): Megvan Hanga Ádám első trófeája a Real Madrid játékosaként!

A Real Madrid története során nyolcadszor nyerte meg a Spanyol Szuperkupát, miután a tenerifei döntőben legyőzte a Barcelona együttesét. Ezzel a blancók továbbra is dominálják ezt a sorozatot, tekintettel arra, hogy 2018 óta minden évben ők emelhették magasba a trófeát, a legutóbbi tíz alkalomból pedig hétszer örülhettek a győzelemnek. A 25. percben még 19 pontos hátrányban játszó Real Madrid egy újabb történelmi fordítást vitt véghez. Ezt követően egy 39-18-as sorozattal sikerült megfordítani az állást, a rohamot pedig a kiválóan teljesítő Llull vezette, aki 24 ponttal zárta a találkozót, majd megkapta a torna legjobbjának járó díjat is. Poirier (10 pont és 11 lepattanó) és Alocén (11) remek játéka is kellett a győzelemhez, amely a 21. trófeát eredményezte Pablo Laso vezetése alatt.

Llull

Az idény első Clásicója őrületesen kezdődött, mindkét csapat felszabadultan támadott, óriási volt a tempó, ami a szezon ezen szakaszában nem megszokott. A Barcelona szerezte meg a vezetést, gyors egymásutánban négy hárompontost is értékesítve, de a Real Madrid remek játékkal válaszolni tudott. A csapat a pálya mindkét oldalát folyamatosan kihasználta, Alocén remekül játszott, mielőtt szerencsétlenül ütközött Daviesszel. Az irányító két hárompontost is dobott ledolgozva az 5 pontos hátrányt. Poirier védekezésben játszott nagyot, a csapat pedig ment tovább előre. Az első negyed 23-22-es Barcelona előnnyel zárult, ebből is látszik, milyen kiegyenlített volt a mérkőzés.

A második negyedre aztán teljesen érthető módon némileg lelassult a játék. Laso és Jasikevicus is a kispadhoz fordult megoldástért. Oriola (11) és Llull (8) remekül támadtak, és a két csapat a játék minden elemében egyformán teljesített. A második negyed végéhez közeledve, amikor a Madrid kevésbé tudta tartani az egyensúlyt, mint ellenfele, köszönhetően néhány olyan bírói döntésnek, amelyek személyi hibákat eredményeztek, a katalánok kihasználták a blancók megindását, és 46-40-nel vonultak el a csapatok a félidei szünetre.

A Madrid számára nem indult jól a harmadik negyed. A Barcelona jobban alkalmazkodott a lassú játékhoz, és folyamatos játékmegszakításokhoz (technikai hiba, sportszerűtlen szabálytalanság Heurtellel szemben). Ebben az időszakban támadásban hiányzott a tempó, öt perc alatt mindössze négy pontot szereztek. Az ellenfél persze ennél sokkal rendezettebb volt, Calathes és Mirotic futószalagon gyártották a pontokat, hozzájárulva ezzel ahhoz, hogy a 25. percre már 19 pontos előnyre tegyenek szert a katalánok (63-44). Llull és Alocén aztán sebességet adott a csapatnak, továbbá felélesztette a többiek versenyszellemét. A kapitány minden erejével azon volt, hogy feltüzelje csapatát. 13 pontot szerzett annak érdekében, hogy csökkenjen a hátrány, így az utolsó negyedre 73-66-os állással fordultak rá a felek.

A pályán láthatóan megváltozott a hangulat, mostanra már teljesen átvette az irányítást a Madrid, a Barcelona pedig leginkább Higginsnek köszönhetően próbálta meg tartani magát. Llull továbbra is csillogott, a védelem pedig nagyon megnehezítette a katalánok dolgát. Alocén, Williams-Goss és Poirier játszottak össze támadásban, a védelemben pedig nem hagyták, hogy a lepattanók az ellenfél kezében kössenek ki. Laso fiai szárnyaltak. Williams-Goss hárompontosa és két Yabusele büntető elég volt ahhoz, hogy egy 18-39-es sorozat végére 81-83 legyen az állás. Még sok volt hátra a meccsből, de a blancók már nem hagyták, hogy kicsússzon a kezükből a győzelem. Ahogy a klub történelmében már sokszor láthattuk, soha nem szabad feladni. Davies révén a katalánok kiegyenlítettek (83-83), de a Madrid innentől kezdve nem hagyott esélyt sem. Két Poirier büntető, egy Alocén-büntető és Yabusele két büntetője aztán elképesztő negyedik negyedre tette fel a pontot (11-26), ez pedig elegendő is volt ahhoz, hogy a Real Madrid magasba emelhesse a Spanyol Szuperkupa megnyeréséért járó trófeát. Mindezt úgy, hogy Rudy, Thompkins és Randolph szolgálataira Pablo Laso nem is számíthatott.

A friss igazolás, Hanga Ádám a találkozón három pontig jutott. Három kétpontos kísérletéből egy volt sikeres, továbbá értékesített egy büntetőt, és volt még egy sikertelen hárompontos kísérlete is. Ádám négy lepattanót is szerzett, négyszer szabálytalankodtak ellene, továbbá egy személyi hibát az ő neve mellé is elkönyvelhettünk.

A mérkőzés összefoglalója:

A találkozó után Pablo Laso így értékelt:
„Az elmúlt két napban végzett kemény munka lenyűgöző volt. Ez a Szuperkupa egy nehéz időszakban érkezett, mind az időzítés, mind a mögöttünk álló nyár miatt, fáradtak voltunk, de a csapat nagy energiákat mozgósított, meggyőző győzelmet arattunk."

Pablo Laso

„Senki nem veszítette el a hitét, amikor 19 pontos hátrányban voltunk, a csapat megmutatta a karakterét. Olyan játékosokra van szükség, akik keményen dolgoznak a csapatért. Llull lett az MVP. Nem játszott sokat az elődöntőben, de nincs most még egy ilyen játékos, mint ő. Nagyon örülök a győzelem és a srácok által befektetett munka miatt.”

„Ebben az évben sok olyan dologgal meg kellett küzdenünk, amelyekre nincs ráhatásunk. Tudtuk, hogy mindenkire szükség lesz. Elveszítettük Abaldét a hét elején, Randolph, Thompkins kiesett, Rudy pedig tegnapelőtt dőlt ki. Minden játékos azon dolgozott, hogy hogyan tudna még többet tenni a csapatért, én pedig ezért is örülök ennyire. Nagyon boldog vagyok, és büszke vagyok a srácokra. Amikor ilyen játékosaim vannak, a munkám könnyűnek tűnik. Nem tudok egyebet hozzátenni.”

A játékosok közül Alocén, Heurtel és Llull nyilatkozott a meccs után:

Alocén: „Volt némi munkám az erőnléti edzővel és a fizioterapeutákkal. Minden áron játszani akartam a második félidőben. Pablo felküldött, én pedig megpróbáltam a legjobbamat nyújtani. Az edző megmondta, hogy álljak készen, be fog küldeni, ha szüksége van rám. 100%-ig vele és a csapattal vagyok. Nem játszottam az elődöntőben, de ma igen. Az előző Szuperkupa másképp alakult. Az ilyen jó dolgok megtörténnek, ha keményen dolgozol minden egyes nap.”

Alocen

Heurtel: „Nagyon boldog vagyok, hogy megnyerhettem az első trófeámat a Real Madriddal. Azt hiszem furcsa meccs volt ez nekem és Hangának is. Nehéz volt játszani. A harmadik negyedben hátrányban voltunk, de Carlos és Sergio óriásit játszottak. A végén sikerült fordítanunk és megnyertük a trófeát.”

Llull: „Ilyen a csapat karaktere. Ha a dolgok rosszul mennek, megpróbálunk egyet előre lépni. Ezt most is megmutattuk. Nehéz éven vagyok túl, érzelmes pillanat ez most, hogy jó teljesítményt nyújtottam a csapatért.”

Llull

„Alocén keményebben dolgozik, mint bárki más, megérdemli az ilyen meccseket. Ha fiatal játékos vagy egy olyan csapatban, mint a Real Madrid, nehéz lehetőséghez jutni és felépíteni a bizalmat, de ha így halad tovább, messzire fog jutni.”

„Ma a családomra gondoltam, és ez bevált. Azokra is gondoltam, akik a csapatot alkotják és akik segítettek nekem az elmúlt években.”

Érdekességek:

  • Sergio Llull 2014 és 2018 után harmadszor lett a Spanyol Szuperkupa MVP-je, ezzel pedig beállította Navarro rekordját, mint a legtöbb ilyen elismeréssel rendelkező játékos a történelemben.
  • Eli John Ndiaye 17 évesen és 2 hónaposan debütált a Real Madrid felnőtt csapatában a Barcelona elleni döntőben. Ő már a 17. madridi utánpótlás játékos, aki Pablo Laso edzősége alatt bemutatkozhat a nagyok között. A fiatal játékos 1 perc 17 másodpercet töltött a pályán, mialatt egy lepattanót szerzett.

Ndiaye

  • Llull szokásos öltözőben készített selfie-je, amelyet a játékos trófeák megnyerése után hagyományosan elkészít:

Llull selfie

Hanga Ádám pillanatai:

Hanga Ádám

Hanga Ádám

Hanga Ádám

Hanga Ádám

Hanga Ádám

Hanga Ádám

Hanga Ádám